Fly4free.pl

Jak dopilnować, by bagaż nie zginął podczas kontroli? Można wejść do maszyny rentgenowskiej

Kontrola bagażu
Foto: AsiaWire / ladbible. twitter stewartperrie
Tak przynajmniej zrobiła jedna z pasażerek w Chinach, która obawiała się, że podczas prześwietlania jej bagażu ktoś go po prostu ukradnie. 

Kontrola bezpieczeństwa w portach lotniczych to jeden z bardziej stresujących momentów związanych z podróżą. Zapewne wszyscy byliśmy świadkami sytuacji, kiedy podczas kontroli taśma z naszymi plecakami, torebkami i walizkami nagle się zatrzymywała, ponieważ w bagażu znajdowało się coś niedozwolonego.

W takim przypadku bagaż musi być sprawdzony, a przedmioty niedozwolone usunięte. Następnie całość ponownie wędruje na taśmę wjeżdżającą do urządzenia rentgenowskiego. W teorii wszystko jest proste.

Realia

Praktyka wygląda niekiedy inaczej i jest powodem powstawania kolejek i zamieszania. Taśma jest zatrzymywana przy każdej nieprawidłowości (na przykład wykryciu płynów przekraczających 100 ml w jednym pojemniku). Bagaż jest otwierany, sprawdzany, w międzyczasie urządzenie rentgenowskie „wypluwa” bagaże innych pasażerów.

Kontrola bagażu na lotnisku

Fot. PR Image Factory, shutterstock

Podczas całej procedury często (jako podróżni) gubimy różne przedmioty, które potrafią zawieruszyć się po drodze – autor tego tekstu stracił w ten sposób zegarek na jednym z azjatyckich lotnisk.

Kradzież podczas sprawdzania?

Wśród pasażerów mogą trafić się również osoby, które obawiają się o to, że podczas całej procedury sprawdzania (w końcu na pewien czas wypuszczamy swoje osobiste przedmioty z rąk, tracąc nad nimi kontrolę) coś może zginąć lub zostać ukradzione przez pracowników obsługujących urządzenie rentgenowskie.

Brzmi nieprawdopodobnie? Przeczą temu przypadki, w których na przykład kontroler przywłaszczył sobie tablet – a kradzież została wykryta dzięki funkcji śledzenia, włączonej na urządzeniu.

Jak temu zaradzić? Jedna z pasażerek w prowincji Guangdong wpadła na nietypowy pomysł. Chcąc mieć pewność, że nikt nie ukradnie jej torby… wskoczyła na taśmę i wjechała razem ze swoimi osobistymi przedmiotami do wnętrza maszyny.

Kontrola bagażu

Fot. Asia wire

Możemy sobie tylko wyobrazić, jaką minę musieli mieć pracownicy obsługujący sprzęt rentgenowski. 😉

Zabawne pomyłki?

Niekiedy dziwne sytuacje przy przechodzeniu całej procedury wynikają z… niezrozumienia poleceń. Jeden z pasażerów – zakładamy że niezbyt często latający samolotami – skierowany przez pracownika obsługującego punkt bezpieczeństwa do maszyny rentgenowskiej, zamiast położyć tam swój bagaż, po prostu do niej wszedł.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Widzę na zdjęciu pewne zmiany w obrębie płata czołowego.
Kornel, 15 lutego 2018, 10:41 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »