Fly4free.pl

Jutro strajk w kolejnej linii! Odwołają blisko tysiąc lotów

kobieta na lotnisku
Foto: Matej Kastelic / Shutterstock
Już w środę, 27 lipca rozpocznie się strajk ostrzegawczy Lufthansy. Akcję strajkową zapowiedział personel naziemny, a w efekcie niektóre loty mogą zostać zakłócone. Warto pilnować komunikatów i sprawdzić swoje rezerwacje.

Fala strajków na europejskich lotniskach i w liniach lotniczych nabiera tempa. Zaledwie wczoraj informowaliśmy was o trwającym już strajku załogi pokładowej Ryanaira, a także planowanej na czwartek akcji pracowników easyJet. Do tego grona dołączyła również Lufthansa.

Pracownicy niemieckiej linii zapowiedzieli strajk na środę, 27 lipca. Start akcji zaplanowano na 3:45, a więc nawet bardzo wczesne, poranne loty będą już nią objęte. O ich działaniach ostrzega nawet Ambasada RP – zarówno ta w Berlinie, jak i w Kolonii.

– Należy liczyć się z kolejnymi odwołanymi i opóźnionymi lotami oraz dalszymi utrudnieniami w obsłudze pasażerów na niemieckich lotniskach – napisała Ambasada RP w Kolonii na Twitterze.

Zgodnie z zapowiedzią strajk ma potrwać do czwartku, 28 lipca do 6 rano. Akcja strajkowa dotyczy wszystkich lotnisk w Niemczech i może również wpływać na inne połączenia, które są w siatce Lufthansy. Linia poinformowała, że jest zmuszona odwołać ponad 1000 lotów, a zakłócenie dotkną aż 134 000 pasażerów.

Związki zawodowe domagają się podwyżek płac – szczególnie dla techników i logistyków. Całe przedsięwzięcie dotyczy blisko 20 tys. pracowników, a gra toczy się o minimum 350 EUR miesięcznie. Linia nie jest jednak skłonna (przynajmniej na razie) przystać na ich warunki. Lufthansa uważa, że decyzja o strajku jest niezrozumiała. Kolejne negocjacje zaplanowano na początek sierpnia.

Ambasady podpowiadają, aby podróżni byli przygotowani na zakłócenia i zadbali o zabranie dodatkowych pieniędzy na wypadek problemów oraz konieczności zorganizowania alternatywnego transportu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
od trzech lat zaprzestałem Używać LUFY gdyż zrobiła się jak Tanie linie i denerwujące przesiadki w monachium lub frankfurcie do usa..Inne także Pożegnałem linie.. Po 27 latach z pokora Powróciłem do LOT-u..I pozdrawiam wszystkich pracujących w tej firmie jaka by ona nie była . A zaczęło się od wymagań ''Zamaskowania'' i innych dodatkowych idiotyzmów w związku z C-19 , gdzie LOT  stanął w końcu na wysokości zadania i Zaprzestał Stosować Debilnych Zarządzeń  , a ja po Niepobycie w kraju dwuletniej i od poczatku propagandy covidowej odwiedzilem rodzine ..
teddy5, 26 lipca 2022, 23:22 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »