Kolejna nowa trasa Wizza z Polski to gratka dla pasażerów! Lotnisko na granicy 3 krajów: wszędzie jest blisko

Nie jest to co prawda wyczekiwane przez pasażerów z Lubelszczyzny Eindhoven, ale i tak jest sukces. Od 30 marca przyszłego roku Wizz Air uruchomi bezpośrednie połączenie do Maastricht – świetnie zlokalizowanego miasta w Holandii, położonego blisko granic z Niemcami i Belgią.

Odkąd w 2023 roku Wizz Air zawiesił połączenie z Lublina do Eindhoven, przywrócenie połączenia do Holandii było na szczycie priorytetów polskiego lotniska. Ostatecznie się udało: we wtorek władze lotniska ogłosiły, że od 30 marca Wizz Air uruchomi loty z Lublina do Maastricht. To urokliwe historyczne miasto, słynące przede wszystkim jako miejsce podpisania traktatu w 1992 roku, który stworzył Unię Europejską. Ma jednak do zaoferowania znacznie więcej, m.in. liczne zabytki i klimatyczne ulice.

Maastricht, czyli miasto na granicy 3 krajów

Jednak z punktu widzenia pasażerów największą zaletą Maastricht jest samo położenia miasta – znajduje się ono w euroregionie Moza-Ren, niedaleko granic z Niemcami i Belgią.

To sprawia, że jest stąd bardzo blisko do wielu dużych miast: do Liege z lotniska są tylko 33 kilometry i pół godziny drogi autem. Podróż do Eindhoven zajmuje zaś godzinę (odległość 87 kilometrów), do Brukseli 90 minut, a do niemieckiego Akwizgranu ledwie 35 minut (odległość 40 kilometrów). To sprawia, że połączenie z miejsca ma szanse, by cieszyć się dużą popularnością wśród pasażerów.

– To bardzo dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców naszego regionu, jak i całej Polski wschodniej, którym zależy na dotarciu do Niderlandów. Z tego miejsca na styku granic kilku krajów można, w zaledwie kilkadziesiąt minut, dotrzeć do Belgii czy Niemiec – mówi cytowany w komunikacie prasowym Krzysztof Matuszczyk, prezes lubelskiego lotniska.

Przypomnijmy też, że równolegle ze startem trasy z Lublina Wizz Air poleci też do Maastricht z Katowic – połączenie ze Śląska zostało zapowiedziane już wcześniej.

Jakie nowe trasy z Polski zapowiedział Wizz Air?

Maastricht to 7 nowa trasa z Polski ogłoszona przez Wizz Aira we wtorek. Wcześniej linia zapowiedziała wznowienie połączenia ze Szczecina do Bergen, a także uruchomienie 5 nowych tras z Gdańska. Spośród nich zdecydowanie największe emocje budzi połączenie na słowackie lotnisko w Popradzie, które w swoim systemie rezerwacyjnym Wizz Air przemianował na Poprad-Zakopane-Tatry Airport.

A z dobrego źródła wiemy, że to nie koniec nowych tras Wizz Aira z Polski. Więcej szczegółów jutro, oczywiście na łamach Fly4free.pl.

Lubisz nasze okazje?
Dodaj Fly4free.pl jako preferowane źródło w Google, a nasze artykuły będą częściej pojawiać się w Twoich wynikach wyszukiwania. Możesz to w każdej chwili zmienić.
Dodaj jako źródło w Google
Sprawdź inne superokazje 🔥
Tylko na weekend 🔥 Hiszpania, Włochy, Malta, Cypr: loty od 317 PLN 🌤️😍
Weekendowe loty z Polski 317 PLN

Znakomite kierunki na podróże (sobota-niedziela). Sprawdź to!

Malezja w pigułce od 2797 PLN 😍🏝️ Rajskie Wyspy Perhentian i Kuala Lumpur w jednej podróży ✈️
Kuala Lumpur i wyspy Perhentian z Warszawy 2797 PLN

Malezja w pigułce: zwiedzanie metropolii + relaks na rajskich wyspach

Przygoda we Włoszech 🇮🇹 Piza i Florencja w jednej podróży od 323 PLN (✈️+🚌)
Piza i Florencja z Krakowa 323 PLN

Toskania w pigułce: zabytki, pyszna kuchnia i ciekawe miasta

Wakacje w Maroku 🕌🇲🇦 City break Marrakeszu za 1079 PLN (loty i 4⭐️ hotel z basenem i śniadaniami) 😎
Maroko z Krakowa 1079 PLN

Słoneczne Maroko na w szczycie sezonu

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych zdaniem naszej redakcji okazji na podróże. Opisujemy oferty znalezione przez nas w internecie i wskazujemy adresy internetowe, pod którymi samodzielnie możesz wykupić podróż lub elementy podróży. Ceny w artykułach są aktualne w chwili publikacji. Możemy otrzymywać wynagrodzenie od partnerów handlowych, do których Cię przekierowujemy.
Komentarze

Wizjer leciałem do Norwegii zagubili bagaż do dziś do marca nikt nie zapłacił za bagaż a infolinia tylko mówi że szukają bagażu oszuści zero kontaktu odpowiedzi
Arek Pluta z Google, 8 października 2025, 9:37 | odpowiedz
Niech przewrócą loty jak przed 2020 rokiem z Lublina do Antwerpii albo z pobliskich lotnisk na przykład Radomia lub Rzeszowa do Antwerpii
Rafał Dąbrowski z Google, 9 października 2025, 9:41 | odpowiedz