Fly4free.pl

„Instagramowy chłopak” do wynajęcia w Rzymie: zrobi fotkę, pokaże miasto i zabierze na kawę

para w rzymie
Foto: WineDonuts / Shutterstock

Idealne zdjęcia przy najsłynniejszych zabytkach, ukryte perełki, których nie znajdziecie w przewodniku, a na koniec wizyta w lodziarni i kawiarni – tak dla wielu wygląda perfekcyjny pobyt w Rzymie. Teraz we wszystkich tych sprawach turystom może towarzyszyć Emanuele, chłopak od zadań specjalnych, którzy zadba by wasz pobyt był iście filmowy. Ale nie ma nic za darmo.

„Walking Tour with Instagram Boyfriend” – tak zatytułowana jest oferta, jaką w serwisie Airbnb zamieścił Emanuele. Włoch na stałe mieszkający w Rzymie oprowadza turystów po najwspanialszych zakątkach Wiecznego Miasta. Co wyróżnia go na tle klasycznych przewodników? Podejście do oczekiwań turystów. Zamiast długich i szczegółowych opowieści o zabytkach, obiecuje przede wszystkim… świetne zdjęcia stworzone specjalnie z myślą o mediach społecznościowych. I jako jedyny nazywa siebie wprost „Instagramowym chłopakiem”, choć jego oferta nie ma nic wspólnego z uczuciami.

– Zabiorę Cię na wycieczkę pieszą, gdzie odkryjesz niektóre z moich ulubionych ulic, miejsc i zakątków w samym sercu Rzymu. Niektóre z nich będą znane turystom, inne będą ukrytymi klejnotami dla mieszkańców. – gwarantuje chłopak. – Po prostu odpręż się i chodź ze mną. Lubię rozmawiać i nawiązywać więź, gdy będziemy robić fajne zdjęcia w rzymskiej scenerii. Przynieś swoją lustrzankę lub iPhone’a, ja przyniosę swojego Nikona i będziemy świetnie się bawić! – zapewnia Emanuele.

Zawodowo autor oferty zajmuje się właśnie mediami społecznościowymi. Wie doskonale, jak powinny wyglądać zdjęcia, które później zrobią furorę na Instagramie. Przyznaje też, że aktywnie działa w społeczności rzymskich Instagramerów i niemal każdego dnia wyszukuje nowe ciekawe miejsca, w których można zrobić kolejne ujęcia.

Posiadanie własnego chłopaka od Instagrama nie jest jednak najtańszą rozrywką. Emanuele kasuje bowiem po 355 PLN od osoby. W cenie wycieczki możecie sobie też wybrać, czy chcecie pójść z Włochem na kawę, lody czy typowo uliczną przekąskę, a jeśli pogoda nie dopisze, można bez problemu przełożyć jej termin.

Choć na razie usługa „chłopca do wynajęcia” w kontekście przewodnika może dziwić, to w czasach, gdy podróże solo zdobywają gigantyczną popularność, nietypowe opcje dla podróżników bez towarzystwa będą pojawiać się coraz częściej. Ale oferta, którą Emanuele zamieścił na Aribnb w ramach usługi Experience wbrew pozorom nie jest skierowana wyłącznie do pojedynczych osób ani nawet wyłącznie do płci pięknej. Z opinii o wycieczce wynika, że chętnie korzystają z niej także mężczyźni albo pary, które po prostu chciałyby mieć piękne zdjęcia ze swojej wizyty w Rzymie. Warunkiem wykupienia zwiedzania jest wiek powyżej 18 lat, a z jednego terminu mogą skorzystać jednocześnie najwyżej cztery osoby.

Co ciekawe na razie nie znalazła się ani jedna niezadowolona osoba, bo wszyscy recenzenci przyznali przewodnikowi 5 gwiazdek – czyli maksymalną liczbę dostępną w serwisie.

Nie posiadasz konta w serwisie Airbnb? Załóż je i odbierz 110 PLN rabatu do wykorzystania przy wynajmie apartamentu w dowolnym miejscu na świecie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »