Fly4free.pl

Na te kultowe atrakcje turyści narzekają najmocniej. Połowa jest w Europie!

chinscy turysci
Foto: Kike Fernandez / Shutterstock
Od Alei Gwiazd w Hollywood, przez krzywą wieżę w Pizie, aż po Wersal i Pałac Buckingham – wszystkie te atrakcje mocno rozczarowują odwiedzających. W najnowszym rankingu, który wyłonił najmocniej krytykowane atrakcje turystyczne nie brakuje takich, które pewnie wielu z was miało okazje już odwiedzić. Ale czy faktycznie były aż tak złe?

Oczekiwania kontra rzeczywistość to już niemal kultowe hasło. Nie da się ukryć, że wobec wielu miejsc mamy wielkie oczekiwania. A im bardziej znane i popularne miejsca, tym nasze wyobrażenia są bardziej spektakularne. Tymczasem w rzeczywistości bywa z tym różnie, a niektórzy wracają raczej rozczarowani niż zachwyceni. W końcu ktoś zdecydował się temu przyjrzeć – i tak powstał ranking 10 atrakcji turystycznych, które turyści krytykują najczęściej.

Badanie przeprowadzono na zlecenie brytyjskiej firmy MrQ. Analitycy przebadali 80 tys. negatywnych recenzji na portalach Tripadvisor i Trustpilot w kilku kategoriach: lokale gastronomiczne, supermarkety, marki i – to, co interesuje nas najmocniej – atrakcje turystyczne. Pod uwagę wzięto 27 najpopularniejszych miejsc, ale skupiono się wyłącznie na negatywnych opiniach – tych 1- i 2-gwiazdkowych.

Najgorsza atrakcja turystyczna? Aleja Gwiazd w Hollywood

Niechlubne pierwsze miejsce w zestawieniu przypadło hollywoodzkiej alei gwiazd. Aleja powstała w 1960 roku i od tamtej pory zgromadziła ponad 2700 wmurowanych mosiężnych gwiazd – przypisanych do konkretnych osób ze świata rozrywki (z wyjątkiem kilku gwiazd zespołów/grup i fikcyjnych postaci). Jest również wpisana na listę zabytków Los Angeles i odwiedzana przez miliony turystów każdego roku.

Ale choć niewątpliwie należy do jednego z najbardziej kultowych miejsc USA, nie na wszystkich robi pozytywne wrażenie.

– To jeszcze bardziej tandetne niż Times Square. Wszędzie są naciągacze, którzy próbują mnie okraść. Nie warto tu przychodzić – napisał Emmet. Wiele gwiazd pokrytych jest jedzeniem i śmieciami. To wstyd, jestem zaskoczony, że ktokolwiek uważa dziś posiadanie takiej płyty za zaszczyt – wtóruje mu Shaun.

Ostateczna ocena miejsca na Tripadvisorze? Zaledwie 3,5 gwiazdki na 5. Negatywne recenzje? Właściwie co piąta z napisanych.

Ale Europa też bryluje w zestawieniu

Choć Stany Zjednoczone mają w zestawieniu pokaźną reprezentację – znalazły się tu również np. słynny znak Hollywood na czwartym miejscu, Biały Dom na szóstym i Empire State Building na ósmym miejscu, to z naszej perspektywy o wiele ciekawszy jest fakt, że aż połowa miejsca na liście znajduje się w Europie.

Drugie miejsce na liście przypadło bowiem Pałacowi w Wersalu. Turyści narzekają przede wszystkim na problem z dostępnością biletów, na problem w skoordynowaniu wizyty w pałacu z odwiedzeniem ogrodów i słabą infrastrukturę.
 
– W samym Pałacu tłumy rywalizują z Muzeum Watykańskim w Rzymie – dlaczego niektórzy uważają, że jest to dobre miejsce dla rodzin, pozostaje dla mnie tajemnicą – napisał Chas. – Całkowicie zmarnowany poranek. Wersal zamienił się w klasyczną pułapkę turystyczną / maszynę do robienia pieniędzy – podsumowuje Louisa.

Podium zamyka natomiast Stonehenge podsumowany słowami „to tylko przesadnie uwielbiany stos kamieni”. Odwiedzający narzekają na słabą wystawę i odległość centrum zwiedzających od samego zabytku. Z brakiem entuzjazmu spotyka się też cena biletu – ok. 28 GBP (czyli ponad 150 PLN).

Na liście mamy też Big Bena na miejscu piątym, Krzywą Wieżę w Pizie na siódmym i Pałac Buckingham na miejscu dziesiątym. Jedynym zabytkiem spoza Europy i USA są piramidy w Gizie. Co tak rozczarowało ludzi? Przede wszystkim liczni sprzedawcy, tłumy i oszuści, którzy próbuja na różne sposoby wyciągnąć od odwiedzających pieniądze.

– Unikaj odwiedzania piramid za wszelką cenę, ponieważ na pewno zostaniesz oszukany, jeśli jesteś obcokrajowcem. Ci faceci to chciwe szumowiny, które zniżą się do każdego poziomu, aby wyciągnąć z ciebie dolary – napisał iSaket. – Rząd lub ktoś musi coś zrobić z zarządzaniem tym miejscem! To zdumiewające, że Egipt ma jeden z 7 cudów świata na swoim własnym podwórku, ale zajmuje się nim banda imbecyli – dodaje Kareem.

Pełna lista najbardziej krytykowanych atrakcji turystycznych:

Foto: MrQ

Przy okazji w badaniu zawarto też kilka innych ciekawych spraw. Przede wszystkim to mężczyźni są zdecydowanie bardziej skłonni do narzekania w internecie. I to aż o 131 procent! Całe badanie wraz z wynikami w innych kategoriach możecie zobaczyć na stronie firmy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »