Fly4free.pl

Majówka 2021: loty do Santiago de Chile z Warszawy za 2058 PLN + plan na pustynię Atacama!

2058 PLN
chile
Foto: byvalet / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Co za podróż! Wybierzcie się na spacer po stolicy Chile, zdobądźcie wzgórza Santa Lucia oraz San Cristóbal oraz skosztujcie lokalnych potraw, takich jak Sopaipilla czy Empanada. Dla szukających wrażeń mam także propozycję wycieczki do jednego z najbardziej suchych miejsc na ziemi – na pustynię Atacama!

Przygotowana przeze mnie podróż do Santiago de Chile składa się z dwóch etapów. Pierwszym będzie przelot z warszawskiego lotniska im. Chopina do stolicy Hiszpanii (26.04-7.05). Lot ten odbędziecie na pokładzie samolotów linii PLL LOT.

Drugim i zarazem ostatnim elementem układanki będzie bezpośredni lot z Madrytu do Santiago de Chile – trasę pokonacie samolotami linii LATAM Airlines (26.04-7.05). Przerwy pomiędzy lotami wynoszą odpowiednio nieco ponad 9 godzin w drodze do Chile oraz 2 godziny i 45 minut w drodze powrotnej do Polski.

Bez dodatkowych kosztów zabrać ze sobą będziecie mogli bagaż podręczny oraz przedmiot osobisty (mały plecak lub damską torebkę).

Termin podróży: 26 kwietnia – 7 maja 2021 r.
Linie lotnicze: LATAM Airlines, PLL LOT
Bagaż: podręczny oraz przedmiot osobisty

Koszt wszystkich biletów lotniczych, obejmujących całą wycieczkę, to jedyne 2058 PLN za osobę.

Plan podróży:
Warszawa – Madryt 26.04
Madryt – Santiago de Chile 26.04
Santiago de Chile – Madryt 6.05
Madryt – Warszawa 7.05

Hotelod 171 PLN/2 osoby/noc

W stolicy Chile rekomenduję wam noclegi w 4* Crowne Plaza Santiago, który znajduje się w sąsiedztwie popularnej alei Libertador Bernardo O’Higgins. Hotelowi goście na miejscu mogą korzystać m.in. z odkrytego basenu oraz dobrze wyposażonej sali fitness.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Natomiast w Calamie zatrzymajcie się w 3* hotelu Ibis Calama. Na miejscu będziecie mogli skorzystać z bezpłatnego parkingu.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Samochód1870 PLN/10 dni

Po wylądowaniu w Santiago rekomenduję wam wypożyczyć samochód i ruszyć na północ w kierunku pustyni Atacama. Do przejechania będziecie mieli nieco ponad 1500 km! Do długich tras rekomenduję auto z segmentu SUV. Preferujecie krótszy czas spędzenia za kółkiem? W takim razie wybierzcie lot ze stolicy Chile do miejscowości Calama za 217 PLN i dopiero tam wypożyczcie samochód (490 PLN/6 dni) na dalszą podróż.

Calama i okolice - co warto zobaczyć?

Miejscowości Calama to małe miasteczko, które jest jednym z najlepszych punktów wypadowych na pustynię Atacama oraz takich miejsc jak słynna Dolina Księżycowa (Valle de la Luna), gejzerów El Tatio oraz płaskowyżu Altiplano.

Miejsce, którego nie możecie przegapić (położonym nieco dalej od Calama) jest rzeźba ręki, czyli słynna Mano Del Desierto, wystająca wprost z piachu na pustyni Atacama. Taki widok nawet z daleka potrafi przyprawić niejednego o gęsią skórkę. Atrakcja zlokalizowana jest ok. 75 km na południe od miasta Antofagasta w północnej części kraju, tuż przy autostradzie Panamerykańskiej (ok. 3 h drogi od Calamy).

Dolina Księżycowa to bardzo dobre miejsce na zapoznanie się z klimatem Atacamy. Łatwo się domyślić, że swoją nazwę zawdzięcza krajobrazowi rodem z księżyca (a może Lanzarote) 😉 Wejście na teren doliny jest oznaczone i płatne (ok. 18 PLN). Surowe skały, olbrzymie wydmy piaskowe oraz solna pustynia tworzą obrazek, który ciągnie się aż po horyzont. Tuż za południową granicą miejscowości San Pedro rozpoczyna się największe solnisko w Chile – Salar De Atacama. To miejsce, gdzie zdecydowanie warto zatrzymać się na kilka godzin. Mimo, że w tej części Chile deszcz spada raz na 8 lat, niewielki obszar tego terenu pokryty jest płytkimi jeziorkami. Takie warunki uwielbiają flamingi – możecie natknąć się tutaj na 3 gatunki tego ptaka. Specjalnie dla nich utworzono narodowy rezerwat, najlepsze miejsca do ich obserwacji to zdecydowanie Laguna Chaxa.

Atacama to jedno z najlepszych na świecie miejsc do oglądania gwiazd. Jeżeli nie wystarczy wam widok nocnego nieba gołym okiem, to proponuję udać się do obserwatorium ALMA. Co ciekawe, wizyty są bezpłatne, należy się jednak wcześniej zarejestrować. Zajrzyjcie tam w sobotę lub niedzielę rano – tylko w te dni miejsce jest otwarte dla zwiedzających.

Do wszystkich tych punktów dotrzecie wynajętym samochodem w ok. 3 godziny (lub krócej) – z Calamy, co prezentuję na poniższej mapie.

pustynia Atakama
Foto: Ksenia Ragozina / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Więcej terminów z lotami do Santiago de Chile znajdziecie pod tym linkiem.

  • Przeczytajcie relację z podróży do Santiago de Chile, autorstwa jednego z naszych czytelników.

  • Sporo przydanych informacji oraz wskazówek dotyczących podróżowaniu po Chile znajdziecie w tym temacie na forum.

  • W większości przypadków polskie prawo jazdy jest respektowane przez wypożyczalnie, ale dla pewności proponuję jednak wyrobić międzynarodową wersję. Na stronie ministerstwa dowiecie się, jak tego dokonać.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Cena dobra.ale za krótki pobyt,przynajmniej 3 tygodnie  i najlepiej w terminie styczen/luty.
Msar, 29 września 2020, 20:10 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Najpierw ten psychiczny dziad musi skończyć lockdown
prz, 1 października 2020, 0:42 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »