Fly4free.pl

Wakacyjna wyprawa śladami Marco Polo! Kazachstan, Uzbekistan oraz Kirgistan z Warszawy za 1938 PLN

1938 PLN
Oferta nieaktualna
Kirgistan
Foto: Michal Knitl / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Gratka dla doświadczonych podróżników! Wyruszcie na niezapomnianą podróż śladami Jedwabnego Szlaku. Pokonacie ogromne przestrzenie: od Morza Kaspijskiego, przez bezkresne stepy, po wysokie góry Tienszan. Wyruszycie w poszukiwaniu statków na pustyni, poczujecie uroki orientalnej Chiwy, Buchary czy Samarkandy. Odkryjecie również majestatyczny Kirgistan oraz najpiękniejsze (przyrodniczo) regiony w południowym Kazachstanie.

Proponowana przeze mnie podróż przypada na sierpień – to idealny termin na odwiedzenie wymienionych krajów. W tytułowej cenie otrzymacie loty na trasie Warszawa – Aktau, Ałmaty – Warszawa (w terminie 9 – 31 sierpnia) oraz przelot z Taszkentu do Biszkeku 23 sierpnia. Linie lotnicze Belavia oraz Uzbekistan Airways w cenie biletu oferują możliwość zabrania bagażu podręcznego oraz rejestrowanego – bez problemu zatem spakujecie wszystkie niezbędne rzeczy.

Przejazdy na trasie Aktau – Nukus, Nukus – Taszkent oraz Biszkek – Ałmaty będziecie musieli zorganizować we własnym zakresie. Po drodze odwiedzicie także perły Jedwabnego Szlaku: Chiwę, Bucharę i Samarkandę, a długość pobytu w każdym miejscu możecie modyfikować. Proponuję wam pokonać trasę pociągiem, choć alternatywą mogą być także lokalne marszrutki. Podróżując do Kazachstanu, Uzbekistanu oraz Kirgistanu nie będziecie potrzebowali wizy!

Termin podróży: sierpień
Linie lotnicze: Belavia oraz Uzbekistan Airways
Bagaż: podręczny oraz rejestrowany

Koszt biletów lotniczych, obejmujących całą wycieczkę to 1938 PLN za osobę.

Hotel

Pierwsze dwie noce po przylocie do Aktau proponuję wam spędzić w 4* hotelu Renaissance. Jego atutem jest położenie niedaleko Morza Kaspijskiego. Będziecie mogli korzystać z odkrytego basenu oraz centrum fitness.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Azja Centralna w sierpniu?

Wyprawę zaczniecie od przelotu linią Belavia, 9 sierpnia z krótką przesiadką w Mińsku (nie będziecie potrzebowali wizy) do położonego nad Morzem Kaspijskim Aktau. Cechuje się ono postradzieckim klimatem (co niewątpliwie może mieć swój urok), dlatego po krótkim zwiedzaniu wyruszcie przez bezkresny płaskowyż Ustiurt w stronę Uzbekistanu.

Gdy już dotrzecie do Nukusu, proponuję wam wybrać się do miejscowości Mujniak. Miasto jeszcze kilkadziesiąt lat temu było prężną osadą rybacką nad Jeziorem Aralskim, obecnie spotkała je jedna z największych katastrof ekologicznych w dziejach ludzkości. Woda oddaliła się na kilkadziesiąt kilometrów, dlatego statki (porzucone na środku pustyni) nikogo tam nie dziwią. Do Mujniak możecie próbować dostać się lokalnym transportem. Więcej informacji znajdziecie na naszym forum.

Podróż z Nukusu na wschód kraju możecie zaplanować według własnego planu, odwiedzając po drodze pełne zabytkowych minaretów, medres i pałaców najsłynniejsze miasta Jedwabnego Szlaku, takie jak Samarkanda, Buchara, czy Chiwa. Jak zorganizować sobie transport? Proponuje wam… pociąg.

Foto: Foto: caravanistan.com

Po dwóch tygodniach, 23 sierpnia czeka was lot z Taszkentu do Biszkeku. Kirgistan to miejsce pełne zachwytów na każdym kroku, wciąż wolne od masowej turystyki, urzeka swoimi krajobrazami i gościnnością mieszkańców. Kirgistan to także ponad 1900 jezior, z których wiele położonych jest na sporych wysokościach, m.in. Issyk Kul czyli słynne „morze Kirgizów”.

Ostatnim etapem podróży będą położone na południu Kazachstanu Ałmaty. Z Biszkeku dostaniecie się tam marszrutką w 5 godzin. To właśnie w tej okolicy znajdziecie najpiękniejsze pod względem przyrodniczym rejony, m.in. Kanion Szaryński, jeziora Kolsai, Kaindy, Bałchasz, park narodowy Altyn Emel i wiele innych. Dotrzecie tam lokalnymi marszrutkami. Po kilku dniach czeka was powrót z Ałmatów do Warszawy 31 sierpnia.

Foto: rome2rio
Płaskowyż Ustyurt
Foto: Ekaterina Kuchina / Shutterstock
Uzbekistan
Foto: Leonid Andronov / Shutterstock
Jezioro Kaindy
Foto: AlexandrKuznetsov / Shutterstock
Przydatne informacje
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »