Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Forli do Rimini
#1 PostWysłany: 29 Sty 2010 15:14 

Rejestracja: 26 Sty 2010
Posty: 15
Taxi z lotniska na dworzec kolejowy: 11 euro za 4 osoby + 1 euro za każdą nastepną, do 8 osób.

Pociągi z Forli do Rimini jeżdzą często. Między 21 a 23 (sprawdzałem pod dolot z Warszawy Wizz Airem) odjeżdzają 3 pociągi "Regionale" (tańsze niż IC). Podróż trwa 40-50 minut. Cena według wpisu na jednym z forów to ok. 3 euro (niepotwierdzone).

http://www.trenitalia.com/ - pociągi

W pobliżu Forli/Rimini

- Bolonia
- tor wyścigowy Imola
- San Marino (25 km)
- park rozrywki Mirabilandia (45 km)


Ostatnio edytowany przez Washington, 16 Kwi 2014 16:56, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 29 Sty 2010 16:57 

No i do Florencji nie jest daleko. Ja jadę na dwa dni- zastanawiam się nad wypożyczeniem samochodu- najtańszy w europcar wychodzi około 50euro za dwie doby- całkiem niezła oferta. Możnaby przez dwa dni przejechać trochę- Florencja pewnie byłaby głównym celem :) Taki fajny wyskok weekendowy.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Sty 2010 22:30 

@Borsuk
Jak daleko jest stacja kolejowa od lotniska? Da radę zrobić z buta albo jakimś autobusem?

@michaelandro, kiedy się wybierasz? Będę tam chyba w przedostatni weekend marca.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Sty 2010 22:40 

3-4 kilometry. Da radę z buta. Autobus jeździ raz-dwa dziennie i to bladym świtem, więc na niego nie licz.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Sty 2010 11:59 

No ja wybieram się właśnie w przedostatni weekend marca- piątek- niedziela. Na 95% wypożyczymy samochód i pojedziemy pooglądać okolicę.
Zastanawiam się dlaczego lotnisko to nazywa się Forli/Bolonia zamiast Florencja- brzmiałoby znacznie lepiej, odległość niemal taka sama, a jednak turystycznie te dwa miasta mają inny potencjał.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Sty 2010 20:16 

michaelandro napisał(a):
No ja wybieram się właśnie w przedostatni weekend marca- piątek- niedziela. Na 95% wypożyczymy samochód i pojedziemy pooglądać okolicę.
Zastanawiam się dlaczego lotnisko to nazywa się Forli/Bolonia zamiast Florencja- brzmiałoby znacznie lepiej, odległość niemal taka sama, a jednak turystycznie te dwa miasta mają inny potencjał.


ja lece do Forli 14 lutego, powrot 17. zastanawiam sie gdzie pojechac, do Rimini, Bolonii, Wenecji ? Lotnisko Forli/Bolonia moze dlatego ze naprawde tanio dojedziesz pociagiem - chyba z 4-7 euro, do florencji to juz 40euro.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Sty 2010 21:40 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Do Florencji 15 euro regionale, przesiadka w Bolonii, czas jazdy 2h :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Lut 2010 15:18 

Jak ustawiasz, ze widzisz ceny pociagow regionalnych? Mi sie pokazuje, ze jest jakies polaczenie R (domyslam, sie, ze regiinalne) ale nie widac jego ceny ?

pzdr
w.
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Lut 2010 15:47 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Przy niektórych pociągach cena jest, przy innych nie ma. Nie wiem, od czego to zalezy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Lut 2010 18:26 

Ciekaw jestem czy te taryfy w godzinach nocnych (do 6 rano) biorą tyle samo za kurs co za dnia?

Jak to jest z nocowaniem na lotnisku Forli? Jest zamykane na noc? Jeśli tak to w jakich godzinach jest zamknięte i czy da się jakoś przesiedzieć noc pod lotniskiem (jakieś ławki itd). Może lepiej nockę przesiedzieć np. na dworcu kolejowym w Bolonii? Powrotny lot o 8:50 i nie wiem za bardzo jak sobie czas zorganizować ;)
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Lut 2010 21:33 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
http://www.sleepinginairports.net/europe/bologna.htm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Lut 2010 22:09 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 139
Zbanowany
wg http://www.sleepinginairports.net/europe/bologna.htm

nie mozna spac :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Lut 2010 12:14 

a bo ja wiem napisał(a):
Ciekaw jestem czy te taryfy w godzinach nocnych (do 6 rano) biorą tyle samo za kurs co za dnia?

Jak to jest z nocowaniem na lotnisku Forli? Jest zamykane na noc? Jeśli tak to w jakich godzinach jest zamknięte i czy da się jakoś przesiedzieć noc pod lotniskiem (jakieś ławki itd). Może lepiej nockę przesiedzieć np. na dworcu kolejowym w Bolonii? Powrotny lot o 8:50 i nie wiem za bardzo jak sobie czas zorganizować ;)


Ja mam o identycznej porze lot w środę 17 lutego. Ale myślę raczej o wykupieniu noclegu w Forli, przyjechać tam wieczorem, przespać się, wstać koło 6 rano i na lotnisko. Chyba się wyrobie co?
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Lut 2010 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Ja wróciłem dzisiaj samolotem z Forli ( było trzygodzinne opóźnienie). Potwierdzam lotnisko w Forli jest zamykane o północy. Ja przyleciałem do Forli w nocy z piątku na sobotę. Podobnie jak około trzydziestu innych Polaków chciałem się zatrzymać się zatrzymać na noc na lotnisku, ale po północy zostaliśmy wyproszeni. Ja byłem tam z czwórką znajomych, więc taksówka nie wchodziła w grę, bo mogła zabrać tylko 4 osoby, a na dwa kursy szkoda było kasy (11 euro za kurs), więc razem z innymi studentami udaliśmy się pieszo na dworzec kolejowy, bo w nocy żaden autobus na lotnisko nie jeździ. Droga z lotnika na dworzec zajmuje około godziny. Na dworcu jest poczekalnia, gdzie można poczekać do rana. Po godzinie szóstej mieliśmy pociąg do Rawenny z przesiadką w Faenzie za 4,30 euro. Nocleg w centrum Rawenny ze śniadaniem to ok 18-25 euro.Wspólny bilet wstępu do do wszystkich najważniejszych zabytków Rawenny to 8,50 euro (studenci płacą 11 euro mniej). Bilet na autobus miejski nad Adriatyk to 1,50 euro. Ogólnie polecam taką wyprawę!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Lut 2010 17:48 

Wybieram się do Bolonii z Wizzairem. I mam pytanie do przedmówcy: Czy owa poczekalnia na dworcu w Forli jest w miarę bezpieczna? Nie zamierzam tam spać, ale chciałabym poczekać na pociąg, który niestety odjeżdża dopiero koło 5 nad ranem. A z przyczyn oczywistych nie opłaca mi się wydawać 60 euro na pokój, w którym spędzę 4 godziny.
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Mar 2010 09:17 

Kamil Lodziński napisał(a):
Przy niektórych pociągach cena jest, przy innych nie ma. Nie wiem, od czego to zalezy.

Ceny za pociagi regionalne podawane sa tylko pare dni do przodu. Wiec ustaw sobie date na jutro/pojutrze to zaobaczysz cene. Pociag "R" FORLI-RIMINI kosztuje 3,80 EUR/OW , nam trafil sie piętrus zasuwajacy 150kmh :shock:
Co do TAXI to warto zagadać po ladowaniu, podczas wyjscia do pasazerow np krzyknac "kto jedzie na dworzec kolejowy?", nam zglosilo sie kilka osob i zebralismy grupe, wyszlo po 3 euro na leb.
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Mar 2010 23:39 

Przez 2 miesiące mieszkałem tuż przy terminalu lotniska w Forli. Z Centrum (Piazzale della Vittoria, kilkaset metrów od stacji kolejowej) co 10-20 minut na lotnisko za €1,50 jeździ autobus miejski nr. 2. Rozkład: http://www.atr.fc.it/orari/inv/urbane/2 ... nv2009.pdf
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Mar 2010 08:28 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
jaceks - Super info!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Mar 2010 19:23 

connexbb napisał(a):
Kamil Lodziński napisał(a):
Przy niektórych pociągach cena jest, przy innych nie ma. Nie wiem, od czego to zalezy.

Ceny za pociagi regionalne podawane sa tylko pare dni do przodu. Wiec ustaw sobie date na jutro/pojutrze to zaobaczysz cene. Pociag "R" FORLI-RIMINI kosztuje 3,80 EUR/OW , nam trafil sie piętrus zasuwajacy 150kmh :shock:
Co do TAXI to warto zagadać po ladowaniu, podczas wyjscia do pasazerow np krzyknac "kto jedzie na dworzec kolejowy?", nam zglosilo sie kilka osob i zebralismy grupe, wyszlo po 3 euro na leb.



ja akurat chce leciec z ryanairem bo on ma bezposrednio do boloni a nie do forli ale sprawdzanm ta strone z pociagami i bnilet kosztuje az 24 eur w jedna strone nawet jak patrze na pojutrze, tzn ze nie ma regionalnych czy one az tyle kosztuja ?
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Mar 2010 12:16 

Gość napisał(a):

ja akurat chce leciec z ryanairem bo on ma bezposrednio do boloni a nie do forli ale sprawdzanm ta strone z pociagami i bnilet kosztuje az 24 eur w jedna strone nawet jak patrze na pojutrze, tzn ze nie ma regionalnych czy one az tyle kosztuja ?

Ja widze cene 7,80 OW za pociag typu "R", wiec mozesz przyjac taka kwote.
Bilet i tak kupujesz w kasie lub automacie, nie ma roznicy w cenie.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group