Fly4free.pl

Tania linia z Dubaju rośnie u nas jak na drożdżach. W wakacje nawet 31 lotów z Polski tygodniowo!

Foto: flydubai
Od 1 lipca do 31 sierpnia linia flydubai zwiększy liczbę lotów z Krakowa do Dubaju z 10 do 21 w tygodniu, co przekłada się aż na 3 loty dziennie. Ale to nie koniec dobrych wieści: flydubai ogłosił właśnie, że od 7 października zwiększy liczbę lotów na trasie z Warszawy do Dubaju z 7 do 14 tygodniowo, dodając poranną rotację na tej trasie! W sumie w szczycie sezonu letniego przewoźnik będzie latał z Polski do Dubaju aż 31 razy w tygodniu, a w sezonie jesiennym będzie to 27 rotacji na tej trasie.

Tanie linie flydubai pojawiły się na polskim rynku w 2018 roku, gdy uruchomiły bezpośrednie połączenie z Krakowa do Dubaju, jednak w ostatnich latach przewoźnik zaczął szybciej się rozwijać w naszym kraju. W 2021 roku przewoźnik pojawił się na Lotnisku Chopina, a jesienią ubiegłego roku zaczął latać z Dubaju do Poznania. Teraz przyszedł czas na kolejny etap powiększania swojej obecności w Polsce, bo flydubai właśnie ogłosił znaczące zwiększenie liczby lotów z Krakowa i Warszawy.

Zacznijmy od lotniska w Balicach, gdzie w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia przewoźnik zwiększy liczbę rotacji na trasie do Dubaju z 10 do 27 połączeń tygodniowo! Oznacza to, że codziennie na tej trasie linia będzie wykonywała aż 3 połączenia. Jest to oczywiście związane przede wszystkim ze zwiększoną popularnością Małopolski, a przede wszystkim Krakowa i Zakopanego, wśród podróżnych z rejonu Zatoki Perskiej. Zwiększenie liczby rejsów ma charakter sezonowy – od września liczba lotów powróci do poziomu 10 rotacji tygodniowo.

Foto: flydubai

Ale to nie koniec wzrostów, bo od 7 października flydubai zwiększy podwoi liczbę lotów z Lotniska Chopina z 7 do 14 połączeń tygodniowo. Oprócz wieczornych wylotów dubajski przewoźnik doda na trasie z Warszawy do Dubaju także poranną rotację z wylotami w okolicach godziny 9 rano i przylotem do Dubaju po godz. 17 lokalnego czasu.

Foto: flydubai

W przypadku lotów do Poznania rozkład na razie pozostaje niezmienny – na tej trasie Flydubai w dalszym ciągu będzie latał 3 razy w tygodniu.

– Już obecnie jesteśmy  liderem pod względem liczby połączeniem z Polski do Dubaju, a w następnym sezonie idziemy po rekord i z obecnych 20 połączeń tygodniowo w miesiącach wakacyjnych będziemy wykonywać nawet 31 rotacji w tygodniu – mówi Piotr Smagur, commercial manager linii flydubai na Polskę.


Zwiększenie liczby lotów do Dubaju stwarza szczególnie ciekawą sytuację konkurencyjną w Warszawie, gdzie oprócz linii flydubai na tej trasie lata też Emirates oraz LOT. Narodowy przewoźnik wykonuje jednak rejsy z Warszawy do Dubaju tylko w sezonie zimowym. Tak też będzie w tym roku – po zawieszeniu trasy z końcem marca połączenie ma wrócić do siatki narodowego przewoźnika od 27 października.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
20 grudnia 2023 przylecielismy z mężem liniami Flydubai z Dubaju do Poznania.Uszkodzono nam walizk, i co zostało zgłoszone na lotnisku w Poznaniu.Pomimo kilkukrotnych monitów sprawa odszkodowania za zniszczony bagaż nie została do dzisiaj załatwiona.
Hanna Galewska, 16 lutego 2024, 7:37 | odpowiedz
Kiedy Emirates zwiększy liczbę rotacji w Warszawie do 2 dziennie lub pojawi się w Krakowie?
Adaam34, 16 lutego 2024, 13:50 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »