Fly4free.pl

Wakacyjny tydzień nad jeziorem Ochrydzkim za 1188 PLN. Bezpośrednie loty z Warszawy + noclegi

1188 PLN
Jezioro Ochrydzkie
Foto: S-F / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Tegoroczne wakacje na południu Europy w atrakcyjnej cenie. Jeżeli szukacie niesztampowego kierunku, wciąż niezadeptanego przez masową turystykę – postawcie na Bałkany. Popływacie tam w jeziorze Ochrydzkim, spróbujecie świetnego lokalnego jedzenia, a na dokładkę dołożycie krótkie zwiedzanie Skopje.

W podróż do Macedonii Północnej wybierzecie się w terminie 4 – 11 sierpnia bezpośrednim rejsem realizowanym na pokładzie samolotów PLL LOT ze stołecznego lotniska. Jego rozkładowy czas zaplanowany został na nieco ponad 2h. Brak przesiadek, większy niż w tanich liniach bagaż podręczny oraz polskojęzyczna załoga – oto główne atuty oferty naszego narodowego przewoźnika.

Na miejscu wybrałem dla was noclegi w willi położonej blisko brzegów jeziora Ochrydzkiego – będzie to bardzo dobra lokalizacja do odkrywania uroków okolicy. Ze Skopje do miejsca waszego zakwaterowania możecie dostać się na przykład autobusem lub wynajętym samochodem.

Termin podróży: sierpień
Linia lotnicza: PLL LOT
Bagaż: podręczny
Zakwaterowanie: willa

Za tygodniową wycieczkę do Macedonii Północnej zapłacicie 1188 PLN za osobę, przy 2 podróżnych śpiących w jednym pokoju.

Podróż1157 PLN/2 osoby

Warszawa – Skopje – Warszawa >>

Loty do Skopje

Hotel1218 PLN/2 osoby

Villa Maki to obiekt, który oferuje zakwaterowanie w klimatyzowanych pokojach z balkonem, prywatną łazienką oraz aneksem kuchennym.

Hotel w Macedonii

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co warto zobaczyć w czasie wycieczki?

To, co na samym początku rzuca się w oczy, to niesamowity kolor wody w jeziorze Ochrydzkim. Stąd także pochodzą słynne ochrydzkie perły i to własnie tradycyjnie produkowana biżuteria będzie świetną pamiątką z podróży. U brzegów zbiornika wodnego znajdziecie także znany wam z wielu fotografii klasztor św. Nauma oraz cerkiew św. Jana Teologa.

Lubicie przyrodę i aktywny wypoczynek? Pomiędzy jeziorami Ochrydzkim i Prespa znajduje się Park Narodowy Galiczica, gdzie czeka na was wiele szlaków trekkingowych. Podczas wędrówek będziecie mieć doskonały widok na obydwa akweny wodne.

Skopje to miasto o monumentalnej, miejscami wręcz brutalistycznej architekturze – jedynych zachwyca, innych przytłacza. Warto choć część waszej wycieczki poświęcić na eksplorację stolicy. Najważniejsze budowle zgromadzone są wokół Placu Macedońskiego i to właśnie tam polecam wam rozpocząć zwiedzanie miasta. Skierujcie swoje kroki również do tureckiej dzielnicy Czarsija, gdzie będziecie mieli okazję zobaczyć namiastkę orientu.

Jezioro Ochrydzkie
Foto: S-F / Shutterstock
Widok miasta
Foto: trabantos / Shutterstock
Zabudowa Skopje
Foto: Robert Zahariev / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Więcej o atrakcjach na miejscu przeczytacie tutaj.

  • Do przekroczenia granicy z Macedonią Północną wystarczy sam dowód osobisty.

  • Chcecie zwiedzać niezależnie? Wypożyczcie auto tuż po wylądowaniu.

  • Przeczytajcie relację z podróży do Macedonii Północnej napisaną przez naszego czytelnika.

  • W podróż zabierzcie ze sobą wielowalutową kartę Revolut. Dzięki niej nie będziecie tracić pieniędzy w czasie płatności i zakupów za granicą.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »