Fly4free.pl

Niemiecka linia wykonała rejs na… zamknięte lotnisko. Dlaczego? Sami nie wiedzą

Foto: Wikimedia Commons

Samolot linii Eurowings, który w sobotę rano wykonał rejsowe połączenie z Düsseldorfu na Sardynię, musiał zawrócić do Niemiec, ponieważ lotnisko w Olbii było zamknięte. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że nie wiadomo dokładnie, dlaczego niemiecka linia w ogóle zdecydowała się na ten lot.

Jak donosi niemiecki serwis Aerotelegraph.com, był to pierwszy lot linii Eurowings na tej trasie po wznowieniu połączeń: w sobotę 23 maja tuż po godzinie 6.20 rano Airbus A320 niemieckiej linii wyleciał z Dusseldorfu w stronę Olbii. Według “Corriere della Serra”, na pokładzie było tylko 2 pasażerów. Jednak zamiast wylądować we Włoszech, samolot o godz. 10.27 zameldował się z powrotem na niemieckim lotnisku.

Co się stało? Lot EW9844 nie dostał pozwolenia na lądowanie, bo… lotnisko w Olbii jest zamknięte dla ruchu pasażerskiego przynajmniej do 3 czerwca. Powodem jest oczywiście koronawirus. W tym czasie może przyjmować tylko samoloty zabierające na pokład maksymalnie 19 osób. Firma zarządzająca portem informuje, że rozesłała do przewoźników komunikaty o tym, że lotnisko jest zamknięte. Nie wiadomo więc dokładnie, jak to się stało, że Niemcy zdecydowali się na lot. Samo Eurowings też chyba nie bardzo wie – w komunikacie wysłanym do włoskich mediów czytamy, że linia prowadzi w tej sprawie “wewnętrzne dochodzenie”.

W “Corriere dela Sera” czytamy natomiast, że samolot wykonał kilka kółek nad Sardynią i ostatecznie wrócił do Düsseldorfu – maszyna wylądowała tam o godz. 10.27.

Włoski dziennik sugeruje, że powodem pomyłki mógł być rozdźwięk między komunikatami władz centralnych i lokalnych: w dekrecie resortu transportu z 17 maja można znaleźć informację o ponownym otwarciu lotniska Olbia, jednak władze lokalne kilka dni później zdecydowały się przedłużyć zamknięcie portu dla lotów pasażerskich.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »