Fly4free.pl

Koniec mafii taksówkowej na lotnisku Chopina? Port lotniczy wyciąga ciężkie działa

Foto: Lotnisko Chopina
Być może już wkrótce nastąpi kres naciągaczy, którzy grasują na warszawskim lotnisku i kasują po kilkaset złotych za kurs od nieświadomych pasażerów. Lotnisko Chopina zapowiada, że znalazło na nich sposób.

Panią Marię – Polkę od lat mieszkającą w Kanadzie – taksówkarz zaatakował tuż po wyjściu przez rozsuwane drzwi ze strefy przylotów.

– Podbiegł jakiś mężczyzna i zapytał czy chcę taksówkę. Ledwie kiwnęłam głową, a on już zabiera mi walizkę i prowadzi do auta na parkingu. Za kurs do centrum zapłaciłam 200 złotych! – relacjonuje.

I nawet jej to nie zdziwiło, gdyby nie fakt, że 2 tygodnie później jechała z Centralnego na lotnisko. Tym razem normalną taksówką z korporacji.

– Nie mogłam uwierzyć, kiedy okazało się, że mam zapłacić tylko 30 zł. Poczułam się trochę oszukana – mówi pani Maria.

Takie sytuacje są od lat plagą na lotnisku Chopina, które bez efektu już wielokrotnie próbowało walczyć z naciągaczami. Na lotnisku są, więc billboardy i ulotki po polsku i angielsku ostrzegające pasażerów i informujące, jakimi rekomendowanymi korporacjami tanio dojadą na miejsce. Zatrudniono też specjalnych stewardów, którzy kierują podróżnych do stojących na postoju taksówek. Wszystko na próżno – w czasie największych fal przylotowych na lotnisku pojawiają się starsi panowie, którzy naciągają pasażerów. I co ciekawe – do tej pory niewiele można było im zrobić.

– Robiliśmy nawet prowokacje. Kiedyś taki taksówkarz chciał zabrać naszego pracownika, więc wezwano Służbę Ochrony Lotniska i sprawa trafiła do sądu. A w sądzie taksówkarz wybronił się mówiąc, że on tylko rozmawiał z pasażerem, a poza tym nie prowadzi działalności na terenie lotniska, bo taksówka jest zaparkowana poza jego terenem. I został uniewinniony – opowiada nam jeden z pracowników lotniska Chopina.

Zmienić ma to decyzja Urzędu Lotnictwa Cywilnego sprzed kilku dni, która poszerzyła granice administracyjne lotniska o tereny parkingów i dróg dojazdowych przed terminalem aż do ul. Gordona Bennetta. To drobna, ale istotna różnica – do tej pory (choć wszystkie grunty należały do PPL) teren lotniska kończył się tuż przy wyjściu z terminali. Teraz gdy jest powiększony, taksówkarze nie będą już mogli używać starych wymówek i będą mogli być od razu karani dotkliwymi mandatami. Tym bardziej, że port zapowiada bardziej wzmożone kontrole i więcej patroli.

– Lotnisko Chopina to wizytówka Polski, gdzie wielu pasażerów pierwszy raz styka się z naszym krajem. Nie możemy pozwolić na to, żeby pierwsze wrażenie związane z Warszawą było takie, że pasażerowie zostali oszukani przez nieuczciwego taksówkarza – mówi Mariusz Szpikowski, dyrektor Państwowych Portów Lotniczych.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Tylko UBER. Wszędzie gdzie jest dostępny jest 1000 razy lepszy od każdego cierpa oszusta. trasa GPS i płatność bezgotówkowa to jest to.
UBERator, 28 czerwca 2016, 15:18 | odpowiedz
Ile to już lat trwa ta walka z cwaniactwem, oby w końcu coś się ruszyło. A później ci "uczciwi i ciężko pracujący" taksówkarze będą krzyczeć jak to pewna firma na U psuje im rynek i jest nieuczciwą konkurencją i zagrożeniem dla pasażerów...
antoni, 28 czerwca 2016, 15:21 | odpowiedz
I bardzo dobrze, ze w końcu się zabiorą za ich zakłamane zadki! Brawo.
Bartosz, 28 czerwca 2016, 15:21 | odpowiedz
UBERator Tylko UBER. Wszędzie gdzie jest dostępny jest 1000 razy lepszy od każdego cierpa oszusta. trasa GPS i płatność bezgotówkowa to jest to.
A co ci płatność gotowkowa przeszkadza?
Szef, 28 czerwca 2016, 15:22 | odpowiedz
powinni gnojom łapy poucinać za takie praktyki!!!
nnoe, 28 czerwca 2016, 15:22 | odpowiedz
Lotnisko Chopina jest jednym z najgorszych na jakim byłem Bardzo słaba ta wizytówka ;)
Cph, 28 czerwca 2016, 15:23 | odpowiedz
UBERator Tylko UBER. Wszędzie gdzie jest dostępny jest 1000 razy lepszy od każdego cierpa oszusta. trasa GPS i płatność bezgotówkowa to jest to.
Dużo płacą za takie komentarze?
ala, 28 czerwca 2016, 15:24 | odpowiedz
Szef
UBERator Tylko UBER. Wszędzie gdzie jest dostępny jest 1000 razy lepszy od każdego cierpa oszusta. trasa GPS i płatność bezgotówkowa to jest to.
A co ci płatność gotowkowa przeszkadza?
Cierpy co niby nie mają drobnych i zawsze do góry zaokrąglają, rachunek 43zł a on mówi że zrobi do 50zł bo nie ma jak wydać. Albo Cię wożą przez pół godziny, żeby "rozmienić" ze 100. Mało życia znasz widzę.
Uberator, 28 czerwca 2016, 15:29 | odpowiedz
Szef
UBERator Tylko UBER. Wszędzie gdzie jest dostępny jest 1000 razy lepszy od każdego cierpa oszusta. trasa GPS i płatność bezgotówkowa to jest to.
A co ci płatność gotowkowa przeszkadza?
Że gotówki przy sobie nie noszę w takiej ilości.
Asmixus, 28 czerwca 2016, 15:32 | odpowiedz
Cph Lotnisko Chopina jest jednym z najgorszych na jakim byłemBardzo słaba ta wizytówka ?
To chyba niewiele widziałeś... ;)
tajfun, 28 czerwca 2016, 15:35 | odpowiedz
ala
UBERator Tylko UBER. Wszędzie gdzie jest dostępny jest 1000 razy lepszy od każdego cierpa oszusta. trasa GPS i płatność bezgotówkowa to jest to.
Dużo płacą za takie komentarze?
To wcale nie musi byc sponsorowany komentarz, Uber po prostu jest najlepszy, nie tylko w PL. Nawet jak wyladowalam na Filipinach i nie wiedzialam ze jest Uber, zamówilam normalny transfer z lotniska i zaplacilam ok 100zl, a na lotnisko wracalam juz Uberem i zaplacilam 15 zł.
Kasia, 28 czerwca 2016, 15:35 | odpowiedz
Avatar użytkownika
jak ktoś wychodząc z terminala widzi taksówki i mimo to idzie z jakiś gościem na parking w nieznanym dla siebie mieście to sorry...
wilczagorka, 28 czerwca 2016, 15:38 | odpowiedz
Cph Lotnisko Chopina jest jednym z najgorszych na jakim byłemBardzo słaba ta wizytówka ?
Jaki kraj taka wizytówka. Teraz wiesz, ze jestes z najsłabszego kraju.
Zimmermann, 28 czerwca 2016, 15:40 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Brawo LOTNISKO! W końcu pogonicie tę hordę bandytów.:)!
ciachu25, 28 czerwca 2016, 16:16 | odpowiedz
Rozwiązaniem byłaby tablica z orientacyjnym cennikiem. Pozdrawiam.
Ppp, 28 czerwca 2016, 16:19 | odpowiedz
Wprowadzić PRE-PAIDy z płatnością na lotnisku ....i po sprawie !!!!
Realista, 28 czerwca 2016, 16:44 | odpowiedz
W UBERze też jeżdżą oszuści. Wykorzystują na prawo i lewo czasem jak się da. Co z tego, że masz nawigację? NIE TY PROWADZISZ! Często wracam Uberem i często trafiam na oszustów lub ludzi, którzy NIE POWINNI prowadzić...
Iza, 28 czerwca 2016, 16:50 | odpowiedz
Niestety nie jest prawdą ze ci naciagacze znikneli z przylotow. Dzisiaj kilka razy podjezdzajac na postoj widzialem ich w tej samej ilosci
Emil, 28 czerwca 2016, 16:51 | odpowiedz
Niech się wezmą za mafię kantorową. Spread na lotnisku Chopina wynosi 40-50 groszy na 1 $ czy 1 €
jasio, 28 czerwca 2016, 16:55 | odpowiedz
W zeszłym roku jak przylecialem do waw podszedł do mnie facet zaraz w drzwiach i pyta się,taksoweczke?a ja się pytam ile na zachodni a on do mnie 60zl mówię mu 40 a 50 a ja mu na to 40 bo więcej nie mam.Zgodził się. Tylko ze był to legalny taksówkarz bo miał identyfikator na desce rozdzielczej.jak wracałem tydzień później to kupiłem bilet na pociąg na lotnisko zapłaciłem kolo 6 zł i tamtej pory jak lecę do warszawy to odrazu idę pociąg bez wychodzenia na zewnątrz
Janek, 28 czerwca 2016, 17:15 | odpowiedz
@jasio to chyba nie widziałeś cen w kantorach na heathrow tanm za jednego funta chcą nawet 7.5zł a dają ok 4.5
wojtek, 28 czerwca 2016, 17:18 | odpowiedz
Dobra zmiana? Jak się chce to można? Powtarzam: jak się chce. No ale gdzie teraz będzie krążył ten piniundz :)
Jarek, 28 czerwca 2016, 17:34 | odpowiedz
wilczagorka jak ktoś wychodząc z terminala widzi taksówki i mimo to idzie z jakiś gościem na parking w nieznanym dla siebie mieście to sorry…
Ostatnio odwiedzili mnie teściowie z Włoch i mieli taką sytuację, że wzieli spod Zamku do nas na Bielany trefną taksówkę. Gość chciał ich skasować na 280zł. Na szczęście mieli tylko 200 w złotówkach. Jak pytałam jak to się stało to powiedzieli, że na dachu miał 'taxi' to wsiedli...
Karliney, 28 czerwca 2016, 17:34 | odpowiedz
Bumba dziumba, lala. I tiru dziubu ściubu dziub. Ti ti ti puciupku mój. Zjadłbym coś.
Iskiereczka, 28 czerwca 2016, 17:54 | odpowiedz
Przecież cwaniaków w Polsce jest pod dostatkiem. Na każdym kroku trzeba się pilnować bo przekręci Cię każdy od Straży Miejskiej która Ci wlepi lipny mandat po mechanika samochodowego który zawyży rachunek. Co gorsza mało kto z takim cwaniactwem walczy a co niektórzy mówią o takich że są przedsiębiorczy!
Klaun Szyderca, 28 czerwca 2016, 18:15 | odpowiedz
Mafia taksowkowa ktora nie jezdzi na taksowkach a prywatnymi autami przybija piatki ze sluzba ochrony lotniska i posterunkiem policji. Trezba jezdzic tylko oznakowanymi taxi zeby nie przeplacic
Cwaniak, 28 czerwca 2016, 18:51 | odpowiedz
W Poznaniu na dworcu PKP od lat jest to samo. I nikt nie potrafi poradzić sobie z oszustami. A jakbyś podjechał taksówką korporacji na "ich" miejsce pod samym dworcem to ściągasz na siebie kłopoty...
poznianiak, 28 czerwca 2016, 19:05 | odpowiedz
Chyba nie potrafię wykrzesać współczucia dla zawodników, dla których skorzystanie z komunikacji publicznej jest zbyt trudne, tudzież zakłóci błękit ich krwi...
obibok, 28 czerwca 2016, 19:17 | odpowiedz
Z modlina Taxi cena normalna nie oszukiwana 130-160 zł , uber 80-100 dziękuje za uwage
Amstaff, 28 czerwca 2016, 19:24 | odpowiedz
Lecz się kretynie! Wodę z mózgu wam tam w tym uberze zrobili?
Uberator
Szef
UBERator Tylko UBER. Wszędzie gdzie jest dostępny jest 1000 razy lepszy od każdego cierpa oszusta. trasa GPS i płatność bezgotówkowa to jest to.
A co ci płatność gotowkowa przeszkadza?
Cierpy co niby nie mają drobnych i zawsze do góry zaokrąglają, rachunek 43zł a on mówi że zrobi do 50zł bo nie ma jak wydać. Albo Cię wożą przez pół godziny, żeby „rozmienić” ze 100. Mało życia znasz widzę.
Jarek, 28 czerwca 2016, 20:13 | odpowiedz
Nie ma co się oszukiwać , za każdym razem gdy ląduję w Warszawie stoi w drzwiach przesuwanych ten sam facet od kilku lat i proponuje taxi , czy na lotnisku pracują durnie i nie widzą co się dzieje czy też nie chcą widzieć - układ czy co ?
Edzio, 28 czerwca 2016, 20:51 | odpowiedz
Jarek Lecz się kretynie! Wodę z mózgu wam tam w tym uberze zrobili?
Uberator
Szef
UBERator Tylko UBER. Wszędzie gdzie jest dostępny jest 1000 razy lepszy od każdego cierpa oszusta. trasa GPS i płatność bezgotówkowa to jest to.
A co ci płatność gotowkowa przeszkadza?
Cierpy co niby nie mają drobnych i zawsze do góry zaokrąglają, rachunek 43zł a on mówi że zrobi do 50zł bo nie ma jak wydać. Albo Cię wożą przez pół godziny, żeby „rozmienić” ze 100. Mało życia znasz widzę.
Nie tylko Uber ale i banki mu mózg wyprały. Jak widzę podobnego gamonia co za bułkę w markecie płaci kartą całe 55 gr to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Cash to cash.
Mess, 28 czerwca 2016, 21:08 | odpowiedz
Dobrze niech gonią nieuczciwych gadów. Jesli chociaż jeden turysta nie zostanie oszukany to już coś.
Ler, 28 czerwca 2016, 21:14 | odpowiedz
obibok Chyba nie potrafię wykrzesać współczucia dla zawodników, dla których skorzystanie z komunikacji publicznej jest zbyt trudne, tudzież zakłóci błękit ich krwi…
Pomyśl. Masz 60+ , chore nogi lub serce , przyleciales z innego kraju, nieco Ci się spieszy a musisz się dostać na jakieś przedmieścia. Naprawdę pojedziesz tramwajem i przesiadziesz się na autobus by w końcu ostatnie 1350 metrów przejsc pieszo ? Typowe myślenie tylko ja, ja, ja. Są jeszcze oni- inni.
Kulawy zenek, 28 czerwca 2016, 21:20 | odpowiedz
Ja tam wolę MY TAXi, uczciwe i przez aplikację i płacą podatki w Polsce. Uber nie jest uczciwy wobec kierowców
Papricana, 28 czerwca 2016, 21:22 | odpowiedz
Uberator
Szef
UBERator Tylko UBER. Wszędzie gdzie jest dostępny jest 1000 razy lepszy od każdego cierpa oszusta. trasa GPS i płatność bezgotówkowa to jest to.
A co ci płatność gotowkowa przeszkadza?
Cierpy co niby nie mają drobnych i zawsze do góry zaokrąglają, rachunek 43zł a on mówi że zrobi do 50zł bo nie ma jak wydać. Albo Cię wożą przez pół godziny, żeby „rozmienić” ze 100. Mało życia znasz widzę.
Jak jestes miekki kolego i dajesz sie kręcić byle złotówie to juz Twój problem. Jeżdżę czesto taryfami i nigdy nie przeplacilem ani nie mialem problemów opisywanych przez Ciebie. Tylko to niestety trzeba być twardym i krótko z gnojami... widzę niestety Ty tego nie potrafisz...
Szef, 28 czerwca 2016, 22:31 | odpowiedz
obibok Chyba nie potrafię wykrzesać współczucia dla zawodników, dla których skorzystanie z komunikacji publicznej jest zbyt trudne, tudzież zakłóci błękit ich krwi…
A nie przyszło ci do głowy, ze ktoś może nie umieć lub nie chcieć korzystać z komunikacji miejskiej? Przylatuje zmęczony, po kilkunastu godzinach lotu, z ciężkim bagażem, nie zna Warszawy i co, ma szukać kom miej z 3 przesiadkami? Głupi komentarz
miła11, 28 czerwca 2016, 23:26 | odpowiedz
Iza W UBERze też jeżdżą oszuści. Wykorzystują na prawo i lewo czasem jak się da. Co z tego, że masz nawigację? NIE TY PROWADZISZ! Często wracam Uberem i często trafiam na oszustów lub ludzi, którzy NIE POWINNI prowadzić…
Tylko że w uberze piszesz mail i dostajesz zwrot bez gadania. Ehh marudzicie. Uber cenowo wymiata. Jakość samochodów też jest ok, moze nie Mercedes ELE TAXi ale wszystkie sa wysprzatane i w miare nowe.
G_777, 29 czerwca 2016, 1:23 | odpowiedz
Szef
UBERator Tylko UBER. Wszędzie gdzie jest dostępny jest 1000 razy lepszy od każdego cierpa oszusta. trasa GPS i płatność bezgotówkowa to jest to.
A co ci płatność gotowkowa przeszkadza?
A chociażby to, że po zapłaceniu gotówką możesz zapomnieć o jakiejkolwiek reklamacji. Jeśli płatność jest automatycznie pobierana z rachunku, a Ty zauważyłeś na mapce, która przychodzi od Ubera w mailu, że kierowca pojechał dłuższą trasą, reklamacja jest uwzględniona a kwota zwracana na rachunek.
peeping_tom, 29 czerwca 2016, 7:27 | odpowiedz
To za limuzyny z Blacklane'a za trasę z Chopina do Centralnej dużo mniej płaciłem...
Matt, 29 czerwca 2016, 8:08 | odpowiedz
jasio Niech się wezmą za mafię kantorową. Spread na lotnisku Chopina wynosi 40-50 groszy na 1 $ czy 1 €
Ten spread jest jak najbardziej moralny.Nie po to tałażysze koncesje przydzielali żeby im teraz motłoch rynek wprowadzał...;-)))))
zap, 29 czerwca 2016, 9:31 | odpowiedz
jasio Niech się wezmą za mafię kantorową. Spread na lotnisku Chopina wynosi 40-50 groszy na 1 $ czy 1 €
Całe Okęcie to od lat jedna wielka mafia. Kiedyś chociaż Duty Free było jeszcze normalne. Teraz tylko lotniskowi wyjadacze wynoszą walizkami Sobieskiego po 10zł za flaszkę (tyle, że do miasta). Taksówki, nieuczciwy kantor, parkingi, zakazy i nakazy dla uprzywilejowanych. Ale mają Bizancjum!!!
ATeDe, 29 czerwca 2016, 10:24 | odpowiedz
Mess
Jarek Lecz się kretynie! Wodę z mózgu wam tam w tym uberze zrobili?
Uberator
Szef
UBERator Tylko UBER. Wszędzie gdzie jest dostępny jest 1000 razy lepszy od każdego cierpa oszusta. trasa GPS i płatność bezgotówkowa to jest to.
A co ci płatność gotowkowa przeszkadza?
Cierpy co niby nie mają drobnych i zawsze do góry zaokrąglają, rachunek 43zł a on mówi że zrobi do 50zł bo nie ma jak wydać. Albo Cię wożą przez pół godziny, żeby „rozmienić” ze 100. Mało życia znasz widzę.
Nie tylko Uber ale i banki mu mózg wyprały. Jak widzę podobnego gamonia co za bułkę w markecie płaci kartą całe 55 gr to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Cash to cash.
I nic nie daje takiej wolności (blokady konta, niedziałający terminal)...zróbcie sobie test przez 2-3 miesiące wypłacajcie całość gotówki z banku i opierajcie się tylko na gotówce. zobaczycie jak będą banksterzy wydzwaniać czy coś się stało i dlaczego nie ma operacji na koncie... tyle w temacie
wiol, 29 czerwca 2016, 11:12 | odpowiedz
To nie tylko w Gdańsku działają naciągacze. Przy każdym większym dworcu czy lotnisku są takie kombinacje. http://www.wykop.pl/link/3245857/uwazaj-do-jakiej-taksowki-wsiadasz-ku-przestrodze/
Lukasz, 29 czerwca 2016, 13:12 | odpowiedz
To działanie umożliwiło wprowadzenie zakazu zatrzymywania się i postoju pod terminalem dla wszystkich i stworzyło monopol 3 korporacji taksówkowych na przylotach. Bezzasadny atak na konkurencję i działanie wbrew interesom pasażerów: http://blogobywatelskiegorozwoju.pl/lotnisko-chopina-ogranicza-konkurencje-przewoznikow/
Marek, 30 czerwca 2016, 10:36 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »