Fly4free.pl

Itaka już nie będzie odwoływać lotów i wycieczek! Uratuje ich flagowa linia z Ukrainy

Foto: Dmitry Birin / Shutterstock
Linie Ukraine International Airlines będą realizowały w tym sezonie połączenia czarterowe dla Itaki. Ukraiński przewoźnik zbazuje 1 samolot w Katowicach i zastąpi włoską linię czarterową Aeroitalia, która w zeszłym tygodniu dość niespodziewanie zrezygnowała z obsługi lotów biura podróży – informuje Pasazer.com. Udało nam się potwierdzić te informacje – ukraińska linia ma wykonać pierwszy rejs dla Itaki już jutro.

To była bardzo kiepska wiadomość na początek wakacji – w zeszły piątek Itaka poinformowała, że z powodu rezygnacji jednego z partnerów obsługującego loty czarterowe biuro będzie zmuszone do mocnej reorganizacji swojej siatki połączeń i odwołania oraz przesunięcia części wycieczek. Włodarze touroperatora tłumaczyli wówczas, że problemy potrwają tylko kilka dni, bo rozmawiają z linią, która zastąpi Aeroitalię.

Przewoźnikiem tym okazały się doskonale znane w Polsce linie UIA. Flagowy ukraiński przewoźnik nie wykonuje obecnie żadnych regularnych lotów z powodu trwającej wojny w Ukrainie, jednak już jakiś czas temu zaapelował do branży lotniczej, że jest otwarty na zlecenia i leasingowanych maszyn. Z tej okazji postanowiła skorzystać Itaka – jak czytamy w serwisie pasażer.com, Ukraińcy zbazują w Katowicach 1 samolot i będą wykonywać regularne połączenia czarterowe dla Itaki.

Jak udało nam się nieoficjalnie potwierdzić, UIA będzie latać dla Itaki Boeingiem 737-900, a maszyna ma już dzisiaj wylądować w Pyrzowicach. Pierwszy czarterowy rejs wykona zaś już jutro – będzie to połączenie do Monastyru.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »