Fly4free.pl

Kilku pasażerom zabrakło miejsca w samolocie. Linia zaproponowała ochotnikom 5 tysięcy złotych!

Delta Air Lines
Foto: VanderWolf Images / ShutterStock
Trzech pasażerów sobotniego lotu Delta Air Lines z Nowego Jorku do Columbus niespodziewanie wzbogaciło się o równowartość ponad 5,2 tys. zł. Pracownicy linii musieli znaleźć trzech ochotników do przyjęcia takiej kwoty w zamian za rezygnację z połączenia i przeniesienie rezerwacji na kolejny dzień.

Sobotni lot DL5637 amerykańskiej linii z Nowego Jorku do Columbus miał nieoczekiwane opóźnienie. Za sprawą przepełnienia samolotu pracownicy przewoźnika zaczęli oferować pasażerom rekompensatę w wysokości 800 dolarów (ok. 3,2 tys. zł), aby tylko zgodzili się zwolnić miejsce i polecieć do miejsca docelowego następnego dnia o godzinie 9:00.

Załoga poszukiwała trzech ochotników, ale na pierwszą propozycję nie przystał żaden z nich. Propozycja została zatem zwiększona do kwoty 1300 dolarów (ok. 5,2 tys. zł). Początkowo dwóch pasażerów zgodziło się na tę kwotę, a po 10 kolejnych minutach znalazł się trzeci chętny. Samolot odleciał z 10-minutowym opóźnieniem, ale mimo to wylądował w Columbus w stanie Ohio prawie pół godziny przed czasem.

Zgodnie z polityką Delta Air Lines, jeśli linia sprzeda zbyt wiele biletów i dojdzie do overbookingu, to bierze na siebie odpowiedzialność za koszty i zapewnienie pasażerom opłacalnej opcji późniejszego lotu. Podobne działania podejmują inni przewoźnicy, a niektóre rekompensaty są zdecydowanie wyższe.

W 2017 roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia United Airlines przyznało pasażerowi 10 tys. dolarów za skorzystanie z późniejszego lotu. Po wybuchu pandemii przewoźnik zrezygnował z tak dużych wypłat. American Airlines z kolei w 2018 roku wypłaciło łącznie 250 tys. dolarów odszkodowania dla pasażerów lotu B788 z Chicago do Paryża, czego powodem była zmiana samolotu na skutek overbookingu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Nic nowego. Na transatlantyckich trasach czy do Azji 1000 dolarow bywalo standardem. 
Aga_podrozniczka, 24 lipca 2023, 14:46 | odpowiedz
I się Amerykanie o złotówki wzbogacili. A nie, to dolary, ale kolejny autor traktuje czytelników jak dzieci i podaje w tytule fałszywe informacje.
edro, 25 lipca 2023, 10:22 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »