Fly4free.pl

Majówka na Grenlandii! Nuuk lub Ilulissat z Gdańska za 2356 PLN

2356 PLN
Foto: Maridav / Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Jeśli należycie do grupy podróżników, u których słowa „lodowiec”, „oglądanie wielorybów” czy „niedźwiedź polarny” wywołują szybsze bicie serca, to ta okazja będzie idealna dla was. Dzięki kombinacji lotów linii Ryanair i Air Greenland, będziecie mieli okazję postawić stopę na największej wyspie świata!

Grenlandia nie należy ani do popularnych, ani do tanich kierunków podróżniczych – i często wydaje się być nieosiągalnym marzeniem wielu miłośników przygód. W mojej propozycji majówkowego wypadu do krainy wiecznego lodu, macie do wyboru loty do dwóch miast, leżących na jej zachodnim wybrzeżu. Niezależnie od tego, którą część wyspy wybierzecie, podróż rozpoczniecie lotem z Gdańska do Kopenhagi 26, 27 lub 28 kwietnia. To wy decydujecie, czy wolicie krótką przesiadkę, czy skorzystacie z możliwości dłuższego zwiedzania stolicy Danii.

28 kwietnia to dzień wylotu na Grenlandię, na której spędzicie tydzień pełen niezapomnianych wrażeń. Będziecie mieli okazję poznać kulturę Inuitów, wypatrywać wielorybów, rozkoszować się widokiem niezliczonych lodowców i fiordów, wykąpać się w gorących źródłach na wyspie Uunartoq, podziwiać przyrodę w największym na świecie parku narodowym Grønlands Nationalpark, a może nawet zagrać w golfa na lodzie na najbardziej na północ wysuniętym polu golfowym świata!

W podróż powrotną udacie się 5 maja, po drodze zatrzymując się na kilkanaście godzin w Kangerlussuaq i spędzając noc w Kopenhadze, aby wylądować w Gdańsku 7 maja. Na odcinkach podróży wykonywanych przez Air Greenland bagaż rejestrowany wliczony jest w cenę biletu.

Uwaga: Podróż składa się z kilku odcinków na osobnych biletach, więc poszczególne jej części musicie zarezerwować osobno.

Termin podróży: 28 kwietnia – (5) 7 maja
Linie lotnicze: Ryanair, Air Greenland
Bagaż: podręczny

Plan podróży:
28 kwietnia: Gdańsk – Kopenhaga
28 kwietnia: Kopenhaga – Kangerlussuaq – Ilulissat lub Kopenhaga – Kangerlussuaq – Nuuk
5 maja: Ilulissat – Kangerlussuaq – Kopenhaga lub Nuuk – Kangerlussuaq – Kopenhaga
7 maja: Kopenhaga – Gdańsk

Hotel359 PLN/noc

Podczas pobytu w Nuuk rozważcie noclegi w Greenland Escape Accommodation mieszczącym się na obrzeżach miasta i 4km od wyciągu narciarskiego Nuuk Ski Lift

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co warto zwiedzić na Grenlandii?

Pokryta w ponad 80% lądolodem Grenlandia jest ogromnym, naturalnym rezerwatem dziewiczej przyrody – i sama w sobie stanowi największą atrakcję tej podróży. Na pewno zachwyci was Ilulissat, czyli fiord wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, który jest jedną z największych gór lodowych na półkuli północnej. Może was również zainteresować stanowisko archeologiczne w osadzie Sermermiut, ze śladami historii i kultury Inuitów sprzed 4000 lat, znajdujące się u ujścia fiordu. 
Rozważcie rejs statkiem lub kajakiem wśród dryfujących w morzu gór lodowych, który jednocześnie stanowi świetną okazję do obserwacji arktycznej fauny, zwłaszcza fok, wali grenlandzkich, narwali, morsów i występujących tu 15 gatunków wielorybów! Nuuk, stolica Grenlandii, jest najstarszym miastem na wyspie, w której po dziś dzień zachował się oryginalny dom założyciela miasta. Zatrzymajcie się przy pomniku Hansa Egede, który w 1721 roku przybył na Grenlandię z zamiarem jej kolonizacji – jest to też świetny punkt widokowy, z którego roztacza się widok na kolorowe, grenlandzkie domy i zatokę. Znajdziecie tu również Grenlandzkie Muzeum Narodowe, Muzeum Sztuki oraz Nuutoqaq, czyli muzeum miejskie.

Foto: Lupus69 / Shutterstock.com
Foto: Nicolaj Larsen / Shutterstock.com
Foto: Kertu / Shutterstock.com
Przydatne informacje
  • Przeczytajcie raport z podróży na Grenlandię jednego z naszych redaktorów oraz Spacer po Grenlandii na naszym forum

  • Zaoszczędzicie na przewalutowaniach, jeżeli w trakcie podróży będziecie płacić kartą Revolut.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Bardziej polecam Illulisat, lodowce są tam nawet latem, jako nocleg wybierzcie Hotel Avannaa. Polecam popływać łodzią wśród lodowców ( IllulisatTourss znajdziecie na instagramie ) ,  albo jedną z 3 tras trekingowych ( najdłuższa to ok 4-5 godzin) . Nuuk  jest zbliżone klimatem do Reykjawiku . Greenland Escape Accommodation jest całkiem spoko , na piechotę do centrum Nuuk idzie się ok 20-30 minut, na lotnisko można dojechać autobusem z pobliskiego przystanku ( autobusy jeżdżą tylko do 18) .Warto pamiętać, że Grenlandia jest droższa wersją Danii.
Elopszemo, 23 stycznia 2020, 20:55 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »