Fly4free.pl

Mikołajki w Kraju Kwitnącej Wiśni. Loty z Warszawy do Osaki za 1972 PLN + mini poradnik

1972 PLN
Osaka zamek
Foto: Sean Pavone / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Mikołajki w Japonii? To jest to! Majestatyczny zamek Himeji, dawna stolica kraju ze słynną dzielnicą gejsz – Gion, spacer pośród danieli w Narze oraz słynna z wykwintnych restauracji Osaka, to tylko mały wycinek tego, co czeka na was w regionie Kansai!

Z Warszawy do Osaki podróżować będziecie na początku grudnia w terminie obejmujący dzień św. Mikołaja. Polecicie samolotami linii KLM z przesiadkami na lotnisku w Amsterdamie (przerwy w podróży wyniosą 6 godzin i 25 minut). Podczas międzykontynentalnych lotów możecie liczyć m.in. na posiłki oraz napoje bezalkoholowe i alkoholowe.

W cenie biletu zabrać możecie ze sobą bagaż podręczny oraz jeden przedmiot osobisty (mały plecak lub damską torebkę). Za walizkę nadawaną do luku będziecie musieli zapłacić 171 PLN w jedną stronę.

Termin podróży: 1 – 9 grudnia
Linia lotnicza: KLM
Bagaż: podręczny i przedmiot osobisty

Hotel297 PLN/pokój/noc

W Osace proponuję wam noclegi w 3* hotelu ibis Styles Osaka Namba, który położony jest w popularnej wśród turystów dzielnicy Dotonbori. W okolicy znajdziecie wiele restauracji, barów oraz sklepów. Stacja kolejki/metra (Nippombashi) znajduje się w odległości 350 metrów od hotelu.

osaka noclegi

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jak się poruszać po okolicy?

Najlepszą, a zarazem najtańszą opcją będzie zakup biletu upoważniającego do nielimitowanych przejazdów wszystkimi pociągami JR, w tym super szybkimi Shinkansenami. Wybierać możecie spośród kilku opcji:

Zarezerwujcie 5-dniowy bilet na rozszerzony region Kansai » (ok. 359 PLN)

Jakie są zalety takiego rozwiązania? M.in.:

 • Możliwość korzystania z pociągów miejskich i podmiejskich w Osace;
 • Korzystanie z pociągów Shinkansen z Osaki do Himeji, Kobe, Okayama;
 • Możliwość jazdy pociągami podmiejskimi i ekspresowymi do/z Kyoto, Nara, Uji, Kobe oraz na/z lotnisko Kansai.

kod rabatowy

Zarezerwujcie 5-dniowy bilet na cały region Kansai i Hiroszima » (ok. 535 PLN)

Jakie są zalety takiego rozwiązania? M.in.:

 • Możliwość korzystania z pociągów miejskich i podmiejskich w Osace;
 • Korzystanie z pociągów Shinkansen z Osaki do Himeji, Kobe, Okayama, Hiroshimy;
 • Możliwość jazdy pociągami podmiejskimi i ekspresowymi do/z Kyoto, Nara, Uji, Kobe, Miyajimaguchi oraz na/z lotnisko Kansai;
 • Korzystanie z promu JR na/z wyspy Miyajima.

kod rabatowy

Dlaczego region Kansai?

Po pierwsze Osaka – miasto, które łączy tradycję z hipernowoczesnością. Symbolem oraz główną atrakcją jest zamek, który pojawia się na wielu fotografiach oraz pocztówkach. Kolejnym miejscem, które należy zobaczyć, jest dzielnica Namba – której wizytówką jest park znajdujący się na dachu galerii handlowej. W dzielnicach Dōtonbori oraz Shinsekai będziecie mieli okazję zakosztować lokalnych przysmaków takoyaki, okonomiyaki, kushikatsu czy teppanyaki.

Po drugie – Kioto. Odwiedźcie świątynie, z których najsłynniejszą jest Golden Pavilion, ale zajrzyjcie również do Kiyomizu-dera, Higashiyama Jisho-ji czy Tō-ji. Co jeszcze warto zobaczyć? Las bambusowy, dzielnicę gejsz – Gion oraz wspaniała Fushimi Inari-Taisha. To świątynia z 711 roku, która znajduje się na górze, a prowadzi do niej „las” tradycyjnych bram tori.

Po trzecie – Nara oraz Uji. Nara była pierwszą stolicą Japonii, więc na zabytki natkniecie się co chwilę. Z tych najsłynniejszych wymienić można: Kōfuku-ji, Hōryū-ji, Yakushi-ji Temple czy Tōshōdai-ji. Jednak główny powód odwiedzin turystów to wolno biegające daniele, które tylko czekają na okazję darmowego jedzenia – uważajcie na plecaki i kieszenie 😉 Ciekawostką związaną z Uji jest to, że wizerunek znajdującej się tutaj świątynia Byōdō-in zdobi jedną ze stron monety 10-jenowej. Drugą ciekawostką jest to, że bliźniacza świątynia znajduje się na Hawajach, na wyspie Oahu.

Po czwarte – Hiroszima. O tym mieście słyszał zapewne każdy i warto je zobaczyć. Kopuła Bomby Atomowej – to jedna z pozostałości, przypominająca o tym, co się tutaj wydarzyło. Udajcie się także pod tutejszy zamek oraz do Hiroshima Peace Memorial Museum. W okolicy miasta znajduje się miejsce, które kojarzyć możecie z folderów reklamowych o Japonii – ogromna brama tori znajdująca się „na morzu”! Znajduje się ona przy wyspie Miyajima. W jaki sposób „zaliczyć” oba miejsca w jeden dzień dowiecie się, odwiedzając ten wątek.

Po piąte Himeji, czyli miasto, którego główną atrakcją jest wysoki na prawie 32 metry Zamek Białej Czapli, widać go już z ze stacji kolejowej. Zamek w Himeji został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz posiada status Skarbu Narodowego Japonii.

Japonia Kyoto Fushimi Inari
Foto: Sean-Pavone / Shutterstock
Foto: Sean-Pavone / Shutterstock
Foto: Sean Pavone / Shutterstock
Przydatne informacje
 • Japan-guide.com – to prawdziwa skarbnica wiedzy o Japonii i jej atrakcjach.

 • Wiele przydatnych informacji znajdziecie także na forum.

 • System japońskiej kolei jest jednym z najlepiej zorganizowanych na świecie. Na stronie hyperdia.com znajdziecie rozkłady jazdy pociągów oraz zaplanujecie podróż po kraju.

 • Sprawdźcie przygotowany przez nas poradnik, w jaki sposób optymalnie spakować się w małą walizkę.

 • W Japonii płaci się w jenach (JPY), aby nie tracić pieniędzy na niekorzystnych przewalutowaniach polecam zabrać w podróż wielowalutową kartę Revolut.

 • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »