Fly4free.pl

Noclegi w Paryżu tylko dla bogatych? W przyszłym roku ceny hoteli mogą wzrosnąć nawet o 300 procent!

Paryż
Foto: Oliverouge 3 / ShutterStock
Przyszłoroczne igrzyska olimpijskie mają być dla Paryża olbrzymią szansą na dodatkową promocję i osiągnięcie dużych przychodów. Niesie to jednak za sobą konsekwencje w postaci drastycznego wzrostu cen w hotelach. Szacuje się, że w wielu z nich za dobę będzie trzeba zapłacić trzy razy więcej niż obecnie.

Władze stolicy Francji spodziewają się, że przy okazji przyszłorocznych igrzysk olimpijskich, które odbędą się w dniach 26 lipca – 11 sierpnia, miasto odwiedzi aż 11 mln gości – informuje Bloomberg. Jednocześnie w całym regionie Paryża dostępnych jest „tylko” 280 tys. pokoi. Ma się to przełożyć na poważne problemy z dostępnością miejsc noclegowych, ale przede wszystkim drastyczną podwyżką cen za dobę.

Jak wynika z raportu paryskiego biura turystyki, między latem 2023 a całym 2024 rokiem ceny hoteli mają średnio wzrosnąć aż o 314 proc. Przykładowo, cena noclegu w obiekcie na terenie regionu paryskiego w lipcu tego roku wynosiła 169 euro, natomiast w przyszłym roku ma ona wzrosnąć aż do 699 euro. Wykazano też, że w przypadku 2-gwiazdkowych hoteli stawki mają być wyższe o 366 proc., a 3-gwiazdkowych aż o 475 proc.

Stanie się tak, że ludzie wybiorą pokój za 200 euro w hotelu w Nantes, Lille czy Rennes i będą dojeżdżać pociągiem, dzięki czemu zaoszczędzą. Podczas igrzysk w Londynie w 2012 roku ceny też były zbyt wysokie, a obłożenie obiektów spadło o 12 proc. Nie można potrajać cen za nocleg. Być może zasadna byłaby podwyżka na poziomie 10-15 proc., ale nie trzy razy więcej. W ten sposób nakarmimy bestię Airbnb – stwierdził Frederic Hocquard, zastępca burmistrza Paryża ds. turystyki.

Kwestia Airbnb jest dodatkowo ciekawa, ponieważ jest tematem wewnętrznych dyskusji nt. miejscowego prawa. Paryżanie mogą wynajmować swoje mieszkania maksymalnie przez 120 dni w roku, ale wielokrotnie zdarzało się, że zasada ta nie była przestrzegana. Władze stolicy Francji zamierzają na nowo sformułować prawo w tym zakresie, aby podczas przyszłorocznych igrzysk nie dochodziło do nagminnego łamania obowiązujących przepisów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Powinni podnieść do minimum 1000 Euro. Naiwni zawsze się znajdą.
RosaVonJungingen, 23 listopada 2023, 8:23 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »