Fly4free.pl

Jak nie płacić „haraczu” Ryanair’owi

Oferta nieaktualna
Foto: Fot. Neteller
(Karta NET + Netellera nie zwalnia z opłaty administracyjnej przy wylocie z UK, Włoch - XI 2011. Nie zwalnia również karta w walucie GBP) Często się zdarza, że kupując bilety w supercenie w Ryanair więcej niż za sam bilet z podatkami płacimy z tytułu "opłaty za transakcję" - 25 złotych za bilet w jedną stronę. Do tej pory z "haraczu" tego zwolniona była karta Visa Electron (np. Inteligo). Niestety z pierwszym dniem nowego roku, płatności dokonane z jej użyciem również będą obciążone opłatą. Jest jednak sposób!

Nie płać haraczu Ryanairowi, kup kartę Fly4free.pl>>

Ryanair zostawia furtkę. Z opłaty transakcyjnej zwolnione są od 1 grudnia 2009 roku karty Mastercard Prepaid. Kartę taką oferuje sam Ryanair, jednka roczny koszt jej obsługi jest spory. W Polsce MC Prepaid ma w swojej ofercie też Fortis, ale od użycia tej karty, jak donoszą internauci na forach, Ryanair opłatę pobiera.

. Karta ta jest dobrze znana graczom w internetowego pokera. Neteller to interentowy portfel, pozwalający na wpłaty, wypłaty, internetowe transakcje płatnicze. Co najlepsze karta ta jest całkowicie bezpłatna i honorowana (bez opłat) w Ryanair. Informację te potwierdza zarówno niżej podpisany, jak i jeden z czytelników.

Po zalogowaniu wybieramy z menu w lewej kolumnie „podnieś status rachunku”, [EDIT: Należy też wysłać skan lub zdjęcie dowodu osobistego]. Czekamy na mail zwrotny od Netellera (2-3 dni). Po otrzymaniu maila potwierdzającego weryfikację naszych danych, logujemy się z do naszego konta i korzystamy z opcji LiveChat (rozmowa przez komunikator z konsultantem – w języku angielskim). Konsultant zapyta nas tylko o godzinę w której możemy rozmawiać przez telefon. Najczęściej zaproponuje termin 1-3 h od rozmowy na czacie. Teraz czekamy na telefon od Netellera (telefon z polskiego numeru, nie płacimy za rozmowę przychodząca w roamingu).  Czeka nas rozmowa w języku angielskim (można poprosić o konsultanta dzwoniącego władającego innym językiem): odpowiedź na pytanie o imię, nazwisko, datę urodzenia i „security password”. Bywa, że są zadawane pytania dodatkowe. Konto ma już status rozszerzony, możemy zamawiać kartę.

Nic za to nie płacimy, ja na swoją przesyłkę czekałem około tygodnia. Otrzymałem 2 koperty – w jednej kartę, w drugiej PIN.

Teraz tylko aktywacja karty w systemie Netellera (zakładka NET+ Cards) i możemy wpłacać na nią środki. Najlepiej wybrać „wpłatę z banku lokalnego„. Otrzymamy dane do przelewu na konto w polskim banku, wpłaty możemy dokonać np. z konta w banku internetowym. W moim przypadku wpłacałem z konta w mBanku, pieniądze na konto trafiły jeszcze tego samego dnia, mimo że Neteller zastrzega, iż może to trwać do 5 dni. To najlepszy sposób, bowiem bezpłatny. W przypadku zasilania konta Netellera np. kartą kredytową pobierana jest prowizja 1,75%.

Ostatnia sprawa to wypłacanie pieniędzy z naszego konta w Netellerze. Aby to było możliwe należy zweryfikować konto, na które chcemy w przyszłości wypłacać środki. Polega to na tym, że podajemy numer naszego konta, w ciągu kilku dni trafia na nie przelew małej kwoty (kilkadziesiąt groszy), gdy przelew wpłynie – podajemy jego wartość na stronie Netellera. Jeśli to było np 0,39 gr – podajemy 39 (wartość podajemy bez żadnego przeliczania na inne waluty). Uwaga: w przypadku wypłacania pieniędzy na konto Neteller pobiera opłate 25 złotych. Nie jest to opłacalne, najmniej płacimy po prostu za transakcję w sklepie kartą – brak opłaty, tylko przewalutowanie. To polecany przez mnie sposób na wycofanie pieniędzy z konta, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Karta Net+ jest walutowa, w walucie jaką wybierzemy (nie ma złotówek) funt, dolar, euro. Ma to plusy i minusy. Należy pamietać, że Ryaniar pobiera opłatę w takiej walucie, jaka obowiązuje w kraju, w kótrym znajduje się lotnisko wylotu. Gdy kupowałem bilet za 9 złotych, z mojego konta zeszło 9,72 PLN (konto w GBP) – efekt przewalutowania. Jednak to kwota, z której stratą w porowniu z  tym, że unikam płatności 25 złotych, godzę się bez bólu. Odbijam to sobie, gdy na przykład kupuję bilet z Londynu – tu płacę w funtach, więc przewalutowania nie ma.

Jest jeszcze jeden plus Netellera – doskonałe wsparcie klienta, zarówno przez helpdesk internetowy (live chat) jak i telefoniczny. Oczywiście w języku angielskim.

Nie płać haraczu Ryanairowi, kup kartę Fly4free.pl>>

Dla mnie karta Net+ to obecnie najlepsza opcja na potrzeby płatności w Ryanair. Jeśli ktoś chce skorzystać z mojej rekomendacji, mam jeszcze kilka „zaproszeń”, które owocują tym, że wasza pierwsza wpłata jest zasilona bonusem +10% (do 25 złotych). Nie wiąże się to z żadnymi kosztami :). Zainteresowanych proszę o mail na: kontakt @ fly4free.pl (proszę wyciąć spacje z adresu). Dysponuję nielimitowanym zasobem zaproszeń.

AKTUALIZACJA: Neteller nie udostępnia już pomocy przez Live Chat. Obecnie wsparcie odbywa się przez e-mail/formularz.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Zapomniałeś dodać, że trzeba im wysłac skan dowodu osobistego - chyba że coś sie zmieniło...
max, 30 grudnia 2009, 23:52 | odpowiedz
Racja - skan lub fotografię dowodu osobistego na maila. Dzięki za uzupełnienie.
Kamil Lodziński, 31 grudnia 2009, 8:01 | odpowiedz
To jak chce kupic bilet za 20 zla karte prowadze w funtach to ile powinienem wplacic na konto. nie chce zeby z niego robila sie skarbonka z resztkami kasy ktorej nie wyplace bo w jaki sposob
mikos, 31 grudnia 2009, 22:50 | odpowiedz
Dodaj 10%. To bezpieczny margines
Kamil Lodziński, 1 stycznia 2010, 1:25 | odpowiedz
A skąd info o karcie w PLN? W Netellerze nic nie wiedzą na ten temat, dlatego proszę o źródło.
laki, 1 stycznia 2010, 5:16 | odpowiedz
Początek tego wątku http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/13-lotnictwo_cywilne/109-promocje_lcc_i_tradycyjne/20933-9_zl_ryanair_11_14_12_2009_a-3.html + mail od jednego z czytelników: + maile od czytelników, między innymi tak napisał Piotrek: "Właśnie widzę, że można PL wybrać". W czasie kiedy ja zakładałem konto, nie było do wyboru PLN. Owszem, był możliwy rachunek w PLN, ale karta musiała być walutowa.
Kamil Lodziński, 1 stycznia 2010, 9:57 | odpowiedz
Tak samo proces rozszerzania konta się zmienił, prosza o przesłanie skanu dowodu.
masiakla, 1 stycznia 2010, 17:16 | odpowiedz
To akurat jest bez zmian, umknęło mi po prostu, gdy pisałem tekst. Nie musi być jednak skan, wystarczy zdjęcie dowodu zrobione nawet komórką.
Kamil Lodziński, 1 stycznia 2010, 18:29 | odpowiedz
http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/13-lotnictwo_cywilne/54-forum_prostych_pytan_fpp_lotnictwo_cywilne/14221-ryanair_jak_rezerwowac_placic_odprawiac_itd-50.html posty: 987,989
laki, 1 stycznia 2010, 18:40 | odpowiedz
Okej laki, to wyjaśnia sprawę. Widocznie osoby, które informowały o możliwości wyrobienia karty w PLN myliły to z walutą konta. Dzięki, edytuję tekst.
Kamil Lodziński, 1 stycznia 2010, 18:48 | odpowiedz
Szczerze, to miałem nadzieję, że ktoś potwierdzi jednak kartę w PLN. Zagadkowa jest ta tabela opłat uwzględniająca jednak naszą walutę. Może ktoś posiadający konto dowie się u konsultanta o co chodzi? Przy okazji: jak mniemam, przy rejestracji konta i zamawianiu karty nie używamy "Ł,Ń" itp?
laki, 2 stycznia 2010, 0:45 | odpowiedz
Ok, ostatecznie Laki posłuchałem twojej rady i zapytałem na czacie: Rosanna: Yes. Unlike the virtual card, your Net+ Prepaid MasterCard® can be in a different currency from that of your NETELLER account. If the currencies are different, please note that foreign exchange fees will apply to your NETELLER account when you make purchases or withdrawals with your Net+ Prepaid MasterCard®. At this time, Net+ cards are available in the following currencies: British Pound (GBP), US Dollar (USD), Euro (EUR), Canadian Dollar (CAD), Swedish Krone (SEK), Danish Krone (DKK), Australian Dollar (AUD) and Japanese Yen (JPY). Rosanna: so there is no option of polish zloty
Kamil Lodziński, 2 stycznia 2010, 10:05 | odpowiedz
To w takim razie chyba najlepszą opcją będzie konto w PLN, a karta w SEK.
laki, 2 stycznia 2010, 14:08 | odpowiedz
Zaskoczyłeś mnie :). Powiesz, co przemawia za kartą w SEK?
Kamil Lodziński, 2 stycznia 2010, 17:57 | odpowiedz
Np. promocja "FREE": Posiadając kartę w EUR trzeba kupić 5 biletów po 0,01 PLN (a nie zawsze taka ilość jest dostępna) lub wybrać usługę dodatkowo płatną, aby osiągnąć minimalną kwotę (tzn. 0,01 EUR). SEK rozwiązuje ten problem (patrz kurs), a nawet pozwala na zakupy pojedynczych biletów w SEK oraz NOK.
laki, 2 stycznia 2010, 20:06 | odpowiedz
Faktycznie, zupełnie o tym nie pomyślałem, do tej pory najtańsze bilety, które kupowałem karta walutową były po 1 euro. Mam nadzieję, że następni zakładający konto skorzystają z twoje porady.
Kamil Lodziński, 2 stycznia 2010, 20:50 | odpowiedz
W odpowiedzi na przesłany skan dowodu otrzymałem właśnie email z prośbą o dosłanie skanu jakiegokolwiek rachunku wystawionego na mnie - czy od was też tego wymagali, czy tylko moja osoba wydała im się podejrzana? ;)
max, 3 stycznia 2010, 21:37 | odpowiedz
Ode mnie nie, ale wiem, że czasem o to proszą. Pewnie zależy od wieku, młodsze osoby mogą chcieć weryfikować dodatkowo.
Kamil Lodziński, 4 stycznia 2010, 8:42 | odpowiedz
dzięki za komplement! ;)
max, 4 stycznia 2010, 11:08 | odpowiedz
pytanko: trzeba być pełnoletnim, by posiadać kartę?
mat, 5 stycznia 2010, 16:29 | odpowiedz
Aby korzystać z Usługi NETELLER, Użytkownik musi mieć co najmniej 18 lat i uzyskać pełnoletniość zgodnie z prawem obowiązującym w jego kraju zamieszkania (niezależnie od tego, która granica wieku jest wyższa) Tu regulamin karty, może ktoś będzie chciał przeczytać: https://www.neteller.com/content/netplusTermsOfUse_EN.jsf
Kamil Lodziński, 5 stycznia 2010, 17:17 | odpowiedz
Card Cancellation Fee 50zl czyli karta już nie jest darmowa ;p
Hunter, 5 stycznia 2010, 22:18 | odpowiedz
a jakieś opłaty, np za wydanie karty czy przelew z konta? pozdrawiam
mat, 5 stycznia 2010, 22:57 | odpowiedz
@Hunter: po części masz rację, tylko po co "kasować" kartę, skoro nie ma żadnych comiesięcznych opłat? :D @Mat: nie ma opłat za wydanie karty, prowadzenie konta, czy płatność internetową. Jest opłata, gdy chcesz przelać pieniądze na inne konto (zwykłym przelewem, a nie poprzez system płatności).
Kamil Lodziński, 6 stycznia 2010, 7:43 | odpowiedz
ok dzięki wielkie :)
mat, 6 stycznia 2010, 7:48 | odpowiedz
A co w przypadku jesli warunki posiadania karty zmienia sie w trakcie, na powiedzmy mniej opłacalne, np. zostanie wprowadzona opłata za posiadanie?
Kamix, 6 stycznia 2010, 15:55 | odpowiedz
Ok, odpowiem sam sobie, przepraszam za głupie pytanie. W regulaminie jest napisane że w razie jego zmiany, z karty mozna zrezygnowac bez dodatkowych opłat. Mam natomiast kolejne pytanie, co do komentarza powyzej. Laki napisał: "To w takim razie chyba najlepszą opcją będzie konto w PLN, a karta w SEK." Prosiłbym, aby ktos przedstawil mi dokladniej czemu bardziej by sie to opłacało, poniewaz nie zrozumialem wyjasnienia komentarz nizej.
Kamix, 6 stycznia 2010, 17:58 | odpowiedz
Kamix, wygląda to tak - minimalna kwota, jaką można obciążyć kartę NET+ w euro to 1 eurocent, czyli ok 4-5 groszy. Bywa, że w Ryanair są bilety za 1 grosz. Co wtedy? Nie można go kupić kartą NET+ w euro, trzeba albo dokupić inne bilety, a nie zawsze da się znaleźć 4-5 w cenie 1 grosza, albo jakąś usługę (np powiadomienie esemesem, chyba 5 złotych). Czyli tracimy. Korona szwedzka ma kurs niższy od złotego, 1 złotówka to ponad 2 korony. Dzięki czemu szwedzki grosz (ore) jest mniej wart od polskiego grosza. Czyli kupienie biletu za 1 grosz kartą NET+ w SEK nie będzie problemem.
Kamil Lodziński, 6 stycznia 2010, 18:20 | odpowiedz
Można wygrać 50 euro płacąc za bilet w Ryanair kartą Net+ http://blog.neteller.com/net-plus-and-ryanair/
Kamil Lodziński, 7 stycznia 2010, 17:25 | odpowiedz
Czy aby aktywowac karte czyli moc kupowac bilety w ryanair musimy ją fizycznie dostac pocztą? CZy mozna to juz zrobic zaraz po rozmowie telefonicznej?
Bum, 11 stycznia 2010, 12:16 | odpowiedz
Po rozmowie tel. jest aktywna karta wirtualna. Można nią płacić ale Ryanair dolicza prowizję. Aby uniknąć prowizji trzeba mieć plastik.
Kamil Lodziński, 11 stycznia 2010, 15:18 | odpowiedz
Jak długo czekaliśći na telefon z Netllera?
Ola, 11 stycznia 2010, 22:17 | odpowiedz
2 godziny
Kamil Lodziński, 12 stycznia 2010, 9:02 | odpowiedz
3 dni (po rozmowie z konsultantem uslyszalem ze od 3 do 5 dni) najpierw dostaniesz emaila i w odpowiedzi napiszesz kiedy i pod jakim nr chesz aby sie z Toba skontaktowali
Szopen, 13 stycznia 2010, 1:00 | odpowiedz
Warto dodać, że minimalny przelew z banku na ich konto to 75 zł.
km, 13 stycznia 2010, 11:19 | odpowiedz
Wszystko brzmi bardzo pięknie. Nasuwają się tylko pewne wątpliwości: 1) Jak długo ryan będzie obsługiwał te konta bez opłat? Ja w celu nie płacenia za bilety postanowiłem założyć rachunek w getin, teraz muszę czekać na moment, kiedy jego zamknięcie nie będzie się wiązało z opłatami 2) koszt przelewu zagranicznego, poniżej przedstawiam cytat z Tabeli Opłat w mBnku: "dokonanie przelewu zagranicznego- 0,25% kwoty przelewu min 20 zł, max 200 zł". W połączeniu z opłatami za przewalutowanie zastanawiam się nad sensem zakładania tego konta. Mogę się mylić proszę o sugestie.
Radek, 13 stycznia 2010, 11:54 | odpowiedz
Ja rejestrowałem się o 23:20. O 5:10 dostałem mail, odpowiedziałem na niego o 11:10, a o 11:40 zadzwoniła konsultantka. Rozmowa nie trwała nawet 2 minuty.
laki, 13 stycznia 2010, 12:10 | odpowiedz
Radek -w Netellerze wpłacasz na konto w polskim banku.
laki, 13 stycznia 2010, 12:12 | odpowiedz
2) koszt przelewu zagranicznego, poniżej przedstawiam cytat z Tabeli Opłat w mBnku: “dokonanie przelewu zagranicznego- 0,25% kwoty przelewu min 20 zł, max 200 zł”. W połączeniu z opłatami za przewalutowanie zastanawiam się nad sensem zakładania tego konta. Sam Laki sobie odpowiedziałeś :). W Netellerze wpłacasz na konto w polskim banku. Nie ponosisz więc opłaty za przelew zagraniczny. Wczoraj kupowałem kilka biletów w Ryanair. Za bilet za 35 złotych zapłaciłem: zł 35.80. Czyli to co zarobil na nie neteller to 80 groszy, czyli 3 procent za przewalutowanie. W porównaniu z 20 złotymi opłaty ryanair jestem na bilecie 19,20 zł do przodu. Przewalutowanie to jedyny koszt jaki ponosimy w netellerze.
Kamil Lodziński, 13 stycznia 2010, 13:43 | odpowiedz
Aj aj :) Laki odpowiedział Radkowi :). Zamotałem się.
Kamil Lodziński, 13 stycznia 2010, 13:44 | odpowiedz
Telefon z Nettlera z polskiego numer komórkowego ma bardzo słabą jakość przynajmniej w moim przypadku. Oprócz nazwiska i imienia i daty urodzenia konsultantka pytała również o numer konta, a także o odpowiedź na sekretne pytanie które podawane jest podczas rejestracji.
leonk, 15 stycznia 2010, 12:07 | odpowiedz
Ja na telefon z netellera czekałem 10 min i o dziwo pani zadzwoniła o 6:54 polskiego czasu! A dzwoniła z numeru z angielskim prefiksem. Rozmowa trwała lekko ponad 3 min i więcej zajęło wypytywanie się o takie rzeczy jak np. "dlaczego zdecydowałem się na otwarcie konta" i "czy będę chciał kartę kredytową", niż dokańczanie formalności. Biurokraci.. ;D
mats, 15 stycznia 2010, 12:25 | odpowiedz
witam, chcialbym zalozyc sobie konto na neteller zeby moc placic za bilety bez prowizji, slyszalem ze jesli sie zaklada z polecenia mozna dostac dodatkowo 10% pierwszej wplaty, jesli ktos moglby mi takie polecenie przeslac to bylbym wdzieczny moj mail jasienica@o2.pl dzieki
Jacek, 15 stycznia 2010, 13:01 | odpowiedz
Próbuję założyć kolejne konto w Netellerze (oczywiście na inną osobę), ale maile polecające nie dochodzą do adresata. Macie jakiś pomysł, czym to może być spowodowane? Czy powodem może być nieskonfigurowany program pocztowy? Dzięki za wszelkie sugestie.
laki, 17 stycznia 2010, 14:23 | odpowiedz
Może wrzuciło mail od netka do spamu?
Kamil Lodziński, 17 stycznia 2010, 17:08 | odpowiedz
Neteller obchodzi blokady antyspamowe poprzez wysyłanie maili ze skrzynki osoby polecającej. Zaproszenie nie doszło, a ja dostałem wiadomość, że wysłanie maila się nie powiodło.
laki, 17 stycznia 2010, 17:41 | odpowiedz
Zarejestrowałem się w Nettelerze pod sam koniec grudnia'09 i od razu wysłałem skan dowodu. Na początku stycznia dostałem potwierdzenie, że jest OK i na następny dzień odbyłem rozmowę telefoniczną. Tydzień później przyszła karta (chyba dokładnie czekałem 8 dni). Pin przyszedł kolejne dwa dni później. Jutro kupuję pierwsze bilety tą kartą i mam nadzieję, że pójdzie tak gładko, jak szło dawniej Visą Electron!
Jerz, 18 stycznia 2010, 1:38 | odpowiedz
Laki, skontaktuj się z nimi na LiveChat. Nie mam pomysłu co może być przyczyną problemu.
Kamil Lodziński, 18 stycznia 2010, 7:35 | odpowiedz
Czy ja również mogłabym poprosić o polecenie do założenia konta z bonusem 10 %? z góry dziękuje, kinnies@interia.pl
kinnies, 18 stycznia 2010, 16:15 | odpowiedz
również mogę wysłać zaproszenie z 10% jeśli autorowi się 'skończą' ;) piszcie na rejestracji@wp.pl
Slawo, 19 stycznia 2010, 15:14 | odpowiedz
a jak uzupełniliście dane do przelewu netellerowi z mbanku? potrzebny jest do tego BIC, czy wpisać IBAN jako nr rachunku odbiorcy, NETELLER UK Ltd jako odbiorcę? i co w tytule? Numer referencyjny? pozdr
mats, 20 stycznia 2010, 16:26 | odpowiedz
Do mnie dzwonili po kilku dniach od potwierdzenia skanu dowodu i co ciekawe z numeru rumuńskiego (+40) :D
monty, 20 stycznia 2010, 16:42 | odpowiedz
tak sie zastanawiam, czy jesli wezme w netellerze konto w pln a karte w euro to czy kupujac bilety np w pln albo innej walucie nie € nie bede musial placic za przewalutowanie podwojnie?: 1. przewalutowanie pln->€ 2. przewalutowanie €->PLN bede wdzieczny za info bo zastanawiam sie wlasnie w jakiej walucie najlepiej wziac konto i karte.
Tariq, 20 stycznia 2010, 17:09 | odpowiedz
mats: w przypadku "przelewu z banku krajowego" - wpisujesz pełen numer konta. Konto znajduje się w baku Skandinaviska Enskilda Banken AB S.A. Oddzial w Polsce Szturmowa 2a 02-678 Warszawa POLAND. Jako tytuł przelewu twój numer ref. Wpłata "Międzynarodowe przelewy bankowe" czyli z polskiego konta na konto netellera - u mnie z mBanku nie działa, tariq: tak, bedzie to przewalutowanie 2x - czyli ok. 6%. Przykladowo za bilet wart 9 złotych ściągnąło mi z karty 9,72.
Kamil Lodziński, 20 stycznia 2010, 17:25 | odpowiedz
ok. kolejne pytanie za 100 punktow: Mieszkam obecnie w Polsce ale mam tez konto w Holandii. Czy jesli zaloze konto w € i karte w €: 1. kupujac bilet w PLN place przewalutowanie tylko raz? 2. mam do wyboru do jakiego banku/kraju chce przelewac pieniadze? Czy jest to tez moze zdeterminowane wyborem kraju w 1 kroku rejestracji?
Tariq, 20 stycznia 2010, 17:42 | odpowiedz
1) tak 2) standardowo - wyborem kraju rejestracji, byc może jednak można to zmienić. musiałbyś zadać pytanie na live chat komuś z netellera
Kamil Lodziński, 20 stycznia 2010, 17:53 | odpowiedz
chłopie, jesteś wielki, dzięki! przepraszam za moje jeszcze jedno - mam nadzieję, że ostatnie - pytanie, ale jeśli 2 razy przeszedłem przez proces wpłaty pieniędzy na konto netellera (ten na ich stronie), i w dziale 'NETELLER Dział rachunków' są 2 transakcje a chcę wykonać tylko jedną, da się jakoś usunąć tą zbędną?
mats, 20 stycznia 2010, 20:36 | odpowiedz
Niewykonana transakcja sama zniknie ze spisu po jakimś czasie. Bodaj 2 tygodnie.
Kamil Lodziński, 20 stycznia 2010, 20:50 | odpowiedz
Jeśli bilet w jedną stronę, dla jednej osoby kosztuje więcej niż 250 PLN, opłaca się bardziej odpalić Ryanowi te 20 bo Neteller naliczy więcej. Kalkulacja dotyczy konta w Neteller i waluty transakcji za bilet w PLN. Na szczęście, bilety w tej cenie u Ryana kupuje się bardzo rzadko;)
kush, 21 stycznia 2010, 16:48 | odpowiedz
Kush: dzięki za info, nie wpadłem na pomysł takiej kalkulacji.
Kamil Lodziński, 21 stycznia 2010, 18:32 | odpowiedz
1. Kamil - wielkie dzieki za te stronke. Do jej odkrycia wczoraj, myslalem, ze tylko ja jestem takim dziwnym gosciem co sie podnieca przed kumplami, ze kupil bilet za 1 grosza - no i tyle fajnych tipow. 2. Moze udaloby sie jakies forum tu wrzucic, bo komunikacja przez komentarze moze byc ciezsza z czasem.
Tariq, 22 stycznia 2010, 0:51 | odpowiedz
Forum jest na pierwszym miejscu listy TODO. Będzie do końca miesiąca. Dzięki za mile słowa.
Kamil Lodziński, 22 stycznia 2010, 10:06 | odpowiedz
krociutko: konto w euro, karta w euro, przelew z konta hiszpanskiego w euro bez zadnych prowizji? (za jakis przelew miedzynarodowy czy cos...)
fan-rajan, 22 stycznia 2010, 12:34 | odpowiedz
fan-rajan: a rejestrowales konto netellera na adres hiszpanski czy polski?
Tariq, 22 stycznia 2010, 13:07 | odpowiedz
wlasnie jeszcze nie zalozylem, bo chce zebrac wszystkie mozliwe informacje. zeby nie placic za cos niepotrzebnie. tak jak sie wkopalem w fortisem... :/ czyli liczy sie podany adres zamieszkania? aha no tak!!! przeciez wybiera sie opcje ¨wplata z banku lokalnego¨ :)
fan-rajan, 22 stycznia 2010, 13:15 | odpowiedz
fan-rajan : no ja mam ten sam problem. Mam konto w holandii, ale juz tam nie mieszkam i chcialbym moc zarejestrowac normalnie noto netellera w polsce ale przelewac pieniadze na holenderskie konto bankowe netellera - nie mam co prawda oficjalnego potwierdzenia, ze tak sie nie da - ale obawiam sie, ze tak wlasnie jest.
Tariq, 22 stycznia 2010, 14:09 | odpowiedz
Sprawdziłem. Możecie mieć w swoich danych miejsce zamieszkania Polska a dokonać wpłaty z konta we Francji na konto lokalnego banku we Francji. http://public.neteller.com/content/en_PL/local_bank_deposits.htm
Kamil Lodziński, 22 stycznia 2010, 15:09 | odpowiedz
co do bezpLatnosci konta - za nie-uzywanie konta rok (14-15 mcy) jest oplata do 30 dollarów https://help.neteller.com/cgi-bin/neteller.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=1684&p_created=1226588720&p_sid=K5ucbFSj&p_accessibility=0&p_redirect=&p_lva=1684&p_sp=cF9zcmNoPSZwX3NvcnRfYnk9JnBfZ3JpZHNvcnQ9JnBfcm93X2NudD0yMTcsMjE3JnBfcHJvZHM9JnBfY2F0cz0mcF9wdj0mcF9jdj0mcF9zZWFyY2hfdHlwZT1hbnN3ZXJzLnNlYXJjaF9ubCZwX3BhZ2U9MQ!!&p_li=&p_topview=1 mysle ze tu obecni beda uzywac przynajmniej 1x/rok, ale wspominam o tym tak na wszelki wypadek. DZieki Kamil i uczestnicy A.
AF-bcn, 22 stycznia 2010, 21:48 | odpowiedz
Po ponownym przesłaniu danych otrzymałem wreszcie odpowiedź z Nettelera. Jednak nie pytają się mnie na jaki numer i kiedy mają dzwonić, tylko mam takie info: In order to upgrade your account we require a telephone verification please contact NETELLER at www.neteller.com Nie wiem co oni dokładnie przez to rozumieją, w każdym razie przez ich formularz kontaktowy wysłałem mój account, imię i nazwisko oraz nr telefonu z prośbą o kontakt w celu finalizacji. Mam nadzieję, że zadziała taka opcja, bo ja dzwonic do nich nie chcę :-)
remi3, 28 stycznia 2010, 9:59 | odpowiedz
Z tekstu wyżej: Po otrzymaniu maila potwierdzającego weryfikację naszych danych, logujemy się z do naszego konta i korzystamy z opcji LiveChat (rozmowa przez komunikator z konsultantem – w języku angielskim). Konsultant zapyta nas tylko o godzinę w której możemy rozmawiać przez telefon. Najczęściej zaproponuje termin 1-3 h od rozmowy na czacie. Teraz czekamy na telefon od Netellera (telefon z polskiego numeru, nie płacimy za rozmowę przychodząca w roamingu). Czeka nas rozmowa w języku angielskim (można poprosić o konsultanta dzwoniącego władającego innym językiem): odpowiedź na pytanie o imię, nazwisko, datę urodzenia i “security password”. Bywa, że są zadawane pytania dodatkowe. Konto ma już status rozszerzony, możemy zamawiać kartę.
Kamil Lodziński, 28 stycznia 2010, 10:06 | odpowiedz
wysłałem maila z prośbą o telefon. Z 2 godziny później miałem telefon z UK. Pytanie o hasło, nr konta, datę urodzenia. Potem jeszcze dokładne tłumaczenie jak się robi przelew itd, łącznie co najmniej 5 minut, bo jeszcze zmieniałem adres do wysyłki. Kartę mam dostać za ok 2 tyg. Będzie trzeba sobie z tej okazji jakiś bilet w Ryanie kupić :-)
remi3, 28 stycznia 2010, 23:39 | odpowiedz
Hej!Jesli ktoś ma jeszcze te zaproszenie z bonusem 10% to bylabym super wdzięczna za wysłanie mi na mail agnese1985@interia.pl :) A w ogole to stronka rzeczywisciebomba! Dobrze ze trafilam zanim wybralam sie do fortis banku zeby zalozyc konto ;P
Kot, 30 stycznia 2010, 11:08 | odpowiedz
Poszło.
Kamil Lodziński, 30 stycznia 2010, 11:31 | odpowiedz
Witam. Czy podczas aplikacji o kartę występował wam Error i skontaktuj się z support@neteller.com ? Niestety od wczoraj czekam na ich odpowiedź i się doczekać nie mogę. Pozdro
Marcin z Santander, 30 stycznia 2010, 20:33 | odpowiedz
No tak ale co za rok dwa jak Ryan znowu coś zmieni i jakaś inna karta będzie w promocji a za płatności tą trzeba będzie płacić... ta będzie bezużyteczna, wtedy na siłę jakieś tranzakcje przeprowadzać byle się nie wkopać w opłaty? a w jakim polskim banku można wpłacać pieniądze na to konto? widziałam że adres oddziału to Warszawa, a co z innymi miastami? Za wpłatę w innym banku na konto też płaci się haracz...
Domi, 31 stycznia 2010, 0:14 | odpowiedz
Domi - ad1) ciężko to komentować :) Dla jednorazowego zakupu nikt przecież nie będzie tej karty wyrabiał. ad2) wpłacać z banku internetowego :).
Kamil Lodziński, 31 stycznia 2010, 7:51 | odpowiedz
Witam. Jaka jest procedura zamknięcia konta karty netellera?
mk, 31 stycznia 2010, 20:20 | odpowiedz
Trzeba napisać do Netellera via email lub LiveChat
Kamil Lodziński, 31 stycznia 2010, 20:38 | odpowiedz
Czy dobrze rozumiem, że te 75 zł które minimalne wpłacam to wpłacam do siebie na konto w netellerze, a nie na jakieś zewnętrzne konto netellera i nigdy już nie zobaczę kasy?
kr3tu, 1 lutego 2010, 23:35 | odpowiedz
kr3tu - tak wplacasz to na swoje konto w Netellerze, ale jakkolwiek by na to spojrzec, nigdy nie dostaniesz z powrotem 75 zł, co najwyzej mozesz je wydawac placac karta za ryana z pojedynczym przewalutowaniem (2,95%) albo podwojnym (2,95+2,5%) w zaleznosci od walut w jakich kupujesz i waluty Twojej karty.
pm, 2 lutego 2010, 10:31 | odpowiedz
mam kolejny problem, bo nie wiem jak skomponować 26 cyfrowy numer rachunku W danych do przelewu i podglądzie rachunku widzę tylko postać 12-znakową. poza tym mam następujące dane: Bank:SEB AB A.S. Branch in Poland Adres banku:ul. Szturmowa 2a, 02-678 Warszawa Waluta:PLN Odbiorca:NETELLER UK Ltd Numer rachunku:20123000 IBAN:PL13237000080000000020123000 BIC:ESSEPLPW jak z tego złożyć 26 cyfrowy rachunek???
remi3, 5 lutego 2010, 9:54 | odpowiedz
IBAN bez PL, czyli 13237000080000000020123000
Kamil Lodziński, 5 lutego 2010, 11:02 | odpowiedz
Zakładam kartę i mam problem z kodem pocztowym miasta bo wyskakuje mi ten komunikat: 'You must enter a valid city with hankaku letters only. Japanese characters cannot be used. Please try again.' Wpisywałem z myślnikiem i bez ale nadal to samo, ma ktoś jakiś pomysł ?
paweł, 5 lutego 2010, 12:26 | odpowiedz
Przeklej kod z notatnika na przykład.
Kamil Lodziński, 5 lutego 2010, 12:36 | odpowiedz
Może trochę z innej beczki, ale niewątpliwie powiązane. Jak można zdobyć kartę Wizz?? Szukałem, szukałem i nic :( Może ktoś wie, lub ma?? (jak wtedy z opłatami?)
barthos86, 6 lutego 2010, 16:19 | odpowiedz
okk, więc po wszystkim przyszedł czas na rozmyślania i refleksje....: Postaram się krótko ale nie wiem czy mi wyjdzie ;P Przejechałem się strasznie (bo rezerwowanie np dla 20 osób to nie to co dla kilku). Mianowicie największy błąd podczas zamawiania karty można popełnić przy wyborze walut. Ja mam konto w PLN i kartę w SEK. Jeśli bilet jest za 20zł, to ściąga mi 2,13zł/os. Prawda jest taka, że np rezerwując kółeczko KRK-CRL-BLQ-KTW 2 razy płacimy w EUR. Takich lotów mam szczerze powiedziawszy najwięcej, krótko, tanio i zwiedzania dość. Reasumując, jeśli ktoś lata tak jak ja, lepiej żeby miał kartę i konto w EUR, bo przelewając np z mBanku EUR (a nie oszukujmy się, przewalutowania w mBanku są baaardzo opłacające się) na nasze konto w Netellerze wyjdziemy do przodu o kilka zł na każdej rezerwacji. Tyle, nie wiem czy się da zmienić walutę konta i karty, jeśli ktoś ma takie info miło by było gdyby się podzielił ;-) pozdr
lukasekm1, 6 lutego 2010, 16:28 | odpowiedz
Hej. Mam pytanko, otóż w czasie rejestracji system odrzuca moje nazwisko. Ku memu nieszczęsciu moje nazwisko zaczyna się na literę Ż w związku z czym wyświetla mi się taki błąd. You must enter your last name with hankaku letters only. Japanese characters cannot be used. Please try again. Jeżeli w formularzu napisze tylko Z to nie będę miał problemów z późniejszym potwierdzeniem danych? Ten sam problem miałem przy bookowaniu biletów na stronie ryan'a gdzie formularz nie uwzględnia polskich znaków. Nie wiecie czy po zamianie liter Ż na Z nie będę miał problemów na lotnisku? BTW jeżeli ma ktoś jeszcze wolne zaproszenia to byłbym wdzieczny za podesłanie. moj mail to krystian.zywiec@gmail.com z góry dzięki za pomoc
, 6 lutego 2010, 21:25 | odpowiedz
Nie będziesz, ja mam na nazwisko Lodziński, więc w nazwisku ń. Zawsze wpisuję n we wszystkich liniach lotniczych, w Netellerze też, własnie sprawdziłem.
Kamil Lodziński, 7 lutego 2010, 8:55 | odpowiedz
Póki nie jesteś Węgrem o karcie możesz zapomnieć: http://book.wizzair.com/travel_services/WIZZ_Card/. Jest inny sposób płacenia: konto Wizz Plus, ale to dla osób, które dużo latają. Trzeba wylatać 2 tysiące zł rocznie, płacić możesz tylko za loty, w których sam bierzesz udział i możesz opłacić góra 4 bilety ze swoim włącznie.
Kamil Lodziński, 7 lutego 2010, 9:23 | odpowiedz
Dziękuję za zaproszenie do konta z bonusem. Tak jak kolega wyżej, mam problem z wpisaniem kodu pocztowego. Zarówno z myślnikiem jak i bez nie wchodzi, przeklejanie z notatnika nie pomogło. Możecie poradzić, jak wam się udało wpisać kod?
Ania, 7 lutego 2010, 18:10 | odpowiedz
Próbuj Aniu ewentualanie z innej przeglądarki, coś z kodowaniem w przeglądarce sądzę, że jest źle ustawione.
Kamil Lodziński, 7 lutego 2010, 20:14 | odpowiedz
Mam takie pytanie: W artykule wspomniałeś, że przelewa się pieniądze na lokalne konto w polskim Banku, czy możesz napisać jaki to bank?
dm, 11 lutego 2010, 10:59 | odpowiedz
to nie prościej karta z Moneybookers za 40 E na rok w zł - więc brak tych przewalutowań i 0 zł prowizji za przelew na konto karty z polskiego banku (idzie 2-4 dni) lub karty banków spółdzielczych w Polsce...
luk, 11 lutego 2010, 15:21 | odpowiedz
10 E - 40 zł !!! oczywiście ;)
luk, 11 lutego 2010, 15:31 | odpowiedz
Hej, a takie podstawowe pytanie do tej karty w BZWbk, ona rzeczywiscie dziala w Rayanie? Potwierdzone na własnej skórze? :)
Lili, 11 lutego 2010, 20:48 | odpowiedz
karta bz wbk ma 1 małą wadę - limit pojedynczej transakcji 500 zł więc jak chcesz kupić 4 bilety po 130 zł... oczywiście możesz kupić 3 a potem 4-ty. jednak po dokonaniu zakupu 4-ty może być niedostępny (pół biedy jeśli droższy ;) ) i z wyjazdu 4 znajomych nici :)
luk, 11 lutego 2010, 21:20 | odpowiedz
Bilety w Ryanair są już z góry zaplanowane cenowo. Kupując 4 bilety czasem nawet opłacało mi się rozdzielać transakcje. Najpierw dwa później dwa itd.... Bo od razu jak wbijesz 4 bilety to pokazuje Ci cenę każdego z tych 4 jako cenę właśnie 4tego a nie pierwszego. itd...
MK, 12 lutego 2010, 7:02 | odpowiedz
tak ;) - chodzi o sytuację gdy wybiera się paczka znajomych np. 6 osób na wspólny wyjazd (ja ze znajomymi lecimy do Barcelony) kupując jednorazowo = masz bilety dla wszystkich 6 osób. kupując po 2 czy 3 może(!)podkreślam może się zdarzyć, że kupisz 2 potem 2 a kolejnych 2 już nie dostaniesz - i kicha ze wspólnego wyjazdu ;) taką sytuację mam na myśli ;) dlatego napisałem, że to mała wada - ale... jest to wada :)
luk, 12 lutego 2010, 9:40 | odpowiedz
Karta z wbk wydaje sie byc najlepszym rozwiazaniem, tylko pozostaje pytanie czy zostanie rozpoznana prawidlowo przy placeniu w ryanairze. Ktos juz moze mial okazje to sprawdzic? Pzdr
Daney, 13 lutego 2010, 12:47 | odpowiedz
Dobra, a co do walut konta i karty. Częściej kupuje bilety w euro niz w PLN (stosunek 2 - 1). Konto w polsce z którego będe zasilał netellera to mbank. Co mi sie najbardziej opłaca ?
lisek, 14 lutego 2010, 18:01 | odpowiedz
karty wbk jeszcze nie ma, pod koniec lutego babeczka w banku powiedziala ze powinna byc, oczywiscie tez nie maja pojecia jak to bedize z ryanair...
ja, 15 lutego 2010, 18:32 | odpowiedz
km - mBankowy MC nie jest prepaid (!) tylko debit a Ryanair wymaga karty prepaid (choć prepaidy kilku polskich banków nie działają we FR-ancy)
luk, 17 lutego 2010, 2:49 | odpowiedz
Właśnie karta MC prepaid z WBK została wycofana. Ma pojawić się wkrótce.
dalien, 17 lutego 2010, 9:56 | odpowiedz
Witam wszystkich pourlopowo, widzę że artykul zotał zaspamowany w komentarzach linkami. Informuje, ze wszytskie linki reklamowe będą kasowane. Kasowane będą rownież wszystkie komentarze zawierające adres e-mail. Jesli ktos potrzebuje zaproszenie prosze o kontakt na kontakt@fly4free.pl.
Kamil Lodziński, 17 lutego 2010, 12:23 | odpowiedz
Jeśli chodzi o kartę prepaidową BZ WBK to dzwoniłem tam i prosiłem by sprawdzili czy mogę za jej pomocą kupić bilet w Ryanie. Odpowiedź: nie ma takiej możliwości, konsultowali się nawet z samą linią lotniczą. Także lipa :(
Spaniel, 17 lutego 2010, 13:35 | odpowiedz
Dlatego pokasowałem te linki. Ktoś postanowil wprowadzić was w błąd i pewnie zarobić na zakladaniu kont przez stronę, która linkował.
Kamil Lodziński, 17 lutego 2010, 13:59 | odpowiedz
A jesli posiadam inny adres zamieszkania - tymczasowy, niz w adres zameldowania w dowodzie i mam problem z odebraniem przesylki z adresu z dowodu to co mam podac zeby nie bylo problemow? bo wysylajac skan/zdjecie dowodu, adres jest napisany i moga sie przyczepic do wysylki karty, tak?
karolina, 17 lutego 2010, 14:03 | odpowiedz
Spaniel: W jakim sensie nie można ? W ogóle nie przejdzie transakcja ? Czy przejdzie jako "zwykłe MC, czyli prowizją.
dalien, 17 lutego 2010, 14:40 | odpowiedz
@Karolino, ja podałem najpierw ten z dowodu, a potem jak zadzwonił do mnie konsultant, to mu o tej różnicy powiedziałem i przy nim zmieniałem - jest tam zakładka "moje informacje". Tak więc albo od razu daj w ddanych ten tymczasowy, albo najpierw podaj zgodny z dowodem, a potem jak będziesz podnosiła status konta do extended, to przed rozmową z konsultantem zmiań sobie ten adres.
remi3, 17 lutego 2010, 14:56 | odpowiedz
Czesc, Założylem konto w PLN i złozylem wniosek o karte Mastercard Prepaid, kiedy bede mogl sobie wybrac w jakiej walucie moge miec karte?? wysłałem im wlasnie skan dowodu. Konto ma służyć do robienia przelewów za bilety Ryanair pozdrawiam i czekam na odpowiedź Mateusz
Mateusz Perz, 18 lutego 2010, 21:09 | odpowiedz
Hejka Ostatnio napotkalem na informacje na jakims blogu BZ wbk na temat ich nowych kart prepaidowych. Podobno od 1 marca beda dostepne i byla tam tez informacja ze maja zapewnic wlasnie darmowa opcje zakupow biletow w ryanair. ktos wie cos wiecej?
cocojumbo, 18 lutego 2010, 21:26 | odpowiedz
W sieci są sprzeczne informacje na temat kart WBK. Info najbardziej optymistyczne głosi, że karta będzie działać od 1 marca. Koszt 20 zł. Nie ma się co gorączkować :) Pożywiom-uwidim.Za tydzień wszystko się wyjaśni. Jeśli nie WBK, to ktoś inny wypełni lukę na rynku.
zaprzeciw, 20 lutego 2010, 10:59 | odpowiedz
@dalien Nie wiem czy ta karta zadziała jak zwykły Mastercard, ale śmiem wątpić, bo ona NIE JEST wydawana na konkretne nazwisko, a płacąc na stronie Ryana musisz podać nazwisko posiadacza. @cocojumbo Karty prepaidowe BZ WBK już teraz można nabyć w ich placówkach lub w sklepie internetowym Premiumshop24. Natomiast mnie interesowało konkretnie to czy taką kartą mogę płacić za bilety w Ryanie. Pani z telefonicznego centrum obsługi skonsultowała to specjalnie dla mnie i uzyskałem odpowiedź NEGATYWNĄ. Także zostaje Neteller.
Spaniel, 20 lutego 2010, 14:04 | odpowiedz
Mam konto w euro, a robię przelew z mbanku. Kto ustala kurs przewalutowania (mbank czy neteller) i czy jakies dodatkowe opłaty z tym związane ?
lisek, 20 lutego 2010, 17:20 | odpowiedz
Neteller i nie chce zdradzić jak oblicza kurs.
Kamil Lodziński, 20 lutego 2010, 17:30 | odpowiedz
Witam Troche zbyt dlugo zwlekalem z wyrobieniem karty netellera a w najblizszym czasie musze kupic 3 bilety - 70zl koszty za karte ;/ W linku powyzej pisze ze karta WBK bedzie dzialac od marca czyli teraz juz niebardzo oplaca sie wyrabiac netellera ? Ile sie czeka do mozliwosci zakupu biletow karta ? Moze ktos chcialby mi pomoc i jednoczesnie cos dorobic umozliwic taniej zakup biletow ? mariusz211@o2.pl
Mariusz, 21 lutego 2010, 14:30 | odpowiedz
Również na blogu BZWBK jest następujące info: Administrator pisze: 16.02.2010 o 4:32 PM Nasze karty MasterCard pre-paid będą wpisane na listę kart objętych promocją na stronach Ryanair od dnia 1 marca 2010 r. Ciekawe na jak długo i czy nie będzie podobnych przebojów jak z Fortisem...
martinetka, 21 lutego 2010, 15:14 | odpowiedz
odwiedzilem wczoraj oddzial bz wbk zeby dowiedziec sie czegos wiecej. Niestety to pan za okienkiem dowiedzial sie odemnie o nowej usludze oferowanej w ich banku. Zaczal sprawdzac jakies wew. informacje i okazalo sie ze bedzie to jakis pilotarzowy projekt z tymi kartami, w oddzialach banku raczej nie dostepny. Objety bedzie promocja ... (tu srednio pamietam) chyba gdy doladujemy karte pare razy albo zakupimy cos na nia, dostaniemy zasilenie 20zl. Ja odpadam z czekania na ta karte bo malo tu konkretow i chyba zarejestruje sie w netellerze. pozdr.
cocojumbo, 21 lutego 2010, 17:50 | odpowiedz
http://indywidualni.bzwbk.pl/karty/przedplacone-pre-paid/z-doladowaniem/visa/szczegoly/karta-przedplacona-z-doladowaniem-szczegoly.html
freeq, 21 lutego 2010, 21:03 | odpowiedz
Ucinam tę rozmowę: BZWBK nie ma karty Mastercard Prepaid. Ich Prepaid to Visa, a Mastercard to PayPass. To temat poświęcony Netellerowi i wypowiedzi niezwiązane z tematem będę kasował. Jeśli pojawi się inna karta umożliwiająca płacenie w Ryanai'rze bez prowizji (na dziś to Moneybookers) bezzwłocznie o tym poinformuję. Dyskusję o BZWBK proponuję przenieść na http://www.fly4free.pl/forum
Kamil Lodziński, 22 lutego 2010, 7:49 | odpowiedz
Po długiej rozmowie z konsultantem dowiedziałem się, że Karta BZWBK Mastercard PayPass Prepaid będzie uznawana od 1 marca przez Ryanair za kartę promocyjną. Więc nie rozumiem w czym problem? Wyczuwam jakieś lobby na tym forum...
freeq, 22 lutego 2010, 14:01 | odpowiedz
Hej. mam pytanie odnośnie przelewów z netellera. czy nie jest to lepsza forma wypłaty środków z konta aniżeli polecenie wypłaty? opłata za wykonanie przelewu wynosi 1% transakcji przy czym max 10USD. Po co więc bawić się w polecenie wypłaty gdzie trzeba zabulić 20zł skoro można kase przelać do swojego banku?
kz, 24 lutego 2010, 14:06 | odpowiedz
UWAGA UWAGA!! Przed chwilą znalazłem to na stronie Ryana "MasterCard Prepaid Debit Card - W ramach oferty specjalnej dla posiadaczy tych kart firma Ryanair W OGRANICZONYM OKRESIE nie będzie pobierać opłaty z tytułu płatności przy użyciu karty debetowej." wiec zastanowcie sie dobrze...
Lukasz, 24 lutego 2010, 23:29 | odpowiedz
Kolego, nad czym się tutaj zastanawiać? Ja już zrobiłem 4 rezerwacje z kartą netellera, więc jestem około 80 zł do przodu, a w najbliższym czasie pewnie zrobię jeszcze kilka. Koszt likwidacji karty to chyba 50 czy 60 zł, więc i tak będę do przodu. A taka promocja może potrwać trochę czasu, ta z Visą Electron trwała dość długo.
kw, 25 lutego 2010, 11:01 | odpowiedz
mnie tylko jedno zastanawia - jak FR-anca zniesie promocję prepaida MC i trzeba będzie zapłacić za bilet 100 zł - to co zaczniecie latać Lufthansą za 800 ??? cieszcie się, że jest tanio, bo zawsze może być drożej ;)
luk, 25 lutego 2010, 11:47 | odpowiedz
Małe podsumowanie po sześciu tygodniach z Netellerem (PLN-SEK): 7 lotów: 950 PLN; Przewalutowanie: 68 PLN; 140-68=72+25(premia)=97PLN zaoszczędzone.
laki, 26 lutego 2010, 15:31 | odpowiedz
Mamy 1 marca... i jak dziala ta karta wbk bez prowizji przy rezerwacji biletu w ryanair'ze?
Daney, 1 marca 2010, 9:52 | odpowiedz
Witajcie! Tytuł artykułu "Jak nie płacić “haraczu” Ryanair’owi" powinien być uzupełniony o: "... skoro można go płacić Netellerowi" Dwa loty: 1. LDZ - EDI 13,9zł zapłacone Nettelerowi (przy całkowitej cenie biletu 163zł) 2. LDZ - EDI 21,75zł zapłacone Nettelerowi (przy całkowitej cenie biletu 235zł) Daje nam to 35,6zł haraczu zapłaconego za same transakcje + 9,15zł za wpłatę z karty, bo wcześniej nie mogłem. Razem daje nam kwotę !!!44,75zł!!!</strong haraczu jaki zapłaciłem Nettelerowi za te dwa loty a płacąc polską kartą zapłaciłbym 42zł. Konto w PLN, karta w SEK - tak jak tutaj moi przedmówcy doradzali...
Aaaaale okazja, 1 marca 2010, 19:53 | odpowiedz
OMG, jednak ktoś kupuje bilety w Ryanairze za 235 zł. W komentarzu wcześniej było napisane: kush : Jeśli bilet w jedną stronę, dla jednej osoby kosztuje więcej niż 250 PLN, opłaca się bardziej odpalić Ryanowi te 20 bo Neteller naliczy więcej. Kalkulacja dotyczy konta w Neteller i waluty transakcji za bilet w PLN. Na szczęście, bilety w tej cenie u Ryana kupuje się bardzo rzadko;) # 21 stycznia 2010, 16:48 Karta Netellera ma zastosowanie gdy cena biletu to kilkanaście, góra kilkadziesiąt złotych. Natomiast waluta SEK przydaje się gdy kupujemy bilety za grosz.
Kamil Lodziński, 1 marca 2010, 20:15 | odpowiedz
ja wykupiłem 2 komplety poznań-girona-ibiza-dusseldorf-bydgoszcz. bilety kosztowały 260 pln, prowizje nawet nie wiem ile, ale na pewno mniej niż to co zapłaciłbym przy 1 bilecie. A było ich 8. To tyle ad vocem do poprzednika :-)
remi3, 1 marca 2010, 20:18 | odpowiedz
Tfu, zamiast upustu mial być BONUS
Ania, 1 marca 2010, 21:00 | odpowiedz
Aaaaale okazja : Witajcie! Tytuł artykułu “Jak nie płacić “haraczu” Ryanair’owi” powinien być uzupełniony o: “… skoro można go płacić Netellerowi” Dwa loty: 1. LDZ – EDI 13,9zł zapłacone Nettelerowi (przy całkowitej cenie biletu 163zł) 2. LDZ – EDI 21,75zł zapłacone Nettelerowi (przy całkowitej cenie biletu 235zł) Daje nam to 35,6zł haraczu zapłaconego za same transakcje + 9,15zł za wpłatę z karty, bo wcześniej nie mogłem. Razem daje nam kwotę !!!44,75zł!!!</strong haraczu jaki zapłaciłem Nettelerowi za te dwa loty a płacąc polską kartą zapłaciłbym 42zł. Konto w PLN, karta w SEK – tak jak tutaj moi przedmówcy doradzali… Co za łeb :D Let's fly Ryanair :D http://www.youtube.com/watch?v=g2NO4U4g71M&feature=related
aa, 2 marca 2010, 0:51 | odpowiedz
tak, ale przy nizszych kwotach sie oplaca korzystac. masz teraz tez karte BZWBK i problem z glowy :P
mleko, 2 marca 2010, 13:45 | odpowiedz
Jakie są opłaty przy karcie BZWBK?
luft, 2 marca 2010, 15:22 | odpowiedz
Rozmowa o karcie BZWBK toczy się tu: http://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=190 . Tu kierujmy wszystkie wątpliwości w tej sprawie, żeby nie zaśmiecać tego wątku.
Kamil Lodziński, 2 marca 2010, 15:39 | odpowiedz
jakie dodatkowe oplaty pobiera netteler?? kiedy oplaca sie kupowac bilety w ryanair, placac ta karta a kiedy nie?? z gory dzieki za odp
aga, 2 marca 2010, 15:43 | odpowiedz
do ceny biletu w jedna strone DO 170-180zł oplaca sie placic netellerem. generalnie polecamy karte z BZWBK
mleko, 2 marca 2010, 15:55 | odpowiedz
Główną opłatą w netellerze jest przewalutowanie 2,95%. Kupując bilety płatne w złotowkach do ceny musisz doliczyć około 6%. Karta netellera opłaca się kupować bilety, których cena jest niewielka. Jak wiesz prowizja za płatność w netellerze to 20 zł, opłacalny zakup jest do momentu, gdy 6% od kwoty biletu to mniej niż 20 zł. Nigdy nie kupiłem biletu w Ryanairze biletu droższego niż 50 złotych w tym przypadku przewalutowanie to 3 złote.
Kamil Lodziński, 2 marca 2010, 15:56 | odpowiedz
Właśnie policzyłem. Podwójne przewalutowanie (kurs+prowizja) dało wyniki od 7,65% do 9,45%
laki, 2 marca 2010, 16:48 | odpowiedz
No to może krótko o mojej historii z Netellerem. Założyłem konto 22.02.2010, wczoraj czyli 2.03.2010 dostałem kartę. Teraz mam pytanie czy ktoś już korzystał z tego 10% rabatu za zaproszenie ? (dzięki Kamil) Jak doliczany jest bonus> Po transakcji, czy po przelewie środków na rachunek? Trzeba założyć kwotę na górkę na przewalutowanie, czy ten bonus je nadrobi? Ile czasu trwa przelanie pieniędzy z mbanku?
dalien, 3 marca 2010, 8:39 | odpowiedz
Bonus pojawi się jako nowa pozycja na twoim rachunku w spisie transakcji. To 10% pierwszej wpłaty, nie wiecej niz 25 zł. Wpłata z mbanku idzie w moim przypadku od w jeden dzien (przelew rano środki na koncie wieczorem) do 4 dni (wplata w piatek rano kasa na koncie w poniedziałek po południu).
Kamil Lodziński, 3 marca 2010, 10:06 | odpowiedz
Załóż sobie bezpieczny margines 10% (na podstawie obliczeń by Laki) na przewalutowanie i róznice kursowe, czyli jesli kupione przez ciebie bilety beda w kwocie cennikowo do 250 zł, to bonus róznice pokryje.
Kamil Lodziński, 3 marca 2010, 10:08 | odpowiedz
Dla wszystkich niedowiarków. Mam karte WBK i zrobiłem za jej pomoca pierwszą transakcje na bilet za 248,87zł i dokładnie taka kwota zeszła z mojego prepaida. Tak wiec..... Sami wnioski wysnujcie. Jedyny minus to ze czeka sie prawie dwa tygodnie od zamowienia tej karty. Nie trzeba rzadnych fowodow wysylac, kser itd. Przewalutowanie nie dotyczy dwoch walut czyli Euro i zlotowek. POZDRAWIAM
WK, 4 marca 2010, 19:15 | odpowiedz
@WK:"Przewalutowanie nie dotyczy dwoch walut czyli Euro i zlotowek" Euro jednak raczej dotyczy. Może nie być prowizji, ale przeliczyć na PLN jakoś przecież trzeba.
laki, 4 marca 2010, 19:45 | odpowiedz
WK: Jaką masz kartę w WBK?
Romek, 4 marca 2010, 23:12 | odpowiedz
laki: 3-procentowego przewalutowania (dodatkowej 3% prowizji = opłaty za przewalutowanie) w przypadku euro dla karty BZWBK 'MasterCard Prepaid Paypass' nie ma (mimo że jest ona w PLN), jest tylko wymiana PLN ---> EUR po obowiązującym kursie wg tabeli z danego dnia niemal wszystko opisałem (po sprawdzeniu na infolinii BZWBK), wraz z podaniem właściwych linków tu: http://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=190&start=10 karty tej nie należy mylić z kredytową 'MasterCard Paypass'
Yarr0, 4 marca 2010, 23:58 | odpowiedz
Tak jest to karta BZWBK MasterCard Prepaid Paypass. Taki mały szczegół. Na karcie nie ma nadrukowanego imienia i nazwiska właściciela, ale i tak nalezy wpisać własne imie i nazwisko. Transakcja orzechodzi po odznaczeniu właściwej karty czyli Mastercard prepaid i w Ryanair co zwalnia nas z obowiązkowej opłaty 5 euro. Czyli bez prowizji za użycie tej karty,
WK, 5 marca 2010, 6:55 | odpowiedz
A ja się pospieszyłem. Chociaż mnie czeka grupowy wyjazd i miałbym problem z limitem 500zł na transakcję na tej karcie. A kupowanie biletów na raty to ryzyko że część grupy się nie załapie.
dalien, 5 marca 2010, 13:45 | odpowiedz
Dyskusję o BZWBK od tej pory toczymy pod tym tekstem http://www.fly4free.pl/jak-nie-placic-haraczu-ryanairowi-cz-2/ , tutaj tylko kwestie dotyczące Netellera.
Kamil Lodziński, 5 marca 2010, 15:00 | odpowiedz
Odpowiedź dla dalien : A spróbuj rozdzielić transakcje. Przekonasz się, że może okazać się taniej. Nigdy nie zgodzę się, że kupno 1 czy też 10 biletów może miec wpływ na zwiększenie kosztu. Może najwyżej zmniejszyć ten koszt. Oczywiście zakładając, że za każdym razem używamy prepaid
aser, 5 marca 2010, 22:39 | odpowiedz
Właśnie dokonałem zakupu biletów za kwotę 166zł, z czego na stronie Neteller ściągnęło mi 184,59zł. Całkiem spora różnica wychodzi dodatkowo 11,4%. Mam konto w PLN na Netellerze. Poczytam o karcie WBK może będzie korzystniej, bez dodatkowych bonusów. Jakie są opłaty za likwidację konta w Netellerze ?
MB, 6 marca 2010, 3:07 | odpowiedz
@MB - napisz ile faktycznie ci ściągnie Neteller, na razie po prostu sądzę, że zablokował ci środki (pending). Podaj wartość jak transakcja będzie accepted. Nie wierzę w transakcję większą o 11,4%, Kupiłem około 25 biletów przez 3 miesiące karą NET+ i nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Opłata za zamknięcie konta i kasację karty to 50 zł. Tylko po co to robić, skoro posiadanie karty nie wiąże się z opłatami?
Kamil Lodziński, 6 marca 2010, 12:05 | odpowiedz
1. karta z SEK, konto w GBP, platnosc np w NOK. i wtedy moze wyjsc te 11,4% roznicy 2. trzeba pamietac o JEDNEJ platnosci na 13miesiecy aby nie bylo oplaty za karte ;)
mleko, 6 marca 2010, 19:39 | odpowiedz
Racja Mleko. Z tym nieużywaniem to jest dokładnie tak: If you do not use your NETELLER account for 14 months you will be charged an Inactive Administrative Fee up to $30 USD. This fee will be charged annually until you use your account or the account balance reaches zero. Account use is defined as any deposit, transfer to or from a merchant, withdrawal or Net+ Card purchase. Your NETELLER account will not go into a negative balance. If you use your account prior to the 15th of the upcoming month the fee will not be charged.
Kamil Lodziński, 6 marca 2010, 20:40 | odpowiedz
hej mam pytanie chce zamowic loty mam juz karte Net+ chce wplacic na nettelera pieniadze z Barclaysa jak to zrobic
kamilplay, 7 marca 2010, 12:39 | odpowiedz
Wybierasz domestic transfer i jako kraj rezydencji UK.
Kamil Lodziński, 7 marca 2010, 13:14 | odpowiedz
deposit/ loclabank deposit /mace a deposit / united kingdom (currency GBP) i masz wtedy dane do przelewu Receiving account Bank:Barclays Bank PLC Bank Address:1 Churchill Place, E14 5HP, London Currency:GBP Beneficiary:NETELLER UK Ltd Czyli będziesz miał przelew w obrębie jednego banku
Kamil Lodziński, 7 marca 2010, 13:17 | odpowiedz
Nie mam czegos takiego jak domestic tranfer mam tylko u gory TRANSfER wchodze na to Money Transfer Send money to your friends, family or whoever you want around the world. Transfer money | Learn more Merchant Transfer Transfer money to or from a NETELLER merchant. Transfer money wchodze na to drugie Transfer money to wyskakuje stronka i na dole Merchant Transfer Code: jaki kod helllpppppppp Nie rozumeim tego jak mam wplacic na moje konto kase na karcie nie ma zadnego sorte code
kamilplay, 7 marca 2010, 13:46 | odpowiedz
jak wchodze na Verify Bank Account po lewej stronie to otwiera mi sie stronka Step 1,2,3 complete NETELLER has made a small test deposit to your bank account. Verifying the amount of this deposit will confirm you have access to the account. Select Bank Account: Wybieram Barclays 0. pole do wpisu i submit wciskam submit An amount is required. Please Try Again nie kumam tej karty wogole
kamilplay, 7 marca 2010, 13:59 | odpowiedz
chce sie skontaktowac z contact NETELLER Customer Service. wchodze wyskakuje mi czarna stronka i na niej Online Help 120 pytan kontakt emailem kontakt telefoiniczny Customer Complaints wizyta na stonce gdzie jest Live Chat nie wiem lipa totalna ogolnie nie polecal bym tej karty i tego konta ale poczekajmy moze wkoncu dojde do tego jak to sie wplaca :)
kamilplay, 7 marca 2010, 14:14 | odpowiedz
Kamil, zakładkę Deposit masz na prawo od Transfer http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-03/0038290f/deposit.jpg.html LiveChat jest w "Contact us" a nie w "Online help" http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-03/9f493bad/clipboard02.jpg.html
Kamil Lodziński, 7 marca 2010, 15:04 | odpowiedz
mam pytanie: chce przelac srodki z konta w mbanku na konto netellera. Do czego mi jest potrzebny reference number (12-digit NETELLER Account ID)? mam go wpisac w tytule przelewu? albo inaczej: jak mam zrobic ten przelew zeby kasa trafila na MOJE konto netellera?
ania, 8 marca 2010, 14:07 | odpowiedz
jako tytuł przelewu podajesz swój numeryczny identyfikator (to te 12 cyfr, na które logujesz się do netka)
Kamil Lodziński, 8 marca 2010, 15:12 | odpowiedz
Dziś rezerwowałem dla kumpli bilety do Londka , musieli lecieć w przyszłym tygodniu cena za 2os w 1stronę 290zł wiec nie za mało:] razem z przewalutowaniem wyszło 310zł wiec i tak 20zł zaoszczędzone:)
LJ, 11 marca 2010, 16:06 | odpowiedz
jak latam czesto do wielkiej brytani i z powrotem ( kilkudniowe wizyty) to konto w PLN, a karta w GBP bedzie najlepszy rozwiazaniem? ...bo takie wlasnie wybralem, ale chyba oba w GBP sa korzystniejsze na takie potrzeby, nie? :))
grzegorz, 13 marca 2010, 23:31 | odpowiedz
Jeśli zarabiasz w PLN i tak w którymś momencie musisz zmienić złotówki na GBP. IMO przy takim wariancie, o którym wspominasz, konto w PLN i karta w GBP jest dobrym wyjściem, sam mam identyczne rozwiązanie. Kosztuje to cennikowo 2,5 procent każdej transakcji. Wczoraj dokonałem transakcji, w funtach, gdy przeliczyłem GBP na PLN po kursie z gazeta.pl 1 funt - 4,3 pln wyszło mi 105,3 złotych. Z karty zeszło 108,89. Realny koszt w tym wypadku to 3,4 %
Kamil Lodziński, 14 marca 2010, 8:38 | odpowiedz
czy minimalna wpłata na konto Netteler, to faktycznie 75zł? Jak oni to ograniczają że nie mogę wpłacić mniej? Co się dzieje w przypadku gdy zrobię przelew na wartość niższą niż 75zł? Pozdrawiam:)
max, 18 marca 2010, 22:16 | odpowiedz
Nie próbowałem :)
Kamil Lodziński, 18 marca 2010, 22:47 | odpowiedz
hej.chcialbym sie doweidziec kilku rzeczy.otoz kilka dni temu dostalem juz karte net+ - plastik. Zastanawiam sie jak dokonywac przelewow na moje konto Netellerz irlandzkiego konta.oczywiscie wybralem wszystko w euro. Doszedlem dotzw.veryfikacji konta mojego irlandzkiego.pozniej poproszono mnie o przelew malej sumy,by zweryfikoac.nadal nie dostalem odpowiedzi,ale przelalem pieniadze z mojego irlandzkiego konta na neteller.pyt.moje jest takie,czy sie pospieszylem.wplacilem kase,a w temacie napisalem moj refference number. bede wdzieczny za jakas odp. w tej sprawie
duberka, 19 marca 2010, 0:50 | odpowiedz
Hej weryfikacja konta potrzebna jest do WYPŁACANIA pieniędzy z Nettellera. Wpłacać możesz z konta niezweryfikwowanego. Jeśli więc tylko w tytule przeleweu podałaś numer ref, nie masz o co się martwić.
Kamil Lodziński, 19 marca 2010, 6:12 | odpowiedz
wiec jedyna droga jest robic przelewy z mojego matczynego banku na neteller?jak to sie odbywa.zadnych danych netellera nie podalem przy tranzakcji,tylko dokonalem zlecenia stalego.normalny przelew.jezeli dokonalem weryfikacji,to tlyko po toby dokonywac wyplat?
duberka, 19 marca 2010, 8:03 | odpowiedz
weryfikacja tak. wpłatę - w gónym menu na stronie netellera masz deposit, i opisane wszelkie formy wpłacania kasy. Wybierasz local bank deposit, i postepujesz zgodnie ze wskazówkami. na otrzymany numer konta dokonujesz przelewu, jedyna istotna sprawą w przelewie jest podanei swojego numeru referenycjnego jako tytuł przelewu.
Kamil Lodziński, 19 marca 2010, 9:15 | odpowiedz
dziekuje serdecznie za pomoc
duberka, 19 marca 2010, 11:15 | odpowiedz
Czesc Kamil, Pisze z zapytaniem o przelew. Mam konto w Mbanku. Zleciłem nettelerowi wpłate z banku lokalnego i pojawiły mi się takie oto dane do przelewu Rachunek odbiorcy Bank:SEB AB A.S. Branch in Poland Adres banku:ul. Szturmowa 2a, 02-678 Warszawa Waluta:PLN Odbiorca:NETELLER UK Ltd Numer rachunku:20123000 IBAN:PL13237000080000000020123000 BIC:ESSEPLPW I teraz pojawia się moje zapytanie. jak daje w mbanku na przelew dowolny, to co mam wybrać? Polski przelew czy zagraniczny? Oraz co gdzie wpisać? Napisz mi jakiś przykładowy wzór przelewu. Bede CI bardzo wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie Mateusz
Matti, 19 marca 2010, 22:49 | odpowiedz
Zalozylem to konto w Net+, mam karte MasterCard Prepaid Net+ i dziala OK, trzeba przyznac, ze szybko do mnie oddzwonili po rozmowie na czacie, doslownie za 2 godz. byl telefon z weryfikacja. Kazali przeslac kopie dowodu, jednak dobrej jakosci, ze skanera im nie odpowiadalo, wiec wg instrukcji na ich stronir zrobilem aparatem fotograficznym wiekszej rozdzielczosci i bylo ok, jeszcze kazali doslac rachunek za prad czy telefon. Ale karte Net+ przyslali dosyc szybko bo za ok 7 dni. Podglad jest dobry na rachunek w Internecie na Net+ nawet jest wersja strony w jez polskim. Przelewam z mBanku na konto lokalne w Polsce to co podali w Net+ i na nastepny dzien pieniadze w zl doslownie to samo co wplacilem pojawiaja sie na koncie Net+ w Internecie. Karta Net+ jest w euro bo taka opcje wybralem. Wiec jak przyjdzie placic coś w euro to jest dobry sposoba nie tylko na bilety lotnicze Ryanaira (z pominieciem oplaty administracy 20zl za 1 przelot, w dwie strony 40 zl), ale takze ladnie to chodzi i szybko placac w euro za hostele, czy rezerwacje hoteli poza hostelworld, zamaist placic bankowi prowizje za przelew nawet kilakdziesiat zł mozna wyprobowac ta karte i to konto w euro. Bron boze nie wyplacac pieniedzy z tej kartyw bankomacie np polskim bo pobierze nawet 12 zl za obsluge i jesczsze kilka zl za przewalutowanie. Placac za loty Ryanaira ta kartą Net+ trzeba przyznac ze sie to opalaca, ale koszty prowizji przewalutowania wynosza 6-10% w zalezności pewnie czy przewalutowanie pojedyncze np zł na euro, czy podwujne np zł na euro i euro na funta. Zauwazylem takze ze z Polski nie warto kupowac lotow w obie strony placac ta karta. Tylko w jedna strone bo przewalutowanie jest podwojne zł na euro i dalej euro na zloty wiec jest do biletu ok. 8-10%. Tak ze mpowrotny bilet lepiej kupic oddzielnie bo cena jest ta sama a koszty przewalutowania mniejsze bo jest pojedyncze tylko np zl na euro. Po europie jest wiekszosc cen w euro wiec ta karta ma sens w euro, mozna tez placic za inne produkty np hostele, hotele czy za przejazdy. Jednak jak bilet w Ryanairze jest drogi np. za 250 zl to prowizja i przewalutowanie wynosza ok 20zł wiec ta karta juz nie jest wiele lepsza od innych.
Jurek, 20 marca 2010, 5:18 | odpowiedz
Teraz mam tez karte MasterCard Prepaid BZ WBK PayPass ta polska. Zamowialem w PremiumShopie24 bo w oddziale BZ WBK w Krakowie niewiele o tym wiedzieli. z Premuumshop24 przyslali mi karte za ok 1 tydzien kosztowala 20zl i jest wazna na 1 rok i od razu aktywna z nr PIN, tym razem jest bez nazwiska, w odróznieniu od Net+ i w zl, ale nalezy ja podpisac swoim nazwiskiem. Do karty przesylaja instrukcje i infolinia tez jest. Przelalem na wskazane konto 50zł bo to minimalny wplyw, na nastepny dzien sprawdzilem smsem ze pieniadze sa na koncie. Nie probowalem nia jeszcze za cos placic w Ryanairze bo juz jestem w paru miejscach zabukowany, a poza tym ciezko teraz cos taniego znaleść, w zeszlym roku latalem za grosze, kilka złotych czy kilka euro, teraz musze wydac zwykle po kilkadziesiat zł za loyty powrotne co najmniej. Ale ponoc ta karta ma dzialac w opaltach za Ryanaira tak zapewniaja w BZ WBK na infolini, ze nikt sie nie skazył ze to nie dzialało, poza tym nawet tuataj na forum jakies osoby pisaly ze ta karta BZ WBK dziala w Ryanairze i nie ma tej dodatkowej oplaty administaracyjnej 20 zł. Karta jest w złotych wiec to lepiej palcic za nia za bilety z Polski, ewentyalnie za bilet z Polski i powrotyny do Polski bo przy jesnoczesnym rezerwowaniu bilet tam i z powrotem jest w złotych. Jakies koszty prowizji moga byc ale i tak raczej jest to tansze rozwiazanie niz karta Net+ przynajmnuej za bilety w zł, omija sie przewalutowanie. Do placenia za bilety w euro, czy funcie lepsza jest raczej karta Net+. Stat wynika że trzeba miec dwie karty. Jedna polska BZ WBK i druga angielska NET+, angielska nie nie kosztuije ale ponoc likwidacja rachunku to ok. 50 zł. Polska na rok kosztuje 20 zł i po tym czasie traci waznosc i nadaje tylko do kosza trzeba kupic nowa, a ze starej wybrac reszte pieniedzy bo wykupienie takich przeterminowanych prepaid pieniedzy znowu moze byc problemem i kosztuje. W NEt+ limit jest prawie bez ograniczen dla potrzeb zwyklego czlowieka, w NET+ limit jest do 2500zł max i jednorazowa wyplata to max 500zł, ale na dzien moze byc ich wiecej z tego co sie dowiedzialem w BZ WBK. Pytanie tylko jak dlugo nie bedzie opłat po te 20zl administracyjne w Ryanairze i czy te karty MasterCard Prepaid beda uznawane przez Ryanaira. Karta BZ WBK ponoc nie pobiera wogole oplat za placenie za jakis produkt. Wiec jak bilet kosztuje 20 zł to ma pobrac 20 zł i koniec na tym, wiec do biletów tanszych jak i drozszych do 500zł nadaje sie lepiej niz NET+ przynajmniej w zł tak twierdzili na infolinii w BZ WBK, ale musze to jeszcze wyprobowac, płacac Ryanairowi ta karta wpisuje sie normalnie nr karty dalej kod CCV i chociaz ta karta jest na okaziciela i bez nazwiska, nalezy wg BZ WBK wpisac swoje imie i nazwisko, gdyby Ryanair wymagal jeszcze jakis kod banku to na infolinii BZ WBK mozna sie dowiedziec o co chodzi, poza tym na infolinii podaja dokladnie jak sprawdzac konto karty MasterCard Prepaid PayPas smsem, w Internecie sie nie da. Ta karta BZ WBK jest zblizeniowa i do 100 zł mozna nia placic w sklepach poprzez zblizenie do terminala jeśli takie sa w sklepie.
Jurek, 20 marca 2010, 5:46 | odpowiedz
Matti: przelew krajowy, na numer konta , czyli iban bez PL. Zrobiłem Screena, jet tu pod linkiem http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-03/565e3863.jpg
Kamil Lodziński, 20 marca 2010, 8:01 | odpowiedz
Dzieki Wielkie za tego screena, Pozdrawiam Mateusz
Matti, 20 marca 2010, 9:33 | odpowiedz
"Ta karta BZ WBK jest zblizeniowa i do 100 zł mozna nia placic w sklepach poprzez zblizenie do terminala jeśli takie sa w sklepie" do 50pln jeśli już chodzi o szczegóły, powyżej tradycyjnie podpis lub pin. A i jeszcze jedna zaleta MasterCarda PayPass: w żabce przy płatności tą kartą powyżej 10pln dostaniemy litrową CocaColę za 1gr :D
osiek, 20 marca 2010, 13:16 | odpowiedz
Witam, co wpisujemy w tytuł, w formularzu dotyczącym oddzwonienia konsultanta do nas?
robson, 2 kwietnia 2010, 13:52 | odpowiedz
Cokolwiek na dobra sprawę :). "Please call me" :) Wygodniej przez Live Chat - włącza się programik jak gg i konsultant od razu pyta w jakiej sprawie.
Kamil Lodziński, 2 kwietnia 2010, 14:02 | odpowiedz
Witam, mam pytanie. Czy ktoś sprawdzał czy na tą kartę da się robić zakupy w angielskim iTunes ?
Sebastian, 7 kwietnia 2010, 10:09 | odpowiedz
Tak, da się.
Kamil Lodziński, 7 kwietnia 2010, 11:38 | odpowiedz
Czy tylko ja nie mogę od 2 dni kupić biletów w Ryanair przy pomocy net+??
kush, 9 kwietnia 2010, 11:47 | odpowiedz
Witam! Założyłam sobie konto i mam takie pytanie... Ponieważ wypełniłam dopiero formularz dotyczący karty, czy moge juz wplacic na konto pieniadze i kupic bilet? czy musze czekac az przyjdzie karta????
czera, 22 kwietnia 2010, 9:25 | odpowiedz
Witam! Mam pytanie odnośnie tej opłaty za nieużywanie konta: If you do not use your NETELLER account for 14 months you will be charged an Inactive Administrative Fee up to $30 USD. This fee will be charged annually until you use your account or the account balance reaches zero. Account use is defined as any deposit, transfer to or from a merchant, withdrawal or Net+ Card purchase. Your NETELLER account will not go into a negative balance. If you use your account prior to the 15th of the upcoming month the fee will not be charged. Oznacza to, dajmy na to, wpłacam 75 zł, kupuję dwa bilety w obie strony (48 zł) zostaje mi 27 zł. Jeżeli teraz przez 14 miesięcy nie będę korzystał z konta, to stracę tylko i wyłącznie to 27 zł? I drugie pytanie, czy np. mogę wykorzystać tą kartę do normalnego płacenia w sklepach, aby 'wyciągnąć' to 27 zł?
Fish, 22 kwietnia 2010, 15:41 | odpowiedz
Witam Chciałbym również poprosić o zaproszenie na maila: kyniekk@o2.pl Pozdrawiam
kyniekk, 25 kwietnia 2010, 0:48 | odpowiedz
Witam juz wczesniej doszedlem jak to sie wplaca i dokonalem przelewy z Barclaysa w UK wszytsko ladnie pieknie. I 8 kwietnia dokonalem ponownie wplaty 40f sprawdzalem bylo pending. Do dnia dzisiejszego nie mam pieniedzy na koncie. Kolejny raz sie zawodze. Wysylam emaile do nich nic brak odpowiedzi. Dzwonie na numer +1-403-451-8020 obiera sekretarka i prosi o Account Number podaje i nie ma odzewu. Na wyciagu z Barclaysa mam ze wplacilem 40f na Netellera. Ale na netellerze nic nie mam nie wiem co robic ma ktos jakis pomysl.
kamilplay, 30 kwietnia 2010, 19:04 | odpowiedz
Witam, mam pytanie w związku z kartą debetową, którą można płacić w Ryanair. W FAQ na stronie linii lotniczych jest napisane, że honorowana jest karta: Mastercard Prepaid Debit. Nie posiadam tej karty, mam Debit Mastercard PayPass. W banku powiedziano mi, że nimi również można płacić za bilety lotnicze, ale czy w Ryanair również? Proszę o informację na ten temat. Pozdrawiam
Zośka, 3 maja 2010, 1:31 | odpowiedz
placic mozna, ale twoja karta nie bedzie zwolniona z oplaty rezerwacyjnej
Kamil Lodziński, 3 maja 2010, 8:05 | odpowiedz
Jak tam Kamil, pochwal sie bo gdzies byles na weekend majowy, jak tam bylo, jakie doswiadczenia, wskazowki dla kolegow z neta. Karta MasterCadrd Prepaid BZ WBK, jest chyba lepsza tu w Polsce na Ryanaira, ale Net+ mozna miec tez dla innych celow w necie dziala dobrze, podglad tez jest lepszy niz w BZ WBK. Te karty plus program Azuon do przeszukiwania to jest to! Tyle ze jak dla mnie to dopiero chyba od wrzesnia bo teraz jestem zabookowany w wielu miejscach.
Jurek, 3 maja 2010, 14:55 | odpowiedz
@jurek: jeszcze jestem na obczyznie. pozdrowienia z madrytu :) co do kart bzwbk do placenia w pln i euro + netteler w funtach do placenia w gbp : taki zestaw preferuje
Kamil Lodziński, 3 maja 2010, 22:04 | odpowiedz
Takie pytanie: czy karta kredytowa Mastercard z banku PKO BP rowniez jest zwolniona z oplat? Nie bardzo sie w tym orientuje ;)
żółtodziób, 6 maja 2010, 18:28 | odpowiedz
Nie jest. Musi być Prepaid. Kredytowa z założenia nie jest prepaid (przedpłacona).
Kamil Lodziński, 6 maja 2010, 18:32 | odpowiedz
Witam a pro po kart, co sadzicie o tej karcie: Alior Karta kredytowa Lotnicza chyba nie bedzie ona "bez-prowizyjna" w Ryanair ? http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indywidualni/karty_kredytowe/karta_kredytowa_lotnicza.
Jacek, 20 maja 2010, 12:12 | odpowiedz
Ryan wymaga karty prepaid Mastercard, karta kredytowa nei może byc karta prepaid.
Kamil Lodziński, 20 maja 2010, 12:47 | odpowiedz
mam do "oddania" 183zł na konto netteler. Jak ktoś potrzebuje szybkiego doładowania to proszę o kontakt na mail adam.tuszynski@o2.pl
adam, 20 maja 2010, 20:51 | odpowiedz
Witam, pomogę w kupowaniu biletów na Ryana jednej osobie - właśnie dostałem kartę Mastercard Pay Pass i chętnie ją wytestuję! gg 6854961. Kto pierwszy ten lepszy :)!
Michał, 25 maja 2010, 16:59 | odpowiedz
Jak ktoś byl na festiwalu Selektor w Krk w tym roku, to rozdawali pay pass mastercard prepaid card, i te karty sa wazne w ryanair tego sie dowiedzialam na infolinii BZ WBK.
piatek, 21 czerwca 2010, 14:52 | odpowiedz
Ja nabyłem kartę w BZ WBK dopiero za 3 podejściem(a to niby system nie działał, a to niby nie mogli dokonać zakupu- summa summarum- w końcu udało im się przezwyciężyć niemoc albo raczej niewiedzę), ale było warto. Bilety na pierwszy wakacyjny trip Ryanairem KRK-PISA-PORTO-CRL-WRO kupione bez haraczu :)
jasiek, 21 czerwca 2010, 19:08 | odpowiedz
Witam, czy orientuje się ktoś, czy do rezerwacji "bezharaczowych" można użyć karty Mastercard paypass alterart (np. z gdyńskiego Open'era)?
miaku, 2 lipca 2010, 10:38 | odpowiedz
witam, mam pytanie bo chyba pochopnie zdecydowalam sie na wyrobienie tej karty;\..niechcaco przy zamówieniu kartywcisnelo mi sie: waluta AUD, jak na tym wyjdę?:( czy ta karta musi byc koniecznie uzywana?ma jakas date waznosci? :( Pozdrawiam
aniazar, 8 lipca 2010, 18:47 | odpowiedz
Czy korzystanie z karty Neteller opłaca się coraz mniej? Próbuję dokonać płatności za loty z Gdańska do Londynu dla trzech osób w Ryanair. Całkowity koszt biletów wynosi 572 PLN. System odrzucił jednak moją płatność. Po zalogowaniu do kona Neteller na liście tranzakcji pojawiła się odrzucona płatność na kwotę 632.59 PLN/ (moje środki to 630 PLN) Szczegóły tranzakcji: Wymiana karta — 152.38 EUR @ 4.15139782 PLN/EUR = zł632.59 PLN Wygląda na to, że Neteller potrąca opłatę w wysokości 60 PLN. To oczywiście wciąż dużo mniej niż 120 PLN, które bym zapłacił zwykłą Visa Mastercad. Jednak wydaje mi się, że w przeszłości prowizje były dużo mniejsze. Czy korzystanie z Polskich kart "MasterCard Prepaid" jest bardziej opłacalne?
Bast, 30 lipca 2010, 13:08 | odpowiedz
Bast może nie tyle pobiera opłatę, co może masz podwójne przewalutowanie... najpierw z PLN na € bo zapewne w takiej walucie masz prowadzoną kartę a potem z € na PLN
osiek, 30 lipca 2010, 18:53 | odpowiedz
Pomozcie zdecydowalam sie na tego netllera ale kompletnie nie mam pojecia co zrobic.Mieszkam w UK nie wiem jakie konta wybrac Polskie i Angielskie???
Syla, 21 sierpnia 2010, 13:04 | odpowiedz
Przejrzałem mnóstwo ofert związanych z tymi kartami i uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest karta prepaid MasterCard Moneybookers zwłaszcza jeśli chodzi o kupowanie biletów z Ryanaira. Wystarczy zarejestrować się na https://www.moneybookers.com/app/?rid=1878767 doładować konto z dowolnego banku (nie ma opłat za doładowanie konta). Później złożyć wniosek o kartę, która przyjdzie pocztą. Od tego momentu można kupować bilety z Ryanaira oraz dokonywać transakcji przez internet (również PayPal) bez dodatkowych opłat. - płacenie w sklepach i restauracjach, zakupy online - BEZPŁATNIE - uzupełnianie środków przelewem gotówkowym - BEZPŁATNIE - otrzymywanie gotówki - BEZPŁATNIE - zapytania o saldo - BEZPŁATNIE - wyciąg online - BEZPŁATNIE - ponowne wydanie PIN - BEZPŁATNIE - wymiana walut - 1.99% - wypłata gotówki - 1.80 EUR - roczna opłata za kartę - 10.00 EUR
YasieQ, 15 października 2010, 0:38 | odpowiedz
opłata roczna jest tu dla mnie minusem. W Netellerze mam wszytsko co wyżej, ale bez tej opłaty :)
Kamil Lodziński, 15 października 2010, 7:07 | odpowiedz
ale c zy netellerem mozna placic na stronie ryanairu? nie przypominam sobie takiej opcji.
d, 15 października 2010, 13:42 | odpowiedz
Plusem dla niektorych osob moze byc fakt, ze karta z https://www.moneybookers.com/app/?rid=1878767 moze byc rowniez w zlotowkach. Dla mnie najwazniejszym plusem jest mozliwosc doladowania tej karty za pomoca karty Laser (ktora jest bardzo popularna w Irlandii) bez dodatkowych oplat z efektem natychmiastowym a wiec nie trzeba czekac kilku dni na zatwierdzenie przelewu z banku. Wszystko zalezy od punktu widzenia.
YasieQ, 15 października 2010, 14:18 | odpowiedz
czy istnieje mozliwosc pozniejszej zmiany waluty w jakiej prowadzony jest rachunek ? dzieki za odpowiedz :)
Molu, 18 października 2010, 15:29 | odpowiedz
Info z Moneybookers. "Waluta konta nie może być zmieniona ponieważ posiada ono historię transakcji. Prosimy NIE zakładać nowego konta Moneybookers. Nie jest to zgodne z naszymi Warunkami Umowy i spowoduje całkowite zamknięcie konta."
YasieQ, 18 października 2010, 21:35 | odpowiedz
Mam kilka pytań: 1.Zakładając,że założę konto w neteller i dostanę kartę NET+. Nie wpłacę ani grosza na kartę. Czy będę musiał im zapłacić opłatę na nieużywanie karty? ---------------------------- 2. Zakładając,że założę konto w neteller i dostanę kartę NET+. Wpłacę na kartę 22.5 euro (ich wymagane minimum) Nie wykorzystam tych pieniędzy. Czy wtedy oni mi zabiorą po 14 miesiącach opłatę za nieużywanie karty? ------------------------------------- 3. Zakładając,że założę konto w neteller i dostanę kartę NET+. Wpłacę na kartę 22.5 euro (ich wymagane minimum) Nie kupię żadnego biletu w ryanair. Pójdę do sklepu i kupię coś za 22.5 euro. Przez 14 miesięcy nie użyję karty. Czy wtedy oni mi obniżą stan konta do ujemnego i będę musiał im to oddać? --------------------------------------- 4. Zastanawiam się czy w sytuacji gdy nie będę potrzebował tej karty jest sens rezygnacji z niej...
CSC, 5 listopada 2010, 10:47 | odpowiedz
1) Teoretycznie tak, acz nie wiem, jak to wyegzekwują. 2) Tak. 3) Dokonasz transakcji wiec nie pobiorą opłaty. Neteller wymaga jedej transakcji an rok (albo 14 miesiecy, nie pamiętam dokładnie) - wszytsko jedno jakiej. 4) Myślę, że karte warto założyc, jeśli lata się przynajmniej raz w roku z Ryanairem. W twoim wypadku lepiej chyba interesować się kartą BZWBK: http://www.fly4free.pl/jak-nie-placic-haraczu-liniom-lotniczym-platnosc-za-bilety/ Neteller ma sens, jeśli realnie z niego korzystasz. Dla jednej transakcji w roku chyba za duzo zachodu i łatwiej będzie z BZWBK
Kamil Lodziński, 5 listopada 2010, 11:44 | odpowiedz
A jeszcze jedno pytanie. Założyłem konto na netletter. Wysłałem im skan dowodu osobistego. Zamówiłem kartę NET plus. Teraz dowiedziałem się o karcie z WBK. Myślę, że wykorzystał bym ją lepiej. Czy mogę w jakiś sposób ,,anulować" wydanie karty i skasować konto? (nie chcę ponosić dodatkowych kosztów) Wydaje mi się, że nawet jeśli przślą mi kartę to nie będę na nią wpłacał nic, wpłacę jak będę planował ,,tanie latanie" - powinienem nie stracić nic. 1.Dobrze myślę? 2. Jak długo ważna jest taka karta? (rozumiem, że posiadanie samego konta na neteller jest całkowicie bezpłatne i po ,,wygaśnięciu terminu ważności" karty mogę zapomnieć, że kiedykolwiek miałem takie konto? 3. Ile czasu może minąć od momentu wykonania przelewu z mojego banku internetowego na kartę Neteller? Z usług Ryana korzystam rzadko, bo kupuję około 4 biletów w roku.
CSC, 5 listopada 2010, 12:15 | odpowiedz
Hej, Chcę założyć kartę NET+ aby tanio płacić za bilety w Ryanair w Euro. Pytanie czy opłaca się bardziej założyć konto w złotówkach a kartę w euro i płacić za przewalutowanie zł->euro (a wtedy przelew z mbanku na konto netletter będzie za free) czy może od razu konto i kartę w euro? Wtedy pewnie będę płacił jakieś przewalutowanie/prowizję za przelew z mojego konta (złotówkowe w mbanku) na konto netletter. Rozumiem, że posiadając konto w euro, karte w euro i płacąc za bilet w euro z konta schodzi dokładnie wartość biletu i nic więcej? Z góry dzięki za info :-)
Bartek, 15 listopada 2010, 22:43 | odpowiedz
Dzisiaj dokonałem pierwszej transakcji z kartą Net+ kupując bilety na stronie Ryanair-a. I rzeczywiście opłaty po stronie Ryanair-a nie było. Ale co z tego, jak: a/ Ryanair przeliczył sobie cenę zapłaty z PLN na Euro po kursie - 3,69 PLN/EUR (zapewne dlatego, że karta Net+ jest w EUR) b/ z kolei Net+ przeliczył sobie tą kwotę na złotówki po kursie 4,11 PLN/EUR. Wyszło tak samo jakbym płacił zwykłą polską karta kredytową za te bilety. Albo ja coś robię źle, albo nie ma nic za darmo :-) Pozdrawiam, Lukasz
Lukasz, 18 listopada 2010, 20:26 | odpowiedz
Źle robisz kupując drogie bilety Ryanaira. Jest wyżej wyliczone, ze płacenie kartą NET+ ma sens tylko przy tanich biletach (powiedzmy do 50 zł). Przy wyższych sumach - przewalutowanie zjadają oszczędność. Po drugie przesadziłeś z przewalutowaniami. Skoro miałeś płątnośc w Ryanairze w złotówkach, trzeba było tak zostawić - a nie zmienić na euro i przeliczenie zostawić Netellerowi. Kurs Ryanaira jak sam widzisz jest skrajnie niekorzystny. Po trzecie wreszcie - do płacenia w złotówkach lepsza jest karta BZ WBK. KArta NET + jest walutowa i opłaca się nią płacić w walucie
Kamil Lodziński, 18 listopada 2010, 21:52 | odpowiedz
Jako tester karty internetowej WBK, chciałbym przedstwic jej zalety jak i wady, no bo przeciez prawdziwa krytyka cnoty się nie boi ;) O karte nie trzeba się starac w oddziale banku, nie trzeba się tam udawac osobiscie, można ja zalozyc wygodnie w sieci pod adresem www.kartainternetowa.pl Zalety: - bezplatnosc w prowadzeniu i zalozeniu - zwolnienie z udawania się do oddzialu, podpisywanie umow - CVV na komorke - brak koniecznosci posiadania konta w WBK - obsluga on-line - bezpieczenstwo transakcji – ograniczenie kradziezy srodkow, jedynie do wysokosci salda Niestety sa i wady: - karta w platnosciach biletow lotniczych NIE JEST widziana jako karta prepaid, co umozliwiloby tanie oplaty serwisowe – tysiace osob czekaja na to - duze koszta „rozladowania” karty do 0 – wybranie pozostalych srodkow na karcie - brak widzianych blokad w necie - zasilanie wylacznie przelewem (brak Moneybookers, Paypal, etc) - brak powiadomien SMS o zmianie salda - maksymalna kwota transakcji jak i zasilenia - brak wyboru mozliwosci rozliczenia waluty (USD, EUR, Funt brytyjski) - brak mozliwosci „przelewu” srodkow pomiedzy kilkoma kartami internetowymi Ogolnie sama karta w sobie nie jest zla. Wprowadzenie w/w rozwiazan ujetych w wadach pozwoliloby na zrewolucjonizowanie produktu i masowe jego wykorzystanie. Dla osob ceniach bezpieczenstwo, placacych malo i w zlotowkach – godne polecenia. Pozdrawiam Rafał B.
Rafał B, 15 grudnia 2010, 12:35 | odpowiedz
Rafał, jeśli piszesz o karcie BZ WBK MasterCard Prepaid, to jest ona zwolniona z opłaty za płatność w Ryanairze, co potwierdzą ci dziesiątki, jak nie setki czytelników tego serwisu.
Kamil Lodziński, 15 grudnia 2010, 13:34 | odpowiedz
Witam, jestem posiadaczem karty neteller przy zakupiłem 5 biletów na jedno nazwisko przy próbie zakupu kolejnych 5 biletów na stronie ryanair'a wyskakuje błąd sugerujący że źle wpisałem numer konta rodzaj karty etc. czy ryanair ma jakieś ograniczenia dotyczące zkupu biletu na to samo połączenie z tej samej karty ?
krzstian, 19 stycznia 2011, 0:59 | odpowiedz
mam pytanie, może głupie ale nie wiem :< kiedy chcę zapłacić w ryanair kartą nie mam tam opcji net+, jaką kartę mam wybrać? prepaid? tylko ona nie jest obciążona dodatkową opłatą, ale przecież nie jest to net+
sylwia, 23 stycznia 2011, 16:15 | odpowiedz
MAstercard Prepaid
Kamil Lodziński, 23 stycznia 2011, 16:18 | odpowiedz
dziękuję :)
sylwia, 24 stycznia 2011, 17:38 | odpowiedz
Wiecie o co chodzi? "Twój rachunek jest obecnie niedostępny NETELLER zablokował Twój rachunek w celu ochrony informacji osobistych. Skontaktuj się z nami aby ponownie uzyskać dostęp do rachunku."
Tixxi, 30 stycznia 2011, 3:17 | odpowiedz
Chcę założyć konto w NETELLER wraz z kartą Często korzystam z linii Ryanair Mam pytanie związane z tym w jakiej walucie najlepiej założyć konto w GBP czy PLN czy zasilić konto mogę jadanie z własnego konta w banku brytyjskim lub polskim czy mogę wpłacić gotówką lub z dowolnego konta np. brata lub kolegi i jak taki przelew ma wyglądać czyli co wpisywać i czy istnieje możliwość zasilania konta np. konto w GBP zasilane z polski przez członka rodziny lub kolegę w PLN jak zamówić Kartę Net+ Prepaid MasterCard
PolUK, 5 lutego 2011, 16:42 | odpowiedz
Mam pytania odnośnie tej karty Neteller+: 1. Czy to prawda że jeśli tą kartą nie zrobię przynajmniej jednej transakcji w miesiącu to pobierana będzie jakaś opłata (ile)? 2. Czy to prawda że jeśli nie wykonam tą kartą przynajmniej jednej transakcji w ciągu 13 lub 14 miesięcy to pobierana jest opłata (ile)? (pytanie uzależnione od odp. na pyt. 1.) 3. Na jaki okres czasu ważna jest ta karta? 4. Czy jeśli mając taką kartę upłynie jej data ważności to z automatu dostanę kolejną kartę czy tylko wtedy gdy sam o nią poproszę? 5. Czy w przypadku dostania kolejnej już tej karty pobierana jest jakaś opłata czy będzie to bezpłatnie? Dziękuję
Dys, 18 lutego 2011, 12:07 | odpowiedz
Cześć @Dys 1/2) Nie jest pobierana żadna opłata. 3) Data ważności jest na karcie - 3 lata (chociaż brat na swojej miał chyba 2 lata albo 2,5) 4) Nie wiem 5) Jeśli chcesz mieć dwie karty równocześnie, to druga jest płatna, za wydanie po przekroczeniu terminu pierwszej nie wiem. Pzdr
dbudyn, 18 lutego 2011, 21:45 | odpowiedz
witam, mogę prosić na maila to zaproszenie do karty Neteller, skutkujące 10% bonusem przy doładowaniu??? Pisałem już dwukrotnie na podanego maila, ale bez odzewu... Pzdr.
Maciej Łacheta, 20 lutego 2011, 18:21 | odpowiedz
Hej Chciałabym prosić o przesłanie zaproszenia do karty Neteller, skutkujące 10% bonusem przy doładowaniu:) kasia . szekla @ gmail . com
szekla, 22 lutego 2011, 19:05 | odpowiedz
Hej W koncu napiszcie czy master card pre paid z auchanu dziala na rynair?
katarin, 28 lutego 2011, 20:55 | odpowiedz
Również mam pytanie odnośnie karty Skarbonka Auchan MasterCard prepaid - czy jest ona akceptowana przez Ryanaira i nie pobiera on od niej prowizji?
dys, 5 marca 2011, 16:32 | odpowiedz
Witam! Chciałabym prosić o przesłanie zaproszenia do Neteller, skutkujące 10% bonusem przy pierwszej wpłacie. maxaugust @ wp . pl (bez spacji między @ i .) Dzięki
maxaugust, 28 marca 2011, 7:47 | odpowiedz
Czesc Czytalem Twoj artykol, Dobra robota :) Mam pytanie: Jeżeli chcialbym wyplacic pieniadze z tego konta na inne konto w polsce to jaka jest prowizja? Mozesz mnie polecić zebym dostal bonus 10%? Dzieki kamil.wlodarczyk@gmail.com
Kamil, 31 marca 2011, 20:39 | odpowiedz
Witam, czy za płatność online też pobierają haracz (25PLN), bo tyle chcą mi naliczyć. Karty nie załatwiłem, więc razem 100 PLN do tyłu na haraczach :( Pozdrawiam
cav, 6 kwietnia 2011, 20:39 | odpowiedz
Witam Jestem zainteresowany karta w Neteller mam jednak pytanie - czy za doładowanie kartą debetową naliczana jest prowizja (wiem za naliczają z kredytówki). Chciałbym równiez prosić o przesłanie zaproszenia do Neteller, skutkujące 10% bonusem przy pierwszej wpłacie. asieq@op.pl Pozdrawiam
qmak, 18 kwietnia 2011, 22:42 | odpowiedz
Doładowanie kartą debetową jest bezpłatne "Żadna opłata manipulacyjna nie zostanie dodana do żadnej z debe wpłat". Poniesiemy tylko straty na kursie walut. Zaproszenie wysłane :)
Hubert Olender, 18 kwietnia 2011, 23:02 | odpowiedz
do Kamila. Mam pytanie-pewnie banalne.Otóż dlugonie uzywalem kary neteller prepayd i nie widze na niej srodków.wiem,ze rok temu robilem zakupy-dokladniej bilet lotniczy.wplacalem 100euro,zakupy 40euro.pytanie gdzie znajde inf. o dostepnych srodkach na mojej karcie.pozdraiwam
duberka, 18 kwietnia 2011, 23:13 | odpowiedz
Wszystkie dane o stanie konta i historię transakcji masz na stronie neteller.com, po zalogowaniu na swoje konto.
Ewelina, 19 kwietnia 2011, 8:09 | odpowiedz
Mogę prosić o zaproszenie skutkujące premią 10%?
jantomm, 28 kwietnia 2011, 13:06 | odpowiedz
@ jantomm Wysłane.
Hubert Olender, 28 kwietnia 2011, 13:22 | odpowiedz
prosze o zaproszenie z premią 10%? somes @ wp.pl
derek, 10 maja 2011, 13:41 | odpowiedz
mam kłopot - założyłem konto na nettelerze, zrobiłem całą procedure az do wysłania skanów dowodu osobistego, mam info na stronie ze dokumenty doszły - ale nikt do mnie nie zadzwoił. czekam juz prawie 2 miesiące. co robic?
okiemserca, 26 maja 2011, 18:19 | odpowiedz
Skontaktuj się z Netellerem.
Hubert, 26 maja 2011, 19:42 | odpowiedz
jak korzystałem z patentu: prepaid MC BZWBK + bluecash aby go zasilić kwotą zakupu. Minus: maksymalna transakcja to 500 zł.
railman, 27 maja 2011, 0:05 | odpowiedz
No niestety railman to największa wada 500 zł to bywa mało jak się kupuje 4 bilety no i jest jeszcze limit miesięczny o ile sie nie mylę 3000 zł i dzienny chyba 2000. Dlatego moneybookers czy neteler maja przewagę. Ja poradziłem sobie tak że mam 2 karty z MC BZWBK jedną zarejestrowałem na siebie drugą na żonę - i jakby co to macham 1 kartą do 500 i drugą następne. Tak mi się zdażyło jak na Kanary 4 bilety potrzebowałem a w 500 zł nie dałem rady się zmieścić dla 4 osób.
Adam, 27 maja 2011, 9:31 | odpowiedz
Pytanie: czy karta o jaką chodzi to Net+ Physical Card (Net+ Prepaid MasterCard)czy Net+ Virtual Card (Net+ Virtual Prepaid MasterCard)? Pierwszą można płacić w sklepach i wyciągać pieniądze z bankomatów (choć ktoś już pisał, że się to nie opłaca, bo z zżera 12 pln). Chodzi mi o to że aby uniknąć opłat za nieużywanie chciałabym móc wykorzystać jakoś te pieniądze na karcie, a zakupów w związku online nie robię sporo.. Czy karta Net+ Physical Card (Net+ Prepaid MasterCard) to ta karta, którą wszyscy zakładają i czy można (opłaca się) nią płacić w sklepach? I jeszcze jedno: mijają 3 lata, karta traci ważność-czy mogę zapomnieć, że taką posiadałam? Czy nową dostaje się z automatu? Dzięki za odpowiedź!!
karamba, 4 czerwca 2011, 10:43 | odpowiedz
Proszę o zaproszenie z bonusem 10%. Dzięki.
Maciek, 8 czerwca 2011, 16:19 | odpowiedz
Cześć, poproszę o zaproszenie z bonusem :) fucade@wp.pl dzięki
Ewelina Nowakowska, 6 lipca 2011, 0:42 | odpowiedz
@Karamba - karta o jakiej mowa to Prepaid MasterCard. Niestety wypłata z bankomatu wiąże się z kosztami :( Słyszałam, że można płacić online za hotele, ale jeszcze nie próbowałam. Nie wiem też czy wysyłają nową po 3 latach. Odpowiem za dwa lata ;)
Sylwia, 21 lipca 2011, 10:45 | odpowiedz
Poczytałam o karcie prepaid neteller i postanowiłam się skusić i tak się teraz zastanawiam czy dobrze zrobiłam,gdyż zweryfikowanie mnie nastąpiło szybko ale aby otrzymać tą kartę to już totalne schody.O kartę zaaplikowałam 6 lipca i nadal czekam,dzwoniłam już do nich kilka razy i ciągle słyszę tą samą śpiewkę, muszę czekać 21 dni roboczych na tą kartę. Przesyłanie pieniędzy z lokalnego banku też nie odbywa się tak szybko. Wiem,że mają zaznaczone od 2 do 5 roboczych dni, ale transfer pomiędzy lokalnymi bankami powinien odbywać się szybciej. Dlatego jeśli komuś zależy by dostać kartę,bo ma w planach wyjazd i nie chce płacić haraczu Ryanair to niech się szybko mobilizuje.
Marzena, 27 lipca 2011, 18:02 | odpowiedz
A ja probuję zaplacic co prawda za 6 biletow, kasy mam o wiele wiecej na koncie i wyskakuje mi ponizszy blad. Dodam, ze probowalam zabukowac tylko 2 bilety i niestety nic to nie dalo :( Błąd w procesie płatności Państwa płatność nie może być zrealizowana z następujących powodów. Prosimy sprawdzić poniższe przyczyny i wrócić do poprzedniej strony (Płatność): Numer karty został wprowadzony niepoprawnie lub brakuje jednej z cyfr - prosimy wrócić do poprzedniej strony (Płatność) i wprowadzić dane ponownie. Wprowadzony typ karty (np.: MasterCard, Visa, Visa Electron) jest niezgodny z wprowadzonym numerem karty - prosimy wrócić do poprzedniej strony (Płatność) i wprowadzić dane ponownie. Numer karty został wprowadzony w pole właściciela karty lub odwrotnie - prosimy wrócić do poprzedniej strony (Płatność) i wprowadzić dane ponownie. Podany adres fakturowania jest niepoprawny - prosimy wrócić do poprzedniej strony (Płatność) i wprowadzić adres ponownie oraz upewnić się, że jest on zgodny z adresem, na który wystawiona jest karta.
natalia, 27 lipca 2011, 23:03 | odpowiedz
Natalia, sprawdź jeszcze raz poprawność danych. Bardzo łatwo przeoczyć jakąś literówkę. Płatność powinna przejść bez problemu :)
Sylwia, 28 lipca 2011, 14:35 | odpowiedz
mam pytanie: czy bede mogla doladowywac karte Neteller w walucie € z konta w banku w RSM Repubblica di San Marino?? jesli tak, to jak mam to zrobic?? prosze o odpowiedz:)
tinusia, 11 sierpnia 2011, 20:45 | odpowiedz
Neteler coraz mniej się opłąca bowiem bilety ryanara są coraz drozsze tak nizej 100 zł ciężko znaleźć i wtedy przewalutowania czy prowizje od wpłąty kartą zjadaja oszczędnosci. Jak kupowałem bilet z niemiec na Kanary za 50 euro to już nie opłaca się netelerem lepiej luż BZWBK lub moneybookers. Neteler za dużo bierze i kursy ma z głowy
Adam, 9 września 2011, 9:04 | odpowiedz
Ostatnio kupowałem bilet w Ryanair z Polski do Anglii płacąc standardową kartą kredytową MasterCard z Deutsche Banku. Kwota końcowa, którą miałem zapłacić wynosiła 232 zł co Ryanair przeliczył na EUR (nie wiem dlaczego, skoro bilety kupowane są w walucie lotniska wylotu). Kwota w EUR wyniosła 59,65 EUR (czyli przeliczyli po kursie 3,89 PLN/EUR). Z karty kredytowej bank pobrał 59,65 EUR a konto mam w Polsce, więc saldo zmniejszyło się o 259 PLN (bank przeliczył transakcję po kursie 4,34 PLN/EUR). Oprócz opłaty 25,20 PLN za płatność kartą zapłaciłem jeszcze dodatkowy haracz bankowi i Ryanairowi za przewalutowania po drakońskich kursach (zaniżony w Ryanie i zawyżony w banku). Czy ktoś wie dlaczego tak jest?
proximer, 10 września 2011, 0:49 | odpowiedz
Skoro Ryanair i tak dokonuje rzeczywistej transakcji w EUR to może najbardziej opłaca się mieć kartę MasterCard Prepaid w EUR? Czy może jest gdzieś błąd w moim rozumowaniu? Jeśli tak a ktoś wie o co chodzi to proszę o wyjaśnienie.
proximer, 10 września 2011, 0:51 | odpowiedz
Chyba nie trzeba weryfikowac rachunku do okreslonej kwoty, w koncu to rachunek prepaid, prawda? Zalozylam konto, wplacilam min £15 z karte debetowej visa, zamowilam karte mc I czekam. Wyskoczyla mi informacja ze moge Byc niezidyntifikowanym klientem do kwoty 2000 fun tow, wiec nie musze podawac nr banku I wysylac id.
Kamila, 13 października 2011, 22:56 | odpowiedz
Witam mam pytanie gdzie mogę nabyć(zamówić) bez żadnych opłat kartę MasterCard prepaid mieszkam obecnie w UK Londyn??Jeśli to możliwe założenie konta w pl to tez może być miał bym wtedy 2 na bilety z PL do UK i z UK do PL :D interesują mnie karty które są pozbawiane wszelkich opłat za jej posiadanie itp może mi ktoś obeznany w temacie POMOC?
kulawy marian, 12 listopada 2011, 19:36 | odpowiedz
Kto wie jak zlikwidowac kartę?
kuners, 22 listopada 2011, 17:50 | odpowiedz
Zamykanie konta NET+: należy przez formularz zamówić rozmowę na numer podany w danych konta https://help.neteller.com/app/answers/detail/a_id/2332/session/L3RpbWUvMTMyMTk2NjM0OC9zaWQvT0o1NHNMSms%3D
Kamil, 22 listopada 2011, 18:10 | odpowiedz
witam, ja sobie od 2 lat kupuję bilety na Ryanair za pomocą Mastercard z banku Fortis (teraz BNP Paribas) i opłaty nie są pobierane.
artur, 30 grudnia 2011, 15:30 | odpowiedz
Kto wie jak zlikwidować konto i kartę Moneybookers. Napisałam do nich e-maila ale na razie nie mam odpowiedzi. Jest jeszcze trochę czasu ale w czerwcu znowu pobiorą mi 10 Euro za kartę, której nie potrzebuję.
Aga, 22 lutego 2012, 16:34 | odpowiedz
jestem mega niezadowolona z nettellera. nie dosc ze te przewalutowania totalnie sie nie oplacaja (niby konto mam w zlotowkach, ale zeby je zasilic przelewem bankowym, musialam wybrac euro w przelewie miedzynarodowym. no i na 1000E zjadlo mi 300zl). co wiecej, zaplacilam za 2 bilety w dwie strony i wynioslo mnie to tyle samo co z haraczem, bo policzylo mi w GBP (to jest wlasnie w tej rejestracji bez sensu, wybierasz walute w PLN a potem musisz znowu wybrac jakas walute, do wyboru juz nie ma PLN, wiec wybralam GBP i prawdopodobnie zle, bo za GBP bierze jakas oplate). tak wiec za bilety w cenie 730zl zaplacilam 814zl z nettelerem, o kant dupy to rozbic, jestem bardziej stratna niz gdybym zaplacila haracz ryanairowi, nie mowiac juz o straconym czasie na wyrabianie karty, zasilanie jej i wszystkie zwiazane z tym oplaty. NIE POLECAM.
alex, 27 lipca 2012, 10:00 | odpowiedz
Thanks for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and I will be waiting for your further post thanks once again. Here is my weblog
Awouwou, 8 stycznia 2014, 10:03 | odpowiedz
I have to tell you that it's hard to find this page in google, i found it on 22 spot, i know how to help your site to rank, increase traffic and sales, just search in google for - Arshumaker SEO tips
GeorgeF, 19 czerwca 2014, 9:16 | odpowiedz
knock off nfl jerseys nfl apparel sale
Everette, 3 grudnia 2016, 0:19 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »