więcej okazji z Fly4free.pl

Pasażerowie grożą bojkotem taniej linii lotniczej. Powód? Irytująca piosenka na pokładzie

Pasażer na lotnisku
Foto: Monkey Business Images / Shutterstock

Stara prawda marketingowa mówi: słuchaj swoich klientów albo staną się Twoimi byłymi klientami. Pasażerowie brytyjskiej taniej linii lotniczej Jet2 masowo grożą bojkotem ich lotów. Powód jest nieco kuriozalny.

Jak można zdenerwować swoich klientów, którzy korzystają z usług taniej linii lotniczej? Podwyższyć ceny biletów, twierdząc że to promocja? Pomajstrować przy rozmiarach dopuszczalnego bagażu podręcznego, zmniejszając jego rozmiary do wielkości damskiej torebki?

Okazuje się, że wściekłość pasażerów może wzbudzić… piosenka, która promuje usługi niskokosztowego przewoźnika.

Jet2 od pewnego czasu wykorzystuje utwór „Hold My Hand” Jess Glynne. Chwytliwa melodia ma jednoznacznie kojarzyć się z linią lotniczą, wyjazdami, podróżami samolotem. I na pozór nie ma w niej nic kontrowersyjnego.

Posłuchajcie (i zobaczcie) zresztą sami:

Ile można?

Ładna, prawda? To oczywiście kwestia gustu, ale oglądając (i słuchając) tego po raz pierwszy, nie mamy złych skojarzeń. No właśnie, wyrażeniem-kluczem jest tutaj: po raz pierwszy.

Problem w tym, iż ten utwór grany jest na pokładzie samolotów Jet2 oraz podczas oczekiwania na start. I tutaj dochodzimy do sedna: wściekli pasażerowie skarżą się, że słyszą głos Jess Glynne cały czas. Także podczas oczekiwania na opóźniony start, które niekiedy przeciąga się w nieskończoność.

Odgrywać utwór 10-15 razy w ciągu jednego lotu? Dla Jet2 to nie jest problem. Dla pasażerów – to powód do ogłaszania bojkotu taniego przewoźnika. Media społecznościowe zalane są skargami klientów linii Jet2.

Tego typu opinii jest znacznie więcej. Pasażerowie mają dość puszczania w kółko jednej i tej samej melodii, która po prostu (po wielokrotnym przesłuchaniu) zaczyna irytować. Zamiast budzić pozytywne skojarzenia z linią lotniczą Jet2, mamy nawoływania do bojkotu.

Co ciekawe, klienci Jet2 skarżą się, że dokładnie to samo uczucie mają w momencie próby kontaktu z infolinią. Czas oczekiwania na połączenie z konsultantem (który dochodzi nawet do 45 minut) jest umilony… tak, zgadliście, utworem „Hold my hand”.

Reakcja przewoźnika

Co na to wszystko przedstawiciele linii Jet2? Rzecznik firmy stwierdził:

– Nasza koncepcja „Hold my hand” jest bardzo popularna wśród klientów. Otrzymujemy ogromną ilość pozytywnych opinii na temat zarówno reklamy, jak i piosenki.

No cóż, linii Jet2 życzymy dalszego dobrego samopoczucia. A klienci zapewne zagłosują swoim portfelem. I podczas wyboru przewoźnika na kolejny wyjazd, być może wezmą pod uwagę inną linię, która nie będzie atakować ich narządu słuchu natrętną melodią.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »