Fly4free.pl

Kolejne megalotnisko w Europie z problemami. „Kłopoty nie znikną przez kilka miesięcy”

Foto: Frankfurt Airport
Lotnisko we Frankfurcie – jeden z najważniejszych portów lotniczych w Niemczech i całej Unii Europejskiej, dołącza do niechlubnej listy lotnisk, na których po prostu brakuje pracowników. Braki kadrowe przekładają się natomiast na opóźnienia, kolejki i mogą doprowadzić nawet do ekstremalnie kryzysowych sytuacji podobnych do tych, które obserwujemy w Amsterdamie.

To lato nie jest dla pasażerów najłaskawsze. Liczne strajki, zwiększony popyt niedobór personelu na lotniskach, a co za tym idzie kolejki, opóźnienia, odwołane loty i wielogodzinne oczekiwanie, sprawiają, że coraz więcej lotnisk jest niemal sparaliżowanych. A w najlepszej sytuacji po prostu nie nadążają obsługiwać na bieżąco. Obserwujemy to m.in. w Wielkiej Brytanii, na lotnisku w Amsterdamie. Problemy dotknęły też lotnisk w Paryżu i Mediolanie. Teraz dołącza do nich lotnisko we Frankfurcie.

Problem nie zmniejszy się w niedalekiej przyszłości, mimo że będziemy zatrudniać nowy personel. Mówię to otwarcie – komentuje sprawę Stefan Schulte, prezes portu we Frankfurcie w rozmowie z agencją Reuters. Zakłócenia spowodowane brakiem pracowników będą trwały przez następne dwa lub trzy miesiące – dodał.

Jak łatwo policzyć, oznacza to problemy przez całe wakacje. Tymczasem Frankfurt jest bardzo popularnym lotniskiem przesiadkowym – także dla pasażerów z Polski. Do tej pory udało się bowiem zatrudnić zaledwie 1000 osób. Tymczasem pandemia zmniejszyła liczbę pracowników o 4 tysiące.

– Zostaliśmy zaskoczeni tak szybkim wzrostem popytu na podróże, a bardzo trudno jest przyśpieszyć operacje na lotnisku w tak krótkim czasie – wyjaśnia Schulte.

W ostatnich dniach nawet LOT zaczął apelować, aby pasażerowie stawiali się na lotnisku 3 godziny przed odlotem. Wcześniej, podobne zalecenie rozesłał do podróżnych także Ryanair. I choć wiele zależy od godziny odlotu, liczby lotów w danym dniu i wielu innych czynników, to nie ma wątpliwości, że pasażerowie powinni być przygotowani na problemy. Lepiej bowiem poczekać na darmo godzinę dłużej niż spóźnić się na swój lot.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »