Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#121 PostWysłany: 17 Lis 2012 00:29 

Rejestracja: 29 Paź 2012
Posty: 5
Jako, iż w ostatnich miesiącach przetestowałem kilka BEZPOŚREDNICH połączeń na trasie Kopenhaga Centrum - Malmo Lotnisko i z powrotem, chciałem się tą wiedzą podzielić. Wszystkimi opisanymi połączeniami jechałem osobiście (korzystała z nich także moja dziewczyna) i za każdym razem dotarłem na miejsce bez większych problemów. Standardowy czas przejazdu to 1h +/- 15 min, chociaż raz moja dziewczyna jechała z lotniska jedną z taksówek ponad 3h, bo Pan taksówkarz rozwoził mieszkańców Malmo po całym mieście (trzeba być na to przygotowanym).

Najtańszym znanym mi sposobem na pokonanie trasy Malmo Sturup-Kopenhaga jest Flybus 737, bilet kosztuje 100DKK (jedna cena biletu dla wszystkich), bez rezerwacji, można go kupić bez problemu u kierowcy za gotówkę. Jest to autobus, przystanek w Kopenhadze ma 50m. od wejścia głównego stacji centralnej, pod Hotelem Plaza (od strony Tivoli). Niestety jeździ dość rzadko i jest dostosowany bardziej do lotów z/do Anglii i Hiszpanii, nie Polski.
Rozkład jest dostępny na stronie: http://translate.google.com/translate?h ... 7-besk.htm

Drugim w kolejności jeśli chodzi o cenę jest Neptunbus, bilet studencki kosztuje 120 DKK, normalny przy rezerwacji przez stronę 130DKK. Na stronie jest formularz rezerwacji, który kończy się informacją że pieniądze trzeba wpłacić na konto, ale jak ostatnio rezerwowałem przejazd to zadzwoniłem, powiedziałem że zapłacę gotówką u kierowcy i nie było najmniejszego problemu (nie byłem jedyną osobą płacącą gotówką). Przystanek w Kopenhadze jest pod DGI-Byen, czyli jakieś 30m. od peronów stacji centralnej (wystarczy wyjść z peronu schodami od strony PRZECIWNEJ wejściu do holu dworca i przejść przez skrzyżowanie). Przejazd odbył się dużym busem (takim na parenaście osób), rozkład jest dostosowany do lotów WizzAira do Polski, ale z rozmowy z kierowcą odniosłem wrażenie że sytuacja w firmie jest rozwojowa, więc jeśli byłaby potrzeba transportu grupy osób na inny lot (np. Ryanair z/do Wrocławia, który by mnie też interesował) to myślę że warto zadzwonić i się spytać.
W zasadzie wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej: http://www.neptunbus.dk/pl#home

Ostatnim sensownym (który znam), bezpośrednim połączeniem na tej trasie, jest przejażdżka z którymś z słynnych Polskich taksówkarzy.
Standardowa cena przejazdu to 200SEK od osoby (badź 180DKK/100zł, chyba).
Korzystałem z usług Pana Mirka oraz Pana Jakuba (czasem jeździ za niego Pan Bogdan, który z tego co się orientuję jest kierowcą w jego firmie).
Generalnie nie ma większych różnic, choć wydaje mi się że Pan Jakub jest sympatyczniejszy a z Panem Mirkiem jedzie się szybciej, ale to moje subiektywne odczucia i nie wiem czy powinno się nimi kierować. Przejazd 9-osobowym busem.
Kontakt do P. Mirka (+46 737624939, strona internetowa: http://pol-cab.se/ )
Kontakt do P. Jakuba (+46 4074000, +46 708244516, P. Bogdan: +46 704423939, strona internetowa: http://vastkustexpressen.se/ )

To tyle jeśli chodzi o przejazdy. Co do samego pobytu w Kopenhadze, to parę informacji:
-nie warto kupować niczego na dworcu, 300 m. od dworca jest market Rema 1000 (namiary na google maps: Rema 1000, Hammerichsgade 1, 1611 Kbh. V, Denmark)
-informację na temat cen biletów można znaleźć na stronie: http://www.fyidenmark.com/ticketprices.html , na temat zon w Danii: http://www.fyidenmark.com/zones.html , rozklady jazdy: http://www.rejseplanen.dk/ (coś jak polskie jakdojade.pl)
-jeżeli się planuje zwiedzać jakiekolwiek płatne atrakcje, muzea itp opłaca się zainwestować w Copenhagen Card, zazwyczaj wszelkie bilety są bardzo drogie i karta może się zwrócić już po 2 wejściach (można ją na pewno kupić w Visitors Center). http://www.visitcopenhagen.com/book-you ... hagen-card
-darmową mapę miasta można dostać w Visitors Center (google maps: Wonderful Copenhagen Visitors Center, Vesterbrogade 4A, 1577 Copenhagen, Denmark)
-oraz NAJWAŻNIEJSZA: pogoda w tej części Danii generalnie dzieli się na dwa typy: pada albo zapowiada się na deszcz, w zimie też nie ma zimy tylko pada i jest troszkę zimniej, dlatego wypada mieć se sobą kurtkę przeciwdeszczową lub parasol.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#122 PostWysłany: 22 Sty 2013 19:56 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 12
A dałoby radę trasę tę pokanać rowerem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#123 PostWysłany: 07 Mar 2013 17:37 

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 40
Czy wie ktoś czy ceny przejazdu przez most łączący Malmo z Kopenhagą podane na stronie to ceny w jedną stronę? Wychodzi że przejazd samochodem w jedną stronę to 45e? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#124 PostWysłany: 07 Mar 2013 18:32 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
W jedną stronę. Jako ciekawostkę dodam, że zarejestrowanie samochodu w Danii wiąże się z obowiązkiem uiszczenia opłaty w wysokości 180% jego wartości.

To co mnie bardziej zastanawia to kwestia pokonania mostu rowerem. Wtedy też 45? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#125 PostWysłany: 07 Mar 2013 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Obstawiam, ze nie ma mozliwosci przejazdu rowerem. Pewnie trzeba go wsadzic w pociag.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#126 PostWysłany: 07 Mar 2013 19:08 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
W jedną stronę. Jako ciekawostkę dodam, że zarejestrowanie samochodu w Danii wiąże się z obowiązkiem uiszczenia opłaty w wysokości 180% jego wartości.



Gwoli ścisłości to 105% wartości do 79000DKK i 180% powyżej :), dlatego opłaca się jeździć autobusem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#127 PostWysłany: 09 Mar 2013 12:31 

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 40
a czy ktoś się orientuje w temcie karty BroPas? czy to się opłacA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#128 PostWysłany: 21 Mar 2013 00:26 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
jajacekk napisał(a):
Jula napisał(a):
Chciałam jeszcze tylko dodać że ostatnio miałam okazję jechać zupełnie nowym połączeniem z Kopenhagi do Malme . Jest to nowopowstała ale myślę że solidnie zorganizowana firama,ma swoja strone atrakcyjne ceny no i zniżki dla studentow .Myśle że smiało możecie korzystać ,ja przetestowałam i jestem zadowolona .Polecam wszystkim. A jeszcze jedno kierowca, p.Boguslaw, bardzo konkretny i przesympatyczy ;) Podaje strone http://www.neptunbus.dk



Mam mieszane odczucia co do 130 koron w jedną stronę jako przystępną cenę :(


W tej chwili na stronie widnieje informacja, ze za transport z lotniska MMX do centrum Kopenhagi cena wynosi ok. 75 PLN
To wydaje się najtańszą opcją z mi znanych (wyłączając autostop i system łączony z biletem dookoła zatoki).

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#129 PostWysłany: 21 Mar 2013 16:11 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
kibek napisał(a):
jajacekk napisał(a):
Jula napisał(a):
Chciałam jeszcze tylko dodać że ostatnio miałam okazję jechać zupełnie nowym połączeniem z Kopenhagi do Malme . Jest to nowopowstała ale myślę że solidnie zorganizowana firama,ma swoja strone atrakcyjne ceny no i zniżki dla studentow .Myśle że smiało możecie korzystać ,ja przetestowałam i jestem zadowolona .Polecam wszystkim. A jeszcze jedno kierowca, p.Boguslaw, bardzo konkretny i przesympatyczy ;) Podaje strone http://www.neptunbus.dk



Mam mieszane odczucia co do 130 koron w jedną stronę jako przystępną cenę :(


W tej chwili na stronie widnieje informacja, ze za transport z lotniska MMX do centrum Kopenhagi cena wynosi ok. 75 PLN
To wydaje się najtańszą opcją z mi znanych (wyłączając autostop i system łączony z biletem dookoła zatoki).

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą ?


Cena wynosi 90 PLN, auto zatrzymuje się obok dworca kolejowego w Kopenhadze (obok przystanku Swebusu).
Przewóz realizowany jest busami, niestety kiepsko z punktualnością odjazd odbył się prawie 1 h po po planowanej godzinie, czekaliśmy na jakiś pasażerów (firma chyba realizuje też transporty dla Wizzair) potem nie wiem na co. Do tego w czasie jazdy musieliśmy zwolnić aby czegoś na drugiego busa. Ogólnie taniej niż opcja Flybussarna + Swebus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#130 PostWysłany: 27 Mar 2013 17:56 

Rejestracja: 29 Paź 2012
Posty: 5
Jechałem Neptunem parę razy (z 6-7) i zawsze byłem zadowolony (może to przez pryzmat doświadczeń z innymi przewoźnikami). Co do ceny to 90zł (150 dkr) jest normalną ceną przy zapłacie gotówką, niższa cena 130dkr jest ceną przy płatności przelewem, od co najmniej pół roku nic się w tej kwestii nie zmieniło i informacja ta była zawsze zamieszczona na stronie (chyba, że chodziło Ci o to że byłeś uprawniony do jakiejś innej zniżki typu student/emeryt i jej nie otrzymałeś, no to rzeczywiście niefajnie). Jeśli chodzi o punktualność to Neptun zawsze jeździ zgodnie z rozkładem lotów Wizzaira, ma chyba jakąś umowę nawet z nimi podpisaną, więc chcąc nie chcąc muszą zawsze czekać na wszystkich pasażerów którzy zamówili przejazd, zatem każde opóźnienie samolotu, zagubienie się pasażera na lotnisku czy też jego bagażu, skutkuje późniejszym wyjazdem. Zresztą kwestie czasowe są na tej trasie bardzo niepewne i z mojego doświadczenia wynika, że tylko 737 jeździ ściśle zgodnie z rozkładem. Jeśli chodzi o pociąg+Sarnę to tu też mogą się zdarzyć nieciekawe niespodzianki, raz wybrałem to połączenie i już na stacji centralnej w Kopenhadze miałem pociąg opóźniony o pół godziny a później już było tylko gorzej bo Sarna w okresach przedświątecznych zmniejsza częstość kursów a godziny odjazdów dopasowuje chyba tylko do upodobań własnych, mimo tego że dałem sobie 4 godziny na dotarcie do lotniska to ledwo co zdążyłem. Tak czy inaczej Neptuna szczerze polecam, na tej trasie jest najpewniejszy i najtańszy (nie licząc linii 737, ale tu jest problem z rozkładem) i jednak radzę unikać przejazdów z P. Jakubem i P. Bogdanem, bo ostatnio przekonałem się że z nimi ponad 3-godzinne wycieczki krajoznawcze nie są incydentami a raczej normą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#131 PostWysłany: 27 Mar 2013 18:50 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Flybussarna odjechał jakieś 40 minut przed nami
Ja jechałem pierwszy raz więc rzeczywiście sprawa mogłaby by incydentalna ale z narzekań innych pasażerów wynikało, ze to się zdarza nagminnie dlatego o tym napisałem. Nie mam wielkich pretensji do tego przewoźnika całościowo oceniłbym go 2/5
Ogólnie co kto lubi można wygodne, bezpieczniej i 20 PLN drożej lub szybciej i z przygodami czyli jak wszędzie.

Z ciekawości o co chodzi z autobusem 737 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#132 PostWysłany: 02 Kwi 2013 23:41 

Rejestracja: 29 Paź 2012
Posty: 5
Ja mimo wszystko, nigdy nie miałem powodów do narzekań jeśli chodzi o Neptunbus i będę go dalej polecać.
Co do 737 to w tym wątku,w poście z 29 października opisałem wszystkie (znane mi) bezpośrednie połączenia MMX-Kopenhaga i z powrotem (z cenami, kontaktami i innymi), w tym autobus linii 737.

Na skróty: http://www.graahundbus.dk/7-besk.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#133 PostWysłany: 18 Kwi 2013 15:51 

Rejestracja: 23 Cze 2011
Posty: 128
Pytanie czy bilet Around the sund za 249SEK obowiązuje zarówno na komunikację w Malmo jak i w kopenhadze ??
Rozumiem że dodatkowy warunek jest taki że jeden odcinek trzeba przekroczyć promem a spowrotem pociągiem ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#134 PostWysłany: 28 Kwi 2013 12:54 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 4
rupert84 napisał(a):
Pytanie czy bilet Around the sund za 249SEK obowiązuje zarówno na komunikację w Malmo jak i w kopenhadze ??
Rozumiem że dodatkowy warunek jest taki że jeden odcinek trzeba przekroczyć promem a spowrotem pociągiem ??


Obowijazuja na komunikacje miejska zarowno w Malme, jak i Kopenhadze--sprawdzone :)
Z tego, co wiem, nie koniecznie musisz jechac promem. Jezeli chcesz mozez jechac tam i z powrotem pociagiem. Aczkolwiek, prom jest fajny, podroz trwa 20 min:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#135 PostWysłany: 02 Lip 2013 11:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Skąd odpływa ten prom (sorry jeśli już było pytanie) i czy przybija do Malmo? Czy da się na bilecie Around the sund dojechać do Helsingborg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#136 PostWysłany: 30 Sie 2013 02:35 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Na bilecie Oresund tej niby karcie objechalem Malme, Kopenchage, Helsingor w Dani i Helsingborg w Szwecji, wrocilem do Malmo, przejazdy komunikacja publiczna w Szwecji i Danii dookola ciesniny i okolic, pociagi, autobusy miejskie, metro, prom, jest to opisane na podstronie 9 tego watku, razem ze zdjecimi :D. Ten bilet Oresund jest wazny 2 dni od daty wpisania dlugopisem na bilecie, ale niestety do polnocy do godz 24.00 tak bylo, watpie zeby zmienili, wiec najlepiej go uzywac od rana pierwszego dnia do nocy drugiego dnia. Jesli ktos wieczorem wpisze date pierwszego dnia, to bilet bedzie wazny krocej bo do 24.00 nastepnego dnia. Od wieczoru wiec sie nie oplaca uzywac tej karty-biletu Oresund, ale jest to opisane na podstronie 9 niniejszego watku. W takiej sytuacji pozostaje jechac na biletach jednorazowych wieczorem szukac noclegu np w Malmo i od rana uzyc karty Oresund, jechac pociagiem np do Kopenhagi zwiedzic ja i nastepny nocleg miec np Kopenhadze, drugi dzien poswiecic na objazd Helsingor i Helsinborg, wrocic wieczorem do Malme, jeszcze na bilecie Oresund i do 24 jeszcze pojezdzic po Malme, nocleg w Malme, nastepny trzeci juz dzien zwiedzanie piesze Malmo i powrot na lotnisko na biletach jednorazowych. Kontrole moga odznaczac na bilecie Oresund , ze sie przeplynelo promem raz, czy przejechalo pociagiem ciesnine, wtedy drugi raz nie mozna przejezdzac, pociagiem, czy przeplywac promem, bilet uprawnia tylko do 2 przemieszczen przez ciesnine, mnie jednak nie odznaczyli, moglem jechac drugi raz pociagiem, bo promy to raczej odznaczaja zawsze. Po miescie Kopenhaga, Malme, Helsingor, Helsinborg i inne wokol ciesniny jezdzi sie do woli, nic nie odznaczaja tylko pokazuje sie karte-bilet i juz. Jak ktos planuje dluzszy pobyt to moze dwa bilety Oresund by sie przydaly, dwa dni, czy jeszcze jeden dzien przed uzyciem biletu Oresund i jeden dzien po uzyciu tego biletu, to za duzo nie jest na zwiedzenie kilku miast, czy jeszcze miasteczek. Moznaby teoretycznie uzywac jakiegos zmywalnego dlugopisu do wpisania daty pierwszego uzycia karty, lub jak pasuje np 5 przerobic na 6 przedluzajac sobie niezgodnie z prawem bilet, ale nie radze bo kontrole sa skrupulatne, a policja np szwedzka bezwzgledna sam widzialem jak na dworcu w Helsinborg powalili na posadzke mezczyzne, skuli i wyniesli doslownie na oczach ludzi do radiowozu i wywiezli, nie wiem za co to bylo ale chyba za przejazd bez biletu i przebywanie dluzsze na dworcu kolejowym i jednoczesnie terminlu na promy, taki bezdomny moze jeszcze na gazie.


Ostatnio edytowany przez hol2 02 Wrz 2013 05:55, edytowano w sumie 9 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#137 PostWysłany: 30 Sie 2013 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Mam takie pytanie. Wybieram się na weekend do Kopenhagi, ale prawdopodobnie będę mieszkał w Malmo. Z ta różnicą, ze w piątek wieczorem jest w Malmo, w sobotę rano Kopenhaga, wieczorem/w nocy znowu Malmo, niedziela rano Kopenhaga i powrót wieczorem w niedziele do Malmo.
Czy ta karta Oresund umożliwi mi przez 2 dni podróżowanie przez cieśninie? W praktyce wychodzi na to, ze cieśninę muszę przemierzyć 4 razy, obojętne dla mnie jest czy zrobię to promem czy mostem (choć ze względu na oszczędność czasu ) wolałbym mostem. Czy Oresund umożliwia to. Bo wiem, ze nie ma problemu z pociągami i autobusami w Malmo czy Kopenhadze. ale co wybrać/ jaki bilet/ jest muszę cieśninę pokonać aż 4 krotnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#138 PostWysłany: 13 Paź 2013 13:32 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 3
Ostatnio polskie busy jeżdzą do kopenhagai sa podtawione tak jak lądują samoloty z Polski!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#139 PostWysłany: 12 Lut 2014 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Drgonzalo93 napisał(a):
Ostatnio polskie busy jeżdzą do kopenhagai sa podtawione tak jak lądują samoloty z Polski!



Jakie macie doświadczenia z polskimi busami z lotniska w Malme do Kopenhagi?
Jaka jest cena w dwie strony?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#140 PostWysłany: 19 Lut 2014 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Ponawiam pytanie do osób które korzystały z tego rodzaju transportu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group