Fly4free.pl

Barcelona dla oszczędnych. Darmowe atrakcje stolicy Katalonii

Foto: Kemal Taner, Shutterstock
Barcelona to jedno z najpopularniejszych miast Europy, szczególnie kiedy w Polsce jest jeszcze szaro i zimno. Piękna pogoda, wyjątkowe warte odwiedzenia miejsca i pyszne jedzenie sprawiają, że podróżni często odwiedzają ten region Hiszpanii. Wyjazd do stolicy Katalonii nie musi jednak wiązać się z wydaniem majątku. Oto lista atrakcji w Barcelonie, które można zobaczyć za darmo!

Aby ułatwić Wam zwiedzanie Barcelony przygotowaliśmy mapę, na której zaznaczyliśmy opisywane przez nas darmowe atrakcje. Pobierzecie ją klikając tutaj.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Sergiuszu, na Montjuic jest od groma interesujących miejsc a tutaj wspominasz tylko o MNACu, zamku (który w niedziele, po 15 też jest za darmo) i fontannie (którą tak zmodernizowali, że żal d... ściska; żadnej harmonii...). A gdzie stadion olimpijski, torre Calatrava, ogród botaniczny (w niedziele, po 15 też jest za darmo), interesujące i niedawno odnowione muzeum etnologiczne, oraz Jardins de Joan Maragall czy Jardins de Mossèn Costa i Llobera, oba wspaniale skomponowane, nie wspominając nawet o cmentarzu... Ja rozumiem, że coś trzeba napisać ale wolałbym (i pewnie większość tu zaglądających) by porady dawały osoby, które były ciut dłużej i widziały ciut więcej niż typowy turysta.
Zbyszek, 10 marca 2017, 22:41 | odpowiedz
Zdecydowana większość tych "darmowych" miejsc z listy to... dzielnice Barcelony, ulice, place.... Panie Sergiuszu - często w miastach można za darmo udac sie na dowolna ulicę, na plac czy do dzielnicy. To tak jakby Pan zrobił mapę "darmowych" miejsc np. w Warszawie: Al. Jerozolimskie, Żoliborz, tereny nad Wisłą, Plac Konstytucji. Szkoda klikać 18 razy.
Wilczak, 10 marca 2017, 23:39 | odpowiedz
Od kiedy na Placu Katalonskim znajduje sie Pomnik Kolumba? Jakie odnogi znajduja sie na Las Ramblas? Odnogi czy odcinki?
Dori, 11 marca 2017, 8:34 | odpowiedz
Eulalia zmarla w IV wieku
Dori, 11 marca 2017, 9:24 | odpowiedz
Drogi autorze, raz piszesz, że Barri Gotic wydzielone jest przez Via Laietana, a potem, że Merkat de Santa Caterina jest w Barri Gotic, a to już raczej za powyższą ulicą. Nie wspomnianio w ogóle o Santa Maria del Mar (w opinii wielu najciekawszym kościele Barcelony, dostępnym za darmo rano i po południu), o świetnym Muzeum Kultur Świata naprzeciw Muzeum Picassa (do którego nota bene stać w darmowej kolejce to jak w 1981 próbować kupić cukier, lepiej już wydać te 11 euro w normalnym terminie) itp. Chyba w żadnym mieście zwiedzanie ulic i dzielnic nie jest płatne, więc 80% powyższych slajdów jest zbędnych:)
RRRR, 11 marca 2017, 11:46 | odpowiedz
Chcesz, żeby Cię okradli? Pojedź do Barcelony...
maja, 11 marca 2017, 17:52 | odpowiedz
Latarnie na Paseo de Gracia zaprojektowal nie Gaudi a Pere Falgues w 1906 roku
Monika, 11 marca 2017, 18:34 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »