Fly4free.pl

Chcesz zamieszkać w tej willi tydzień bez płacenia? To możliwe – na liście kilkaset domów na bezpłatny pobyt. Warunek: trzeba… trochę popracować

Foto: barterweek.com

W listopadzie rusza Barter Week – niezwykły tydzień, podczas którego właściciele pensjonatów i apartamentów na wynajem udostępniają swoje mieszkania innym w zamian za… wyświadczenie im pewnej przysługi. Noclegi są więc za darmo, choć płacimy swoim czasem i umiejętnościami – możemy naprawić właścicielom kran, pouczyć ich angielskiego albo… założyć konto na Instagramie.

Tegoroczna edycja Barter Week odbędzie się w dniach 19-25 listopada. Zgłosiło się do niej ponad 450 pensjonatów i właścicieli prywatnych mieszkań z 60 krajów (są też 2 oferty z Polski). Idea jest prosta: gospodarze wystawiają na stronie internetowej ogłoszenie i piszą, czego oczekują od osoby, którą będą gościć. Następnie spośród przesłanych ofert wybierają konkretną osobę lub grupę osób i… już. Można jechać i cieszyć się darmowym noclegiem, często w bardzo komfortowych warunkach.

Gospodarze mają różne wymagania, ale z pewnością się opłaca. Widzicie tę willę? Znajduje się we włoskiej Perugii, a doba mieszkania w niej kosztuje ok. 100 GBP za dobę. Ale pobyt jest kompletnie darmowy, jeśli jesteś złotą rączką, która zna się na hydraulice, elektryce i potrafi wykonać inne drobne naprawy.

Foto: Barterweek.com

Z kolei właściciele Il Palageto Guest House we Florencji chcą, aby ich gość pomógł im opracować i przeprowadzić kampanię promocyjną na Instagramie. Inni chcą, żeby nakręcić im film promocyjny.

Natomiast w dużym domu na maltańskiej wyspie Gozo będziesz mógł gościć przez tydzień, jeśli zaktualizujesz stronę internetową lub… wykonasz rzeźbę, obraz lub inne dzieło sztuki, które wzbogaci kolekcję gospodarzy. Niektóre nieruchomości nie mają zresztą tak wygórowanych wymagań – gospodarze chcą np. By przywieźć ze sobą lokalne wino lub dania miejscowej kuchni lub porozmawiać z nimi po angielsku i podszkolić ich język.

Chyba największym „hitem” spośród ofert jest pałacyk w portugalskiej Bradze z 1720 roku (na zdjęciu powyżej). Tu jednak trzeba mieć już bardzo konkretne umiejętności, by cieszyć się bezpłatnym noclegiem: właściciele domu w zamian za darmowe noclegi szukają profesjonalnego kamieniarza lub ogrodnika.

Foto: Barterweek.com

To pierwsza edycja takiej wymiany w wersji międzynarodowej – wszystkie oferty możesz zobaczyć i zgłosić się na specjalnej stronie internetowej.

Została zainspirowana podobną akcją, która od dawna odbywa się we Włoszech i nazywa się “La Settimana del Baratto”. Nic dziwnego, że w międzynarodowej wersji tej wymiany Włochy grają pierwsze skrzypce – aż 316 zgłoszonych do programu nieruchomości jest z tego kraju

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
dla leniwych : ofert z polski są w Krakowie i Elblągu.  wymagania prawie żadne :)
grzewor, 25 października 2018, 10:43 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »