Fly4free.pl

Loty w sezonie na Kubę (Hawana) z Krakowa za 2254 PLN #styczeń #luty #marzec #ferie

2254 PLN
auto na Kubie
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Lena Wurm/Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Tętniąca życiem, wibrująca energią i kolorami stolica Kuby czeka na odkrycie! Zobaczcie jedną najpiękniejszych starówek na świecie, wybierzcie się na przejażdżkę zabytkowym samochodem po ulicach Hawany oraz zaplanujcie wypoczynek na plaży Santa Maria.

Dostępnych jest wiele terminów – od stycznia do lutego (szczyt sezonu) 2021 roku np. 17-26 lutego. Część z nich wypisałem poniżej w tym tekście. Szczególną uwagę zwróćcie na daty w lutym, kiedy to w drugiej połowie tego miesiąca w woj. małopolskim rozpoczynają się ferie zimowe. Przerwa od nauki w tym okresie przypada również dla sąsiadującego z nim woj. świętokrzyskiego.

Na Kubę polecicie na pokładzie samolotów Air Canada, a po drodze czekają was przesiadki, gwarantowane przez przewoźnika (pierwsza na terenie Europy, druga – w Kanadzie). Pamiętajcie, że podróżując przez Kanadę, musicie wypełnić stosowne dokumenty, czyli eTA.

Decydując się na podróż w styczniu lub w lutym, możecie liczyć na sprzyjającą aurę. Początek roku to szczyt wysokiego sezonu i stabilnej pogody na całych Karaibach.

Dobre i tanie noclegi? W mojej propozycji znajdziecie również ofertę zakwaterowania w pensjonacie Casa Carlos Rico. Obiekt zlokalizowany jest blisko centrum Hawany.

Termin podróży: styczeń-luty
Wylot z: Krakowa
Linia lotnicza: Air Canada
Bagaż: podręczny

Hotel141 PLN/2 osoby/noc

W Hawanie proponuję wam zatrzymać się w pensjonacie Casa Carlos Rico.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co robić na Kubie?

Myśląc o Hawanie, najczęstszym skojarzeniem wszystkich podróżników są: odrestaurowane klasyczne samochody, kubańskie cygara (których nie możecie kupić w formie pamiątki) i lejący się strumieniami rum. Dokładnie tak! Bez większego trudu będziecie w stanie obejrzeć i skorzystać z wielu atrakcji i rozrywek, które zapewnia stolica Kuby – nie zapomnijcie zrobić pamiątkowych zdjęć.

A może plażowanie i relaks? W samej Hawanie próżno szukać tego typu miejsca, ale w odległości ok. 20 km od stolicy Kuby znajdziecie jedną z najładniejszych plaż, czyli Santa Maria – możecie ją podziwiać na zdjęciu, które umieściłem w tym artykule Jak do niej dojechać? Najszybciej zrobicie to, wybierając autobus T3 z Park Central, vis a vis hotelu Inglaterra w centrum miasta. Koszt? 3 CUC (ok. 11 PLN).

Po ulicach Hawany porusza się mnóstwo zabytkowych samochodów, które tworzą niepowtarzalny klimat. Okazuje się, że istnieje możliwość wykupienia przejazdu takim autem (Vintage Classic Car Tour). Koszt takiej przyjemności? Ok. 220 PLN za osobę – naprawdę warto!

plaża na Kubie
Foto: vvital / Shutterstock
Kuba Hawana Capitol
Foto: Jan von Uxkull-Gyllenband / Shutterstock
Foto: DD Images / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Udając się na Kubę musicie wyrobić tzw. kartę turysty (Tarjeta de Turista).

  • Pomiędzy Hawaną, a resztą wyspy kursują autobusy firmy Viazul. Sporo przydatnych informacji na temat przewoźnika dowiecie się z tego tematu.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
2 przesiadki,24 godziny podróż w jedną stronę ! 10 h z UK, lot bezpośredni . 
GoldenFox, 16 sierpnia 2020, 21:29 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »