Fly4free.pl

Wakacje: mega wyprawa przez Kazachstan i Uzbekistan! Loty z Warszawy za 1884 PLN

1884 PLN
Płaskowyż Ustyurt
Foto: Ekaterina Kuchina / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Wyruszcie na niezapomnianą podróż śladami Jedwabnego Szlaku, niczym Marco Polo! Pokonacie ogromne przestrzenie, począwszy od Morza Kaspijskiego, przez płaskowyż Ustiurt oraz pustynię Kyzył-kum. Zatrzymacie się w orientalnej Chiwie, poznacie uroki Samarkandy, zachwycicie się wysokimi górami Tien Szan. Co za przygoda!

Proponowana przeze mnie podróż przypada na drugą połowę sierpnia – to idealny termin na odwiedzenie obu krajów. W tytułowej cenie otrzymacie loty na trasie Warszawa – Aktau, Ałmaty – Warszawa (w terminie 14 – 31 sierpnia) oraz przelot z Taszkentu do Ałmatów 27 sierpnia. Linie lotnicze Belavia oraz Uzbekistan Airways w cenie biletu oferują możliwość zabrania bagażu podręcznego oraz rejestrowanego – bez problemu zatem spakujecie wszystkie niezbędne rzeczy.

Przejazdy na trasie Aktau – Nukus oraz Nukus – Taszkent będziecie musieli zorganizować we własnym zakresie. Po drodze odwiedzicie także perły Jedwabnego Szlaku: Chiwę, Bucharę i Samarkandę, a długość pobytu w każdym miejscu możecie modyfikować. Proponuję wam pokonać trasę pociągiem, choć alternatywą mogą być także lokalne marszrutki. Podróżując do Kazachstanu oraz Uzbekistanu nie będziecie potrzebowali wizy!

Termin podróży: sierpień
Linie lotnicze: Belavia oraz Uzbekistan Airways
Bagaż: podręczny oraz rejestrowany

Koszt biletów lotniczych, obejmujących całą wycieczkę to 1884 PLN za osobę.

Hotel

Pierwsze dwie noce w Aktau proponuję wam spędzić w 4* hotelu Renaissance. Będziecie mieli do dyspozycji przestronne pokoje z prywatną łazienką.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Kazachstan i Uzbekistan w sierpniu?

Wyprawę zaczniecie od przelotu linią Belavia, 14 sierpnia z krótką przesiadką w Mińsku (nie będziecie potrzebowali wizy) do położonego nad Morzem Kaspijskim Aktau. Cechuje się ono postradzieckim klimatem (co niewątpliwie może mieć swój urok), jednak nie zbyt atrakcyjne z punktu widzenia turystów, dlatego po krótkim zwiedzaniu wyruszcie przez bezkresny płaskowyż Ustiurt w stronę Uzbekistanu.

Gdy już dotrzecie do Nukusu, proponuję wam wybrać się do miejscowości Mujniak. Miasto jeszcze kilkadziesiąt temu było prężną osadą rybacką nad Jeziorem Aralskim, obecnie spotkała je jedna z największych katastrof ekologicznych w dziejach ludzkości. Woda oddaliła się na kilkadziesiąt kilometrów, dlatego porzucone statki na środku pustyni nikogo tam nie dziwią. Do Mujniak możecie próbować dostać się lokalnym transportem. Więcej informacji znajdziecie na naszym forum.

Podróż z Nukusu na wschód kraju możecie zaplanować według własnego planu, odwiedzając po drodze pełne zabytkowych minaretów, medres i pałaców najsłynniejsze miasta Jedwabnego Szlaku, takie jak Samarkanda, Buchara, czy Chiwa. Jak zorganizować sobie transport? Proponuje wam… pociąg. Po niespełna dwóch tygodniach, 27 sierpnia czeka was lot z Taszkentu do Ałmatów.

Ostatnim etapem podróży będą położone na południu Kazachstanu Ałmaty. To właśnie tam znajdziecie najpiękniejsze pod względem przyrodniczym rejony, m.in. Kanion Szaryński, Jeziora Kolsai, Kaindy, Bałchasz, park narodowy Altyn Emel i wiele innych. Dotrzecie tam lokalnymi marszrutkami. Po kilku dniach czeka was powrót z Ałmatów do Warszawy 31 sierpnia.

Foto: Foto: Rome2rio
Płaskowyż Ustyurt
Foto: saltat007 / Shutterstock
Foto: Dudarev Mikhail / Shutterstock
Big Almaty Lake
Foto: vitmark / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Kompendium wiedzy o Azji Centralnej znajdziecie na stronie Caravanistan.

  • Pamiętajcie, że przeloty oraz przejazdy będziecie rezerwować osobno.

  • W Kazachstanie i Uzbekistanie w drugiej połowie sierpnia temperatury oscylują w okolicach 30 – 35 stopni Celsjusza.

  • Przed wyruszeniem w podróż zamówcie dla siebie wielowalutową kartę Revolut i nie traćcie na przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »