Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Mar 2014 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Dotychczas uwazalem Alior za w miare rozsadny bank, ale ostatnio przeszli moje najsmielsze oczekiwania. Po wybraniu 50 AUD z bankomatu w Sydney (w przeliczeniu 142,26zl) bank wymyslil, ze istnieje prawdopodobienstwo oszustwa w zwiazku z czym wspanialomyslnie zablokowal karte! Kiedys przy podejrzanej transakcji w Syncu przychodzil sms z pytaniem czy faktycznie taka transakcja miala miejsce i jesli tak to nalezy odpowiedziec smsem i karte odblokuja a tutaj nic. Domysl sie czlowieku dlaczego nie mozesz korzystac z wlasnych srodkow, ktore masz na rachunku gdy nie masz dostepu do neta i mozliwosci sprawdzenia szczegolow rachunku.


Ostatnio edytowany przez Washington, 27 Sie 2018 12:07, edytowano w sumie 1 raz
edycja tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato: Przedłużony weekend w Trieście za 953 PLN. Loty z Krakowa + hotel w centrum Lato: Przedłużony weekend w Trieście za 953 PLN. Loty z Krakowa + hotel w centrum
Wczasy na Riwierze Tureckiej: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2020 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy na Riwierze Tureckiej: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2020 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 08 Mar 2014 20:25 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3880
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Niby masz rację, zwłaszcza w tej konkretnej sytuacji. Z drugiej strony skąd bank miałby wiedzieć, że wybierasz się w podróż? skanując historię konta w poszukiwaniu słów kluczowych? Mnie osobiście nie podobałaby się perspektywa takiego NSA na moim koncie ;) ktoś kiedyś dzielił się na forum podobną historią: że wybiera się na drugi koniec świata i daje znać bankowi, a oni na to, że wiemy, przecież kupował pan bilety naszą kartą.

Wszyscy chcieliby, żeby bankowość była jak najprostsza i najłatwiejsza w dostępie, z drugiej strony bezpieczna. Granica między tymi dwoma postulatami jest płynna, a kompromis jak widać ciężki do osiągnięcia.

Dobrze, że dajesz znać o zaistniałej sytuacji, pewnie na przyszłość najlepiej zgłaszać wyjazd w banku. Myślę też, że sms z potwierdzeniem transakcji z ich strony załatwiłby sprawę bez zbędnych komplikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Mar 2014 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Dodam jeszcze, ze rok temu w Pekinie 4 dni pod rzad wybieralismy kase z tej samej karty i pies z kulawa noga sie nie zainteresowal, wiec na pewno nie przyszloby mi do glowy, ze teraz przy transakcji na niecale 150zl ktokolwiek wpadnie na taki pomysl. Banki blokujac karte chronia bardziej swoj tylek bo w przypadku wyludzenia danych karty przez lewe bankomaty musza oddac kase, ale oczywiscie zawsze jest tlumaczenie, ze chodzi o dobro klienta.

EDIT: Infolinia twierdzi, ze wysylali smsa. Szkoda, ze nie maja dowodu, ze sms dotarl do klienta. Dobrze, ze wycieczka nie byla jednoosobowa i druga osoba miala kilka innych kart, bo w przecwinym wypadku byloby niefajnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Mar 2014 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1052
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Akurat pod tym wzgledem podoba mi sie PKO BP, chociaz w innych sprawach czasem można na niego narzekac. Przy "podejrzanej" transakcji natychmiast dostaję sms z informacją, że takiej transakcji dokonano, a zaraz później jeszcze telefon z banku, żeby ją potwierdzić. Blokowanie karty, zwłaszcza bez poinformowania o tym fakcie posiadacza to zupełna głupota i żadne względy bezpieczeństwa tego nie tłumaczą.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Mar 2014 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
To powiadamianie banku o wyjeździe działa w kilku angielskich bankach i to jest oficjalnie powiedziane, że wyjazd trzeba zgłosić. U nas żadnej bank chyba nie prosi o takie zgłaszanie więc nie ma prawa blokować dostępu. Mój brat w listopadzie w Panamie miał na karcie kantoru Aliora podobno sytuację jak Ty rok temu, czyli brak możliwości wypłaty, ale po minucie SMS, odpisał TAK i mógł wypłacać do końca wyjazdu. Co ciekawe przez wcześniejsze kilka dni tez wypłacał pieniądze kilka razy i wtedy nikt się nie zainteresował.


A Twoja to karta Alior Banku czy Kantoru Aliora?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Mar 2014 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4846
Loty: 309
Kilometry: 516 019
HON fly4free
Ja i kumpel kupujemy karta Citi wizz bilety do Izraela.
Dokonujemy wstepnej rezerwacji auta w kraju.

Ladujemy kazdy wyjmuje swoja karte, ja place bez problemu, kumplowi podobnie jak Tobie Pawel bank zablokowal
karte uznajac ze to "wałek". Mily gest - to pracownik firmy wynajmujacej auto dzwonil ze swego telefonu by wyjasnic sytuacje.

Nie wiem czy to ma sens ale ja dzwonilem np do Citi ze lece do Gruzji badz Maroko i dotad nie bylo klopotow z karta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Mar 2014 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 489
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Kiedyś po wypłacie ok 50 zł w Sao Paulo moja karta wydana przez Kantor Alior również została zablokowana. Wysłali sms z zapytaniem czy to ja wypłaciłem te mega pieniądze. Musze powiedzieć, że byłem wściekły. Wiadomość z banku odebrałem dopiero wieczorem. Fajnie, że wysyłają zapytania, problem może pojawić się, gdy z oczywistych przyczyn korzystał będę z lokalnej karty telefonicznej. Pamiętam, że pytałem w banku czy można uprzedzić bank o planowanym wyjeździe. Odpowiedż była negatywna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Mar 2014 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 489
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
@ Olus
czy PKO pokrywa koszty weryfikacyjnej rozmowy międzynarodowej ? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Mar 2014 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
szymonpoznan1 napisał(a):
A Twoja to karta Alior Banku czy Kantoru Aliora?

Alior Bank.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Mar 2014 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1052
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
ZFR napisał(a):
@ Olus
czy PKO pokrywa koszty weryfikacyjnej rozmowy międzynarodowej ? :)

Nie, nie pokrywa. Fakt, ze jak się jest daleko, to to trochę kosztuje, ale rozmowa trwa około 1 minuty, wiec można to przeboleć. No i bank nie dzwoni przy każdej transakcji w danym kraju, tylko przy pierwszej, potem już wie, ze wszystko ok. Można tez telefonu nie odbierać, jak się nie chce płacić. Wtedy ślą smsy przy każdej transakcji i próbują się dodzwonić co kilka godzin, ale karty nie blokują.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Mar 2014 20:52 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 133
U mnie też karta została zablokowana ( konto walutowe Alior Sync w USD) jak byłam na Dominice. Smsa żadnego nie otrzymałam. Dobrze, że druga osoba miała inna kartę, bo nieciekawie by było :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Mar 2014 21:02 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 144
alior?? wyzsza kultura?? chyba na księżycu..ja zrobiłem kiedys zakupy przez ebay, zadzwoniłem do BOK ze zleceniem przelewu zagranicznego, konsultant mi powiedział że bedzie to kosztować 50zł zgodziłem sie i wszystko było ok.... po 7 dniach dostałem emial od sprzedawcy ze nie otrzymał jeszcze wpłaty, zadzwoniłem do BOK by wyjasnic sprawę i okazało sie że przelew nie wyszedł bo konsultant sie pomylił i ze przelew z prowizją kosztuje 70zł a nie 50.... tylko że nie miałem więcej na koncie to przelew nie wyszedł został cofnięty ale nikt nie raczył mnie o tym powiadomić... i tu moje pytanie jak ktos kto pracuje w banku i obraca moimi pieniedzmi może się pomylic??

sytuacja nr 2.... biorę kredyt 20 000 zł w syncu.... czas załatwienia formalnśći przez tel 5 dni ( w tym z 10x tel. z konsultantem i za każdym razem weryfikacja danych łącznie z numerem buta prawej nogi i rozmiarem kołnierzyka matki mojej babki od strony stryjecznego wujka ...) ok jakoś to wytrzymałem.... kasa przelana po 7 dniach (gdzie w mbanku miałem po 7 min).... okazało się pożniej ze kredyt nie jest mi juz potrzebny wiec regulaminowym czasie odstępuje od umowy. dzwonie do BOK by pani zamknęła kredyt pobrała wszystkie należności i zamkneła sprawę.... pieniadze znikneły z konta i tyle.... po 30 dniach przychodzi nota odsetkowa ze mam zapłacić 150zł za 7 dni odsetek od kwoty 20 000zł.... dzwonie do BOK i co sie okazuje ?? ze pani nie zamkneła kredytu bo pobrała tylko kapitał 20 000zł a nie pobrała odsetek za te 7 dni (mimo ze były środki na koncie) użytkowania kredytu.... oczywiscie złożyłem reklamację bo prosiłem konsultanta by pobrał wszyskie należoności i zmaknął temat.... po 30 dniach uznali reklamacjie bo osłuchali nagranie i faktycznie tak było ale konsultant sie pomylił.... i pobrał tylko kapitał.... 2 pomyłka to już dla mnie za dużo...jade do oddziału aliora chce zamknąć konto a pan dzwoni do centrali jak to zrobić???...... bo jak stwierdził że jeszcze tego nie robił.... a gdzie szkolenia sie pytam....... kpina... i tyle....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Mar 2014 21:10 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 144
Suprry napisał(a):
U mnie też karta została zablokowana ( konto walutowe Alior Sync w USD) jak byłam na Dominice. Smsa żadnego nie otrzymałam. Dobrze, że druga osoba miała inna kartę, bo nieciekawie by było :D


Trzeba było sobie PLN'y wypłacić a nie sie wam zachciało USD...:P wypłacasz dolary to jestes podejrzany o kradzież swojej karty...jak można wywnioskować ze jak wypłacasz w bankomacie 10 000km od najbliższej placówki aliora to znaczy ze jakiś bandyta i złodzien skopiował twoją kartę?? HALLO LUDZIE z aliora..... normalni obywatele też czasami podróżują.... LEGALNIE !!! nie zgłaszasz kradzieży ale oni wiedzą lepiej.... i tak zostaniesz okradziony skoro jestes tak daleko a jak nie to przynajmniej nie wydasz swoich pieniedzy wrócisz do domu i dalej pełne konto :) to są wakacje low cost.... hehe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Mar 2014 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4846
Loty: 309
Kilometry: 516 019
HON fly4free
Pawel

Schodzac z tematu, stresik miales zgoda :)
wrociles caly i zdrowy - dobrze Cie widziec w formie hihihi skoros tak wsciekly
trzymam Cie za slowo i czekam na linka do fot
gratuluje podrozy - wysoko mi ustawiles poprzeczke

:) łobuzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Mar 2014 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
correos napisał(a):
Pawel

Schodzac z tematu, stresik miales zgoda :)
wrociles caly i zdrowy - dobrze Cie widziec w formie hihihi skoros tak wsciekly
trzymam Cie za slowo i czekam na linka do fot
gratuluje podrozy - wysoko mi ustawiles poprzeczke

:) łobuzie

Stresik to mialem dzieki mbankowi, ale to inna historia, w tygodniu opisze, chyba ze Samcik szybciej to opublikuje. Ale gnojkom nie odpuszcze, nie wlaczyli mi ubezpieczenia chociaz je zamowilem i nawet uznali mi reklamacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Mar 2014 20:37 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 4
@ZFR

Osobiście też wolę dostać o jeden telefon więcej czy sms przy podejrzanych transakcjach niż go nie dostawać. Raczej to jest plus dla PKO
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Mar 2014 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
po prostu dmuchają na zimne...
ja zawsze mam przynajmniej 2 karty, bo chyba każdy słyszał o przypadkach gdy pewne karty nie działają.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Mar 2014 21:17 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 226
Loty: 54
Kilometry: 59 518
Zbanowany
Na dniach przetestuje skuteczność PKO w Gambii 8-), raz dzwonili w związku z zasileniem nieskończoności - rozmowa trwała z 20s. Jako ciekawostkę dodam, że kantor aliorowy również podniósł alarm przy tej transakcji - sms, pierdu, pierdu i karta zablokowana. Ta nieskończoność to chyba jakaś lewa działalność 8-).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Mar 2014 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
namteH napisał(a):
po prostu dmuchają na zimne...

Po prostu chronia swoj wlasny tylek, co juz wyzej napisalem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Mar 2014 23:14 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6169
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Nie alior, a BZWBK.
Ląduję w Japonii wypłacam kasę z bankomatu i jest ok. Idziemy na miasto, musiałem kupić obiektyw i dupa Visa Electron nie działa, Master Card Payback nie działa no i moja głupia mina przy kasie, dobrze że kolega poratował gotówką.
Myślę sobie problem z transakcją w sklepie. Idę do bankomatu i dupa, nic nie mogę wypłacić :/
Wieczorem dzwonię do banku (skype) 12 minut rozmowy i pani stwierdziła, że zablokowali mi możliwość płatności obiema kartami ze względów bezpieczeństwa.

Żeby było weselej na majówkę byłem w Chinach i płaciłem jedną i drugą kartą, wypłacałem pieniądze z bankomatu i nie było żadnych problemów. Dodatkowo w 2012r byłem w Japonii na 7h (promocja Alitalii) i też korzystałem z kart ww. banku bez żadnego problemu.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group