Fly4free.pl

Kolejni przewoźnicy uciekają z Radomia. Za 2 tygodnie zostaną tu tylko 2 trasy i 4 loty tygodniowo!

Foto: Mirbud SA
Itaka już kilka dni temu wycofała ze sprzedaży wycieczki na Kretę z wylotem z Radomia, ale to nie koniec złych informacji. Z systemu rezerwacyjnego wynika bowiem, że Anex Tour zakończy loty z Radomia do egipskiego Szarm El-Szejk już 10 marca, a nie jak pierwotnie informowano, pod koniec kwietnia.

Lotnisko w Radomiu liczy w tym roku na obsłużenie ponad 200 tysięcy pasażerów, choć informacje z początku roku pokazują, że nie będzie to łatwe zadanie. Kilka dni temu media informowały, że biuro podróży Itaka rozsyła swoim klientom informacje o anulowaniu połączenia czarterowego z Radomia do Heraklionu, które miały być realizowane od 12 czerwca do 18 września. Klienci biura, którzy wykupili wycieczkę z wylotem z Radomia, dostali możliwość dokonania zmian w swoich rezerwacjach i wylotu np. z Warszawy lub Katowic.

Nie jest to jedyna zła informacja dla radomskiego portu, bo jak się okazuje, wcześniej od zapowiedzi anulowane będzie też połączenie czarterowe organizowane przez biuro podróży Anex Tour, które podróżnych z lotniska w Radomiu woziło do Szarm El-Szejk. A właściwie nie tyle anulowane, bo anulowany będzie pierwszy odcinek tej trasy, bo obsługujące to połączenie Boeingi 757 latały z Radomia do Egiptu z międzylądowaniem w Katowicach (z którego nadal z powodzeniem realizowane będą loty na tej trasie). Jeszcze kilka dni temu media podawały, że połączenie to będzie realizowane do końca kwietnia. Dziś z systemu rezerwacyjnego wynika, że ostatnia „radomska” rotacja do Egiptu zostanie zrealizowana 10 marca – po tej dacie na stronie Anexu nie ma już żadnych dostępnych lotów ani ofert wypoczynkowych.

Oznacza to, że za nieco ponad 2 tygodnie lotnisko Warszawa-Radom zostanie tylko z 2 regularnymi połączeniami, na których przewoźnicy będą wykonywali zaledwie 4 rotacje tygodniowo. Jest to połączenie lot do Rzymu (realizowane we wtorki i soboty) oraz trasa Wizz Aira do Larnaki (w środy i soboty). Oznacza to, że przez 4 dni w tygodniu lotnisko będzie stało kompletnie puste, we wtorki i środy będzie miało po 1 pasażerskiej rotacji, a najbardziej ruchliwe będzie w sobotę, gdy odbędą się po 2 przyloty i odloty.

Taki stan rzeczy utrzyma się przynajmniej do startu wakacyjnego sezonu czarterowego, czyli niecałe 3 miesiące. Na razie z lotniska w Radomiu potwierdzone są m.in. realizowane przez LOT połączenia do macedońskiej Ochrydy, Podgoricy, Tirany i greckiej Prewezy, które wystartują po 20 czerwca (z wyjątkiem Prewezy, gdzie pierwszy lot przewidziano na 14 czerwca). Loty na tych trasach mają być realizowane raz w tygodniu w okresie do końca września.

Na przełomie maja i czerwca wystartują też zapewne czarterowe połączenia na zlecenie Itaki, która wciąż sprzedaje wycieczki z wylotem z Radomia do Bułgarii i Turcji.,

Dla Radomia są też jednak lekko pocieszające informacje. Wizz Air wrzucił właśnie rozkład lotów do Larnaki z Radomia na sezon jesienno-zimowy, a więc w okresie od końca października do końca marca 2025 roku. Loty na tej trasie wciąż będą realizowane 2 razy w tygodniu, choć zmienią się dni wykonywania operacji: jesienią i zimą na Cypr będziemy mogli polecieć w poniedziałki i piątki.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »