Fly4free.pl

City break w stolicy Rumunii za 376 PLN. Loty z Warszawy (z weekendem) + 4* hotel w centrum

376 PLN
palac w bukareszcie
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Augustin Lazaroiu / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Zaplanujcie krótką wycieczkę do Bukaresztu i przekonajcie się na własne oczy, jak wygląda „Paryż Wschodu”. Zobaczcie pełny rozmachu budynek Parlamentu i udajcie się na zwiedzanie zamku Drakuli w Branie.

Wycieczka do Bukaresztu zaplanowana została w okołoweekendowym terminie 13-16 marca (piątek-poniedziałek). Z warszawskiego lotniska Chopina wyruszycie późnym popołudniem o 18:40, natomiast do kraju wrócicie po 3 dniach lotem wieczornym.

W mieście polecam zatrzymać się w 4* hotelu Atrium Bucharest City Center.. Każdy z komfortowo, funkcjonalnie urządzonych pokoi zawiera prywatną łazienkę oraz telewizor LCD.

Termin podróży: marzec
Wylot z: Warszawy
Linia lotnicza: Wizz Air
Bagaż: podręczny
Zakwaterowanie: 4* hotel

Za 3-dniową wycieczkę zapłacicie 376 PLN/osoba, przy 2 podróżnych śpiących w jednym pokoju.

Hotel527 PLN/2 osoby/3 noce

W Bukareszcie rekomenduję wam pobyt w 4* hotelu Atrium Bucharest City Center. Aby uzyskać najniższą cenę pobytu wybierzcie ofertę pośrednika Expedia.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jakie atrakcje Bukaresztu warto zobaczyć?

Zwiedzanie proponuję rozpocząć od stolicy – Bukaresztu. Największą atrakcją miasta jest parlament – drugi po Pentagonie największy budynek na świecie. Na liście zwiedzania warto również umieścić: Pałac Królewski (obecnie Muzeum Sztuki), cerkiew Creţulescu oraz aleję Calea Victorei. Zgłodnieliście? Zajrzyjcie do jednej z knajpek przy deptaku Strada Lipscani. Polecam zamówić pyszną mamałygę, wieprzowe kiełbaski, a na deser gorące pączki papanasi!

Aby sprawnie poruszać się po Rumunii nieoceniony będzie wypożyczony samochód. W pierwszej kolejności proponuję udać się nim do miejscowości Bran, gdzie znajduje się zamek Drakuli. Po odwiedzeniu tej atrakcji skierujcie się do Braszowa, miasta o niezwykle ciekawej historii i pięknej architekturze. A wszystko to w otoczeniu majestatycznych szczytów Karpat.

bukareszt parlament
Foto: Ioan Panaite / Shutterstock
Foto: Calin Stan / Shutterstock
Foto: Gaspar Janos / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Z lotniska do miasta łatwo dostaniecie się busem numer 780. Bilet kosztuje około 3 PLN.

  • Na naszym forum znajdziecie mnóstwo przydatnych wskazówek dotyczących zwiedzania rumuńskiej stolicy.

  • Zaoszczędzicie na przewalutowaniach i płaćcie w Rumunii wielowalutową kartą Revolut.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »