Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 893 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 45  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 21 Kwi 2015 07:58 

@mileq

Czasem pojawiają się na ebayu.
Góra
 PM off  
      
Sardynia na 5-dniową wycieczkę od 1103 PLN. Loty Lufthansą z 6 miast + noclegi Sardynia na 5-dniową wycieczkę od 1103 PLN. Loty Lufthansą z 6 miast + noclegi
Tajlandia w sezonie za 3992 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i 12 nocy w 4* hotelu Holiday Inn Tajlandia w sezonie za 3992 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i 12 nocy w 4* hotelu Holiday Inn
#162 PostWysłany: 21 Kwi 2015 08:47 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
panlukasz napisał(a):
@mileq

Czasem pojawiają się na ebayu.


Taki status dostaje się na podstawie sfałszowanego statusu w innej linii i może on zostać zakwestionowany - warto wiedzieć, co się kupuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 21 Kwi 2015 08:54 

@blasto

Wiem, widziałem ów proces od kuchni. Jak dla mnie kupowanie statusu jest bez sensu, wolę wylatać i mieć swój.
Góra
 PM off  
      
#164 PostWysłany: 21 Kwi 2015 09:00 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2194
złoty
W regulaminie Turkisha i Sasa jest punkt informujący, że jeśli zdobędzie się najwyższy status to o stopień niższy można podarować dowolnej osobie. Ten przekazany status to dalej gold w *A.
Analizowałem regulamin Turkisha na wszystkie strony i nie znalazłem punktu zabraniającego przekazać go osobie niespokrewnionej ani też pobrać za to jakiejś kwoty pieniędzy.
Kupujący nie ma pojęcia w jaki sposób osoba sprzedająca zdobyła status to fakt, ale dlaczego od razu zakładać, że było to w sposób niezgodny z prawem. Może go po prostu wylatała.
Ja wiem tyle, że to działa. "Kupowany" status Turkisha jest na dwa lata.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 21 Kwi 2015 09:18 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Oczywiście, można też zakładać, że jest wylatany ;)

Zatem dodam do mojej wypowiedzi: Jest duża szansa, że taki status dostaje się na podstawie sfałszowanego statusu w innej linii.
Góra
 Profil Relacje PM off
tasma lubi ten post.
 
      
#166 PostWysłany: 21 Kwi 2015 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2874
niebieski
Czyli że jak? robią matcha z lipnego statusu preparując dokumenty czy skany karty z innych linii, na dane kupującego?
Zawsze myślałem że linia robiąc match sprawdza jakoś u źródła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 21 Kwi 2015 16:34 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Mniej więcej tak, jak piszesz. To tak samo, jak z opuszczeniem pierwszego odcinka lotu - niby się nie da, ale jednak czasami się da. Nie ma sensu rozwijać tutaj tematu, kwestię poruszyłem po to, żeby chętni na zakup wiedzieli, że jest możliwość, że taki status pochodzi z nielegalnego źródła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 26 Kwi 2015 20:40 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8948
Loty: 1001
Kilometry: 962 568
platynowy
Bad news - coraz trudniej zdobywać mile w programie A3.

Od 1 maja nie będzie już możliwe naliczanie za klasy K i L w LX.

Mam kupiony lot do HKG w LX, za który liczyłem jakieś 6700 mil i utrzymanie Golda na kolejny rok. Teraz muszę szukać innych opcji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 26 Kwi 2015 21:37 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Buu, lipa. Goście są niepoważni informując o takich zmianach bez żadnego wyprzedzenia. Jakby nie można było wprowadzić tych zmian równocześnie ze zmianą programu. Dobrze, że jeszcze matcha do TK nie robiłem - mam nadzieję, że nie zmienią polityki. 1 maja lecę LX do SIN właśnie. Ma ktoś pomysł, gdzie to naliczyć? Poza M&M oczywiście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 26 Kwi 2015 23:27 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8948
Loty: 1001
Kilometry: 962 568
platynowy
W zasadzie to w ogóle nie informują - trafiłem na to zupełnie przypadkiem.

Przyszła mi teraz do głowy taka myśl (zapewne naiwna, ale cóż, warto spróbować), że może zastosują zasady podobnie jak BA, czyli że liczy się data rezerwacji, a nie podróży.
Napiszę do nich maila, ale pewnie będzie trzeba czekać z miesiąc na odpowiedź. Zadzwonię więc też i się dopytam, żeby mieć przynajmniej "feeling", czy coś takiego wchodzi w ogóle w rachubę. Na zapewnieniach konsultantów raczej bym nie polegał, lepiej mieć to na piśmie.

Jak coś więcej będę wiedział, dam znać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 26 Kwi 2015 23:36 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
już kiedyś tak zrobil przed moim lotem WAW-KUL TK, więc będzie się liczyć data lotu. Swoją drogą, ciekawe, czy to jest zgodne z prawem. Kupliłem łącznie 4 bilety licząc na przesłużenie statusu, a tu taka niespodzianka. Aż porozmawiam jutro z ludźmi, którzy się na tym znają. Niby w regulaminie stoi, że mogą go zmienić w dowolnej chwili, ale wydaje mi się, że może to być klauzula abuzywna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 27 Kwi 2015 00:42 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8003
HON fly4free
Problem polega na tym, że wyprzedzenie w ogłoszeniu tej zmiany, w przypadku gdy liczy się data lotu a nie rezerwacji, nic by nie dało, chyba że byłoby roczne. M&M też nie ogłasza takich pojedynczych zmian w tabelach partnerów z jakimś szczególnym wyprzedzeniem. BA i Aviosy to jednak historia innego kalibru, bo fundamentalna zmiana tam dotyczyła własnych lotów operatora programu a nie jednego z wielu partnerów w sojuszu.

Swoją drogą w A3 został już teraz chyba tylko SK i UA z pełnym koszykiem taryf milowych. Stawiam, że zwłaszcza ten pierwszy pójdzie do odstrzału w następnej kolejności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 27 Kwi 2015 00:48 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Czemu nie? Gdybym wiedział wcześniej o tych zmianach to pewnie inaczej bym zaplanował swoje loty np.przeniósł je na wcześniejsze miesiące 2015. Pamiętaj, że przed kilkoma miesiącami A3 zmieniło cały program i wprowadziło nowe zasady, w oparciu o które sporo osób robiło plany.

Jeszcze ET został chyba, poza SK i UA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 27 Kwi 2015 09:23 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8003
HON fly4free
blasto napisał(a):
Czemu nie? Gdybym wiedział wcześniej o tych zmianach to pewnie inaczej bym zaplanował swoje loty np.przeniósł je na wcześniejsze miesiące 2015. Pamiętaj, że przed kilkoma miesiącami A3 zmieniło cały program i wprowadziło nowe zasady, w oparciu o które sporo osób robiło plany.

Jeszcze ET został chyba, poza SK i UA.


@Blasto: no wlasnie, gdybys wiedzial przed dokonaniem swoich rezerwacji. Pisałem, że ogłoszenie zmiany po, nawet z wielkim wyprzedzeniem, i tak nie ma znaczenia bo ludzie już mają różne rzeczy pobookowane i zwykle sa one bezzwrotne/niezmienialne. Więc najlepiej gdyby decydowała data rezerwacji a nie lotu ale w tym całym greckim bałaganie nie jestem pewien czy taki argument ich przekona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 27 Kwi 2015 10:23 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Tak, to by było najlepsze. No nic, TK będzie mnie karmić przez następne dwa lata pewnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 28 Kwi 2015 11:21 

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 234
Loty: 518
Kilometry: 538 168
niebieski
A tak z ciekawości szukał ktoś może informacji o powiazaniu finansowym A3 z Rządem Grecji? W widmie kolejnego ryzyka bankructwa tego kraju zastanawiam się czy istnieje podobne ryzyko dla A3 a co za tym idzie dla M+B....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 10 Maj 2015 01:38 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8003
HON fly4free
A3 za poprzedni rok jest na + i póki co dość dobrze sobie radzi, natomiast powazniejsze zawirowania z gospodarką grecką mogą to oczywiście szybko zmienić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 14 Maj 2015 19:09 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8948
Loty: 1001
Kilometry: 962 568
platynowy
No i kolejna zmiana, tym razem dotycząca United:

http://loyaltylobby.com/2015/05/14/aege ... ch-1-2015/

"Najlepszym" numerem jest zmiana w maju obowiązująca od marca :shock: Goście zaczynają sobie jaja robić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 14 Maj 2015 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
Fakt, zmiany wstecz to dziadostwo ale ogólnie jeśli latamy w Y to zmiany sa raczej pozytywne, weszła N której nie było a tylko V spadła na 75%. Najbardziej dostało C i F chociaż najtańsza P rownież weszła z 0 na 100%. Nie ma dramatu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#180 PostWysłany: 29 Maj 2015 10:58 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8003
HON fly4free
Kolejna drobna zmiana: za krajówki Olympic było min 250 mil, teraz jest 200 z tego co widzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 893 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 45  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group