Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wiza i zasady wjazdowe - by @Nvjc 24/02/2024

Wizę wyrabiamy poprzez stronę https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

Standardowa e-visa pozwala na dwukrotny wjazd, jest ważna 30 dni od wjazdu i kosztuje 25$ w okresie od lipca do marca oraz 10$ od kwietnia do września. Są też wersje wielokrotnego wjazdu: roczna za 40$ i pięcioletnia za 80$, ale w tym przypadku łączny pobyt nie może wynosić więcej niż 180 dni rocznie.

O wizę 30-dniową można aplikować najwcześniej 30 dni przed datą wjazdu. Wjazd musi nastąpić w trzydziestodniowym okresie widocznym jako ważność ETA, natomiast 30 dni na pobyt liczone jest od daty pierwszego wjazdu.

W przypadku wyrobienia nowego paszportu, e-visa pozostaje ważna, ale należy mieć przy sobie stary paszport, na który wiza została wydana.

Problematyczne części wniosku wizowego

Wniosek można zapisać do późniejszej edycji, nie trzeba wypełniać go na raz. Warto zapisać numer wniosku, gdyby nas wyrzuciło w trakcie jego wypełniania. Z tym numerem można wrócić do jego edycji.

Do wniosku trzeba przygotować zdjęcie wizowe i zdjęcie paszportu.

Zdjęcie wizowe musi mieć format .jpg, minimum 10kb i maksimum 1mb oraz rozmiar 350x350 lub większy. Powinno być kwadratowe.

Zdjęcia strony paszportu z danymi musi być w formacie PDF i mieć minimum 10kb, a maksimum 300kb.

Na pewnym etapie należy wpisać kraje, w których było się w okresie ostatnich 10 lat. Nie ma informacji o limicie, ale przyjmuje max. 20 krajów, więc nie wpisujcie więcej, bo wykonacie niepotrzebną pracę, a wpisywać trzeba będzie od nowa.

Przechodzi płatność PayPalem. Nie trzeba logować się do konta, po prostu podaje się dane karty, ale pobiera dodatkową prowizję 3,5%.

Po otrzymaniu maila, że wiza została przyznana, należy wejść na stronę wizową w zakładkę „Check your Visa Status” i po wpisaniu danych ściągnąć wizę klikając w przycisk „Print Status”. Tylko ten plik ze zdjęciem jest akceptowany na lotniskach, jeśli wydrukujecie maila otrzymanego po przyznaniu wizy, i tak prawdopodobnie na lotnisku będziecie musieli szukać pliku na stronie wizowej.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 273 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 02 Lut 2024 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2022
Posty: 239
Loty: 93
Kilometry: 221 183
platynowy
Cytuj:
(ii) For e-Tourist Visa (30 days) , applicants of the eligible countries/territories may apply online minimum 4 days in advance of the date of arrival. Such application can be made 30 days in advance from
   proposed date of travel.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomo14 lubi ten post.
 
      
Tydzień na Lanzarote za 1597 PLN. Loty Lufthansą z Katowice i noclegi w hotelu blisko plaży Tydzień na Lanzarote za 1597 PLN. Loty Lufthansą z Katowice i noclegi w hotelu blisko plaży
Tygodniowy relaks na Korfu z Warszawy za 1129 PLN Tygodniowy relaks na Korfu z Warszawy za 1129 PLN
#242 PostWysłany: 02 Lut 2024 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4039
Loty: 463
Kilometry: 693 298
platynowy
Dzięki - jakoś mi to umknęło.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 02 Lut 2024 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 995
Loty: 280
Kilometry: 627 429
srebrny
Dla tych co się przymierzają do wypełniania wniosku. Warto sobie wcześniej przygotować zdjęcie, które dodawane jest przed paszportem. Zdjęcie musi być w formacie 350 na 350 pixeli, czyli w kwadracie. Po dodaniu zdjęcia trzeba dodać skan paszportu ale co ważne, trzeba ten skan dodać w formie pdfu . Jest również jedno pytanie o pobyt w innych krajach w ciągu ostatnich 10 lat :shock: Wiadomo większość z nas ma ich kilkadziesiąt, mi wychodziło prawie 70. Ale dopiero po ich wpisaniu wychodzi komunikat że maksymalnie można wpisać 20. :oops: Poza tym bardzo upierdliwy formularz .
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#244 PostWysłany: 02 Lut 2024 20:16 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2969
złoty
@mmaratonczyk Ciesz się, że nie musiałeś wypełniać wniosków na biznesowe wizy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 05 Lut 2024 18:56 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 144
Formularz rzeczywiście kłopotliwy, tym niemniej do ogarnięcia.
Wiza przyznana w ciągu 24 godzin.

Zarówno w mejlu, jak i na wizie pojawia się informacja:
- Please confirm that your ETA status is shown as "GRANTED" on our Official website
(https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html) prior to commencement of your journey.


co i gdzie należy jeszcze :) zrobić ?
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 05 Lut 2024 20:03 

Rejestracja: 18 Lis 2019
Posty: 69
Wchodzisz na tą stronę, przechodzisz do Check Your Visa Status, tam podajesz wymagane dane i tam możesz pobrać plik PDF z potwierdzeniem. Oficjalnie to ten plik powinieneś mieć na lotnisku (a nie e-mail). W praktyce często e-mail wystarcza, ale zależy na kogo trafisz.
_________________
zdjęcia i relacje z moich podróży: (Sri Lanka, Peru, Spitsbergen, Kenia, Tanzania, Indie, Gruzja, Albania, Czarnogóra, Maroko i wiele innych)
instagram.com/kierunek.koniec.swiata
facebook.com/kierunek.koniec.swiata
60/193 krajów ONZ, 65 krajów ONZ+
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 05 Lut 2024 20:04 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1512
złoty
Kliknąć na "Check your visa status"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 05 Lut 2024 20:15 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 144
jasne :)
wizy ściągnąłem, ale sądziłem, że jeszcze coś muszę potwierdzić...
.... gdyż wspomniany tekst pojawia się na oficjalnej wizie, tak, jak gdyby jeszcze jakaś czynność była potrzebna
Please confirm mnie zmyliło...
Ale jeśli to wszystko, ruszam w drogę...

W moim 12-letnim :) telefonie nie mam internetu, zresztą za granicą do niczego nigdy nie był mi potrzebny..
więc wydrukuję dla bezpieczeństwa kilka razy i hajda !
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 24 Lut 2024 19:14 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 93
Loty: 7
Kilometry: 18 893
mmaratonczyk napisał(a):
Dla tych co się przymierzają do wypełniania wniosku. Warto sobie wcześniej przygotować zdjęcie, które dodawane jest przed paszportem. Zdjęcie musi być w formacie 350 na 350 pixeli, czyli w kwadracie. Po dodaniu zdjęcia trzeba dodać skan paszportu ale co ważne, trzeba ten skan dodać w formie pdfu . Jest również jedno pytanie o pobyt w innych krajach w ciągu ostatnich 10 lat :shock: Wiadomo większość z nas ma ich kilkadziesiąt, mi wychodziło prawie 70. Ale dopiero po ich wpisaniu wychodzi komunikat że maksymalnie można wpisać 20. :oops: Poza tym bardzo upierdliwy formularz .

Czy to zdjęcie musi być dokładnie 350x350 pikseli czy tylko minimum i mogę mieć np. 650x650 pikseli ?? Może ktoś podesłać wzór który przeszedł ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 24 Lut 2024 19:26 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2969
złoty
@deha Zdjęcie ma mieć 350mm x 350mm. Ogólnie musi być kwadratowe. Zdjęcie którego używam ma 600x617 pikseli i przechodzi.
Jak już dojdziesz do momentu dodania zdjęcia, będzie możliwość "przekomponowania".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 24 Lut 2024 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4588
złoty
Uczulam na pobranie oryginalnego formularza po otrzymaniu e wizy z ich strony, gdzie jest zdjęcie i QR kod, wymagają tego np we Frankfurcie i ze zwykłym potwierdzeniem na mailu nie chcą puszczać, wiele osób stało przed gatem i się męczyło jak ściągnąć swoją wizę ze strony rządu Indii, nie jest to intuicyjne chociaż wiem, że na tym forum są geniusze dla których wszystko jest szybkie, łatwe i przyjemne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 24 Lut 2024 22:25 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 386
srebrny
Ale co ma fakt, że dla kogoś wniosek wizowy jest dość szybki i intuicyjny, do tego czy intuicyjna jest konieczność wydrukowania wizy ze strony, a nie maila? Tym bardziej co to ma do bycia "geniuszem"?

Na przykład wiza jest moim zdaniem dość szybka i niezbyt problemowa, ale już konieczność jej wydrukowania ze strony, a nie z maila, absolutnie nie jest nigdzie wskazana. Chociaż ten wątek już się tutaj pojawiał. I warto podkreślać, że wydruk maila nie przechodzi, zwłaszcza że w tym mailu na górze jest napisane "INDIAN e-Visa", a na dole jest punkt "Please carry a copy of this ETA at the time of your arrival in India", co zdecydowanie brzmi jakby jednak wystarczył wydruk maila.

Ale to są dwie różne rzeczy, to że dla Ciebie coś stanowiło problem, nie znaczy, że trzeba jakoś drwić z osób, które tych problemów nie miały i uważają, że poświęcenie godziny na dwie wizy to nie jest nic wielkiego.
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrkr lubi ten post.
 
      
#253 PostWysłany: 24 Lut 2024 23:38 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 386
srebrny
Post pod postem, ale skoro proces przejścia przez wniosek wizowy dla wielu osób jest problematyczny, to korzystając z wolnego czasu postanowiłem zrobić wikiposta z wnioskami, które już tutaj się przewijały

Proszę @mod o podpięcie tekstu poniżej jako wikipost.

----------

Wiza i zasady wjazdowe

Wizę wyrabiamy poprzez stronę https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

Standardowa e-visa pozwala na dwukrotny wjazd, jest ważna 30 dni od wjazdu i kosztuje 25$ w okresie od lipca do marca oraz 10$ od kwietnia do września. Są też wersje wielokrotnego wjazdu: roczna za 40$ i pięcioletnia za 80$, ale w tym przypadku łączny pobyt nie może wynosić więcej niż 180 dni rocznie.

O wizę 30-dniową można aplikować najwcześniej 30 dni przed datą wjazdu. Wjazd musi nastąpić w trzydziestodniowym okresie widocznym jako ważność ETA, natomiast 30 dni na pobyt liczone jest od daty pierwszego wjazdu.

W przypadku wyrobienia nowego paszportu, e-visa pozostaje ważna, ale należy mieć przy sobie stary paszport, na który wiza została wydana.

Problematyczne części wniosku wizowego

Wniosek można zapisać do późniejszej edycji, nie trzeba wypełniać go na raz. Warto zapisać numer wniosku, gdyby nas wyrzuciło w trakcie jego wypełniania. Z tym numerem można wrócić do jego edycji.

Do wniosku trzeba przygotować zdjęcie wizowe i zdjęcie paszportu.

Zdjęcie wizowe musi mieć format .jpg, minimum 10kb i maksimum 1mb oraz rozmiar 350x350 lub większy. Powinno być kwadratowe.

Zdjęcia strony paszportu z danymi musi być w formacie PDF i mieć minimum 10kb, a maksimum 300kb.

Na pewnym etapie należy wpisać kraje, w których było się w okresie ostatnich 10 lat. Nie ma informacji o limicie, ale przyjmuje max. 20 krajów, więc nie wpisujcie więcej, bo wykonacie niepotrzebną pracę, a wpisywać trzeba będzie od nowa.

Przechodzi płatność PayPalem. Nie trzeba logować się do konta, po prostu podaje się dane karty, ale pobiera dodatkową prowizję 3,5%.

Po otrzymaniu maila, że wiza została przyznana, należy wejść na stronę wizową w zakładkę „Check your Visa Status” i po wpisaniu danych ściągnąć wizę klikając w przycisk „Print Status”. Tylko ten plik ze zdjęciem jest akceptowany na lotniskach, jeśli wydrukujecie maila otrzymanego po przyznaniu wizy, i tak prawdopodobnie na lotnisku będziecie musieli szukać pliku na stronie wizowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#254 PostWysłany: 12 Mar 2024 14:42 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 4
Loty: 32
Kilometry: 58 369
Zastanawia mnie ten koszt 10 Usd jeśli wiza obowiązuje od kwietnia. Przed chwilą aplikowałem o e wizę do Indii na 30 dni i przy opłacie okazało się że jej koszt to 99USD. A tak w ogóle to pytanie: Czy rzeczywiście potrzebuje tej wizy p jeśli lecę do Katmandu z przesiadką w Delhi? Cała podróż na jednym bilecie. Czas na przesiadkę to 5h do i 2h z powrotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 12 Mar 2024 14:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22764
A nie kupiłeś wizę przez jakiegoś pośrednika?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#256 PostWysłany: 12 Mar 2024 15:08 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4282
Loty: 436
Kilometry: 968 959
złoty
@suavero aplikowałam wczoraj na marzec i płaciłam 25,6 usd ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 12 Mar 2024 15:22 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 4
Loty: 32
Kilometry: 58 369
Składałem wniosek na oficjalnej stronie https://www.visa-india-online.org/visa. Termin wjazdu 5 kwiecień i przy płatności wyszło mi 99 dolarów. Spróbowałem jeszcze raz i ponownie 99 dolarów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 12 Mar 2024 15:27 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2969
złoty
@suavero This (www.visa-india-online.org) is a private website offering our users online application services which include assistance with their application for Electronic Travel Authorization for travel to India.
Registered Business Address: Office No. 104. CRYSTAL BUSINESS CENTER. AL KARAMA. DUBAL UAE

A tu jest oficjalna: https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#259 PostWysłany: 12 Mar 2024 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4588
złoty
Jak ktoś nie potrafi znaleźć rządowej strony na google to nie polecam wyjazdu do Indii, jest tyle łatwych i bezwizowych krajów
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#260 PostWysłany: 02 Kwi 2024 07:18 

Rejestracja: 04 Lut 2024
Posty: 2
Witam.Czy polskie zdjecie paszportowe(prostokatne)przejdzie do e wizy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 273 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group