Fly4free.pl

Loty do Hawany z Warszawy za 2255 PLN. Majówka, Boże Ciało i wiele innych terminów

2255 PLN
Oferta nieaktualna
Hawana ulica
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Delpixel / Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Spędźcie przyszłoroczny urlop na roztańczonej Kubie. Przespacerujcie się nadmorską promenadą Malecon, zajrzyjcie w boczne uliczki i sprawdźcie, jak wygląda codzienność w Hawanie. Nie zapomnijcie wynająć amerykańskiego klasyka z kierowcą, który obwiezie was po głównych punktach stolicy. Zapowiada się prawdziwa uczta dla zmysłów.

Na karaibską wyspę udać się będziecie mogli w terminach pomiędzy kwietniem a czerwcem przyszłego roku. Wybierać możecie spośród wielu dat, niektóre z nich przypadają na okres długiego weekendu majowego oraz Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).

Do Hawany polecicie ze stołecznego lotniska im. Chopina na pokładach samolotów linii Air France. Po drodze czekać was będą krótkie przesiadki w Paryżu – w razie jakichkolwiek opóźnień otrzymacie nowy bilet na dalszą podróż. Bez dodatkowych kosztów zabrać ze sobą będziecie mogli bagaż podręczny oraz przedmiot osobisty (mały plecak lub damską torebkę).

Termin podróży: kwiecień – czerwiec 2021 r.
Linie lotnicze: Air France
Bagaż: podręczny i przedmiot osobisty

Co warto zobaczyć w czasie wycieczki?

Gdy myślicie o Kubie, widzicie przed oczami roztańczone sylwetki poruszające się w rytm salsy, „zabytkowe” amerykańskie samochody, tradycyjne cygara i mojito podawane w miejscowych barach? Dokładnie tego możecie spodziewać się po Hawanie – stolica Kuby nie pozwoli na nudę!

Macie ochotę na plażowanie? W odległości ok. 20 km od stolicy znajdziecie jedną z najładniejszych plaż, czyli Santa Maria. Najłatwiej dostaniecie się tam, wybierając autobus T3 z Park Central, vis a vis hotelu Inglaterra w centrum miasta. Koszt przejazdu to 3 CUC (około 11 PLN).

Po ulicach Hawany porusza się mnóstwo zabytkowych samochodów, które tworzą niepowtarzalny klimat oraz nieodłączny element miejskiego krajobrazu. Chcielibyście mieć niezapomniane zdjęcie z wycieczki? Zdecydujcie się na wykupienie przejazdu takim autem (w Vintage Classic Car Tour). Koszt takiej przyjemności to ok. 215 PLN za osobę, a w czasie przejazdu będziecie mogli zobaczyć takie miejsca jak promenada Malecon, Plac Rewolucji, Hotel Nacional De Cuba czy El Capitolio.

Po aktywnym dniu pełnym zwiedzania zapewne będziecie chcieli odpocząć oraz zjeść coś dobrego. Chcielibyście spróbować świeżych owoców morza? Skierujcie swoje kroki do restauracji El Chanchullero de Tapas.

Julian Peters Photography
Foto: Julian Peters / Photography
Ulica
Foto: YU_M / Shutterstock
Przydatne informacje
 • Udając się na Kubę, musicie posiadać tzw. kartę turysty (Tarjeta de Turista).

 • Z lotniska w Hawanie do centrum miasta dojedziecie autobusem miejskim nr P16 za 1 CUP.

 • Pamiętajcie, że na wyspie obowiązują równoległe dwie waluty – CUP i CUC. Jedna na co dzień używana przez obywateli kraju, druga zarezerwowana dla turystów. Więcej na ten temat znajdziecie w tym wątku na forum.

 • Sprawdźcie, które restauracje w Hawanie polecają nasi użytkownicy. Lista miejsc jest imponująca.

 • Zastanawiacie się, gdzie są najlepsze plaże na Kubie? Z pomocą przychodzą nasi użytkownicy – sprawdźcie ich rekomendacje.

 • Kuba to podobno wyspa wszystkiego i niczego. Zobaczcie, w jaki sposób Zeus opisuje swoją podróż do Hawany i nie tylko.

 • Dla mistus Kuba jest wyspą jak wulkan gorąca. Zapraszam do relacji.

 • Praktycznych informacji dotyczących planowania podróży szukajcie na naszym forum w dziale dedykowanym Kubie.

 • Pomiędzy Hawaną a resztą wyspy kursują autobusy firmy Viazul. Sporo przydatnych informacji na temat przewoźnika dowiecie się z tego tematu.

 • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

 • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »