więcej okazji z Fly4free.pl

Fatalne wyniki lotniczego giganta! Dyrektor ma dość: każe swoim kierownikom „wstać zza biurek”

British Airways
Foto: Martin D Brown / ShutterStock
W ubiegłym miesiącu British Airways osiągnął zaledwie 51,9 proc. punktualności lotów, co było dopiero 120. wynikiem wśród międzynarodowych linii z całego świata. Dyrektor operacyjny przewoźnika postanowił więc wysłać na linię frontu menedżerów wyższego szczebla i kierowników, których zadaniem będzie "sponsorowanie" jednego lotu dziennie.

Inicjatywa jest efektem analizy przeprowadzonej przez firmę OAG zajmującą się analizami lotniczymi. Okazało się, że w marcu brytyjska linia lotnicza osiągnęła zawstydzającą punktualność lotów na poziomie zaledwie 51,9 proc. Choć nowy dyrektor operacyjny British Airways René de Groot miał poprawić tę statystykę, od lutego wskaźnik ten spadł aż o 18 p.p.

Zgodnie z cytowanymi przez serwis Paddle Your Own Kanoo danymi przekazanymi przez OAG, w marcu British Airways zajęło dopiero 120. miejsce na świecie wśród międzynarodowych przewoźników pod względem punktualności. Zdecydowanie lepsze wyniki miały chociażby easyJet, Lufthansa czy Virgin Atlantic. Brytyjska linia zrzuca za to winę na wiele czynników, na które nie ma wpływu, w tym… niesprzyjającą pogodę, ale też strajki pracowników ochrony na lotnisku Heathrow.

W obliczu tak słabych wyników René de Groot, który w przeszłości przez 32 lata był dyrektorem operacyjnym KLM, zdecydował się na niecodzienny krok. Nakazał kierownikom wyższego szczebla i innym wysoko usytuowanym menedżerom opuszczenie swoich luksusowych biur i samodzielne sprawdzenie, dlaczego dochodzi do takich opóźnień. Przez resztę kwietnia mają „sponsorować” jeden lot dziennie, a celem inicjatywy jest „wysłuchanie zmęczonych pracowników na temat presji, z jaką zmagają się każdego dnia”. A w efekcie także znalezienie sposobów na poprawę tej sytuacji i podbicie zawstydzających statystyk.

British Airways podjęło już jedną nietypową metodę na poprawę wskaźnika odlotów i przylotów o czasie. Rozwiązaniem miała być loteria pracownicza i rozdawanie nagród. W przypadku osiągnięcia założonej punktualności szczęśliwiec mógł wygrać parę bezpłatnych biletów w klasie biznes na każdy dzień Wielkanocy. W ciągu pierwszych 14 dni rozdano jednak zaledwie pięć głównych nagród.

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych zdaniem naszej redakcji okazji na podróże. Opisujemy oferty znalezione przez nas w internecie i wskazujemy adresy internetowe, pod którymi samodzielnie możesz wykupić podróż lub elementy podróży. Ceny w artykułach są aktualne w chwili publikacji. Możemy otrzymywać wynagrodzenie od partnerów handlowych, do których Cię przekierowujemy.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »