Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 212 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Sty 2014 21:32 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 218
Loty: 180
Kilometry: 424 089
niebieski
Dla osób jadących dalej wgłąb Szwecji może przyda się informacja o noclegu na dworcu autobusowo-kolejowym.
Miałem autobus do Malmo po godzinie 2. Ławeczki w środku wygodne, parę godzin idzie przebujać, choć do dziś
pamiętam wyjątkowo zimną noc, mimo że był to koniec maja. Za to w busie ogrzewanie było chyba na full.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Azji: Siem Reap, Phnom Penh i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3313 PLN Wycieczka do Azji: Siem Reap, Phnom Penh i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3313 PLN
Tydzień w Dubaju za 2130 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic + 4* hotel ze śniadaniami Tydzień w Dubaju za 2130 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic + 4* hotel ze śniadaniami
#22 PostWysłany: 28 Sty 2014 17:39 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Josiv1 napisał(a):
Odgrzebię ten temat. Parę dni temu byłem na jednodniówce (duże słowo, właściwie 4h to ćwierć dniówka) w Goteborgu na GSE wizzarem na 8 rano.

Potwierdzam na samym lotnisku nie ma automatu to komunikacji miejskiej-publicznej (vasttrafik) W kiosku z pamiątkami mają tylko bilety na shuffle-bus.

Poszliśmy na przystanek 36-ki i fakt kierowcy nie sprzedają biletów, powiedziała mi Pani kierowniczka po czym zrobiła smutną minę a ja ...usiadłem w autobusie, na gape udało się dojechać do miasta.

(W mieście widziałem nawet kanarów raz, mieli czarne kurki a z tyłu logo przewoźnika v.. i duży napis bilettekontroll - czy jakoś tak, z przodu ich nie widziałem )

Przed wyjazdem próbowałem wlasnie za radami zakupić bilet przez Travel planner czy też ten SMS na stronie vasttrafik.se ale za każdym razem odbiłem się od faktu że nie można było podać nr telefonu +48 albo 0048 nie akceptował formularz :( na stronie.

Jest jeszcze obok lotniska jakiś budynek biurowo-konferencyjno-restauracyjny ale szczerze wątpię czy mają tam bilety.


Dokładnie tak samo zrobiłem. Najgorszy był powrót na lotnisko i czekanie na autobus z obok stojącymi kanarami, którzy jakimś cudem nie weszli do naszego autobusu. No ale cóż, nie było możliwości kupienia biletów to ich nie kupiliśmy. Z drugiej strony byliśmy w 6 osób, więc wystarczyłoby grać głupich i myślę, że nic większego by się nie stało. Najlepsze cyrki były z przesiadaniem się na pętli niedaleko lotniska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 28 Sty 2014 21:43 

Rejestracja: 20 Lut 2011
Posty: 353
Loty: 44
Kilometry: 49 173
niebieski
Joker napisał(a):
Dla osób jadących dalej wgłąb Szwecji może przyda się informacja o noclegu na dworcu autobusowo-kolejowym.
Miałem autobus do Malmo po godzinie 2. Ławeczki w środku wygodne, parę godzin idzie przebujać, choć do dziś
pamiętam wyjątkowo zimną noc, mimo że był to koniec maja. Za to w busie ogrzewanie było chyba na full.


Mnie w maju 2013 r. wywalili z dworca przed 1 w nocy. Na szczęście na terenie Eriksson terminalen jest całodobowy McDonald's.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Lut 2014 19:43 

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 4
Loty: 26
Kilometry: 64 641
mcichecki napisał(a):
Josiv1 napisał(a):
Odgrzebię ten temat. Parę dni temu byłem na jednodniówce (duże słowo, właściwie 4h to ćwierć dniówka) w Goteborgu na GSE wizzarem na 8 rano.

Potwierdzam na samym lotnisku nie ma automatu to komunikacji miejskiej-publicznej (vasttrafik) W kiosku z pamiątkami mają tylko bilety na shuffle-bus.
....


Dokładnie tak samo zrobiłem. Najgorszy był powrót na lotnisko i czekanie na autobus z obok stojącymi kanarami, którzy jakimś cudem nie weszli do naszego autobusu. No ale cóż, nie było możliwości kupienia biletów to ich nie kupiliśmy. Z drugiej strony byliśmy w 6 osób, więc wystarczyłoby grać głupich i myślę, że nic większego by się nie stało. Najlepsze cyrki były z przesiadaniem się na pętli niedaleko lotniska.


A na drogę powrotną na lotnisko, to już kupiłem, akurat po drodze w mieście parę kiosków z biletami było. No a na pętli trzeba uważać ale nasycenie angielskim (moim zdaniem) jest bardzo duże w szwecji i spokojnie kierowcy można się zapytać jak nie jesteśmy pewni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 08 Mar 2014 02:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 340
Kilometry: 501 899
Moja relacja z wypadu do Goteborga na kilka godzin. A raczej z dojazdu z lotniska. Mój dojazd z lotniska GSE (nie mylić z GOT, to drugie większe lotnisko!) dotyczy lotów WAW-GSE o godz. 6.10-7.50 i powrotnego o 14.35-16.15 GSE-WAW.

Po punktualnym wylądowaniu możemy wyjść przed barak z blachy falistej udający terminal i i zakupić bilety na autobus Flygbusarna 78 SEK OW i 145 SEK RT. Można je podobno kupić również u kierowcy. Podobno przejazd trwa 25 minut, autobus zatrzymuje się w Nils Ericson Terminal, inaczej Centralstation Goteborg.
Podobno autobus Flygbusarna startuje spod drzwi terminalu GSE o godz. 8.40. Czyli po przylocie mamy sporo czasu. Podobno ceny na stronie www nieco się różnią. Ale to już możecie sobie sami sprawdzić. http://www.flygbussarna.se/en/gothenburg-city Piszę dlatego "podobno", że żadnej z tych opcji nie sprawdziłem i znam je z teorii. Biłem się z myślami czy kupować bilet na Shuttle, ale powstrzymało mnie właśnie to, że odjeżdza dopiero 50 minut po przylocie.

Jeżeli zatem lecicie do GSE i liczycie się z pieniążkami, a jednocześnie zastanawiacie się nad zakupem biletów Flygbusa, apeluję: Nie idźcie tą drogą.

Idźcie tą:

Po wyjściu z terminalu w prawo do końca budynków i następnie w stronę drogi. Można sobie sprawdzić lokalizację przystanku Save Flygplatz na Google, ale to jest prościutka trasa. Kilkaset metrów, myślę że z 600. Gdyby ktoś potrzebował jednak wskazówki: https://www.google.pl/maps?saddr=57.7761066,11.8638081&daddr=Kongah%C3%A4llav%C3%A4gen&hl=pl&ie=UTF8&sll=57.777767,11.86502&sspn=0.012883,0.037723&geocode=FeuXcQMdAAe1AA%3BFb6vcQMdgQC1AA&dirflg=w&mra=prev&t=m&z=15

Przystanek wygląda tak:

Image

Z tego z wiatą jedziemy w kierunku Skra Bro, z tego bez wiaty, bliżej lotniska, jedziemy na Bärby Korsväg. Tu dodam, że o ile autobus 36. który nas interesuje, jeździ z miasteczka Säve, poprzez przystanek lotniskowy Säve Flygplats, do centrum Goteborga, o tyle... nie zawsze. Szczególnie rano dojeżdza tylko do Skra Bro, a pózniej trzeba się przesiąść.

OK. Jeżeli zdążycie na 8:11, to pojedziecie autobusem 36 z przystanku bez wiaty (po stronie lotniska) tą trasą :

Kod:
08:11    Säve Flygplats, Platform A    
   36 Buss 36 with direction Säve    
     08:13 Askesby    
     08:14 Trädet    
     08:14 Öxnäs    
     08:15 Bärby    
     08:16 Kalshed    
08:16    Bärby Korsväg, Platform D    


a następnie trzeba się przesiąść do autobusu 37 i pojechać aż do końca, do Hjalmar Brantingsplatsen. Przesiadacie się na małym rondo, czy skrzyżowaniu na wsi, ciężko nie znaleźć odpowiedniego przystanku. Szukajcie po prostu 37 w kierunku Hjalmar Brantingsplatsen. W autobusach jest wyświetlacz z podawanymi kolejnymi przystankami (duża część na żądanie, jedziemy przez wieś w sumie). Tam jest taki haczyk, że wasz autobus 08:23 oznaczony będzie literką w rozkładzie. Ale bez paniki, ta literka oznacza, że nie jeździ w okresie wakacyjnym.

trasa autobusu 37 do centrum Goteborga:

Kod:
08:23    Bärby Korsväg, Platform A    
   37 Buss 37 with direction Hjalmar Brantingsplatsen    
     08:24 Skändla Rös    
     08:25 Assmundtorp    
     08:26 Skändla Norra    
     08:27 Skändla Södra    
     08:29 Holmvägen    
     08:30 Bergsgardsvägen    
     08:30 Tuve Prästgard    
     08:31 Snarberget    
     08:32 Tangenvägen    
     08:33 Glöstorpsvägen    
     08:34 Finlandsvägen    
     08:36 Grimbo    
     08:38 Hildedalsgatan    
     08:39 Björnsonsgatan    
     08:40 Swedenborgsplatsen    
     08:42 Vagmästareplatsen    
08:44    Hjalmar Brantingsplatsen, Platform C


Gdybyście nie zdążyli jednak na -8:11 (nam się udało razem z wizytą na lotnisku w toalecie). to o 8:26 macie autobus 36 w drugą stronę - Skra Bro,

Kod:
08:26    Säve Flygplats, Platform B    
   36 Buss 36 with direction Skra bro    
     08:27 Aseby    
     08:28 Högstena    
     08:29 Garaget Högstena    
     08:30 Högasa    
     08:32 Spänstvägen    
     08:33 Lexbyvägen    
08:35    Skra Bro, Platform A    


Na Skra Bro przesiadamy się do autobusu 22 który wiezie nas niemal w to samo miejsce, co gdybyśmy pojechali wcześniejszymi busami w druga stronę, czyli do takiego placu z dużą ilością stanowisk autobusowych i tramwajowych, czyli Hjalmar Brantingsplatsen. JEDNAK TUTAJ TEORETYZUJĘ, gdyż zdążyłem bez problemu na ten o 8:11 w druga stronę. Dalsza trasa autobusem 22:

Kod:
08:35    Skra Bro, Platform A    
   22 Buss 22 with direction Hjalmar Brantingsplatsen    
     08:36 Trulsegarden    
     08:39 Allebyvägen    
     08:40 Östergärde    
     08:40 Helgereds Gardar    
     08:41 Klare Mosse    
     08:43 Klara    
     08:45 Bjurslättsliden    
     08:46 Vendernas Gata    
     08:47 Toleredsgatan    
     08:49 Bjurslätts Torg    
     08:50 Wieselgrensgatan    
     08:51 Sehlstedtsgatan    
     08:53 Swedenborgsplatsen    
08:55    Vagmästareplatsen, Platform D


Z Hjalmar Brantingsplatsen odjeżdzają zarówno tramwaje do Centralstation (czyli do Nilsa Ericsona), jak również powrotny 36 na lotnisko. Odjeżdza on ze stanowiska H co godzinę! Więc trzeba mieć świadomość, że pomyłka albo opóźnienie może mieć fatalne następstwa.

Hjalmar Brantingsplatsen

Image

i nasze stanowisko H

Image

My pojechaliśmy autobusem o 12.15. Zdążyliśmy na olbrzymich luzach. Tym o 13.15 bym się bał, jednak...

autobus 36 jedzie 26 minut. Dojście na lotnisko 10 minut. Więc wchodzimy do terminalu 45 minut przed odlotem. I biorąc pod uwagę że przed i za lotem do WAW przez ok. 2h nie ma żadnych innych odlotów, powinniście się wyrobić, bo kolejek nie będzie na lotnisku raczej na pewno. Kontrola to moment i do bramy od kontroli jest 1 min drogi. Ale to jest tylko dla ryzykantów lubiących adrenalinkę.

Bilety. Zakup i użycie.

Biorąc pod uwagę, że Flygbusarna kosztuje 70 zł w dwie strony, jest o co walczyć. My weszliśmy do autobusu 36 i gadka.

- Chcemy kupić bilety, mamy gotówkę i karty debetowe.
- Niestety (odpowiada kierowca) nie przyjmuję ani tego ani tego. Możecie kupić przez SMS
- Niestety (tu ja) mam polski numer komórki i SMS nie dochodzi.
- Dobra, wsiadajcie (pan kierowca życzliwie macha ręką)

Po przesiadce do autobusu 37 sytuacja się powtarza. Na końcu rozmowy kierowca drugiego autobusu dodaje jedynie, że na Hjalmar Brantingsplatsen można kupić bilety, ale nie pilnuje czy kupujemy czy nie. My oczywiście kupiliśmy z zamiarem użycia w druga stronę. Bilet ten kosztuje 25 SEK dorosły, można go kupić w ichnich kioskach (bardziej w salonikach prasowych) i uprawnia do przesiadek przez 90 minut. I w ten oto sposób zamiast wydać 70 zł osoba na Flugbus (a taki był plan), wydaliśmy 12 zł na transport.

Polecam z placu Hjalmar Brantingsplatsen puścić się pieszo przez rzekę (przecież i tak nie mamy skasowanego biletu) i pozwiedzać Goteborg, natomiast z powrotem wrócić na Hjalmar Brantingsplatsen tramwajem (np 6 i 13) i przesiąść się do autobusu 36 na lotnisko. Bilet kasujemy poprzez przysunięcie do kasownika zbliżeniowy).

Mam nadzieję że jednodniówkowcom do Goteborga pomogłem. Ale i tak sprawdźcie rozkłady na http://www.vasttrafik.se/ Szczególnie w wakacje!

Z Hjalmar Brantingsplatsen do Centralstation są 3 przystanki tramwajowe. Ale mostem nad rzeką warto się przejść chociaż raz.


Ostatnio edytowany przez Roku, 29 Kwi 2014 14:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 06 Kwi 2014 11:38 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3050
srebrny
Pytałem się ich mailem, to odpisali, że możliwe tylko na szwedzką komórkę. Dziwne (w przypadku biletów sms tak jest, ale ten plannerowy niby powinien przyjść). Dlatego z reguły jadę Flygbussarną, ale wracam 36, bo przy bilecie dobowym mam ją gratis. Co do luki, 36 zawsze jeździ, ale w szczycie kursuje w pakiecie z 22 (oszczędzają na tym dwie brygady) i na dawnej końcówce trzeba się przesiąść, a już będąc tam lepiej przesiąść się od razu na czarny ekspres. Oczywiście przesiadki są w cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 29 Kwi 2014 08:35 

Rejestracja: 24 Sty 2011
Posty: 28
Loty: 79
Kilometry: 115 952
obibok napisał(a):
Pytałem się ich mailem, to odpisali, że możliwe tylko na szwedzką komórkę. Dziwne (w przypadku biletów sms tak jest, ale ten plannerowy niby powinien przyjść). Dlatego z reguły jadę Flygbussarną, ale wracam 36, bo przy bilecie dobowym mam ją gratis. Co do luki, 36 zawsze jeździ, ale w szczycie kursuje w pakiecie z 22 (oszczędzają na tym dwie brygady) i na dawnej końcówce trzeba się przesiąść, a już będąc tam lepiej przesiąść się od razu na czarny ekspres. Oczywiście przesiadki są w cenie.


a czy 36 jeździ w weekendy? rozkład jest tylko MONDAG-FREDAG (poniedziałek - piątek)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 29 Kwi 2014 08:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2251
Jeździ i w weekendy:
http://www.vasttrafik.se/TimeTables/503 ... 13-A6L.pdf
Ale 7:56 z lotniska, beznadziejnie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 29 Kwi 2014 09:30 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3050
srebrny
W weekendy nawet lepiej, bo cały dzień bez przesiadki. Zresztą proszę nie narzekać. Jeszcze kilka lat temu 36 było dowozóweczką to tej pętli Skra Bro i wyglądało tak:
http://open.phototrans.net/14,530364,0.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 29 Kwi 2014 09:46 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 556
Loty: 381
Kilometry: 639 996
niebieski
Szczerze to już się pogubiłem. 14 czerwca lecę na półdniówkę (przylot o 7:55). Może mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić jak najszybciej (nie musi być najtaniej) dostać się do miasta i na bezpieczną godzinę (wylot o 14:35) wrócić na lotnisko ? :-)

Shuttle bus w pierwszą stronę odpada, bo wg rozkładu jazdy w soboty pierwszy kurs do miasta jest dopiero o 10:20...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 29 Kwi 2014 13:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2251
Ja mam taką samą półdniówkę, tylko w maju.

http://www.taxigoteborg.se/En/Fares_and_services - tu piszą, że 355 SEK taxi do miasta. Na 4 osoby to już koszt jak Flybussem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 29 Kwi 2014 14:04 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3050
srebrny
To mnie teraz zdołowaliście. Ja lecę w czerwcu i nie wiedziałem, że w soboty jest dopiero o 10:20. Czyli zostaję w czarnej dupie, bo 36 jest, ale biletu się w nim nie kupi. I pomyśleć, że byłem tam miesiąc temu i mogłem sobie kupić dobówkę na zapas, ale nie spodziewałem się tak rychłego powrotu.
Cóż, zawsze mówiłem, że bilety elektroniczne w komunikacji miejskiej to barbarzyństwo i pusta zabawka, do której tylko brandzlują się lokalni politycy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 29 Kwi 2014 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3714
srebrny
flygbussarna ma nowy rozkład jazdy, w zależności od lotniska zmiany nastąpiły 29, 30, 31 marca
w Malmö jest zgrany z lotami, ciekawe czemu ten Göteborg tak dziwnie ustawili
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 29 Kwi 2014 14:22 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Widzę, że tworzy się potencjalny rynek dobówki Goteborga ;-) Wtedy możnaby jechać taniej w tę i z powrotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Kwi 2014 14:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 340
Kilometry: 501 899
Runo-88 napisał(a):
Szczerze to już się pogubiłem. 14 czerwca lecę na półdniówkę (przylot o 7:55). Może mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić jak najszybciej (nie musi być najtaniej) dostać się do miasta i na bezpieczną godzinę (wylot o 14:35) wrócić na lotnisko ? :-)

Shuttle bus w pierwszą stronę odpada, bo wg rozkładu jazdy w soboty pierwszy kurs do miasta jest dopiero o 10:20...


Przepraszam, czy moja minirelacja pięć postów wyżej nad twoim jest zbyt mało łopatologiczna? Może łatwiej będzie jak napiszesz czego w niej brakuje? To dopiszę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 29 Kwi 2014 14:41 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3050
srebrny
Właściwie to nawet za darmo, bo dobówkę i tak bym kupił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 29 Kwi 2014 14:47 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 556
Loty: 381
Kilometry: 639 996
niebieski
Hmmm chyba trochę źle skleciłem poprzedni post.

Teraz trochę popatrzyłem na te rozkłady jazdy i wychodzi na to, że po tych zmianach w sobotę nie da rady dojechać do miasta (ewentualnie na ok. 1 godzinę) zakładając, że kierowca wpuści nas do autobusu nr 36 bez biletów.

Więc pozostaje albo spacerek nad brzeg morza, albo targnięcie się na wypożyczenie auta (ok. 250$), co chyba mija się z celem :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 29 Kwi 2014 14:51 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Roku napisał(a):
Runo-88 napisał(a):
Szczerze to już się pogubiłem. 14 czerwca lecę na półdniówkę (przylot o 7:55). Może mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić jak najszybciej (nie musi być najtaniej) dostać się do miasta i na bezpieczną godzinę (wylot o 14:35) wrócić na lotnisko ? :-)

Shuttle bus w pierwszą stronę odpada, bo wg rozkładu jazdy w soboty pierwszy kurs do miasta jest dopiero o 10:20...


Przepraszam, czy moja minirelacja pięć postów wyżej nad twoim jest zbyt mało łopatologiczna? Może łatwiej będzie jak napiszesz czego w niej brakuje? To dopiszę.


Nie no, minirelacja jest na tyle łopatologiczna, że wyraźnie wynika z niej, że nie ma szans na legalną opłatę biletu transportu miejskiego jadąc od strony lotniska ;-) więc w soboty przy późniejszym odjeździe shuttlebusa robi się jednak pewien problem ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 29 Kwi 2014 14:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 340
Kilometry: 501 899
A komuś odmówili przejazdu kierowcy autobusu? Już wcześniej przede mną pisano, że wpuszczają bez większych ceregieli. Nas wpuścili zarówno do 36 jak i do 37.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 29 Kwi 2014 15:36 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3050
srebrny
Co nie zmienia faktu, że formalnie jest to kradzież. A kierowca nie jest ostateczną instancją - może pojawić się kontroler.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 212 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group