Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Polecane/nie polecone restauracje

Makos Guba

[+] Pokaż
->Makos Guba - pozytywne opinie dotyczące zupy gulaszowej nie były chybione. Za 890 HUF zjedliśmy naprawdę pyszną zupę. Była gęsta i miała w sobie dobre, świeże składniki. Zdecydowanie warto, tym bardziej, że dużą porcję idzie się najeść.

-> Polecana na forum knajpa Makos Guba robi całkiem pozytywne wrażenie wyglądem oraz cenami - nie są wygórowane jak na budapesztańskie standardy.
Zupa gulaszowa kosztuje 890 forintów, jest podana dokładnie tak, jak na poprzednich zdjęciach z tematu. Smak bardzo dobry, do tego podana porcja chleba oraz ostra papryka. Polecić mogę również małe porcje słodkich naleśników.
-> Zupa gulaszowa w Mákos Guba
Zupa była po prostu przepyszna! Dodatki na początku także (pasta paprykowa z chlebem). Do tego kielich lokalnego Blauer Portugieser. Zupa 890 HUF, wino 290 HUF, serwis 116 HUF
-> Makos Guba - fajny klimat tej restauracji, obsługa bardzo miła, możliwość płatności kartą, zupa gulaszowa tam to mistrzostwo świata! Pokaźna porcja chleba do zupy jest gratis. Cena: 890 HUF za dużą, jest i mniejsza porcja ale zamówcie dużą i nie pożałujecie


Oktogon Bisztró

[+] Pokaż
od 8:00 do 10:00 menu śniadaniowe w tej samej formule all-you-can-eat. Co do jakości: skojarzenie z ukraińską Puzatą Chatą, na korzyść Puzatej, niestety (oprócz mięsa pieczonego na żądanie i słodkości). All you can eat 20zł wstęp.
-> Doskonałe mięsa z grilla i dużo Cena 1390 HUF
Godziny sobota i niedziela 8:00-0:00. Śniadania do 10


Retro Langos bufe

[+] Pokaż
-> smaczne langosze w dobrej cenie. Postawiliśmy na klasyk - ser i śmietana. Nie zawiedliśmy się. Cena - 580 HUF.
-> Co do Langosa, polecam Retro Büfé- lángos, dosłownie 15 metrów od wyjścia z stacji metra Arany János (niebieska linia) https://www.facebook.com/retrolangos/


Gelarto Rosa

[+] Pokaż
zent István tér 3 - lodziarnia koło bazyliki św. Stefana. Bardzo dobre lody w oryginalnych smakach, układane w rożku w kształt kwiatów. 800 HUF za duże (4 smaki). Zdecydowanie polecam.


Két Szerecsen

[+] Pokaż
-> przyjemnie miejsce na śniadanie, słonko wlewa się do środka przez duże szyby, dobre rozpoczęcie dnia. Mają wyśmienite, odpowiednio puszyste omlety i świeżutki sok pomarańczowy. Uwaga, napiwek jest doliczany automatycznie.


TiK-TaK Hummus Bár

[+] Pokaż
-> bardzo autentyczne miejsce. Właściciel robi wszystko samodzielnie, więc trochę to trwa, ale hummus pierwsza klasa.


Drum Cafe

[+] Pokaż
–> raczej na forum odradzają już, ze się zepsuło, kiedyś było lepiej. bardzo smaczne dania i całkiem miła obsługa. Właściwie nie miałbym się do czego przyczepić, gdyby nie fakt że do rachunku "z automatu" został doliczony napiwek 10%. Nie zrozumcie mnie źle. Sam zawsze staram się dać min. 10% napiwku (jeśli obyło się bez jakiś zgrzytów ze strony obsługi). Tym razem też wyliczyłem już dodatkową kwotę od tego co było na rachunku, po czym zauważyłem że obsługa mnie uprzedziła. Nie lubię sytuacji w której coś się na mnie wymusza, więc trochę popsuło to moją opinię o tym miejscu.
-> Drum Cafe - wielkie TAK. Dwa bardzo dobre desery, kawa, herbata i jedno piwo z bzu to 30 złotych. Smacznie i tanio
-> Drum cafe, smaki nie powalają, zupa gulaszowa, gulasz, langosz z serem, dwa piwa bzowe to 3500 forintow, obsługa średnia i raczej powolna. W Otogon bistro zdecydowanie lepiej i taniej.
->Bywam w Drum Cafe dość często i w ciągu ostatniego 1.5 roku dało się zauważyć spadek jakości potraw. Do tego automatycznie doliczaja 10% napiwku, komu to może przeszkadzać (ale chyba w karcie jest o tym mowa)
-> dzisiaj wróciłem z budapesztu i szczerze polecam Drum Cafe koło synagogi, bardzo dobre typowo węgierskie jedzenie
piwo 390 HUF za 0.5 l 6,5% langosze od 690 a gulasz chyba za 590
-> Update napiwku: doliczają już 12%


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#61 PostWysłany: 10 Gru 2012 00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
Nie wydaje mi się, że za te 440 HUF jest nieograniczona konsumpcja alko, a raczej każdy jest po te 440, my zamówiliśmy po piwie.
My byliśmy w tych miejscach:
Oktogonbisztro, generalnie przeciętnie, choć za taką cenę nie można się spodziewać luksusów, na minus na pewno to to co już ktoś napisał powyżej - część dań nie do końca była ciepła. 3 zupy do wyboru, jadłem oczywiście gulasz - w porządku, tylko trochę mało mięsa. Z gotowych dań m. in. kurczak w grubej panierce - ok, sos z mięsem też może być, jakieś inne sosy (nie jadłem), do tego frytki, ziemniaki, ryż, gotowane warzywa oraz piklowane, a także pizza (ponoć niesmaczna), pene plus sosy, wybór 3 lub 4 mięs (dokładnie drobne elementy z kurczaka w różnych przyprawach) - nakłada się na talerz i podaje kucharzowi do usmażenia, mięso mięciutkie i smaczne. Z deserów lody (2 rodzaje - mango - pycha i drugie jakaś malina lub jagoda), 2 rodzaje ciast, takie przekładańce wyglądem przypominające tiramisu, mnie smakowało to z białym kremem z makiem.
Koszt 1190 HUF (jedzenie przez 2 godziny) + 440 HUF browar
Szimpla - byliśmy w niedzielny wieczór ludzi nie za dużo, palinka od 700 HUF, lane piwo nie pamiętam ;) ale równie niedobre jak w Polsce (Dreher). Miejsce na pewno bardzo ciekawe w większości turyści. Przy barze stoi bankomat, obity deskami, wyglądem przypomina sławojkę.
Market - Great Market Hall (Központi Vásárcsarnok) - absolutnie fantastyczne miejsce na zakupy lokalnych specjałów (jak również wszystkiego innego do jedzenia), wszystko ładnie ułożone. Na górze po prawej stronie jest "foodcourt" można się tam napić piwa/wina węgierskiego (polecam grzańca) oraz popróbować gulaszu, kiełbasy grillowanej, itp oraz zjeść langosza. Grzane winko jest naprawdę pycha, może trochę za słabe, ale smakuje wybornie, zwłaszcza gdy się chodzi po zimnie, na jednym z tych stanowisk można kupić kubek za 250 HUF, spora porcja gulaszu - 750 HUF (dużo mięsa, podane w fajnym wiadereczku), langosz widziałem w jednym miejscu - mają wielki szyld, a jego cena jest uzależniona od składników. My wzięliśmy takiego z sosem węgierskim (trochę jak leczo), serem żółtym, pomidorami i salami i zapłaciliśmy 1750 HUF, trochę sporo jak za placek mniejszy niż mała pizza ale co tam. Pani robiąca te langosze mówiła trochę po polsku, a że cena nas trochę zaskoczyła, bo mieliśmy ostanie forinty i chcieliśmy je wydać, a langosz był już zrobiony, to powiedziała żebyśmy sobie go spokojnie zjedli i dopiero poszli do bankomatu. Tak też uczyniliśmy, a langosz jest naprawdę pyszny.
Fricipapa - lokal kultowy, niestety nie mają gulaszu (!) zamówiliśmy rosół z taką "kluchą-zacierką" oraz zupę fasolową (taka trochę rzadka fasolka po bretońsku), z dużą ilością kawałków mięsa, oraz ziemniaki z mięsem smażonym - taką karkówkę oraz dwie herbaty - koszt 3444 HUF. Ogólnie tanio, ciężko ale smacznie.
New York Cafe (Erzsébet körút 9, przy hotelu Boscolo) - jak się reklamują najpiękniejsza kawiarnia na świecie i w sumie mają rację, naprawdę śliczne miejsce. Polecam iść tam ze swoją połowicą, na pewno będzie zadowolona. Za kawę i czekoladę z pyszną bitą śmietaną zapłciliśmy ok. 48 PLN (cafe late kosztuje jakieś 1290 HUF, do rachunku doliczają "szerviz" coś ponad 300 HUF). Mają też dania na większy apetyt. Czas uprzyjemnia muzyka grana na żywo na fortepianie.
Cafe Jubilee (Szent István körút 13) - niedaleko Nyugati Pályaudvar i hotelu Metro, w którym nocowaliśmy. W okolicy szukaliśmy miejsca gdzie mają grzane wino, coby się rozgrzać i po kilku próbach trafiliśmy właśnie tu. Cenowo nie jest jakoś super tanio ale mają wygodne kanapy, przyjemna muzyka (nawet leciało coś polskiego). Dobre piwo Dreher Bak (ciemne) z butelki 710 HUF, z kija chyba 690 HUF, 0,4 Finlandii - 550 HUF, mają też jedzenie ale nie korzystaliśmy.

Generalnie w BUD knajp jest od groma, właściwie na każdym rogu coś można znaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#62 PostWysłany: 10 Gru 2012 11:37 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 48
Dzięki za wyjaśnienie! :)

A mógłby ktoś coś napisać o Rakoczi Grillhaz? Jak tam wygląda sytuacja z all you can eat(tzn. ile czasu na jedzonko, jakie jedzonko, itd.) oraz alkoholem w tej opcji - czy jest wliczony, czy niewliczony?

Z góry dzięki! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#63 PostWysłany: 14 Gru 2012 14:09 

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 62
Loty: 49
Kilometry: 84 728
Annika napisał(a):
Polecam Anker Klub na ulicy Ank niedaleko Bazyliki, przy wyjściu z metra Deak Ferenc ter.
Smaczny lunch (od pon. do pt w godz. 11.30 - 17.00 ) za 1250 forintów, składający się z przystawki, dania głównego i deseru.
Ja jadłam sałatkę caprese, pastę dnia oraz naleśniki.
Wodę nalewają za darmo do wielkich szklanek, soki około 450 ft.




Z racji tego ,że miałem blisko zakwaterowanie, to skorzystałem z oferty i przyznaję ,że można się najeść. Dorzucam menu (+ menu weekendowe) i pare zdjęć:)

Image

Image

Image

Image

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#64 PostWysłany: 15 Gru 2012 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Twoje zdanie podziela więcej osób

http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... ngary.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#65 PostWysłany: 19 Gru 2012 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2012
Posty: 49
Loty: 90
Kilometry: 122 565
To ja dopowiem jeszcze o FriciPapa - lokal fajny, sporo turystów, kelnerzy nieźle dają radę z angielskim
Niestety wielkim minusem było zimne jedzenie :(
może po prostu źle trafiłam, ale nie polecam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#66 PostWysłany: 19 Gru 2012 15:00 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 248
niebieski
SlawekKoks napisał(a):
Dzięki za wyjaśnienie! :)

A mógłby ktoś coś napisać o Rakoczi Grillhaz? Jak tam wygląda sytuacja z all you can eat(tzn. ile czasu na jedzonko, jakie jedzonko, itd.) oraz alkoholem w tej opcji - czy jest wliczony, czy niewliczony?

Z góry dzięki! :)

Byliśmy tam w marcu. W cenie nie ma żadnego napoju (wszystko dodatkowo płatne ale ceny "normalne").
Kelner nalewa (w cenie) wybraną zupę (gulaszowa pyszna!). Wszystkie dania wybiera się i je do woli (nie przypominam sobie żeby był limit czasowy). Mięso można wybrać, leży sobie w marynacie i na żywo grillują to co zechcesz. Pamiętam, że doliczali serwis do rachunku (ok. 10%) ale nie pamiętam dokładnie ile a nie mam rachunków pod ręką.
Ogólnie polecam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#67 PostWysłany: 02 Sty 2013 00:22 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 57
Bylem ze znajomymi w Ankor Klub wczoraj po 16. Menu za 1250/1650 juz nie obowiazywalo, wiec zamowilismy dania z karty. Nie bylo to proste, gdyz polowa dan nie byla dostepna. W końcu zdecydowalem sie na fish of the day, która byl stek z tunczyka z zielonym groszkiem. Cena calkiem przystepna 1690 HUF. W knajpie panowal haos, kilka osob dostalo zbyt wysokie rachunki itp. Wygladalo to troche tak, jakub obsluga sobie nie radzila zupelnie. Po godzinie oczekiwania na posilek udalem sie do kelnerki-w tym momencie wydano moje jedzenie. Niestety ryba byla zimna. Przy zaplacie okazalo sie, ze na rachunku mam danie ktore zamowilem, ale nie jako fish of the day - cena około 2500HUF. Musialem chyba bardzo zle trafic, bo opinie na trip advisorze sa pozytywne. Nie wiem czy dam im 2 szanse. Toalety musza miec bardzo wygodne, w jednej z kabin ktos ucinal sobie drzemke.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#68 PostWysłany: 07 Sty 2013 01:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
Zna ktoś jakąś knajpkę otwartą po 22, najlepiej do północy w niedzielę [centrum]. Wiem, że ciężko, ale w Budapeszcie będę tylko wtedy :(

// ok dzięki wielkie :)
_________________
Image Image Image


Ostatnio edytowany przez miki3475, 07 Sty 2013 21:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#69 PostWysłany: 07 Sty 2013 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 14
Może nie w samym centrum, ale przy Szent Istvan korut 10 znajduje się stosunkowo tania knajpa - Lecso. Kawałek dalej (w stronę Dworca Zachodniego - Nyugati pályaudvar) możemy kupić pizzę na kawałki, koszt jednego to 200 HUF.

Godziny otwarcia:
Image

Menu:
Image
Image

Promocja:
Image

Przepraszam za jakość zdjęć, ale były robione w nocy i w dodatku telefonem.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 23 Paź 2016 23:58, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#70 PostWysłany: 11 Sty 2013 00:41 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
izabellash napisał(a):
To ja dopowiem jeszcze o FriciPapa - lokal fajny, sporo turystów, kelnerzy nieźle dają radę z angielskim
Niestety wielkim minusem było zimne jedzenie :(
może po prostu źle trafiłam, ale nie polecam


Wg mnie baaardzo słabo. Rosół z paczki, mega słony, nie do zjedzenia. Gulasz wołowy ok. Ziemniaki podane fatalnie, jakieś rozciapane....

Cena wina 119 forintów rzeczywiście super :-).

Generalnie w Budapeszcie można zjeść znacznie lepiej i wcale niekoniecznie drożej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#71 PostWysłany: 11 Sty 2013 01:37 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 208
niebieski
Jadłem to samo, to było pure, a nie rozciapane ziemniaczki :D. Ale na mnie także ten lokal wrażenia dobrego nie zrobił. Tanio owszem, smacznie niekoniecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#72 PostWysłany: 11 Sty 2013 12:56 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Jak wygląda kwestia napiwków w restauracjach, dajecie jakiś procent od zamówienia, czy jakąś sztywną kwotę, czy w ogóle?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#73 PostWysłany: 14 Sty 2013 16:10 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 15
Na świeżo:
Oktogon Bisztro - jesz ile chcesz za 1199F (w tej opcji cenowej konieczne zamówienie dodatkowo płatnego napoju/ów, np. piwo ok. 300F, cola 0.2 za 200F) lub 1399 F jeżeli nie zamówimy żadnego napoju. Śniadanie 799F.

Polecam Langosz w Centralnej Hali Targowej (Vásárcsarnok) - za placek z sosem, serem, ostrą kiełbasą i papryczką zapłaciłem ~1200F. Chłop spokojnie naje się jednym plackiem. Pewnie da radę zjeść gdzieś taniej, ale nie miałem czasu szukać, a być na miejscu i nie spróbować Langosza...

Co do mocnych alkoholi - drogo. Lokalna specjalność, palinka, chodzi w cenie od 2500F za 0,5 do nawet 7000F.
Były butelki przypominające te po polskim tanim winie albo oranżadzie, tańsze, ale ponoć lepiej trzymać się od tego z daleka.
Po wizycie w 3 różnych marketach CBA uwagę przykuwa praktycznie zerowy wybór lokalnej czystej, czyżby produkowali tylko palinkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#74 PostWysłany: 27 Sty 2013 13:32 

Rejestracja: 27 Sty 2013
Posty: 1
Witam,
Byłem w Budapeszcie w ubiegły weekend.
Polecam Oktogon Bisztro (1190 HUF jedzenie+440 HUF piwo) i jesz ile chcesz przez 2 godziny. Jedzenie dobre, zwłaszcza polecam surowe mięso drobiowe które sami sobie wybieramy i dajemy kucharzowi do upieczenia na grillu. Jedyny zgrzyt to kelner, który był bardzo nerwowy i słabo mówił po angielsku.
Ponadto będąc w Budapeszcie polecam spróbować lokalne kiszonki (zwłaszcza marynowane małe zielone papryczki), sery firmy Caravan oraz wędliny firmy Pick.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#75 PostWysłany: 03 Lut 2013 00:46 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 200
Hej,
z tanich i dobrych polecam wspomniane już tutaj Great Market Hall, Frici Papa i przesympatyczne Kadar Etkezde (obsługa jak u mamy).
a jeśli ktoś chce sobie pozwolić drożej to polecam Szazeves Etterem (http://www.etterem.hu/3895). bardzo dobre jedzenie, sprawna obsługa. nastawienie turystyczne.
ceny na przykładzie zup (bo to zapamiętałem):
gulaszowa - 1500huf
rybna - 2000huf
akceptują karty, doliczają 13% szervis
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#76 PostWysłany: 19 Lut 2013 18:12 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 18
Loty: 4
Kilometry: 18 116
Również polecam Oktogon Bisztro.

Jedzenie naprawdę dobre.
Byłem tam zarówno na obiedzie jak i śniadaniu.
Na śniadanie nieco mały wybór ale mimo wszytko warto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#77 PostWysłany: 09 Mar 2013 13:35 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 57
W Oktogon Bosztro bylem juz ok 10 razy. Jedzenia komentowal nie bede, bo raz jest lepiej, raz gorzej.
W zeszly czwartek moj rachunek opiewal na kwote 2940huf, chcialem zaplacic kartka i niezwykle sie zdziwilem, jak kelnerka wybila mi 3300 - serwis(btw jedyne slowo po angielsku jakie znala).
Nie odpuscilem i rozmawialem jeszcze z 3 innymi osobami z obslugi i spytalem dlaczego serwis zostal dolaczony do rachunku bez pytania, czy chce dac napiwek. Poprosilem o menu, badz inne potwierdzenie, ze doliczaja 10%. Wiedzialem, ze nie gdyz byla to juz moja kolejna wizyta w tym miejscu. W koncu zwrocili mi 300 huf. Wiem, ze to nie jest majatek, ale nie lubie byc ****any tylko za to, ze nie jestem lokalsem.
Jak dla mnie lokal jest zupelnie spalony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#78 PostWysłany: 09 Mar 2013 15:30 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Ja byłem w Oktogon Bistro juz 4 razy, a ostatnio w niedzielę i we wtorek. Dobre jest to, ze lokal czynny jest do godziny 24!!! Osobiście uwazam, ze jest to najlepsze miejsce na jedzenie w Budapeszcie. Jesz ile chcesz, jesz co chcesz i jak Ci nie pasuje to bierzesz coś innego, a wybor jest naprawde bardzo duzy. Raz byłem w Papa Frici i nie polecam. Zapłaciłem za obiad z piwem 2000 forintów. Minusem jest to, że nie widzisz tego co zamawiasz, a jak Ci nie smakowalo to i tak musisz za to zaplacic. Inna kwestia to napiwek. Zdziwiony jestem, ze sie dziwisz. Niepisana regula jest, ze zostawiasz 10 proc za serwis. Pamietaj, ze ktos Ci to piwko przyniosl pod nosek i zabral brudne talerze ze stolu. Ciekaw jestem jedynie, czy te 10 proc. placa lokersi. Moze ktos podejrzy, czy Wegrzy placa, bo jesli nie to rzeczywiscie jest to nie fair. Przyznam, ze zawsze sam cos tam dorzucalem, ale ostatnio Pani ostentacyjnie dopisala dlugopisem 170 podczas placenia przy kasie. (ps. Na zafoliowanej kartce przy stanowisku grilowania mięs jest napisane, ze zamowienie jakiegos napoju to obligo).
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#79 PostWysłany: 11 Mar 2013 01:25 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 57
Regule 10% znam, ale jesli nigdzie nie jest napisane, ze jest obowiazkowa, to powinno to zalezec odemnie, czy chce zostawic napiwek czy nie. Mieszkam w Budapeszcie i tez juz kilka razy bywalem w tej knajpce. Nigdy wczesniej nie spotkalem sie z automatycznym doliczaniem serwisu(znajomi rowniez). Dlatego wiecej tam isc nie planuje. Co do zamawiania czegos do picia - cena jedzenia bez niego to 1390 huf, cena z to 1190huf. Taka sama kartke jak pod grillem znajdziesz przy kasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#80 PostWysłany: 22 Mar 2013 01:05 

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 5
Loty: 171
Kilometry: 267 068
W Oktagon Bisztro byliśmy ze znajomymi 19 i 20 marca. Jedzenie w porządku - choć parę dań mi nie podpasowało (szczególnie pizza), ale za taką cenę nie wypada wybrzydzać. Nie było żadnych problemów z osbługą. W przyszłości na pewno wrócę - polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group