Fly4free.pl

Dużo urlopowych nowości z polskich lotnisk. Dokąd polecimy czarterami zimą 2023 i latem 2024 roku?

Sri Lanka
Foto: Sergii Figurnyi / ShutterStock
Pogoda w Polsce nie rozpieszcza, dlatego to dobry moment, aby zaplanować wczasy w znacznie cieplejszym miejscu. W ostatnich dniach ogłoszonych zostało kilka nowych połączeń czarterowych, którymi polecimy nie tylko zimą, ale i latem do wymarzonych wakacyjnych destynacji. Ciekawe propozycje pojawiły się także z mniejszych polskich lotnisk.

Zima 2023/2024 – Sri Lanka, Marsa Alam i Dubaj

Tydzień przed świętami Bożego Narodzenia Join UP! wykona pierwsze zimowe połączenie na Sri Lankę. Kierunek ten będzie obsługiwany do 16 kwietnia 2024 roku, a loty będą wykonywane z trzech lotnisk: w Warszawie (od 18 grudnia), Katowicach (od 22 grudnia) i Rzeszowie (od 25 grudnia). W zależności od wybranej opcji, do wyboru będą pobyty na okres od 9 lub 22 dni. Połączenia będą realizowane Boeingiem B737-800 NG linii lotniczych SkyUp. Miejscem docelowym będzie lotnisko Mattala, a po drodze zaplanowane jest międzylądowanie w Bahrajnie w celu dotankowania. Loty zaplanowano na poniedziałki i czwartki co półtora tygodnia.

Pod koniec roku (od 22 grudnia) z Zielonej Góry wystartuje nowe typowo wczasowe połączenie – do Marsa Alam w Egipcie. Sprzedaż połączeń czarterowych prowadzi Coral Travel i zgodnie z systemem rezerwacyjnym biura podróży, odbywać się będą do 21 kwietnia. W grudniu loty będą wykonywane w piątki, a od nowego roku w niedziele (raz w tygodniu).

Z lotniska we Wrocławiu od 22 grudnia do 8 marca 2024 roku będzie można polecieć czarterem do Dubaju. Loty będą realizowane przez linie lotnicze Enter Air na zlecenie biura podróży TUI, raz w tygodniu (co piątek). Pasażerowie polecą do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich Boeingiem 737 – lądowanie na lotnisku Al Maktoum.

Lato 2024 – Majorka, Tirana i Burgas

W przyszłoroczne lato z lotniska w Bydgoszczy uruchomione zostaną loty czarterowe na Majorkę. Kierunek ten znajdzie się w ofercie biura podróży TUI od 30 czerwca do 8 września 2024 roku. Połączenia będą realizowane raz w tygodniu – w niedziele, a odpowiadać za nie będzie Buzz. Pasażerowie będą mogli więc wybierać pobyty na 7 i 14 noclegów. Poza tym władze lotniska rozmawiają z touroperatorami nad uruchomieniem kolejnych połączeń czarterowych. W tym roku do czarterowej letniej siatki dołączyły Rodos, Kreta, Burgas i kolejne rejsy do Antalyi.

Od 16 czerwca do 29 września 2024 roku Rego-Bis będzie realizował połączenia czarterowe z najmniejszego lotniska w Polsce – w Zielonej Górze do Tirany w Albanii. Połączenia mają być wykonywane raz w tygodniu – co niedzielę, a oferty wyjazdów znajdują się już na stronie touroperatora. Na przyszły rok planuje on rozszerzenie oferty czarterów do Tirany z Krakowa, Rzeszowa i Radomia. Ze stolicy Podkarpacia ma również organizować wyjazdy do Macedonii Północnej i Czarnogóry.

Również od przyszłorocznego lata, a dokładniej od 21 czerwca z lotniska Olsztyn-Mazury biuro podróży Itaka będzie organizować połączenia do Burgas w Bułgarii. Loty będą realizowanie raz w tygodniu (w każdy piątek), aż do 6 września 2024 roku, samolotami mogącymi zabrać na pokład 189 pasażerów. Tym samym siatka czarterów z warmińsko-mazurskiego portu zwiększy się do trzech kierunków. Zawiera ona już lotu do Antalyi w Turcji (Itaka) i Enfidhy w Tunezji (Rainbow).

Najciekawsze nowe połączenia czarterowe – zima 2023/2024 i lato 2024

● 18 grudnia 2023 – 16 kwietnia 2024: Warszawa, Katowice, Rzeszów -> Sri Lanka (poniedziałki i czwartki co półtora tygodnia)
● 22 grudnia 2023 – 8 marca 2024: Wrocław -> Dubaj (raz w tygodniu, co piątki)
● 22 grudnia 2023 – 21 kwietnia 2024: Zielona Góra -> Marsa Alam (raz w tygodniu, piątki a potem niedziele)
● 16 czerwca 2024 – 29 września 2024: Zielona Góra -> Tirana (raz w tygodniu, co niedzielę)
● 21 czerwca 2024 – 6 września 2024: Olsztyn -> Burgas (raz w tygodniu, co piątek)
● 30 czerwca 2024 – 8 września 2024: Bydgoszcz -> Majorka (raz w tygodniu – niedziele)

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »