Fly4free.pl

Irlandzki turysta zdewastował zabytkowy pomnik w Brukseli. Straty wyliczono na 17,5 tys. euro [WIDEO]

Bruksela
Foto: Leonid Andronov / ShutterStock
Pewien niespecjalnie rozsądny i prawdopodobnie nietrzeźwy irlandzki turysta postanowił wspiąć się na jedną z kultowych rzeźb w Brukseli, przedstawiającą lwa z pochodnią. W efekcie tego doprowadził do częściowego oderwania się ramienia posągu. Teraz zapewne czeka go dotkliwa kara.

Zdarzenie z udziałem prawdopodobnie nietrzeźwego, a już na pewno wesołego irlandzkiego turysty zostało zarejestrowane na policyjnej kamerze. Widać na nim, jak mężczyzna dość mozolnie wspina się na pomnik lwa, znajdujący się przed budynkiem brukselskiej giełdy papierów wartościowych, w którym znajduje się również Belgian Beer World, centrum poświęcone belgijskiej kulturze piwa.

Irlandczyk wspiął się na posąg, natomiast do dewastacji doszło podczas próby zejścia. W pewnym momencie oparł się na ramieniu trzymającym pochodnię, czego efektem było jego częściowe oderwanie. Co gorsza, zaledwie dzień wcześniej obiekt ten został oddany do użytku po gruntownym remoncie i odnowieniu całego budynku i jego okolicy. Koszt tych działań wyniósł niemal 90 milionów euro.

Naprawa będzie kosztować dużo pieniędzy, ponieważ prace będą musieli wykonać prawdziwi rzemieślnicy. jest to obiekt wpisany na listę dziedzictwa kulturowego, a dalsze działania podejmie agencja ds. zabytków i krajobrazów regionu brukselskiego. Chcielibyśmy przeprowadzić naprawę szybko, ale na pewno zajmie to kilka tygodni, a nawet miesięcy. Cały budynek dopiero co został przywrócony do dawnej świetności, łącznie z dwoma lwami, które były w złym stanie. Chcielibyśmy, aby rzeźby cieszyłyby się większym szacunkiem. To bardzo smutne, że tak się stało – powiedział cytowany przez serwis Vrt.be Nel Vandevennet, kierownik projektu renowacji.

Niedługo po incydencie irlandzki turysta został zatrzymany w pobliskiej restauracji fast food i aresztowany. Póki co nie wiadomo, jaka czeka go kara, jednak na pewno słono zapłaci za swój nieroztropny występek. Spowodowane przez niego straty oszacowano na ok. 17,5 tys. euro.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Tak jak celebrytka nie jest gwiazdą - i nie mam tutaj na myśli "gwiazd tvn-u" - tak ten dzikus nie jest turystą.
RosaVonJungingen, 16 września 2023, 8:33 | odpowiedz
Drogi autorze, trzeźwy czy nietrzeźwy? Bo piszesz "niespecjalnie rozsądny i prawdopodobnie trzeźwy", co sugeruje, że nie pił, a niżej "zdarzenie z udziałem prawdopodobnie nietrzeźwego", co przeczy pierwszemu zdaniu.
edro, 17 września 2023, 1:55 | odpowiedz
Mała literówka. :) Dzięki za czujność! 
edro Drogi autorze, trzeźwy czy nietrzeźwy? Bo piszesz "niespecjalnie rozsądny i prawdopodobnie trzeźwy", co sugeruje, że nie pił, a niżej "zdarzenie z udziałem prawdopodobnie nietrzeźwego", co przeczy pierwszemu zdaniu.
Cezary Kawecki, 17 września 2023, 19:53 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »