Fly4free.pl

Ruszył najdłuższy turystyczny rejs dookoła świata! 6 kontynentów i 51 krajów w 8 miesięcy!

Viking Sun
Foto: Viking Cruises

Dziś w Londynie wystartował najdłuższy pasażerski rejs w historii – potrwa on do 2 maja 2020 roku. Cena? Niecałe 1350 PLN dziennie od osoby. Ale atrakcje, jakie czekają pasażerów, zapowiadają się niesamowicie – to trwająca 8 miesięcy podróż dookoła świata!

Rejs organizuje firma Viking Cruises, która reklamowała go jako najdłuższą, nieprzerwaną turystyczną wyprawę. Potrwa ona 8 miesięcy – w tym czasie luksusowy statek wycieczkowy zawinie na każdy kontynent z wyjątkiem Antarktydy. Luksusowy statek Viking Sun pojawi się w sumie w 51 krajach i zawinie aż do 112 portów.

Rejs oficjalnie wyruszył w sobotę z Londynu. Na pokładzie znalazło się 930 podróżnych, którzy spędzą czas w 465 luksusowych kajutach, bardziej przypominających apartamenty. Spośród tej grupy – 54 osoby zapisały się na cały rejs, trwający w sumie aż 245 dni! Reszta gości zakończy swoją podróż w połowie trasy, czyli w Los Angeles, gdzie zastąpią ich nowi goście. Spośród śmiałków, którzy przemierzą całą trasę, najwięcej jest obywateli USA – aż 40 podróżnych legitymuje się paszportem USA. Rejs zostanie jednocześnie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

No dobrze, jaki jest w takim razie plan podróży?

 

mapa rejsu dookoła świata
Foto: Viking

Jak wygląda plan podróży?

Po wypłynięciu z Londynu statek będzie się zatrzymywał m.in. w Dublinie, Belfaście, Edynburgu i norweskim Bergen. Stamtąd wyruszy na Wyspy Owcze do Torshavn, skąd Viking zawinie do Reykjaviku.

Następne w kolejności są postoje na Grenlandii (Nanortalik i Qaortoq), skąd przepłynie dalej do Kanady. W planach jest m.in. malownicza Zatoka św. Wawrzyńca, Quebec i Montreal. Następnie zatrzyma się w Halifax w Nowej Szkocji i stamtąd dalej ruszamy do USA, gdzie zatrzymamy się w Bostonie i Nowym Jorku.

Następne na liście są m.in. Bermudy, Dominika, St Kitts&Nevis, Brytyjskie Wyspy Dziewicze i tak dalej. Kolejne przystanki to m.in. San Juan w Portoryko, Bridgetown w Barbados.

I tak oto niepostrzeżenie znaleźliśmy się w Ameryce Południowej, gdzie wśród atrakcji są rejs po Amazonce i postoje w brazylijskich miastach Parintins, Manaus, Recife, Salvador de Bahia oraz oczywiście Rio de Janeiro. Sporo atrakcji? A to dopiero 75 dzień rejsu, który rozpisany jest aż na 245 dni. W dalszej kolejności w planach rejsu są m.in. Urugwaj, Argentyna (Buenos Aires, Ushuaia, Falklandy), Chile, Peru, Ekwador, Panama, Kostaryka, Gwatemala, Meksyk i ponownie USA – tym razem zachodnie wybrzeże, czyli San Diego i Los Angeles. Stamtąd luksusowy statek popłynie na Tahiti, Bora Bora, Fiji i Wyspy Tonga, by zawinąć do Nowej Zelandii.

Po opłynięciu wszystkich najpiękniejszych zakątków wyspy Hobbita statek przepłynie do Tasmanii i dalej przepłynie wokół Australii. W tym miejscu zacznie powoli zbliżać się do Azji: na liście przystanków są indonezyjskie wyspy Komodo i Bali, Timor Wschodni, Brunei, Malezja, Filipiny, Chiny (m.in. Hongkong i Xiamen), Wietnam, Kambodża, Tajlandia (Bangkok i Koh Samui), Singapur, Sri Lanka, Indie (m.in. Goa i Mumbaj). Kolejne przystanki to m.in. Maskat (stolica Omanu), Akaba w Jordanii i egipski Luxor oraz Kanał Sueski i Aleksandria.

Z tego miejsca statek powoli będzie zawijał „do domu”: po drodze mamy jeszcze postoje m.in. na Malcie, w Tunisie, we włoskim Cagliari, hiszpańskiej Murcii, Granadzie oraz Porto.

Pełny plan rejsu znajdziecie w tym miejscu.

statek Viking
Foto: Viking

Cena? Zwala z nóg, ale są "rabaty"

No dobrze, czas zejść na ziemię i zadać sobie fundamentalne pytanie: ile to kosztuje? Najtańsze bilety wstępu na pokład zaczynają się od 92990 USD. To bardzo duże pieniądze, ale Viking Cruises próbuje złagodzić ból dla naszych portfeli i informuje, że dzienna opłata za pobyt na statku wynosi „ledwie” 379,55 USD od osoby, czyli 1350 PLN. W tej cenie pasażerowie rejsu zostali dowiezieni na start rejsu z domu i po jego zakończeniu z powrotem klasą biznes, będą mieli załatwione wszelkie procedury wizowe, wyżywienie i napoje.

Oczywiście, pasażerowie, którzy wezmą udział tylko w połowie rejsu, zapłacą mniej. Rejs do Los Angeles trwający „tylko” 127 dni kosztuje 47995 USD. Rejs w drugą stronę ze słonecznej Kalifornii, który trwa „tylko” 119 dni, można było wykupić w cenie od 45995 USD. Oczywiście, w każdym porcie w cenie rejsu planowane są wycieczki z przewodnikiem. W 22 miastach do tego planowane są noclegi w luksusowych hotelach (także w cenie).

Największą zaletą jest jednak sam statek Viking Sun, który może zabrać na pokład 930 pasażerów. W czasie rejsu będą oni mieszkać w 465 luksusowych apartamentach (sypialnia na zdjęciu powyżej).

Tym, co wyróżnia ten rejs jest fakt, że trwa on nieprzerwanie. Operatorzy organizują bowiem nawet dłuższe wyprawy – półtora roku temu pisaliśmy o propozycji firmy Mundy Cruising, która oferowała rejs trwający 357 dni z cenami zaczynającymi się od 125 tys. GBP. Tam jednak podróż podzielona była na etapy, między którymi pasażerowie wracali na kilka tygodni do domu. Tutaj żadnych przerw nie ma.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Wszystko ładnie, pięknie, pytanie tylko czy napiwki dla obsługi są wliczone w cenę?
Project4, 5 maja 2018, 10:31 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »