Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Izreal z dziećmi
#21 PostWysłany: 20 Maj 2014 20:46 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
paweł p napisał(a):
Witam!
W 2012 bez problemu trafiliśmy na parking do zwrotu samochodu
Przy okazji mam pytanko - czy na początku lutego można się kąpać w Morzu Martwym (wyjazd z dziećmi) - temp. są chyba nieodstraszające, ale czy np działają prysznice na plażach?.

Pozdrawiam Paweł


W MM możesz się kąpać o każdej porze roku. Zimą nie jest tak komfortowo jak o innej porze roku. Ludzie jednak się kąpią.
Prysznice działają.
Ze względu na dzieci bardziej polecam En Bokek niż En Gedi.
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
 Temat postu: Re: Izreal z dziećmi
#22 PostWysłany: 20 Maj 2014 21:23 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
A&J napisał(a):
Ze względu na dzieci bardziej polecam En Bokek niż En Gedi.


Co jest lepszego w En Bokek? Pytam z ciekawości, bo dwa razy byłem w En Gedi, a lada chwila będę tam też, właśnie z dziećmi. W En Bokek nie byłem (tam właściwie jest ta część morza, która jest de facto basenem do pozyskiwania soli), czy infrastruktura jest tam lepsza niż w En Gedi? W którym konkretnie miejscu? (jakieś publiczne kąpielisko, jak z infrastrukturą?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izreal z dziećmi
#23 PostWysłany: 20 Maj 2014 21:26 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
Z Hajfy to już rzut beretem do akki twierdza krzyżowców robi wrażenie ale odpuściłbym Hajfę na rzecz Cezarei nadmorskiej dużo ciekawsze i fajnie położone przy plaży dzieciom na pewno bardziej się spodoba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izreal z dziećmi
#24 PostWysłany: 20 Maj 2014 21:54 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
man4business napisał(a):
A&J napisał(a):
Ze względu na dzieci bardziej polecam En Bokek niż En Gedi.


Co jest lepszego w En Bokek? Pytam z ciekawości, bo dwa razy byłem w En Gedi, a lada chwila będę tam też, właśnie z dziećmi. W En Bokek nie byłem (tam właściwie jest ta część morza, która jest de facto basenem do pozyskiwania soli), czy infrastruktura jest tam lepsza niż w En Gedi? W którym konkretnie miejscu? (jakieś publiczne kąpielisko, jak z infrastrukturą?)


Mam na myśli wejście do wody. W EB jest łagodne, piaszczyste, woda jest płytka przy plaży, natomiast w EG widziałeś: strome wejście, kamieniste, mało przestrzeni, dość głęboko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izreal z dziećmi
#25 PostWysłany: 20 Maj 2014 22:19 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
A&J napisał(a):
Mam na myśli wejście do wody. W EB jest łagodne, piaszczyste, woda jest płytka przy plaży, natomiast w EG widziałeś: strome wejście, kamieniste, mało przestrzeni, dość głęboko.


Jakie strome wejście? Chyba masz na myśli jakieś dzikie zejście...? Ja mam na myśli spa (opis np. http://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g297744-d1734543-Reviews-Ein_Gedi_Spa-Ein_Gedi_Dead_Sea_Region.html), są tam baseny, prysznice, do morza podwozi taki śmieszny traktor (morze się kurczy)... brzeg jest litą solną skorupą, ale żadnej stromizny... no i jest błotko w dowolnych ilościach. Morze jest ekstremalnie płytkie. Samo spa byłoby ok, gdyby nie cena (przeginają). No ale piasku nie ma... więc jeśli w En Bokek jest piaszczysta plaża to jest to intrygujące. Czy to jest też jakieś dzikie miejsce, czy gdzieś w "centrum" (sporo tam hoteli 5*).

Edit: ok, chyba znalazłem http://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g488154-d6105515-Reviews-Spa_at_Lot_Spa_Hotel-Ein_Bokek_Dead_Sea_Region.html na zdjęciach wygląda rzeczywiście nieźle!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izreal z dziećmi
#26 PostWysłany: 21 Maj 2014 07:52 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
man4business napisał(a):
A&J napisał(a):
Mam na myśli wejście do wody. W EB jest łagodne, piaszczyste, woda jest płytka przy plaży, natomiast w EG widziałeś: strome wejście, kamieniste, mało przestrzeni, dość głęboko.


Jakie strome wejście? Chyba masz na myśli jakieś dzikie zejście...? Ja mam na myśli spa

Edit: ok, chyba znalazłem http://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g488154-d6105515-Reviews-Spa_at_Lot_Spa_Hotel-Ein_Bokek_Dead_Sea_Region.html na zdjęciach wygląda rzeczywiście nieźle!


Jeśli mówimy o spa to inna sprawa. W spa w En Gedi nie byłem a w En Bokek owszem.
Ja pisałem nie o dzikich miejscach ( których nad MM jest mnóstwo np. w Metsoke Dragot), ale o oficjalnych niepłatnych plażach z ratownikiem, prysznicami itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izreal z dziećmi
#27 PostWysłany: 25 Cze 2014 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
czy z plaży w en bokek tez można korzystać bezpłatnie?

#tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izreal z dziećmi
#28 PostWysłany: 27 Cze 2014 12:11 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
luxyfer napisał(a):
czy z plaży w en bokek tez można korzystać bezpłatnie?

Odwiedziłem parę dni temu Ein Bokek, więc mogę opisać co i jak. Cała miejscowość składa się z części głównej (tej, którą widać gdy w google maps wpiszemy nazwę Ein Bokek), bardziej najeżonej hotelami, oraz części nieco bardziej na południe (na google maps jest tam zaznaczone np. Taj mahal - Hotel Leonardo). Ponieważ jechałem od Ejlatu, więc zjechałem serpentyną właśnie do tej części. Przy wjeździe szlaban, ale tylko na zasadzie przelotnej kontroli wjeżdżających. Plaża publiczna (z prysznicami oraz WC i przebieralnią oraz domkiem ratowników) jest jakieś 200 m dalej. Plaża jest całkowicie bezpłatna, natomiast płatny jest przyległy do niej parking. Opłata w parkomatach, płatne monetami, 5 szekli / godzinę. Przy plaży mini-bar z napojami a także błotkiem (torebka 10 szekli, niestety nie ma tego błotka na brzegu). Plaża ma parasole, wypożyczyć można krzesła i leżaki. Jest piaszczysta, ale to jest taki dość ubity piasek, a przede wszystkim - parzący w stopy (teraz bywa tam do 40 stopni, nie da się gołą stopą przejść...). Za to w morzu można na boso, dno jest o wiele przyjemniejsze niż w Ein Gedi. W części "zasadniczej" Ein Bokek też pewnie jest plaża publiczna, zauważyłem też że niektórzy parkowali tam dość karkołomnie na skarpie, byle nie płacić za parkingi... Załączam zdjęcie jak to wygląda. Od strony Jerozolimy jadąc, mamy inne miejsca do wyboru (Mineral, Ein Gedi).

Załączniki:
Komentarz do pliku: Plaża publiczna w Ein Bokek (niedaleko hotelu Leonardo).
ein_bokek.jpg
ein_bokek.jpg [ 127.92 KiB | Obejrzany 3488 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group