Bezpośrednie loty z Polski na Malediwy? Nowa linia chce uruchomić taką trasę z Warszawy!
Słynące z pięknych plaż z białym piaskiem i lazurowej wody Malediwy to szybko zyskujący na popularności kierunek, choć miejsce to nie należy do tanich. Właśnie z tego powodu pod koniec 2022 roku powstała linia Beond Airlines, której celem miało być oferowanie bezpośrednich przelotów na lotnisko w Male dla pasażerów z nieco bardziej zasobnymi portfelami.
Costa del Sol od 2257 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Warszawa – Chopin)
Hammamet od 1686 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Poznań)
Kemer od 1296 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Wrocław)
Rok później przewoźnik uruchomił pierwsze loty do Male, które realizuje z Dubaju, Zurychu, Rijadu, Mediolanu i Monachium (z międzylądowaniem na dotankowanie). Jak sobie radzi? Zdania są podzielone. Z jednej strony przewoźnik oferuje bardzo dobrej jakości produkt, porównywalny do klasy biznes w tradycyjnych liniach. Z drugiej zaś w serwisie One Mile At A Time czytamy, że linia często odwoływała loty w ostatniej chwili, bo zdarzało się, że na jej usługi brakowało chętnych.
Jednocześnie przewoźnik nie rezygnuje z planów ekspansji. Linia przedstawiła właśnie swoje plany ekspansji, które zakładają uruchomienie 18 nowych połączeń do końca 2026 roku.
Zakładają one start lotów do Male z 4 miast w Indiach (Bangalore, Delhi, Hyderabab, Mumbai), z kilku miast na Bliskim Wschodzie (m.in. Dżuddy i Abu Zabi), w Azji (z Seulu, Pekinu, Bangkoku czy Szanghaju), a także Europy. Tu na liście znajdują się połączenia z Dusseldorfu, Paryża, Rzymu, Wiednia i… Warszawy.
– Naszym celem jest uczynienie Malediwów bardziej dostępnych dla pasażerów typu premium z całego świata, oferując im usługę, która będzie uosobieniem luksusu – przemyślaną, osobistą i inspirującą – mówi Tero Taskila, prezes linii Beond.
Branżowe portale wskazują na brak szczegółów, dotyczących nawet nie daty startu nowych tras, ale nawet rozbudowy floty przewoźnika. Trudno bowiem zakładać, by przewoźnik był w stanie uruchomić 18 nowych tras dysponując flotą… 2 samolotów.
Nie da się ukryć, że bezpośrednie loty z Warszawy na Malediwy byłyby fajnym uzupełnieniem oferty Lotniska Chopina. Choć z pewnością nie będą to loty na kieszeń każdego podróżnego.
Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?