Fly4free.pl

Japonia w czasie hanami: zobaczcie kwitnące wiśnie w Tokio! Loty PLL LOT z Pragi od 1753 PLN #marzec2022

1753 PLN
Foto: Sean Pavone / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Szukacie inspiracji do wyjątkowej podróży? „Miasto świateł” zaprasza na hanami! Nie istnieje doskonalszy moment na podróż do Tokio, niż właśnie w czasie święta kwitnącej wiśni, kiedy ulice największej światowej metropolii przemieniają się w magiczne kwiatowe krajobrazy. Do Japonii polecicie w świetnej cenie na pokładzie samolotów PLL LOT.

Do Tokio polecicie w drugiej połowie marca na pokładzie samolotów PLL LOT z Pragi. Po drodze do Japonii czeka was przesiadka w Warszawie. Dlaczego tak? Otóż decydując się na wylot ze stolicy Czech, zaoszczędzicie aż ponad 500 PLN w stosunku do cen tych samych przelotów bezpośrednio z Warszawy. Natomiast w drodze powrotnej zawsze można „uciec” podczas przesiadki w polskiej stolicy 😉. Do Pragi najtaniej dostaniecie się autobusem lub wcześnie upolowanym przelotem.

Noclegi w Tokio w czasie trwania sakury potrafią kosztować naprawdę dużo, a miejsca rozchodzą się jak świeże bułeczki! W związku z czym, warto coś zarezerwować już wcześniej. Przygotowałam dla was propozycję noclegów w różnych dzielnicach stolicy Japonii.

Termin podróży: marzec – kwiecień 2022
Linia lotnicza: PLL LOT
Bagaż: podręczny

Hotelod 239 PLN/2 osoby/noc

Dzielnica Shinjuku to świetna baza wypadowa na zwiedzanie Tokio. Skorzystajcie ze świetnej oferty i zatrzymajcie się w 4* hotelu JR Kyushu Hotel Blossom Shinjuku. Stosunek ceny do jakości? Bajka. Do tego metro w sąsiedztwie i 15 minut pieszo do parku Shinjuku Gyuen, gdzie możecie zacząć swoje osobiste hanami.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu 

Kolejny świetny obiekt w tej samej lokalizacji to 3* hotel Daiwa Roynet Hotel Nishi-Shinjuku. W tym przypadku również położenie w samym sercu miasta gra główną rolę. Decydując się na pobyt w tym obiekcie, spodziewajcie się wysokiego komfortu.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Wow! Nocleg z widokiem na metropolię? W rozsądnej cenie nie tylko w Bangkoku 😉! Wybrałam dla was 4* hotel The Celestine Tokyo Shiba, który posiada doskonałe i zachęcające rekomendacje. W tym przypadku waszą bazą wypadową stanowiłaby nowoczesna dzielnica Shiba. Zaledwie 15 minut pieszo będzie dzieliło was od Tokyo Tower oraz parku Shiba, gdzie również zaobserwujecie kwitnące wiśnie.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Święto kwitnącej wiśni: krok po kroku

Czym właściwie jest hanami? To tradycja podziwiania i doceniania kwiatów wiśni sakura. Japończycy zbierają się wtedy w gronie najbliższych i organizują pikniki w parkach lub długie spacery po mieście w kwiatowym otoczeniu. Jest to czas refleksji, przyrodniczych doznań i wspaniałych zapachów. Kto by pomyślał, jak niewiele potrzeba do szczęścia i zatrzymania się „tu i teraz” 😉!

Jest to także ważny okres dla japońskiej turystyki. Magiczne zjawisko przyciąga bowiem rocznie dziesiątki tysięcy turystów z całego świata. Co więcej, miejscowe stacje meteorologiczne przygotowują prognozy z terminami kwitnienia wiśni (sakura) z dużym wyprzedzeniem. W roku 2022 szacuje się punkt kulminacyjny zakwitu na 15 marca w Tokio. Warto mieć na uwadze, że w każdym regionie kraju wiśnie kwitną w różnych terminach, w związku z czym: jeżeli będziecie chcieli połączyć waszą kwiatową wycieczkę z innymi japońskimi miastami, to koniecznie sprawdźcie tamtejszą planowaną prognozę. Co jeszcze jest ważne? To, że sakura trwa od jednego do dwóch tygodni.

Gdzie najlepiej cieszyć oczy i nos wiśniowymi doznaniami? Zabierzcie ze sobą kocyk oraz sushi na wynos i rozgośćcie się wygodnie w jednym z dwóch największych i najpopularniejszych parków miejskich w Tokio: Ueno lub Yayogi. Jeżeli zdecydujecie się zatrzymać w dzielnicy Shinjuku, to śmiało zasiądźcie w Shinjuku Gyuen.

Co zobaczyć w Tokio poza hanami? Przede wszystkim świątynie! Szczególnie swój kierunek zwróćcie na  Sensoji Temple, Meiji Shrine, Zojoji Temple oraz Pałac Cesarski. Moja osobista rada: zabierzcie ze sobą coś smacznego i zatrzymajcie się na moment w ogrodach cesarskich otoczonych przepiękną przyrodą i drapaczami chmur w tle. W tym miejscu naprawdę można poczuć ogrom i nowoczesność tego miasta 😉. Spragnieni wyjątkowych doznań? Koniecznie przejdźcie się niesamowitym skrzyżowaniem w dzielnicy Shibuya. Szacuje się, że w ciągu jednej zmiany świateł „przez pasy” przewija się około 2,5 tysiąca osób. Prawdziwe emocje gwarantowane (kto by się spodziewał, że przejście przez ulicę może ich aż tyle dołożyć!).

Planujecie zobaczyć inne miejsca Japonii i przejechać się słynnym najszybszym pociągiem świata? W tym przypadku warto zaopatrzyć się w bilet na nielimitowane przejazdy Shinkansenami, które osiągają prędkość nawet do 405 km/h. Za najtańszą wersję na 7 dni JAPAN RAIL PASS będziecie musieli zapłacić 33610 JPY (ok. 1148 PLN). Tak, cena może odstraszać, ale z pewnością będą to najlepiej wydane pieniądze w waszym życiu na przejazdy kolejowe 😉.

Foto: Sean Pavone / Shutterstock
Foto: Benny Marty / Shutterstock
Foto: shubhashish / yayimages.com
Przydatne informacje
  • Ze względu na odległy czas rozpoczęcia podróży i dużą zmienność przepisów nie podajemy konkretnych informacji dotyczących obostrzeń w Japonii.

  • Natomiast aktualne restrykcje i ograniczenia związane z sytuacją koronawirusową, możecie śledzić tutaj.

  • Sprawdźcie, gdzie można dobrze zjeść w stolicy Japonii.

  • Kwitnienie wiśni w Tokio przewidywane jest na 15 marca 2022 roku.

  • Z lotniska do Tokio dojedziecie wygodnie pociągiem Narita Express za 3070 JPY (ok. 108 PLN).

  • Po Tokio najlepiej poruszać się metrem. 24-godzinny bilet to koszt 600 JPY (ok. 21 PLN).

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »