Fly4free.pl

Tanie loty do Kambodży z Warszawy za 1986 PLN

1986 PLN
światynia phnom penh
Foto: Xuanlu Wang / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Zobaczcie najwspanialszy zabytek kultury w południowo-wschodniej Azji – Angkor Wat, wypocznijcie w rajskiej prowincji Preah Sihanuk i zobaczcie stolicę kraju – Phnom Penh. Znalazłem bilety lotnicze w atrakcyjnej cenie do tego wciąż mało popularnego zakątka świata.

Do Kambodży polecicie na pokładzie samolotów linii lotniczej Air China. W cenę biletów wliczony jest także bagaż rejestrowany – bez problemu się spakujecie. Dostępnych jest kilka terminów w maju i w czerwcu. Pamiętajcie, że w maju w Kambodży kończy się pora sucha.

Podczas podróży czekają was dłuższe przesiadki w stolicy Chin. Potraktujcie je jako świetną okazję do zwiedzania Pekinu! Co najważniejsze, korzystając z takiej opcji, otrzymacie darmową wizę. Więcej przydatnych informacji znajdziecie tutaj.

Termin podróży: maj – czerwiec 2020
Linia lotnicza: Air China
Bagaż: podręczny i rejestrowany

Hotel127 PLN/noc

W Kambodży polecam noclegi w hotelu King Grand Suites Boutique. W cenę wliczone są śniadania.

zarezerwuj hotel w kambodzy

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co oferuje Kambodża?

Zwiedzanie stolicy Kambodży warto rozpocząć od Pałacu Królewskiego z olbrzymim pawilonem Chan Chaya. Zajrzyjcie do Królewskiego Budynku Sali Tronowej, gdzie odbywają się koronacje i inne ważne uroczystości państwowe. Polecam zobaczyć także najświętsze i zapewne najcenniejsze miejsce w Kambodży, czyli Srebrną Pagodę – Wat Preah Keo.

Mimo, że z Phnom Penh do Angkor Wat jest dalej niż z Siem Reap i tak warto się tam wybrać! To największa atrakcja Kambodży. Jest to najważniejsza i najbardziej znana świątynia w kompleksie Angkor. Jednodniowy bilet kosztuje 37 USD, a za trzydniową wejściówkę zapłacić będziecie musieli 62 USD. Więcej na ten temat dowiecie się z naszego forum.

Szukacie plaż i miejsca do wypoczynku? Na południu kraju znajdziecie Preah Sihanuk, czyli rajski zakątek Kambodży z idealnymi warunkami do kąpieli i beztroskiego urlopu. Dojedziecie tam pociągiem już od 20 PLN lub dolecicie samolotem w… paręnaście minut za 502 PLN.

angkor wat
Foto: Sean Heatley / Shutterstock
phnom penh świątynia
Foto: Dmitry Rukhlenko / Shutterstock
Foto: JM Travel Photography / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Pamiętajcie o obowiązkowej wizie do Kambodży. Możecie wyrobić ją on-line, a jej koszt to 37 USD (ok. 144 PLN).

  • Przed podróżą koniecznie przeczytajcie relację z podróży do Kambodży.

  • W maju w Kambodży kończy się pora sucha.

  • Na pokład samolotów Air China możecie zabrać bagaż podręczny – 55 x 40 x 20 cm (max. 8 kg) oraz bagaż rejestrowany – suma wymiarów 203 cm (dł. + szer. + gł.) oraz waga do 23 kg.

  • Obecnie nie wyobrażam sobie już podróży za granicę bez wielowalutowej karty Revolut. Wygoda, niezawodność i oszczędności – to jej główne zalety!

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
O ile się nie mylę, nie ma dwudniowych biletów wstępu. Trzydniowy kosztuje $62.
rafal601, 14 stycznia 2020, 21:05 | odpowiedz
Tak, racja. Poprawiłem, dziękuję! 
rafal601 O ile się nie mylę, nie ma dwudniowych biletów wstępu. Trzydniowy kosztuje $62.
Kamil Walinowicz, 14 stycznia 2020, 21:18 | odpowiedz
Preah Sihanuk>>>to nie jest rajski zakątek tylko gruzowisko, jeden wielki chiński plac budowy. Traktować jedynie jako punkt przesiadkowy do Koh Rong. 
sebaa, 14 stycznia 2020, 22:04 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »