Fly4free.pl

Majówka z Qatar Airways! Kapsztad, Johannesburg oraz Doha w jednej podróży za 2493 PLN. Z Berlina

2493 PLN
Foto: Benjamin B / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Spędźcie tegoroczny długi weekend majowy w Republice Południowej Afryki. Wspinaczka na Lion’s Head lub Table Mountain. Wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei z wcześniejszym podziwianiem pingwinów w ich naturalnym środowisku oraz safari w Parku Krugera, gdzie będziecie mieli okazję m.in. „zapolować” na wielką afrykańską piątkę. Prawda, że brzmi dobrze? Przedsmakiem podróży na południe Afryki będzie krótka wizyta w stolicy Kataru.

Przygotowana przeze mnie oferta przypada w okresie długiego weekendu majowego, tj. 20 kwietnia – 4 maja. Wycieczkę rozpoczniecie i zakończycie na berlińskim lotnisku Tegel. 4 z 5 lotów pokonacie samolotami 5* linii lotniczych Qatar Airways. Podróż katarskim przewoźnikiem będzie przyjemnością samą w sobie: bogaty system rozrywki pokładowej, urozmaicone posiłki i napoje oraz obsługa na świetnym poziomie – to wszystko czeka was na pokładzie.

Natomiast trasę pomiędzy Kapsztadem a Johannesburgiem pokonacie linią Mango. W obu przypadkach w cenę biletu wliczony jest bagaż nadawany do luku, a na pokład samolotu zabrać będziecie mogli bagaż podręczny oraz przedmiot osobisty (mały plecak lub damską torebkę).

Termin podróży: 20 kwietnia – 4 maja
Linie lotnicze: Qatar Airways, Mango
Bagaż: rejestrowany, podręczny oraz przedmiot osobisty

Koszt wszystkich biletów lotniczych, obejmujących całą wycieczkę, to 2493 PLN za osobę.

Plan podróży:
Berlin – Doha 20.4
Doha – Kapsztad 23.4
Kapsztad – Johannesburg 29.4
Johannesburg – Berlin 04.05

Samochód144 PLN/dzień

Po wylądowaniu w Johannesburgu polecam wam wypożyczyć samochód i ruszyć w stronę Parku Krugera. Przy długich trasach liczy się komfort jazdy, dlatego rekomenduję wybrać auto z kategorii SUV. Za 5-dniowy wynajem zapłacicie 718 PLN.

rpa auto

Jak zwiedzać RPA?

Dla miłośników zachodów słońca, rekomenduję Signal Hill. Wjedziecie tutaj autem, ale nie róbcie tego na ostatnią chwilę, gdyż parking ma ograniczą ilość miejsc. W ciągu dnia proponuję wybrać się na Lion’s Head, wspinaczka na szczyt nie powinna wam zająć więcej niż godzinę. Panorama, jaka roztacza się z góry, na pewno was zachwyci. Moim zdaniem, obowiązkowe jest również „zaliczenie” słynnej Table Mountain. Możecie spróbować swoich sił podczas pieszej wędrówki lub wjechać kolejką na szczyt. Za bilet w dwie strony zapłacicie 360 ZAR (ok. 95 PLN).

Poza miastem musicie wybrać się na Boulders Beach. To właśnie tam znajduje się kolonia pingwinów afrykańskich – aby je zobaczyć, z portfela ubędzie wam 160 ZAR (ok. 42 PLN). Wersja dla oszczędnych? Pojedźcie trochę dalej, na Frank’s Beach… i pospacerujecie po okolicy. Powinniście natrafić na małe grupki pingwinów – to w Kapsztadzie.

Natomiast z Johannesburga udajcie się prosto na afrykańskie safari. Po tego typu atrakcje wybierzcie się do Parku Krugera, jeszcze lepiej, gdy na terenie parku spędzicie przynajmniej kilka nocy. Osobiście polecam zatrzymać się w Satara Rest Camp oraz Mopani Rest Camp. Na terenie kampów znajdują się restauracje, sklepy – w których znajdziecie „prawie” wszystko, stacje benzynowe, miejsca do grillowania, a niektóre dysponują także basenem!

Nieopodal recepcji znajduje się specjalna mapa, na której każdego poranka zaznaczone są pozycje występowania różnych gatunków zwierząt. Tak zdobyta wiedza na pewno przybliży was do „upolowania” Wielkiej Piątki Afryki, do której zalicza się słonia afrykańskiego, bawoła afrykańskiego, czarnego nosorożca, lamparta i przede wszystkim lwa!

Ogromną zaletą zwiedzania Krugera jest to, że można po nim jeździć własnym samochodem. Oprócz głównej asfaltowej drogi znajduje się tam wiele pobocznych szutrowych tras. Do takiej jazdy idealnie nadawać się będziecie proponowane przeze mnie auto z segmentu SUV.

Pingwiny kapsztad
Foto: Yorkshireknight / Shutterstock
Przylądek RPA Kapsztad
Foto: michaeljung / Shutterstock
Foto: PACO COMO / Shutterstock
Przydatne informacje
 • Jedziecie do Berlina autem? Sprawdźcie jedną z najtańszych opcji parkingowej w okolicy lotniska Tegel. W innym przypadku zapoznajcie z naszymi wskazówkami, jak łatwo i tanio dojechać do stolicy Niemiec.

 • Na lotnisku w Dosze otrzymacie darmową wizę upoważniającą do 90-dniowego pobytu na terenie Kataru.

 • Do wypożyczenia samochodu nie jest wymagane międzynarodowe prawo jazdy, ale pamiętajcie, że w Republice Południowej Afryki obowiązuje ruch lewostronny!

 • Potrzebujecie informacji praktycznych, porad i wskazówek dotyczących Kapsztadu? Zobaczcie, co rekomendują nasi forumowicze.

 • Sprawdźcie gdzie znajdziecie najlepsze plaże oraz co wart zobaczyć w Kapsztadzie.

 • Rezerwacji noclegów w Parku Krugera dokonacie pod tym linkiem.

 • Trasa z Johannesburga do Nelspruit obejmuj odcinki płatne. Za przejazd zapłacicie tylko gotówką albo południowoafrykańską kartą.

 • Zapoznajcie się z listą 10 najciekawszych miejsc w RPA.

 • Tanie zakupy w Republice Południowej Afryki zrobicie w sklepach sieci Pick 'n’ Pay.

 • Walutą RPA jest Rand, 100 ZAR to ok. 26 PLN. W podróż proponuję wam zabrać ze sobą wielowalutową kartę Revolut, by nie trwonić pieniędzy na przewalutowania.

 • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

 • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Trochę mało czasu jak na RPA. Kraj jest cudownyi ogromny! Będąc tam 3 tygodnie (aż lub tylko) mam wielki niedosyt. 
Piotr Kostiw, 22 lutego 2020, 12:34 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »