Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 15 Sty 2017 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
@‌BradPitt‌
Dobrze zrozumiałeś :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
First minute: 10 dni na Azorach za 1919 PLN. Loty Lufthansą z Katowic i noclegi w domku First minute: 10 dni na Azorach za 1919 PLN. Loty Lufthansą z Katowic i noclegi w domku
Wycieczka za koło podbiegunowe za 1126 PLN. Loty (bez WDC) z Gdańska, auto i 4 noce w apartamencie Wycieczka za koło podbiegunowe za 1126 PLN. Loty (bez WDC) z Gdańska, auto i 4 noce w apartamencie
#62 PostWysłany: 15 Sty 2017 17:50 

czytałem że z punktualnością w Titsa różnie bywa, wyląduję na TFS o 00.10 ( zakładając że planowo :lol: ) a 711 mam 00.20 :( :( ,bagaż tylko podręczny,więc jak zając pobiegnę na przystanek, są tam na TFS jakieś zasieki :?: czy jest jak na Malcie - wyszedłem z samolotu prawie tuż przed terminalem i po 5 minutach byłem na przystanku
Góra
 PM off  
      
#63 PostWysłany: 15 Sty 2017 18:12 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 211
niebieski
@‌BradPitt‌
autobus Ciebie dowiezie pod terminal ---- a potem szybko do wyjścia :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 15 Sty 2017 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Raczej jak na Malcie. Po wylądowaniu bagaż w łapę, bez zbędnych ceregieli szybko do wyjścia i po kilku minutach jesteś na przystanku przed terminalem.
Jeśli chodzi o Titsa na kierunku "z lotniska" to jeżdżą zgodnie z rozkładem... w trakcie mojego pobytu na Teneryfie wszystko jeździło sprawnie (Lotnisko - Puerto de la Cruz - Teide - Los Cristianos - Lotnisko) więc nie wiem skąd te opinie o opóżnieniach, chyba że akurat miałam szczęście.
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 22 Lut 2017 19:17 

Byłem :o ale z autobusu nie skorzystałem bo po autobusie nie było ani śladu,więc wziąłem taksówkę do Adeje trochę dalej niż dworzec,miałem obawy bo na stronie TFS najtańsze taxi kosztowało 37 euro..zapytałem się kierowcy jaki koszt a on mówi 23-25 ojro maks :mrgreen: i po 12 minutach byłem na miejscu
Góra
 PM off  
      
#66 PostWysłany: 05 Cze 2017 12:40 

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 57
Zastanawiam sie nad noclegiem w Puerto de la Cruz lub Los Gigantes, tylko jest problem z dojazdem na lotnisko. Wylot w niedziele o 6:15.. Nocny autobus nie kursuje z wymienionych miejscowości, Taxi podejrzewam ze wyjdzie słono, auto odpada. Moze jakis shuttle bus ? Dzieki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 05 Cze 2017 18:42 

@‌kronos‌
skoro masz lot z TFS no nie rozumiem po co rozważasz spanie w drugim końcu Teneryfy czyli Puerto de la Cruz, ja ostatnio z tego pięknego miasta ledwo zdążyłem na poranny lot z TFN -był straszny korek, a co dopiero TFS. Według mnie najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku to nocleg w Costa Adeje ( miałem tam nocleg za około 20 euro w 5 minutach pieszo od dworca autobusowego) i nocny autobus 711 do TFS,albo taksówka -koszt 23 euro.
Góra
 PM off  
      
#68 PostWysłany: 15 Sie 2017 17:23 

Rejestracja: 01 Lis 2016
Posty: 30
Stan na styczeń 2017: co do do zakupu karty Bono na lotnisku: wieczorem brak takiej możliwości. Karty kupowałem Puerto de la Cruz (punkt obsługi pasażera obok pętli autobusowej) i Santa Cruz (Centro Comercial Meridiano- mały sklepik chyba na najniższym poziomie, zaraz obok zjazdu ze schodów ruchomych oraz chińskim sklepie spożywczym na ulicy Puente Serrador).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 17 Sie 2017 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 77
Wracając do tematu samolotu z południa o 6:15

Standardowo w takich przypadkach planujemy strategię niepłacenia za nocleg i przesiedzenia paru godzin na lotnisku. Nie ma z tym problemu? Rent-a-car chcę mieć po przylocie ~15 i pewnie tak samo go oddać mając kilkanaście godzin bez niego.

Na mapie widzę 2 nadmorskie miejscowości: El Medano i Los Abrigos a nawet dwie plaże między nimi. Czy ktoś próbował pójść tam "z buta" i spędzić jeszcze jeden zachód słońca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 17 Sie 2017 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@JakubK
2 lata temu bylem w El Medano i spałem 1 noc w hostelu. Taksówka nocą kosztowała ok 12€, więc jeśli jest Ciebie więcej niż 1 osoba to proponuje posiedzieć w El Medano przy porcie (tam są ławeczki itp i raczej nikomu nie będziecie przeszkadzać). I potem chyba warto wziąć taksówkę niż łazić po nocy ładnych parę km. Raczej trzeba iść główną drogą, skrótów nie wypatrzyłem teraz na googlach, jeśli stwierdzicie, ze 12€ to majątek.
Problem może się pojawić z taksówką w El Medano w środku nocy... Być może tam nie będzie i będzie musiała jechać jakaś z lotniska i sobie policzy x2. Tak czy siak, przy 1+ osób to nie jest zła opcja.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 17 Sie 2017 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 77
@namteH
Dzięki, to też spoko rozwiązanie. Tylko na szybko zmieniając oddanie samochodu z 15 na 23:59 zostaje nam naliczony dodatkowy dzień za auto tj ~8€ więc jeszcze wygodniej ;-)

To jeszcze przemyślimy czy może nie trzymać auta na cały pobyt tylko je oddać tam gdzie spędzamy końcówkę tj. Costa Adeje i stamtąd pojechać ostatniego dnia autobusem na lotnisko. Powinno wyjść jeszcze oszczędniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 17 Sie 2017 15:05 

A jak za oddanie o 4:30 naliczy kolejne 2 euro to się w ogóle nie zastanawiaj, oczywiście w opcji wypożyczenia z przyjechaniem/zdania na lotnisku :)

Ostatecznie nocowanie/koczowanie gdzieś na trasie autobusu nocnego
Góra
 PM off  
      
#73 PostWysłany: 21 Sie 2017 20:54 

Rejestracja: 07 Wrz 2016
Posty: 13
Pod koniec września będę na Teneryfie. Niestety ląduję około 17:30 na TFS, a kiosk w którym można kupić kartę Bono zamykają o 17:00. Znacie jakiś spot w okolicy, gdzie można bez problemu kupić kartę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 21 Sie 2017 21:19 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2080
złoty
@risu nie wydaje mi się, żeby coś było. Po prostu kupisz ten jeden bilet u kierowcy, a kartę już w miejscu docelowym.
Góra
 Profil Relacje PM off
risu uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 22 Sie 2017 22:53 

Rejestracja: 07 Wrz 2016
Posty: 13
@Mar77 Dzięki za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 19 Paź 2017 18:34 

Info z przedwczoraj koszt taxi El Medano -TFS 11 euro
Góra
 PM off  
      
#77 PostWysłany: 25 Paź 2017 20:18 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 5
santech napisał(a):
hey, w temacie bono via, nie do końca wiem, czy dobrze to sprawdziłem (bo jest większość po hiszpańsku) ale jest apka która pozwala na przedpłacenie i korzystanie z elektronicznego opłacania biletów, na stronie jest filmik jak to działa, niepokojące jest tylko info dotyczące zasięgu: Santa Cruz, La Laguna, El Rosario i Tegusetse. Jeśli ktoś będzie (lub był) i widział na południowej części wyspy kody na ścianach autobusów i ludzi z nich korzystających można by było to potwierdzić. Jeśli to działa, to zdecydowanie ułatwi zdobycie i doładowanie bono via będąc jeszcze w domu przed wyjazdem. Napiszę do nich maila żeby wyjaśnić moje wątpliwości. Na stornie http://www.via-movil.es/en/ zasięg usługi na mapce wydaje się obejmować całą wyspę.
edit: jak pomniejszyć te screenshoty?
Image
Image
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 27 Paź 2017 18:25 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 5
Zarejstrowalem sie na stronie Titsa i mam jakby wirtualne konto i moge doladowywac je.Moje pytanie,czy przykladajac telefon bez NfC do czytnika w autobusie to zadziała
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 27 Paź 2017 18:37 

nie bardzo rozumiem po co,byłem parę razy na Teneryfie i jak wsiadasz do autobusu i mówisz Santa Cruse one ticket please to kierowca mówi cenę i daję bilet,chyba że będziesz przez miesiąc tam mieszkać i cały czas podróżować TITSĄ
Góra
 PM off  
      
#80 PostWysłany: 16 Lis 2017 16:19 

Rejestracja: 15 Gru 2016
Posty: 5
Czy na lotnisku lub w pobliżu jest przechowalnia bagażu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group