Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ubezpieczenia samochodów na Kanarach w popularnych wypożyczalniach + krótkie info.
Co jest a czego nie ma w ubezpieczeniu - by Antek12 - dziękujemy.
[+] Pokaż
Pluscar

Minimalny wiek 23

Ubezpieczenie nie obejmuje :
Opon i obręczy (kół)
Szkód parkingowych
Zgubionego kluczyka
Jazdy poza asfaltem
Nalania złego paliwa
Szkód powstałych po zażyciu alkoholu / narkotyków

Dodatkowe ubezpieczenie proponują na maila albo w biurze (ok 3 Eur dziennie)


http://pluscar-tenerife.com/en/terms.html

Kod:
Terms and conditions

This tariff includes:

Unlimited mileage
Local taxes (IGIC or VAT)
Free airport service
Second driver free
Baby seat and booster seats included
Free bookings amendment and cancellation
Fully comprehensive insurance with no excess*. It is included: personal accident cover –PAI-, collision damage waiver –CDW-, Total coverage in case of the theft of the car –TP-.
*Just for premium cars there is an excess of 300,00 euros


This tariff does not include:

Damage to wheels (rims) and tyres.
It is forbidden to drive the vehicle off asphalted roads or in forbidden or dangerous areas (such as sand roads, beaches, mountains, etc).
Lost the keys dame or deteriorate the key or the remote control.
Damage caused by filling the tank with the wrong fuel (.Inadequate refuelling.).
Accident or damages caused by inadequate (dangerous) driving or under the influence of alcohol or other substances.
Any damage caused by bad parking.
The charges of any possible law intervention because of any traffic violation.
PLUS CAR are not liable for personal belongings inside the car

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autoreisen

Minimalny wiek 23

https://autoreisen.com/car-hire/terms.php



Ubezpieczenie nie obejmuje :

Opon i obręczy (kół)
Podwozia
Szkód parkingowych
Zgubionego kluczyka
Jazdy poza asfaltem
Nalania złego paliwa
Szkód powstałych po zażyciu alkoholu / narkotyków

Tutaj także dodatkowe ubezpieczenie proponują na maila albo w biurze (ok 3 Eur dziennie)

Kod:
5. Items included in the reservation price of your vehicle:

The final price of the reservation of the vehicle includes the following items:

   1.   Taxes (IGIC/IVA included).
   2.   Unlimited mileage.
   3.   Second driver free of charge.
   4.   Service in our office at the airport.
   5.   Cancellation of the free reservation.
   6.   Seats for babies and booster cushions for children free of charge. (CHILD SEATS)
   7.   The following insurances (without excess):
      o   Collision Damage Waiver (CDW).
      o   Theft Protection (TP).
      o   Personal Accident Insurance (PAI).
      o   Damage to third parties.

As optional or additional services you can hire (not included in the reservation price of the vehicle), it highlights the roof rack to transport luggage, whose daily cost is 2€/day. It does not include the strings, only the clamping bars to the vehicle.

Roof-racks can carry up to 2 surfboards, properly attached. The company does not assume any damage to the vehicle or to third parties caused by objects transported in the roof of the vehicle. These damages are the responsibility of the client.

6. Situations or contingencies not covered by the insurance:

Our insurance does not cover the following situations or contingencies:

•   Damage to the tyres, wheels and underbody of the vehicle.
•   Loss or breakage of the car keys.
•   Wrong refuelling.
•   Accidents related to reckless driving or under the influence of alcoholic drinks, drugs, narcotics or any other toxic or psychotropic substances.
•   Driving off-road.
•   Fines.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Top Car

Minimalny wiek 23
Ubezpieczenie nie obejmuje :

Opon i obręczy (kół)
Szyb
Lusterek
Świateł
Podwozia
Szkód parkingowych
Zgubionego kluczyka
Assistance na drodze / holowanie !
Jazdy poza asfaltem
Nalania złego paliwa
Szkód powstałych po zażyciu alkoholu / narkotyków

Dodatkowe ubezpieczenie proponują w biurze 5 eur dziennie - max 75 EUR
[url]
https://top-car-hire.com/en/legal/hire-conditions/[/url]


Kod:
The rates offered through top-car-hire.com include:

Taxes (IGIC).
Unlimited mileage.
Second driver free of charge.
Child boosters and child seats.
The insurances included in the rates offered through top-car-hire.com are:
compulsory insurance with Third Party Liability, comprehensive insurance (CDW), which is the partial coverage in damages by collision that covers the customer by light damages and scratches in the bodywork of the vehicle and fire, Theft protection (TP) and Personal Accident Injuries (PAI). With the CDW insurance service you would be agreeing in requesting a franchise that may vary depending on the vehicle hired. These franchise’s expenses would be between 300€ and 1000€. Also an additional insurance (SCDW) can be contracted for 5 € plus taxes per day up to a maximum of 75 € plus taxes per hire contract.

SCDW covers the following cases: damage to rims and tires, tire flats, glasses, wing mirrors, front and back headlamps, indicators, road assistance, tow truck and replacement. Damages caused by negligence of the authorized driver or breach of the conditions of contract are not included, for example, loss of keys, damage done to the underneath of the car body by traffic on unpaved roads and wrong fuel refueling, among others. With the SCDW extended insurance service, the client won’t have to request any franchise.

We are not responsible for any object left inside the car.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cicar / Cabreramedina

Minimalny wiek 21

Ubezpieczenie nie obejmuje :

Podwozia
Zgubionego kluczyka

nie ma możliwości wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.


https://www.cicar.com/EN/view/condiciones_EN

Kod:
The insurance is fully comprehensive without excess including glass, mirrors, and tyres except keys, underbody and personal objects inside the car.



Confirmations of reservations are inmediate. In case we don't have the desired model, we'll offer another car of the same category or superior.

The insurance is fully comprehensive without excess including glass, mirrors, and tyres except keys, underbody and personal objects inside the car. The price includes taxes, unlimited mileage and an audio-guide of the Canary Islands (you can ask for it at our offices). The child-seats, booster-seats and roof racks are free of charge. The extra driver is free of charge (you can add it at our offices).

Fuel policy: If the client collect the car with an amount of petrol, the client will have to pay a deposit for it at our office. If the client return the car with the same amount of petrol, we will refund your deposit back.

There is no extra charge to cancel or modify the booking. You can do it on-line, log in as a registered client; by email or by phone.

We inform you that the child-seat and booster-seat are free of charge. The child-seat is for babies from 0kg to 18kg and it is on the back seat forward facing/rearward facing. The booster-seat is for children between 15kg-36kg and it is without backrest, only the seat. The seat will be given at the car collection and the customer must fix it in the car.

CICAR will not be responsible for claims or damages arising from bad performance, errors, omissions, interruptions, elimination, defects, delays in operation, computer viruses, theft, destruction, unauthorized access to personal records or the alteration of the same or the use of data, information, etc.

The user expressly accepts that the use of this web page is the responsibility of the user. The user assumes the total costs of the services, repairs, etc. necessary in his or her system. Moreover, the user expressly accepts that neither CICAR, nor entities affiliated to CICAR or related to the same, nor their employees or agents nor any person or entity that has participated in the creation, production and distribution of this web page are responsible before any person or entity for any loss, damage (for the use or attempt to use the web page).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1641 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 29 Sty 2015 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
wizu napisał(a):
Ja się tak czaiłem na cicar aż w końcu na 2 dni przed terminem cena skoczyła o 50procent. Na szybko sprawdziłem cabrera medina i jeszcze mieli "starą" cenę i udało się zarezerwować. Ostatecznie i tak dostałem z cicar, bo to podobno ta sama firma.

Wczoraj oddałem auto po raz kolejny wypożyczony w cabrera medina/cicar i po raz kolejny nie zawiodłem się. Wypożyczałem corse a dostałem nówke astre, miała przejechane 2tys km, z nawigacją, asystentem parkowania itp., wszystko za cene corsy, tak więc z czystym sumieniem ich polecam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#202 PostWysłany: 30 Sty 2015 13:37 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 3
Przeczytałam cały wątek, żeby nie było ;)

Lecimy ośmioosobową ekipą na Teneryfę w kwietniu. Interesuje nas najem dwóch aut na cały okres pobytu (9dni). Wpierw interesowaliśmy się wypożyczalnią Goldcar ale po opiniach zrezygnowaliśmy. Wstępnie nastawiamy się na wypożyczalnię autoreisen, ale że niezbyt znamy język wolelibyśmy wiedzieć już teraz jakich opłat możemy spodziewać się na miejscu..Na Cyprze w wypożyczalni Avis daliśmy się naciągnąć na dodatkowe niepotrzebne ubezpieczenia, tym razem chcielibyśmy tego uniknąć.
Podsumowując:
- czy w wypożyczalni autoreisen płacę za rezerwację na miejscu? muszę mieć kartę kredytową? posiadamy tylko MasterCard DEBIT z mbanku, wiem że musi być własnością głównego kierowcy, czy zapłacimy taką kartą? czy lepiej wyrobić kredytową?
- czy w cenie jest wliczony dodatkowy kierowca? (bardzo nam na tym zależy :))
- paliwo biorę z pełnym bakiem i oddaję z pełnym bakiem?
- ubezpieczenie wliczone w cenę rezerwacji?

Interesują mnie jak najbardziej aktualne informacje za które z góry baardzo dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 30 Sty 2015 13:48 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Moze troche offtop, ale generalnie widze ze czesto tutaj są relację o cenach paliw, tutaj są aktualne w każdej praktycznie stacji paliw, powinno się przydać wielu osobom planujących wyjazd na Kanary.
http://geoportalgasolineras.es/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 30 Sty 2015 13:51 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
W autoreisen nie ma żadnych dodatkowych czy też ukrytych opłat.
Płacisz na lotnisku, ja płaciłem MC Debit i nie było problemu.
Ja odbierałem auto z połówką baku i tyle musiałem oddać.
Totalne luzaki, jak rano oddawałem auto, było jeszcze zamknięte i kluczki wrzuca się przez szybę.
Kolejny raz mogę polecić autoreisen.

Ceny śledziłem od 2-3 miesięcy, wziąłem dzień przed wylotem.
Byłem w październiku zeszłego roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 30 Sty 2015 13:56 

- ja 21.01.2015r. w Autoreisen płaciłem na miejscu, posiadam kartę kredytową i ją mi obciążono (nie mam pojęcia co z innymi kartami niż kredytowe)
- po wybraniu dat i godzin masz podane co cena obejmuje, u mnie miałem:
Kod:
Terms and conditions of the reservation
* Our rates include:
- Taxes (IGIC or IVA) included.
- Unlimited mileage.
- Free additional driver.
- Free airport service.
- Free cancellation or modification of the reservation.
- Insurances.
- Collision Damage Waiver (SUPER CDW with no excess).
- Theft protection (TP).
- Personal Accident Insurance (PAI)
- Third party coverage.

* Once the client has made the reservation through the Internet, he/she will receive the confirmation or refusal of the request at the e-mail address provided.

* The vehicle will be delivered in any one of our offices located in the airports or tourist sites.

* The client must return the vehicle with the same amount of fuel as when it was picked up.

* The driver must be in possession of the driver's licence to use the vehicle.

* The driver's license must be valid in Europe and must have been issued at least 2 years prior.
   
* You must be 23 years of age or more to rent a car or be a driver.

* Vehicles cannot be taken out of the original island.

* Payment will be made by credit or debit card in our offices at the time of withdrawing the vehicle.

* No monetary operations will be carried out through the Internet.

* The personal data provided through the Internet pages will be handled as confidential and will not be transferred to third parties.

* The insurance does not cover the following cases:
- Damages to the rims, tyres and underside of the car. Punctures are included.
- Fines, loss or damage of keys, wrong refuelling.
- Accidents related to reckless driving, driving under the influence of alcohol or other drugs.

* The baby car seats and child boosters are offered free of charge with the reservations made on the Internet. The luggage racks have a fee of 2 €/day. Racks only, no straps provided.

proste tłumaczenie google:
Warunki rezerwacji * Nasze ceny zawierają: - Podatki (IVA) lub IGIC zawarte. - Bez limitu kilometrów. - Bezpłatne dodatkowy kierowca. - Bezpłatne usługi lotniskowe. - Bezpłatne anulowanie lub zmiana rezerwacji. - Ubezpieczenia. - Ubezpieczenie od wypadku (SUPER CDW bez nadmiaru). - Ochrona przed kradzieżą (TP). - Prywatne Ubezpieczenie wypadkowe (PAI) - Pokrycie cywilnej. * Gdy klient dokonał rezerwacji przez Internet, on / ona otrzymać potwierdzenie lub odmowę wniosek na adres e-mail podany. * Pojazd zostanie dostarczony w jednym z naszych biur zlokalizowanych w portach lotniczych lub atrakcji turystycznych. * Klient musi zwrócić samochód z taką samą ilością paliwa, jak kiedy to odebrał. * Kierowca musi posiadać prawo jazdy do korzystania z pojazdu. * Kierowcy pozwolenie musi być ważne w Europie i muszą być wydane co najmniej 2 lata przed. * Musisz mieć powyżej 23 lat lub więcej, aby wynająć samochód lub być kierowcą. * Środki nie mogą być wyjęte z oryginalnego wyspie. * Płatność zostanie dokonana za pomocą karty kredytowej lub debetowej w naszych biurach w czasie cofania pojazdu. * Brak operacje pieniężne będą prowadzone za pośrednictwem Internetu. * Dane osobowe podane na stronach internetowych będą traktowane jako poufne i nie będą przekazywane osobom trzecim. * Ubezpieczenie nie obejmuje następujących przypadków: - Uszkodzenia felg, opon i spodu samochodu. Przebicia są włączone. - Grzywny, utrata lub uszkodzenie kluczyków, złym tankowania. - Wypadki związane z niebezpieczną jazdę, jazdy pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. * Te foteliki samochodowe dla niemowląt i dzieci oferowane są wzmacniacze bezpłatnie z rezerwacji dokonywanych w Internecie. W bagażniki mają opłatę w wysokości 2 € / dzień. Tylko regały, ma paski, pod warunkiem.


- ilość paliwa jest zaznaczona na fakturze i taką samą oddajesz (ja miałem 3/4 i tyle miałem oddać)
- warunki ubezpieczenia j/w
- po potwierdzeniu rezerwacji drukujesz potwierdzenie, pobierają z karty kwotę z potwierdzenia ani centa więcej, chyba, że coś tam sobie doposażysz np. nawigację itp. (osobna kwestia to ewentualne mandaty, oddanie pojazdu z mniejszą ilością paliwa niż w umowie itp)
Góra
 PM off  
      
#206 PostWysłany: 08 Lut 2015 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Anonymous napisał(a):
- ja 21.01.2015r. w Autoreisen płaciłem na miejscu, posiadam kartę kredytową i ją mi obciążono (nie mam pojęcia co z innymi kartami niż kredytowe)


Ja pytałem o możliwość zapłacenia kartą debetową to chcieli 200E depozytu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 23 Lut 2015 14:40 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 46
Chciałbym dołączyć do grona osób rekomendujących wypożyczalnię CICAR na Teneryfie (lotnisko południowe). Formalności związane z wypożyczeniem samochodu trwały 3 minuty, a zwrot trwał kilka sekund. Dostaliśmy inny samochód niż chcieliśmy (Merivę zamiast Corsy) ale był w sumie lepszy więc nie można na to narzekać ;) Zero blokad na karcie, żadnego depozytu - polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 02 Mar 2015 12:43 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 3
Witam wszystkich,

Zarezerwowałam samochód w Autoreisen jakiś miesiąc temu, teraz sprawdzałam ceny że w danym okresie cena byłaby o połowę niższa. Słyszałam że można odwołać bezpłatnie rezerwację. Mam pytanie, jak mogę to zrobić? :) Muszę pisać do nich maila czy jednak gdzieś poprzez stronę internetową? Średnio stoję z językami także mogłam przeoczyć co nieco..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 02 Mar 2015 13:22 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Zrób następną rezerwację z tymi samymi danymi po nowej cenie a w okienku z uwagami wpisz, żeby anulowali poprzednią rezerwację z ceną ....
Ostatnią rezerwację zmieniałem w ten sposób 4 razy, ale od kilku dni cena stoi ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 02 Mar 2015 13:31 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Dokładnie. Trzeba anulować poprzednią rezerwację - mailowo, i zarezerwować pojazd z nową ceną. Warto sprawdzać ceny, mi w okresie 3 miesięcy cena spadła 20 euro, czyli ok. 20 %.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 02 Mar 2015 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
pieerx napisał(a):
W autoreisen nie ma żadnych dodatkowych czy też ukrytych opłat.
Płacisz na lotnisku, ja płaciłem MC Debit i nie było problemu.
Ja odbierałem auto z połówką baku i tyle musiałem oddać.
Totalne luzaki, jak rano oddawałem auto, było jeszcze zamknięte i kluczki wrzuca się przez szybę.
Kolejny raz mogę polecić autoreisen.

Ceny śledziłem od 2-3 miesięcy, wziąłem dzień przed wylotem.
Byłem w październiku zeszłego roku.


Polecam również autoreisen. Wypożyczyłem Skodę Octavię za 92 euro na 5 dni. :) Była nas piątka i przyznam szczerze, że auto trochę umierało. :) Przy takiej ilości osób polecam coś mocniejszego
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 12 Mar 2015 11:26 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Ja też polecam mocniejsze samochody na Teneryfie.
Wczoraj wróciłem, przez tydzień jeździliśmy w dwie osoby Citroenem C3 1,4 i bez wątpienia jest to za słabe auto. Po autostradzie to jeszcze można jakoś się pobujać, ale w góry, do takiej Maski np. jechałem z duszą na ramieniu. Zjechaliśmy od strony Santiago del Teide ale z Maski pojechaliśmy na północ bo miałem pietra czy żółw da radę pod górę z powrotem do Santiago.
Największy hardkor był jednak w Icod de los Vinos, gdzie długą prawie pionową jednokierunkową ulicę przejechaliśmy na jedynce ze 2 minuty...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 13 Mar 2015 02:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Tu się przyznam, że nie mam dużego doświadczenia z wypożyczalniami, zazwyczaj zasuwam transportem publicznym. Zdarzało się parę razy, ale 1 auto i raczej krótko, po tym wyjazd. Tym razem organizuję wyprawę przez startując przez Teneryfę i później centralna Hiszpania do Barcelony więc potrzebuję aż 4 wypożyczeń (2 Teneryfa, 2 Madryt), z czego 1 z oddaniem w innym miejscu. Jakie mam potrzeby:

2 auta może być płatność online, KONIECZNIE pełne ubezpieczenie bez udziału własnego, nie jakieś duże auta, zwykłe. Potrzebuję, żeby nie blokowali na karcie środków (jest taka opcja?) boję się że to samo może być konieczne w Madrycie a aż tylu kart nie będziemy mieć (np w Neapolu zblokowali nam na 2 tygodnie po 1500 euro, więc automatycznie nie założyliby blokady na kolejne wypożyczenie).

Mamy w sumie 1 kierowcę z kartą kredytową (ale jak go zblokują na Teneryfie, to co w Madrycie?) i 6 kierowców bez kart kredytowych. Ew. ostatnia osoba ma 2 karty kredytowe, ale nie ma prawka. Na dodatek te karty są za niskie max 4000 zł).

Spokojnie odpowiada mi cena 100 czy więcej euro, nie będę się aż tak targował, bo płaci wielu, tylko proszę o podpowiedź, jak to rozegrac. Chętnie zarezerwuję wszystko w 1 firmie.

Widzę na przykład Orcar:

No Cancellation costs.
We don't ask for your credit card online.
We don't store your information if you don't complete the booking.
Price includes tax, insurance, unlimited mileage and second driver.
NO SMALL PRINT. EXCESS WAIVER INCLUDED.

Excess waiver to pełne ubezpieczenie? Dodatkowo zakładają na karcie blokadę? Z góry dzięki za podpowiedzi :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 13 Mar 2015 02:27 

Co do wypożyczalni na Teneryfie jak pisałem wcześniej wypożyczałem na Lotnisku TFS w AutoReisen na wawunkach poniżej:
Kod:
Please pick up your car at:
AUTOREISEN SL.
Tenerife South Airport (TFS) Reina Sofia
Tel: +34 922392216 Fax: +34 922 392255
Open: Mon-Sun: 07:00 - 02:00

Terms and conditions of the reservation
* Our rates include:
- Taxes (IGIC or IVA) included.
- Unlimited mileage.
- Free additional driver.
- Free airport service.
- Free cancellation or modification of the reservation.
- Insurances.
- Collision Damage Waiver (SUPER CDW with no excess).
- Theft protection (TP).
- Personal Accident Insurance (PAI)
- Third party coverage.

* Once the client has made the reservation through the Internet, he/she will receive the confirmation or refusal of the request at the e-mail address provided.

* The vehicle will be delivered in any one of our offices located in the airports or tourist sites.

* The client must return the vehicle with the same amount of fuel as when it was picked up.

* The driver must be in possession of the driver's licence to use the vehicle.

* The driver's license must be valid in Europe and must have been issued at least 2 years prior.
   
* You must be 23 years of age or more to rent a car or be a driver.

* Vehicles cannot be taken out of the original island.

* Payment will be made by credit or debit card in our offices at the time of withdrawing the vehicle.

* No monetary operations will be carried out through the Internet.

* The personal data provided through the Internet pages will be handled as confidential and will not be transferred to third parties.

* The insurance does not cover the following cases:
- Damages to the rims, tyres and underside of the car. Punctures are included.
- Fines, loss or damage of keys, wrong refuelling.
- Accidents related to reckless driving, driving under the influence of alcohol or other drugs.

* The baby car seats and child boosters are offered free of charge with the reservations made on the Internet. The luggage racks have a fee of 2 €/day. Racks only, no straps provided.


istotny jest wiek kierowcy (powyżej 23 lat), wypożyczającego i wł. karty w jednej osobie
Zarówno tu i w Maladze przy rezerwacji z pełnym ubezpieczeniem blokują tylko tyle co w potwierdzeniu, po 2-3 dniach po zaksięgowaniu pozostałe saldo karty jest dostępne (zawsze można nadpłacić dostępne środki powyżej owych 4000 zł), tu problemu nie widzę żadnego bo mi nic poza kwotą z potwierdzenia nie blokowali, tyle że mam więcej niż owe 23 lata (zresztą jest tel., z kimś tam po angielsku się dogadacie co i jak)
Góra
 PM off
Roku uważa post za pomocny.
 
      
#215 PostWysłany: 13 Mar 2015 02:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
No dobrze, ale z tego co rozumiem, zablokują. Więc jak wypożyczymy auto w Madrycie, skoro zaraz po oddaniu auta w TFS lądujemy w MAD i chcemy kolejny pojazd wziąć. Albo żeby chociaż ta kwota blokady nie była zbyt duża. (kilkaset euro, a nie 1500). Wszyscy mają powyżej 23 lat.

Cytuj:
Zarówno tu i w Maladze przy rezerwacji z pełnym ubezpieczeniem blokują tylko tyle co w potwierdzeniu


Czyli ile?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 13 Mar 2015 02:41 

mi za 3 dni zblokowało i pobrało 56 euro z pełnym ubezpieczeniem (blokada jest w momencie wypożyczania i 2-3 dniach jest rozliczana), nie znam dat i czasookresu, ale więcej jak 200-300 euro z pełnym ubezpieczeniem chyba nie zapłacicie i nic ponad to (nie widzę żadnego problemu z płatnością tą samą kartą za kilka wypożyczeń samochodu nawet tego samego dnia, bo te transakcje niczym się nie różnią od innych transakcji bezgotówkowych w ramach dostępnego czy nadpłaconego limitu zadłużenia na karcie)

wyliczyło, było na potwierdzeniu i przy odbieraniu samochodu pobrali 56 euro ( w Maladze na potwierdzeniu 54,52 euro i tyle pobrali z karty)

Załączniki:
TFS 1.PNG
TFS 1.PNG [ 6.53 KiB | Obejrzany 2784 razy ]
TFS.PNG
TFS.PNG [ 3.04 KiB | Obejrzany 2785 razy ]
Góra
 PM off  
      
#217 PostWysłany: 13 Mar 2015 02:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Nie no, oczywistą oczywistością jest, że za auto trzeba zapłacić. CHodzi mi o to, czy prócz tego nie ma jakichś dodatkowych blokad. Ostatnio w Neapolu zablokowali nam (pomimo pełnych ubezpieczeń) i osobnej płatności za wypożyczenie 1500 euro za auto, która to blokada wisiała ze 2 tygodnie. Tego chciałbym uniknąć. Pieniądze na wypożyczenie to oczywiście mamy, może być tylko kłopot z takimi dodatkowymi blokadami jak to zwał? udział własny??

No excess insurance. <-- to oznacza brak udziału własnego w przypadku szkody?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 13 Mar 2015 02:55 

W Hiszpanii z kartą kredytową i wybraniem pełnego ubezpieczenia nie blokują ci żadnej kwoty poza tym co masz na potwierdzeniu (przynajmniej mi nie blokowano, a i z prawie wszystkich postów np. w tym temacie wynika ten sam sposób postępowania w wypożyczalniach)
Góra
 PM off
Roku uważa post za pomocny.
 
      
#219 PostWysłany: 13 Mar 2015 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Zrób rezerwację w orcarze, to to samo co autoreisen.
Nie ma żadnych blokad (poza kwotą za wypożyczenie), żadnych dodatkowych kosztów a za auto zapłacisz na miejscu.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Roku uważa post za pomocny.
 
      
#220 PostWysłany: 13 Mar 2015 11:27 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
W Autoreisen też nie ma dodatkowych blokad.
Brałem auto 4 marca wieczorem, zablokowało kwotę równą opłacie za auto (85 euro za tydzień), płatność rozliczyło 6 marca a więc po dwóch dniach. Kluczyki zwracane na luzie - przez szybkę wrzucane rano, bo jeszcze nikogo nie było, tak jak pisali inni w tym wątku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1641 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group