Fly4free.pl

Indonezja i rajskie Bali już nie wymagają testów od turystów! Znikają też inne restrykcje

Foto: Cocos Bounty / Shutterstock
Od 18 maja, a więc od dzisiaj, osoby w pełni zaszczepione udające się do Indonezji nie muszą już przed podróżą robić sobie testu na koronawirusa i prezentować jego negatywny wynik – ogłosił prezydent Indonezji Joko Widodo.

Do tej pory władze Indonezji prowadziły politykę, w myśl której osoby w pełni zaszczepione musiały przed podróżą przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa – PCR lub antygenowego. Teraz te przepisy odchodzą do lamusa, a od 18 maja w pełni zaszczepieni turyści nie muszą się już testować.

Jednocześnie warto jednak pamiętać, że niezaszczepieni podróżni wciąż muszą liczyć się z dużymi komplikacjami przy planowaniu wizyty do Indonezji – przewidziana jest dla nich pięciodniowa kwarantanna po przyjeździe i konieczność wykonania dwóch testów PCR na obecność koronawirusa.

Decyzję o zniesieniu restrykcji z radością powitała branża turystyczna Indonezji. Kraj ten w 2019 roku przyjął bowiem ponad 16 mln zagranicznych turystów, podczas gdy w zeszłym roku było to zaledwie 1,56 mln podróżników.

Jednocześnie władze Indonezji zniosły obowiązek chodzenia w maskach ochronnych na świeżym powietrzu. Wciąż utrzymany został jednak nakaz noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach oraz w transporcie publicznym.

Jeszcze w lutym liczba nowych przypadków koronawirusa w Indonezji przekraczała 64,7 tysiąca zakażeń dziennie. Obecnie zaś spadła ona do ok. 200 nowych zakażeń. Warto dodać, że ponad 80 procent liczącej 208 mln ludzi populacji Indonezji jest obecnie w pełni zaszczepiona.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
To może będą od jutra znowu promocje do dalekiej Azji.
wadl, 18 maja 2022, 21:53 | odpowiedz
Avatar użytkownika
nie liczyłbym na to. Np z Anglii przedtem można było tanio lecieć chińskimi liniami. A teraz zostały saudyjskie linie z droższymi lub budżetowym scoot bez bagażu rejestrowanego czy posiłków
wadl To może będą od jutra znowu promocje do dalekiej Azji.
kyl, 22 maja 2022, 20:54 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »