Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 07 Gru 2016 14:13 

Rejestracja: 07 Gru 2016
Posty: 6
Kwstia jets taka że w większości hosteli nie zarezerwuje tanich miejsc na jedna noc ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#262 PostWysłany: 07 Gru 2016 14:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
??? na tę noc masz ceny od 88 zł za nocleg:
http://www.hostels.com/eilat/israel?dateFrom=2017-02-06&dateTo=2017-02-07&guestCount=1&homepageSearchType=dropdown#orderBy=price
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 07 Gru 2016 15:03 

Rejestracja: 07 Gru 2016
Posty: 6
okej no jets to pewna opcja dzieki :) a macie jakies podpowiedzi żebym poprostu bez wizyty w Eilat mógł dojechać z Jerozolimy do Ovdy aby byc na okolo 9 rano we wtorek 7 lutego :D co sądzicie wogole o przewoźniku eilat shuttle? https://eilatshuttle.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 07 Gru 2016 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Damianeqo napisał(a):
Busy z Jerozolimy widze kończą sie okolo 15:30 poprzedniego dnia przez BeerSheve czyli od okolo 19 musiałbym w poniedziałek 6 lutego siedziec na lotnisku


Na lotnisku nie poczekasz bo jest w nocy nieczynne. Otwierają tylko jak podczas lotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 07 Gru 2016 17:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Damianeqo napisał(a):
okej no jets to pewna opcja dzieki :) a macie jakies podpowiedzi żebym poprostu bez wizyty w Eilat mógł dojechać z Jerozolimy do Ovdy aby byc na okolo 9 rano we wtorek 7 lutego :D co sądzicie wogole o przewoźniku eilat shuttle? https://eilatshuttle.com/
generalnie wszystkie shuttle w Izraelu są OK, ale jak widzę to oni oferują przejazdy z Jerozolimy tylko wieczorem. Jedynie z Elatu masz rano do Ovdy. Chyba, że trzeba pytać na miejscu bo na stronie tego nie widzę. Albo prywatne kursy tak jak proponują.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 08 Gru 2016 21:00 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 54
Lecimy 10.12 z Warszawy (2 os.) i planujemy w niedzielę rano jechać busem 444 do Jerozolimy z postojem nad Morzem Martwym. Powrót z Jerozolimy do Eilatu w poniedziałek wieczorem i we wtorek wylot z powrotem do Warszawy. Jeżeli ktoś planuje wynajęcie auta i ma 2 miejsca to chętnie się zgadamy i dorzucimy do kosztów. Co do planów jesteśmy w miarę elastyczni - tzn. mamy zaklepane noclegi ale całą resztę możemy dopasować. Jakby coś to prv.
Ew. na lotnisku możemy się zgadać - będę w czerwonej kurtce z plecakiem Bergsona :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 10 Gru 2016 16:06 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Wrócił ktoś już?

Jakieś wieści w sprawie pieczątek?

Jakieś szekle na start do zbycia, bo jak nie, to idę dziś we Wrocku kupić z tysiąc sztuk.:) A wylot za 3 dni;)

Pozdro i nara, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 10 Gru 2016 18:05 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Ja dzis przylecialem pierwszym Wizzem. Ladowanie o 12. 3 min na lotnisku, pytanie o pobyt w Egipcie i hotel. Tyle.

Pod lotniskiem czekal autobus 282 (odjechal ok.13) i 3 autokary z Eilat Shuttle. Jak ktos rezerwuje Shuttle niech sobie druknie jakies potwierdzenie, mnie i ok. 6 innych osob nie bylo na liscie. Ald pokazałem printscreen z rezerwacji i mnie wzieli ;)

Shuttle niestety odjechal dopiero ok. 13:30.
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 10 Gru 2016 18:20 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Shuttle z Eilatu 10dolcow dzisiaj. Pierwszy rejs 46 pasazerow ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
elekrzysio lubi ten post.
elekrzysio uważa post za pomocny.
 
      
#270 PostWysłany: 11 Gru 2016 10:10 

Rejestracja: 01 Wrz 2015
Posty: 3
Loty: 51
Kilometry: 86 750
oskiboski napisał(a):
Shuttle z Eilatu 10dolcow dzisiaj. Pierwszy rejs 46 pasazerow ;)

napisz jak dostałeś się na lotnisko OVDA w sobotę

-- 11 Gru 2016 10:19 --

elekrzysio napisał(a):
oskiboski napisał(a):
Shuttle z Eilatu 10dolcow dzisiaj. Pierwszy rejs 46 pasazerow ;)

napisz jak dostałeś się na lotnisko OVDA w sobotę

Gdzie się wsiada do autobusu w Eilacie interesuje mnie sobota.
Proszę o relację z sobotniego transferu z miasta Eilat na lotnisko Ovda miejsce i czas skąd odjeżdżają autobusy i jakich firm przewozowych, ile kosztują bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 11 Gru 2016 13:43 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
HEJ!

Pełna, pewna i jedyna informacja dla lecących do/z Ovda, a nadal nic nie wiedzących lub nie umiejących skorzystać z wyszukiwarek;)

http://www.egged.co.il/Article-4917-Tra ... lat.aspx#2

Pozdro i nara, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 11 Gru 2016 22:37 

Rejestracja: 14 Lis 2016
Posty: 4
Witam, lecieliśmy do Ovdy w sobotę, zarezerwowałam na stronie https://eilatshuttle.com/pl/ 3 bilety do Eilat, (8 $ /osobę) karta którą podałam nie zadziałała ale bez problemu zapłaciliśmy gotówką Panu który organizował przejazd. Autobus 282 czekał również przed wyjściem z lotniska. Droga powrotna we wtorek autobusem 282 z dworca autobusowego. Trzeba być trochę wcześniej, dostaliśmy informację że autobus odjeżdża o 10 rano, ale kiedy był pełny o 9.45 odjechał prosto na lotnisko. (21,50 NIS/osobę).
Transport do Jerozolimy autobus 444 przejazd ok. 4.30 h, zatrzymuje się na kilku przystankach, m.in nad Morzem Martwym. Bilety trzeba kupić wcześniej , najlepiej w dwie strony , jest taniej. Droga powrotna , ostatni bezpośredni autobus z Jerozolimy do Eilatu o 17.00 , przejazd ok. 4.15 h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 11 Gru 2016 22:45 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
HEJ BETKA!

Dzięki za wieści, a jak było z pieczątką w paszporcie, dostaliście pod przymusem, był może ktoś kto prosił o stempel na oddzielnej karteczce, może coś widziałaś?

Czy jakieś żarcie z PL dało się wwieźć, czy wyrzucają?

Pozdro i nara, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 11 Gru 2016 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Odnośnie jedzenia to nie zauważyłem żeby ktoś patrzył w bagaż podręczny przy przylocie. Żeby nie mieć pieczątki musisz iść najpierw do granicznika wziąć karteczkę wrócić na koniec kolejki wypełnić karteczkę długopisem który musisz mieć przy sobie. Inaczej wbije pieczątkę do paszportu. Żeby rozmowa przebiegała szybciej przygotuj potwierdzenie rezerwacji z hoteli i plan podróży o którym powiesz. Informacje z lutego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 12 Gru 2016 00:36 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Dzięki za wieści, każde info jest cenne. Postaramy się ogarnąć wszystko;)

Pozdro, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 14 Gru 2016 14:02 

Rejestracja: 12 Sty 2012
Posty: 18
serwus forumowicze;

czy ktoś może potwierdzić, że przy WYJEŹDZIE z Izraela legalne jest wnoszenie swojego napoju/wody (tj. zakupionego przed kontrolą na lotnisku)? Widziałem dziewuchy, które przepuszczono z butelkami w rękach (chyba dopytywały się czy mogą wnieść na pokład).
_________________
gdyby ktoś potrzebował - posiadam kartę Wizz Xclusive
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 14 Gru 2016 14:35 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Można bez żadnego problemu przechodzić z wodą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 14 Gru 2016 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Można.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 14 Gru 2016 17:16 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
ciachu25 napisał(a):

Jakieś szekle na start do zbycia, bo jak nie, to idę dziś we Wrocku kupić z tysiąc sztuk.:) A wylot za 3 dni;)


Gdzie we Wrocławiu kupowałeś szekle?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 17 Gru 2016 22:09 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 9
Loty: 2
Kilometry: 2 689
Dziś właśnie wróciłem ze znajomymi z kilkudniowej wyprawy z lądowaniem na lotnisku Ovda. Kilka informacji, które być może się przydadzą.

1) Po przylocie kontrola paszportowa przeszła dość szybko i sprawnie. Plecaki pełne jedzenia z Polski (zapas nie tylko na dzień ale nawet na kilka dni). Nie było problemów.

2) My korzystaliśmy z busa 282, który jedzie do granicy z Egiptem. Odjechał z lotniska trochę po godzinie 13:00, gdy już bus się w miarę zapełnił. Koszt 21,50 NIS od osoby. Na lotnisku chodził pan, który sam pytał czy ma się jakiś transport do Eilatu. Jeśli nie to proponował kupno biletu na 282 (pan miał swoje stoisko na terenie lotniska z napisem 282)

3) Powrót busem 282, zgodnie z informacjami zawartymi na stronie przwoźnika Egged, około 3,5 godz. przed godziną wylotu. Warto czekać na bus na którymś z wcześniejszych przystanków, bo po krążeniu ulicami Eilatu, na dalszych przystankach zaczyna się już zapełniać, mimo że nie jest to przecież sezon. My akurat wsiadaliśmy na przystanku Dereh Ha-Arava/Durban St. Wylot o 12:55, bus podjechał na ten przystanek około 9:30.

4) Przy odprawie na lot do Polski trzeba się uzbroić w cierpliwość. Najlepiej po wejściu na lotnisku od razu ustawiać się w kolejce - cała procedura trwa naprawdę długo. Dość sporo podróżuję i przyznam, że tak długiej odprawy jeszcze nie miałem. Jest kilka stanowisk, do których zwykle proszą po 2 osoby. Po sprawdzeniu paszportu, następuje etap przepytywania i to dość szczegółowego. Oto przykładowe pytania, jakie były nam zadawane i informacje, jakie należało udzielić:
- ilość dni spędzonych w Ejlacie
- dzień przylotu
- ilość dni spędzonych w Jordanii i Egipcie
- przyczyny wybrania się do Jordanii i Egiptu
- w jakich miastach w Jordanii i Egipcie byliśmy, co tam widzieliśmy
- kiedy zakupione były bilety lotnicze
- kto planował wyjazd
- w jakich hotelach mieliśmy noclegi
- jakimi środkami transportu się poruszaliśmy (łącznie z podaniem konkretnych numerów busów, jak np. 282 z/na lotnisko czy też 16 (lub 15 już nie pamiętam) z granicy z Egiptem do centrum Ejlatu
- wykonywana w Polsce praca, miejsce pracy, opis tego, czym się w pracy konkretnie zajmujemy, nazwa pracodawcy itp.
- w naszym przypadku mieliśmy pieczątki w paszportach z wycieczki do Maroko w 2014 r., był więc też szereg pytań odnośnie tego wyjazdu - z kim tam byłem, kiedy to było, ile dni, gdzie było lądowanie, gdzie wylot, jakie miasta odwiedziłem, gdzie nocowałem, czy znam tam jakiś ludzi itp.

To tylko kilka przykładów. Te zestawy pytań czasem się powtarzały, czasem były mniej lub bardziej rozbudowane, czasem ktoś dostawał jakieś dodatkowe pytania. Ale generalnie trzeba się nastawić, że może być tego dość dużo. Cóż... okazja do poćwiczenia angielskiego ;)

5) Jeśli chodzi o zawartość bagażu to też często wszystko co w środku ładnie ułożone przerzucane było do góry nogami. U kolegi np doczepili się do zakupionej w Jordanii kawy z kardamonem. Przeszła odprawę, ale jednak wszystko trzeba było powyciągać z plecaka. Malo kto przechodził ten etap kontroli bez konieczności otwierania plecaka. Co ciekawe, akurat mi się to udało, mimo, że zawartość mojego plecaka była bardzo podobna do zawartości plecaka kolegi, który musiał wszystko wyciągać.

6) Z tą wodą prawda - pozwalają przechodzić ze swoimi butelkami, z tym akurat nie robili kłopotów.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group