Fly4free.pl

Kolejne problemy Boeinga. Co tym razem? Nowy problem z Dreamlinerami

boeing dreamliner
Foto: Boeing

Boeing zdecydował o jeszcze dłuższym wstrzymaniu dostaw modelu 787 Dreamliner ze wzlędu na nowo wykryty problem techniczny. W efekcie dostarczenie zamówionych samolotów na czas będzie niemal niemożliwe, a przewoźnicy zostaną bez nowych maszyn przez większość najbardziej pracowitego czasu w roku.

Wstrzymanie dostaw Dreamlinerów miało miejsce pod koniec maja tego roku. FAA uznało, że informacje na temat rozwiązania problemu wcześniej zidentyfikowanych wad produkcyjnych są niewystarczające.

– Producent samolotu musi wykazać, że proponowana przez niego metoda inspekcji jest zgodna z federalnymi przepisami bezpieczeństwa – tłumaczyła wtedy agencja.

I gdy już wydawać by się mogło, że Boeing uporał się z kłopotami i wreszcie będzie mógł dostarczyć zamówione maszyny do linii lotniczych, w samolotach wykryto kolejny defekt. Koncern potrzebuje teraz co najmniej trzech tygodni, aby rozwiązać kolejny problem. A to z kolei oznacza, że linie, które liczyły, że jeszcze tego lata zaczną przewozić pasażerów nowymi Dreamlinerami, mogą pożegnać się z tą wizją.

Ani agencja ani Boeing nie mówią wprost jakiego rodzaju wadę wykryto w świeżo wyprodukowanych samolotach. FAA zdradza jedynie, że „problem nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla bezpieczeństwa lotów”.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »