Fly4free.pl

LOT opóźnia powrót najkrótszej trasy w swojej siatce. Będzie też mniej lotów niż pierwotnie planowano!

Foto: shamanick / Shutterstock
Nie pod koniec marca, ale dopiero od 28 kwietnia LOT wznowi loty na trasie z Warszawy do Lublina. Najkrótsza trasa w siatce narodowego przewoźnika będzie w sezonie letnim realizowana tylko 4 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Połączenie z Warszawy do Lublina zostało zawieszone 14 listopada i miało wrócić pod koniec marca. Od samego początku była to dość ciekawa trasa, bo jest to najkrótsza trasa w całej siatce połączeń przewoźnika – odległość między oboma miastami liczy zaledwie 180 kilometrów. Mimo niewielkiej odległości połączenie cieszyło się dużą popularnością, głównie z uwagi na pasażerów transferowych, a kilka lat temu władze lubelskiego lotniska twierdziły nawet, że widzą na tej trasie potencjał na 2-3 loty dziennie.

Teraz połączenie z Warszawy do Lublina wraca do siatki LOT, jednak stanie się to miesiąc później niż pierwotnie planowano. Pierwsze połączenie po przerwie odbędzie się dopiero 28 kwietnia. Z systemu rezerwacyjnego wynika też, że będzie mniej lotów niż w zeszłym roku. Narodowy przewoźnik będzie latał na tej trasie 4 razy w tygodniu: loty zaplanowane są w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Co ciekawe, w ubiegłorocznym sezonie letnim przewoźnik latał na tej trasie 6 razy w tygodniu (z wyjątkiem sobót), a w tegorocznym rozkładzie pierwotnie zaplanowane było 5 połączeń.

Foto: LOT

Warto dodać, że LOT będzie miał mocnego konkurenta pod względem czasu przejazdu w postaci PKP Intecity. Zakończone modernizacje linii kolejowej sprawiły, że czas podróży między stolicą Polski a Lublinem skróci się o ponad 20 minut, a najszybsze pociągi pokonają tę trasę w 1 godzinę i 38 minut.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »