Fly4free.pl

Okazja! Listopadowe loty do Kostaryki z Krakowa i Warszawy już od 1856 PLN

1856 PLN
wybrzeże Kostaryki
Foto: Chayata / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Fly4free.pl od zawsze słynęło z nietuzinkowych i ciekawych „składaków” – tak jest i tym razem. Nie przegapcie okazji i już dziś zaplanujcie jesienną wycieczkę do Ameryki Środkowej. Z jednej strony Morze Karaibskie, z drugiej Ocean Spokojny, a pomiędzy nimi wulkany oraz tropikalna dżungla – Kostaryka poleca się na kolejną podróż.

Aby dostać się do San Jose w bardzo atrakcyjnej cenie (1856 PLN), będziecie musieli dokonać dwóch rezerwacji przelotów. Pierwszym etapem będzie bezpośrednia podróż z krakowskiego lotniska w Balicach lub ze stołecznego portu lotniczego im. Chopina do Paryża i z powrotem.

Następnie po kilku (w przypadku startu z Warszawy) lub kilkunastu (w przypadku startu z Krakowa) godzinach, będziecie kontynuować podróż do Kostaryki! Loty na trasie Paryż – San Jose i z powrotem odbędziecie na pokładach samolotów linii Air Canada, z wygodną przesiadką w porcie lotniczym Montreal-Pierre Elliott Trudeau. W cenie biletu zabrać ze sobą będziecie mogli bagaż podręczny, a na lotach międzykontynentalnych spodziewać się możecie kateringu w postaci dwóch posiłków oraz napojów.

Termin podróży: listopad
Linia lotnicza: Air Canada, EasyJet lub PLL LOT
Bagaż: podręczny

Plan podróży z wylotem z Warszawy za 2000 PLN:
Warszawa – Paryż 1.11
Paryż – San Jose 1.11
San Jose – Paryż 13 (14).11
Paryż – Warszawa 14.1

Plan podróży z wylotem z Krakowa za 1856 PLN:
Kraków – Paryż 4.11
Paryż – San Jose 5.11
San Jose – Paryż 20 (21).11
Paryż – Kraków 21.11

Hotel298 PLN/2 osoby/noc

Po przylocie do Kostaryki kilka pierwszych dni rekomenduję wam spędzić w San Jose. W mojej ocenie najlepszym miejscem na nocleg będzie 4* Radisson San Jose-Costa Rica, który od centrum miasta oddalony jest o nieco ponad 1 km. Na miejscu czekają przestronne pokoje wyposażone w klimatyzację, telewizor LCD oraz zestaw do parzenia kawy lub herbaty. Ponadto w cenie noclegu będziecie mogli korzystać z odkrytego basenu oraz krytego z podgrzewaną wodą.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Podróż do Kostaryki

Aby lepiej „wczuć się” w klimat Kostaryki, rekomenduję wam spędzić parę dni w stolicy kraju. Przespacerujcie się po ulicach San Jose i zobaczcie, jak wygląda codzienne życie w państwie Ameryki Środkowej. Zróbcie zakupy na głównym targowisku, które znajduje się w sąsiedztwie parku Paraíso, zajrzyjcie do Museo Nacional de Costa Rica oraz Museo del Jade, a także wstąpcie do Katedry Metropolitalnej w San José.

Rekomenduje wam również całodzienną wycieczkę za miasto, na wulkan Arenal. Aby wejść na jego szczyt, będziecie musieli pokonać szlak o długości 5,3 km (w obie strony). Za wycieczkę z centrum San Jose w okolice wulkanu zapłacicie 139 USD (ok. 540 PLN) – rezerwując pakiet z wyprzedzeniem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wycieczkę wykupić na miejscu.

kostaryka wiszący most
Foto: Simon Dannhauer / Shutterstock
Foto: Galyna Andrushko / Shutterstock
Foto: Ondrej Prosicky / Shutterstock
Przydatne informacje
 • Na moment pisania artykułu, władze Kostaryki nie wymagają od podróżnych wykonania testu PCR ani poddania się kwarantannie. Będziecie zobowiązani do wypełnienia formularza online oraz posiadania ubezpieczenia.

 • Restrykcje związane z podróżowaniem do Kostaryki znajdziecie, klikając w ten link.

 • Aktualnie możliwe są podróże z przesiadką w Paryżu oraz Montrealu i to bez konieczności przedstawiania dokumentów związanych z COVID-19. Jedyny warunek – pasażerownie nie mogą opuszczać strefy tranzytowej lotniska.

 • Sprawdźcie także dokąd zaszczepieni i ozdrowieńcy mogą podróżować bez obostrzeń? Mamy listę krajów!

 • Macie problem z pakowaniem? Z tym poradnikiem nauczycie się, jak efektywnie spakować się w bagaż podręczny.

 • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

 • Zabierzcie na wakacje kartę Twisto i oszczędzajcie na kursie wymiany walut – bez opłat i prowizji. Advertisement

 • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

 • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

 • Testy na COVID taniej o 10%. Należy wpisać kod „FLY4FREE” na stronie diag.pl

 • 0 PLN za ubezpieczenie Rezygnacja z Podróży i inne sprytne rozwiązania dla kochających podróże? Zobaczcie kartę Otwartą na Świat. Advertisement

 • O tanich lotach do Kostaryki poinformował nas użytkownik nelson 1974, dziękujemy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »