Fly4free.pl

Najlepsza wyspa w Europie wybrana. Ale nominacje to gotowa lista podróżnicza!

madera wybrzeze
Foto: Funny Solution Studio / Shutterstock

W dorocznym rankingu World Travel Awards Madera otrzymała tytuł najlepszej europejskiej wyspy już piąty raz z rzędu. Piękna wyspa pełna niezwykłych krajobrazów nie bez powodu jest uwielbiana przez turystów. A tytuł jedynie potwierdza to, co nasi czytelnicy mówią już od dawna – na Maderę warto polecieć przynajmniej raz w życiu.

Od 2013 roku Madera nieprzypadkowo zdobywała tytuł najlepszej europejskiej wyspy aż siedem razy. Świetne jedzenie, różnorodne i spektakularne krajobrazy, dobre hotele, szeroka oferta biur podróży, ale i możliwość dolotu na własną rękę sprawiły, że Madera zdobyła serca wielu turystów. Co ciekawe, przez ostatnich 8 lat tylko raz ustąpiła miejsca lidera Sardynii – w 2015 roku. Po tej jednorocznej przerwie znów trafiła na najważniejsze miejsce podium i nieprzerwanie dzierży ten tytuł już piąty rok z rzędu.

Co prawda z Polski – poza lotami czarterowymi nie ma możliwości bezpośredniego lotu na Maderę, ale możecie do niej dotrzeć bez trudu (a często i za niewielkie pieniądze) lecąc chociażby przez Lizbonę, Londyn czy Berlin. Regularnie też oferty na Maderę pojawiają się w naszych artykułach. Na przykład kilka dni temu pokazywaliśmy wam możliwość kupienia tygodniowych wakacji z biurem podróży za zaledwie 989 PLN.

Jeśli jednak byliście już na Maderze lub szukacie innej wyspy, która was zachwyci, to w World Travel Awards opublikowano nie tylko zwycięzcę, ale dodatkowe także 10 kandydatów do miana najlepszej europejskiej wyspy. Fakt, że nie wygrały nie sprawia przecież, że nie są piękne. O tytuł walczyły także Azory, Baleary (a więc Majorka, Ibiza czy Majorka), Wyspy Kanaryjskie, Kreta, Cyklady, Cypr, Wyspy Normandzkie, Malta, Sardynia i Sycylia.

Warto też zauważyć, że Portugalia w tegorocznym plebiscycie World Travel Award może się pochwalić większą ilością zdominowanych kategorii. Azory okazały się być bowiem najlepszym kierunkiem przygodowym w Europie, Passadicos do Paiva najlepszą przygodową atrakcją turystyczną, w Algarve zobaczycie najpiękniejsze plaże. Porto wygrało w kategorii najlepsze miasto na „city break”, Lizbona w kategorii najlepszych kierunków na rejs, a cała Portugalia została doceniona jako wiodący kierunek w Europie. Doceniono też kilkanaście portugalskich hoteli. Na koniec tej wyliczanki trzeba też zaznaczyć, że TAP Portugal zdobył tytuł najlepszej europejskiej linii na trasach do Afryki i Ameryki Południowej, a nawet… najlepszego magazynu pokładowego.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Szkoda, liczyłem że wygra wyspa słodowa we Wrocławiu.
Alvaro_morales, 6 listopada 2020, 14:45 | odpowiedz
geograficznie Wyspy Kanaryjskie i Cypr to nie są wyspy europejskie
pemat, 6 listopada 2020, 18:00 | odpowiedz
Avatar użytkownika
A wyspa słodowa jest!!!!! 
pemat geograficznie Wyspy Kanaryjskie i Cypr to nie są wyspy europejskie
Alvaro_morales, 6 listopada 2020, 20:39 | odpowiedz
Niektóre Greckie wyspy też geograficznie nie są w Europie i co z tego?
hanysek81, 6 listopada 2020, 22:47 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »